Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Czytał ktoś Ikara, do którego scenariusz napisał Moebius? Zastanawiam się czy nie kupić, ale trudno dotrzeć do opinii a jak już jakieś są to skrajne w obie strony. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały update, co obejrzałem ostatnio:

- Hanamonogatari: solidna kontynuacja bardzo dobrej serii. Kanbaru nie jest jedną z moich ulubionych postaci, początek jest trochę nudnawy, ale dobrze, że choć epizodycznie pojawia się Araragi i Kaiki. Potem robi się znacznie ciekawiej, choć nie ma tu raczej niczego z przytupem jak w Second Season. Anyway nadal kawał bardzo dobrego anime, choć wiadomo, tylko dla tych, co widzieli poprzednie serie 8/10

- Gekkan Shoujo Nozaki-kun: lekka, zabawna komedyjka, z małą dawką romansu. Brak tu jakiejś głębszej, ciągłej linii fabularnej, bo to głównie różne śmieszne krótkie arci, randomowe dni i wydarzenia. Trochę mi to przypominało Danshi Kokousei no Nichijou w stylu i lekkości komedii, bo w wielu miejscach naprawdę szczerze mnie rozbawiła ta seria. Super, oby więcej takich anime 8/10

- Death Parade: anime ze studia Madhouse, polecone mi przez znajomego. Zacząłem oglądać bez specjalnego nastawienia, ot nie wiedziałem za co teraz się zabrać, znajomy co dopiero powiedział, że "niezłe nawet", krótki opis o barze w zaświatach brzmiał zachęcająco, a barman wygląda jak Ginko z Mushishi - czemu nie? Kurde, nie spodziewałem się takiej karuzeli feelsów ;_; Naprawdę świetna seria, oryginalna, z rewelacyjną muzyką, bardzo poruszająca i ciekawa, mega zaskoczenie 9/10 jak najbardziej zasłużone. Liczę na kontynuację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2016 o 02:08, Outlander-pro napisał:

- Death Parade: anime ze studia Madhouse, polecone mi przez znajomego. Zacząłem
oglądać bez specjalnego nastawienia, ot nie wiedziałem za co teraz się zabrać, znajomy
co dopiero powiedział, że "niezłe nawet", krótki opis o barze w zaświatach brzmiał zachęcająco,
a barman wygląda jak Ginko z Mushishi - czemu nie? Kurde, nie spodziewałem się takiej
karuzeli feelsów ;_; Naprawdę świetna seria, oryginalna, z rewelacyjną muzyką, bardzo
poruszająca i ciekawa, mega zaskoczenie 9/10 jak najbardziej zasłużone. Liczę
na kontynuację!

A ten film widziałeś ?
http://myanimelist.net/anime/14353/Death_Billiards?q=billard

Taki prolog do serii TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drifters można już zamawiać w pre-orderze od JPF. Chętnie się skuszę, ale ciekaw jestem czy ta seria też skończy się za x lat jak Hellsing :P

Persona #3 - Falling Down
Mniej ciekawy film od pierwszych dwóch, ale to pewnie był tylko taki wstęp do wielkiego finału :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psycho-Pass Movie

Pierwszy sezon Psycho-Pass był rewelacyjny, a w wersji New Edit wręcz genialny i jest jednym z moich ulubionych anime. Nie wiem zatem za bardzo co się stało później, gdzie drugi sezon był zaledwie dobry i nie zaskakiwał wieloma rzeczami. Obejrzałem dziś kinówkę mając nadzieję na poprawę, zwłaszcza, że wraca Kougami, ale ... znowu jest po prostu dobrze. A liczyłem na więcej. Niestety najbardziej kuleje fabuła - autentycznie nie ma żadnego rozwoju uniwersum, postaci, zmian, progresu. Nic nie zaskakuje, nic za bardzo nie trzyma w napięciu. Niestety. Oczywiście to nadal całkiem spoko kawałek anime, no i więcej Psycho-Passa, zatem fan uniwersum to łyknie, ale nadal będzie zawiedziony, bo mogło być sporo lepiej. Ciekawe czy będą to jeszcze ciągnąć z jakąś kontynuacją? Ewidentnie jest pozostawiona furtka ku temu (jeszcze zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kinówka nie wprowadziła prawie żadnych nowości i zmian).

Steins;Gate: Kyoukaimenjou no Missing Link - Divide By Zero
Alternatywna wersja odcinka 23 oryginalnej serii. Mało nowości, bo i połowa odcinka to kropka w kropkę to samo co było, ale nieźle nakręca hype na Steins;Gate 0. Kocham to anime, kocham to uniwersum, kocham tych bohaterów, zatem dawać ich, bo nie mogę się doczekać! :D El Psy Congroo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAL dziś zmienił domyślny sposób prezentowania swojej listy obejrzanych anime, na taki z miniaturkami, ale spokojnie, nie bójcie się, można przywrócić stary, minimalistyczny wygląd, który imo jest bardziej przejrzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2016 o 12:48, Outlander-pro napisał:

MAL dziś zmienił domyślny sposób prezentowania swojej listy obejrzanych anime, na taki
z miniaturkami, ale spokojnie, nie bójcie się, można przywrócić stary, minimalistyczny
wygląd, który imo jest bardziej przejrzysty.


Bardziej niż dodanie miniaturek przeszkadza mi brak wyraźnego podziału na oglądane, obejrzane itd. i brak szybkiego przejścia z anime do mang i vice versa. Zgadzam się co do tego, że stary lepszy i miło, że zostawili opcję powrotu do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie funkcje jak opisałeś ma malupdater, obecnie bardzo rzadko wchodzę na mal wygodniej mi korzystać z malupdater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2016 o 13:30, Gvyn napisał:

Bardziej niż dodanie miniaturek przeszkadza mi brak wyraźnego podziału na oglądane, obejrzane
itd. i brak szybkiego przejścia z anime do mang i vice versa. Zgadzam się co do tego,
że stary lepszy i miło, że zostawili opcję powrotu do niego.


Niby są takie kolorowe paski odpowiadające "currently watching", "watched", "plan to watch" itp, ale przez dodanie tych obrazków strasznie się lista wydłuża. Zatem naprawdę fajnie, że dali opcję starego wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2016 o 13:30, Gvyn napisał:

Bardziej niż dodanie miniaturek przeszkadza mi brak wyraźnego podziału na oglądane, obejrzane
itd. i brak szybkiego przejścia z anime do mang i vice versa.

Dokładnie. Dziwne, że nawet w "All anime" nie ma kolumny, która by określała, w której kategorii to anime się znajduje...

Nie wiem kto wymyśla te zmiany - jak ''więcej klikania'' może być lepsze i bardziej intuicyjne?

Źle się dzieje w światku informatycznym, strony, które jestem zainteresowany co raz częściej zmieniają się na kompletnie nieprzyjazne użytkownikowi (hoho, patrzę na ciebie, gram.pl! :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa lista MAL prezentuje się w miarę fajnie. Okładki można wyłączyć w opcjach (tam gdzie ustawienia, jakie kolumny mają być wyświetlane). IMO miniaturki są ok, ale przy niedługiej liście, bo przy kilkuset tytułach robi się niestety tasiemiec. Nie bawiłem się jeszcze, bo póki co mam własny layout listy, ale planuję wymyślić z czasem coś nowego na bazie nowego designu :P

Zmiany na MALu ogólnie mi się podobają. Na pewno są bardziej ogarnięte niż na gram.pl, choć to nie jest szczególnie trudny wyczyn. Możliwość powrotu do starego layoutu i nie rozdupcanie list ludziom z własnym CSSem w ramach zmian to też cechy dobrze przemyślanych przemian. Wybaczcie mój cynizm, ale jeśli gramsajty przejdą przemianę i doczekają tego jacyś aktywni użytkownicy, to zwiastuję burzę dotyczącą dewastacji customowych layoutów, a ekipa stwierdzi, że możliwość powrotu do starych ustawień jest technicznie niemożliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gintama sezon 3 - ostatnie parę tygodni

To co się ostatnio działo w animowanej Gintamie, normalnie wgniata w fotel swoją epickością. Wielkie brawa należą się autorowi za wymyślenie wciągającej historii, jak i studiu które generalnie pięknie to oprawiło. "Shogun Assassination Arc" otrzymuje ode mnie maksymalną ocenę(10/10) i staje się najlepszym poważnym arcem, jaki do tej pory pojawił się w wersji animowanej. Obecna saga również wygląda bardzo dobrze i z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki.

Spoiler

Walka Gina i Takasugiego to majstersztyk w czystej postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się tu ostatnio nie dzieje, wszyscy robią przerwę od anime?

Po pierwsze - pytanie: wie ktoś kiedy premiera BD drugiego sezonu FSN: UBW?

Po drugie - mam ochotę posłuchać czegoś absolutnie manly and GAR. Jak na razie moja lista składa się z:
Hokuto no Ken theme - Ai Wo Torimodose https://www.youtube.com/watch?v=H-POzIrRh0c
GaoGaiGar Final Opening Yuusha oh Tanjou! https://www.youtube.com/watch?v=0fW2IK3lnt4
Shin Getter Robo OP2 HEATS https://www.youtube.com/watch?v=qaJw6lqGFew
JoJo Sono Chi no Sadame https://www.youtube.com/watch?v=yF00xX-p28Y
Yamato 2199 OP https://www.youtube.com/watch?v=uGvIspfzLU4
ONE PUNCH MAN THE HERO!! https://www.youtube.com/watch?v=YceB3cungNM

Ktoś dorzuci jeszcze coś ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się