Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2016 o 03:22, Ajinur napisał:

No i najciekawsze jak dla mnie, to czy tam była ta osoba o której myślę? Czy to był zabieg
celowy, czy przypadkowo przypomina postać z innego anime? Przedostatni odcinek bodajże
jak koleś czeka na kanapie xD mam lenia żeby włączyć spoiler, ale kto widział ten wie
o kogo chodzi;p Połączenie takich światów w taki sposób, to byłaby niezła patologia,
ale czemu nie;p


No wiesz ... jakaś postać nawet mówiła, że ostatnio mają masę roboty, co umiera coraz więcej ludzi ;) Pewnie przez tego pana, haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boku dake ga Inai Machi
Anime bardzo fajne ale Hype Train się wykoleił. Odczuwam zmarnowany potencjał. Kilka ostatnich odcinków było chyba zrushowane. Ogólnie tą historię moim zdaniem można by bardziej rozbudować by była lepsza.

Spoiler

W tym wprowadzić jakąś inną postać, która mogła by być potencjalnym zabójcą. A nie, że jest tylko jeden typ dostatecznie rozrysowany by mógł nim być.


Erased będzie jak dla mnie pewnie jedną z najlepszych serii jakie wyjdą w tym roku oraz pewnie też największym rozczarowaniem. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2016 o 14:35, Ajinur napisał:

Mhm, czyli jest to praktycznie ten sam motyw, tylko z paroma zmianami. No nie wiem, może
zrobię sobie po prostu przerwę o FSN i jak mi się zachcę znowu zobaczyć ten świat, to
zerknę UBW. Bo jednak jak mam teraz znowu oglądać coś podobnego, to pewnie szybko bym
się znudził, a tak to przerwa dobrze wpłynie na ocenę produktu;p

Nie powiedziałbym że jest to tylko "pare zmian", to jest właściwie całkiem inna historia i zobaczysz i dowiesz się sporej ilości rzeczy, których nie było w starej adaptacji. Ja bym oglądał dopóki masz to wszystko na świeżo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2016 o 14:35, Ajinur napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=6R10Fpatll4&list=RDuB821FLYs2k&index=29

Oglądałbym zamiast tego całego shitu które jest obecnie puszczane w TV :P

To jest genialne :D Temu kto to zrobił należą się owacje na stojąco i jakaś nagroda. Jak ktoś zauważył, powinien powstać taki jednoodcinkowy speciał o talentach z postaci anime. Z przyjemnością bym sobie to obejrzał :)

Dnia 25.03.2016 o 14:35, Ajinur napisał:

Mhm, czyli jest to praktycznie ten sam motyw, tylko z paroma zmianami. No nie wiem, może
zrobię sobie po prostu przerwę o FSN i jak mi się zachcę znowu zobaczyć ten świat, to
zerknę UBW. Bo jednak jak mam teraz znowu oglądać coś podobnego, to pewnie szybko bym
się znudził, a tak to przerwa dobrze wpłynie na ocenę produktu;p


Pewnie tylko początek jest taki sam, potem różnice są coraz większe(choć może nie powinienem się wypowiadać, bo jednak nie oglądałem). Jedno jednak mogę powiedzieć - graficznie UBW wygląda świetnie, przynajmniej takie wnioski mogę wyciągnąć po obejrzeniu filmów na YT :P

Ten post mi uświadomił, że chyba wrócę oglądać Fate'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj za jednym posiedzeniem obejrzałem Boku dake ga Inai Machi. Liczyłem na coś nieco innego, spodziewałem się pełnej tajemnic detektywistycznej intrygi, a dostałem dramat/slice of life z domieszką kryminału. Niemniej seria naprawdę porządna, czego dowodem jest to ze przyciągnęła mnie do ekranu na tyle mocno by obejrzeć całość za jednym zamachem. Minusem jest nieco dziwaczny finał i to, że (duży)

Spoiler

mordercą okazał najbardziej oczywisty kandydat. Naprawdę twórcy mogliby to jakoś mocniej skomplikować albo dodać jakąś postać, czy postacie które ściągnęłyby na siebie podejrzenia. A tak mamy tylko jedną osobę która wydaje się pasować do roli porywacza.


Ostatecznie 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2016 o 20:29, lRayl napisał:

Boku dake ga Inai Machi
Anime bardzo fajne ale Hype Train się wykoleił. Odczuwam zmarnowany potencjał. Kilka
ostatnich odcinków było chyba zrushowane. Ogólnie tą historię moim zdaniem można by bardziej
rozbudować by była lepsza.

Spoiler

W tym wprowadzić jakąś inną postać, która mogła by być
potencjalnym zabójcą. A nie, że jest tylko jeden typ dostatecznie rozrysowany by mógł
nim być.


Teraz dopiero przeczytałem twój post i wyglada na to, że pomyślałeś dokładnie to samo co ja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mały update moich ostatnich podbojów.

CLAYMORE - manga

Mocne. 9/10.

Świetna hitoria, piękna kreska. Tak jak pisałem wcześniej, na początku trzeba było przełknąć koszmarne proporcje twarzy bohaterów - z czasem autor wziął się w garść i zaczął normalnie rysować. Cała opowieść stanowi naprawdę ładną całość i czytało się bardzo przyjemnie. Nie pamiętam, żebym jakieś poważne negatywy sobie wypunktował. Czy ktoś, kto oglądał anime może mi powiedzieć, co takiego zanimowali? Bo wątpię, żeby cała manga zmieściła się w jednym sezonie :)

Boku dake ga Inai Machi
- anime

Tak jak przedmówcy, po dwóch finałowych odcinkach zmieniłem swoją ocenę z 10/10 na 8/10. Mam zamiar przeczytać mangę, jak już pozapominam co tam się konkretnie działo, bo ponoć jest dużo lepiej zorganizowana od adaptacji.

DragonBall - manga

Jestem na 70 rozdziale i gdyby nie ciekawość ''o co wszystkim chodzi z tym dragonbalem i songo'' to chyba bym porzucił czytanie. Wieje nieco nudą i monotonią. Jak to jest - do canonu należy DB i DBZ, tak? Czy Goku staje się "duży" dopiero w Z? No i poziom zboczenia czasami mnie przeraża. Jack Rackan chyba był uczniem Kame Sennina... Mam wrażenie, że dziecięca/młodzieżowa manga [bo nie ukrywajmy, taką jest DB] z lat 80. pozwalała sobie na więcej niż ta aktualna. No bo czy ktoś kiedyś widział penisa Naruto, Luffiego czy Natsu? A Son Goku co chwilę paraduje w stroju Adama :P

K-On! - anime

Bardzo fajne i lekkie. Zbliżam się do finału drugiego sezonu. Długo podchodziłem do tego tytułu, bo mnie odstraszała dość cukierkowa kreska i ogólnie otoczka kawaii dziewczynek. Powiedzcie mi, czy to normalne, że w japońskich szkołach zakładają fankluby pojedynczych osób? xD Mio to zdecydowanie najfajniejsza członkini zespołu (tradycyjnie niestety najgorszą i najbardziej irytującą postacią [ten głos!~AAAAAaaaa] jest główna bohaterka - Yui...) i też bym się do jej fanclubu zapisał, ale czy taki stalking jest w ogóle legalny? :P

To by było tyle. Widzieliście jakieś ciekawe cosplaye na Pyrkonie? Osobiście więcej widziałem postaci z gier niż z anime (wyjątkiem oczywiście wszechobecni Survey Corps), ale nie było źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2016 o 22:04, Piciambeer napisał:

CLAYMORE - manga
Czy ktoś, kto oglądał anime może mi powiedzieć, co takiego zanimowali?
Bo wątpię, żeby cała manga zmieściła się w jednym sezonie :)

Zanimowany został niemal cały materiał aż do obrony Piety (to miasto na północy), przebieg tej obrony był dość mocno zmieniony i otrzymał całkowicie odmienne (i nie najlepsze) zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2016 o 22:04, Piciambeer napisał:

K-On! - anime

Dnia 12.04.2016 o 22:04, Piciambeer napisał:

Powiedzcie mi, czy to normalne, że w japońskich szkołach zakładają fankluby pojedynczych
osób? xD

Oczywiście, a każdy przeciętny uczeń gimnazjum/liceum otoczony jest wianuszkiem cycatych dziewcząt i musi uratować świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, mam pytanko. Warto przerzucić się z mangi Initial D na anime? Bo choć kreska, zwłaszcza aut, jest piękna, to dobija mnie mnogość takich chapterów, gdzie kierowcy przejeżdżają ze 2-3 zakręty, a mówią tekst na pół strony. W anime to nadal występuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2016 o 22:04, Piciambeer napisał:

DragonBall - manga

Jestem na 70 rozdziale i gdyby nie ciekawość ''o co wszystkim chodzi z tym dragonbalem
i songo'' to chyba bym porzucił czytanie. Wieje nieco nudą i monotonią. Jak to jest -
do canonu należy DB i DBZ, tak? Czy Goku staje się "duży" dopiero w Z?

Dokładnie, DBZ to część o jego dorosłym życiu. Mi tam podobały się obie części (te zboczeństwa i humor miały jednak swoją magię xD), choć na poprawkę biorę ze była to pierwsza manga jaką czytałem. DBZ jest w porównaniu do pierwszej części znacznie bardziej naładowany samymi walkami i już nie tak sperwercony ;p

Dnia 12.04.2016 o 22:04, Piciambeer napisał:

No i poziom zboczenia
czasami mnie przeraża. Jack Rackan chyba był uczniem Kame Sennina... Mam wrażenie, że
dziecięca/młodzieżowa manga [bo nie ukrywajmy, taką jest DB] z lat 80. pozwalała sobie
na więcej niż ta aktualna. No bo czy ktoś kiedyś widział penisa Naruto, Luffiego czy
Natsu? A Son Goku co chwilę paraduje w stroju Adama :P

Na to wygląda ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2016 o 21:02, Piciambeer napisał:

> Pamiętaj o K-On! Movie, później zostanie już tylko oczekiwanie na trzeci sezon.

A ma być?


Na razie zero info na temat sezonu trzeciego. KyotoAni chyba ostatnio woli tworzyć nowe serie, niż kontynuacje poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2016 o 22:04, Piciambeer napisał:

No i poziom zboczenia
czasami mnie przeraża. Jack Rackan chyba był uczniem Kame Sennina... Mam wrażenie, że
dziecięca/młodzieżowa manga [bo nie ukrywajmy, taką jest DB] z lat 80. pozwalała sobie
na więcej niż ta aktualna.

Huehue, aż mi się przypomniała drama o goły tyłek Bulmy w polskim wydaniu mangi. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2016 o 15:04, Kadaj napisał:

> No i poziom zboczenia
> czasami mnie przeraża. Jack Rackan chyba był uczniem Kame Sennina... Mam wrażenie,
że
> dziecięca/młodzieżowa manga [bo nie ukrywajmy, taką jest DB] z lat 80. pozwalała
sobie
> na więcej niż ta aktualna.
Huehue, aż mi się przypomniała drama o goły tyłek Bulmy w polskim wydaniu mangi. ;d

To nie o tyłek chodziło, tylko to co z przodu xp
No i okoliczności ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2016 o 21:10, Outlander-pro napisał:

Wut?
http://blogs.indiewire.com/theplaylist/first-look-scarlett-johansson-in-anime-adaptation-ghost-in-the-shell-20160414

Hollywoodzka adaptacja Ghost in the Shell i to jeszcze ze Scarlett w roli głównej? Nie
wiem co o tym sądzić.

Spóźniony żart na 1 kwietnia? o_o
A jeśli nie to pozostaje trzymać się nikłej nadziei ze wyjdzie z tego coś chociaż odrobinę przyzwoitego. Ostatecznie Edge of Tomorrow nie był taki zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się