Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Macie napisy do 209 i 210 odcinka One Piece?
Ogladam na niemieckim kanale RTL2 i na czas odcinka wgrywam napisy do tunera SAT.
Nie mogę znaleść napisów od odcinka 209 wzwyż

A, że oglądam w TV to film nie może poczekać na dysku, aż ktoś zrobi napisy, tylko muszę mieć napisy od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą odkryłem coś... ciekawego. Otóż w odcinku 102 One Piece Zoro i Luffy odnajdują ukryty na pustyni niedaleko Yuby Poneglyph. Poneglyph o którym zapewne nie ma zielonego pojęcia Nico Robin :-> Jak sądzicie, będzie to jakiś punkt wyjściowy dla "Return to Arubasta" w przyszłości :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 21:34, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą odkryłem coś... ciekawego. Otóż w odcinku 102 One Piece Zoro i Luffy odnajdują
ukryty na pustyni niedaleko Yuby Poneglyph. Poneglyph o którym zapewne nie ma zielonego pojęcia
Nico Robin :->

W mandze jeśli dobrze pamiętam nic o tym nie było, a jeśli nawet było to pewnie ten poneglyph wskazywał tylko drogę do poneglyphu w Alubarnie ;p

Oglądałem ostatnio OP na jakimś niemieckim kanale i zdziwiła mnie jedna rzecz, dlaczego tam wołają na rubbermana Ruffi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 01:12, Ledoke napisał:

W mandze jeśli dobrze pamiętam nic o tym nie było, a jeśli nawet było to pewnie ten poneglyph
wskazywał tylko drogę do poneglyphu w Alubarnie ;p

Czyli znowu wyobraźnie reżysera, a szkoda bo miałem nadzieje że ten odcinek to jednak nie był filler. Cóż mówi się trudno :-/

Dnia 24.11.2006 o 01:12, Ledoke napisał:

Oglądałem ostatnio OP na jakimś niemieckim kanale i zdziwiła mnie jedna rzecz, dlaczego tam
wołają na rubbermana Ruffi?

Bo to (zgrzyta zębami i obiecuje im krwawą i brutalną śmierć) chyba Amerykańska wersja w której niektórym postaciom poprzerabiali imiona. Dla przykładu właśnie jest Monkey D. Ruffy, Zolo, Captain Chaser(eks Smoker bo mu wszystkie cygara wycieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za radą (wybaczcie, ale juz nie pamiętam kogo) i obejrzałem RahXephon''a ^^
Przede wszystkim muszę powiedzieć, że oglądanie niektórych scen to jak deja vu ^^ Doskonale widać, skąd twórcy czerpali inspirację. Nawet postacie są podobne do bohaterów NGE, szczególnie na samym początku, kiedy nie znamy ich przeszlości i wszystkich niuansów. Jednak pomimo tych podobieństw, RahXephon różni się dość znacznie od NGE. Jest więcej wątków m.in. <mały spoiler> bardzo ważny, a właściwie najważniejszy, wątek miłosny. Ogólnie strasznie zakręcone jest to anime, i nadal wydaje mi się... phi, ale ja skromny jestem ;) pewny jestem, że nie wszystko zrozumiałem =.=
Ale podobało mi się, a teraz niektórzy uznają to pewnie za herezję :P , nawet bardziej niż NGE ^^
Chciałbym jeszcze tylko film zobaczyć, bo podobno tam są niektóre rzeczy jaśniej podane.

Jestem także już po 8 ep Death Note. Blisko jest, nawet gorąco ^^ , ale Raito jak zwykle ma w zanadrzu parę sztuczek. A biedny Ryuuku jest na odwyku od jabłek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 02:26, Bedwyr napisał:

Jestem także już po 8 ep Death Note. Blisko jest, nawet gorąco ^^ , ale Raito jak zwykle ma
w zanadrzu parę sztuczek. A biedny Ryuuku jest na odwyku od jabłek ^^


przeczytalem cala mange i zapewniam cie ze Death Note cie jeszcze nie raz zaskoczy :)
w każdym razie rozczarowałem się w pewnym momencie i to bardzo, koncowka tez do naznamienitszych nie nalezala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 03:28, Hubi Koshi napisał:

> Oglądałem ostatnio OP na jakimś niemieckim kanale i zdziwiła mnie jedna rzecz, dlaczego
tam
> wołają na rubbermana Ruffi?
Bo to (zgrzyta zębami i obiecuje im krwawą i brutalną śmierć) chyba Amerykańska wersja w której
niektórym postaciom poprzerabiali imiona. Dla przykładu właśnie jest Monkey D. Ruffy, Zolo,
Captain Chaser(eks Smoker bo mu wszystkie cygara wycieli)

To nie tak. Po prostu po niemiecku tak lepiej brzmi
Luffy to Ruffy, a Ussop to Lissop. Reszta głównych postaci jest normalnie.
Teraz już wiem, że to na pewno jest wersja japońska. Gdyż podczas odcinków z piratem Foxy. W czasie drugiej rundy Davy Figth Back. Jak walczyli Zoro i Sanji była krwista scena. Tu 4 i 17 sekunda http://youtube.com/watch?v=5DMRt_-WLQA
Było tego więcej w tym odcinku ale tylko tą scenę znalazłem na Youtubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 15:33, Latniak napisał:

Zobaczcie (a raczej, Hubi!, patrz) co znalazłem w sieci:
http://www.youtube.com/watch?v=GO_UKnRjVJ8

Nie mów tak bo nam się James obrazi że go wykluczamy z klubu miłośników One Piece :-]

Dnia 28.11.2006 o 15:33, Latniak napisał:

Zapowiada się ciekawie, jeżeli od samego oglądania tego teasera przeszły mnie dreszcze (w wiadomym
momencie) ;D

<oczy robią mu się wielkie jak u Usagi Tsukino po spuszczeniu sobie na noge 10kg odważnik, a uśmiech prawie ucina mu głowę bo sięga od potylicy do potylicy> To dopiero ironia losu akurat znowu oglądam tego arca na odcinkach ściągniętych z torrenta. Jeśli ten film to zapowiedź powrotu Wiadomej osoby to <skacze po suficie, ścianach i przez okno z radości> A Wiadoma Scena OOO TAK Nakama Forever :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah Yeah Yeaaaaah mam całą pierwszą serie GITS: Stand Alone Complex, a Kino Domowe wyda również 2nd GIG No normalnie miodzik na maksa.
Ostatnie odcinki 24-25 były genialne, tyle cieżkięgo sprzętu i walki przez całą serie chyba nie było. Pancerze bojowe, ciężka broń, Oddziały specjalne, normalnie rozwałka na maksa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 15:33, Latniak napisał:

Zapowiada się ciekawie, jeżeli od samego oglądania tego teasera przeszły mnie dreszcze (w wiadomym
momencie) ;D


ciekawa zapowiedz, ciekaw jestem czy scenariusz konsultowany z autorem mangi :] szczerze mowiac wolalbym zeby spotkanie z wiadoma osoba odbylo sie jeszcze w mandze a nie tylko w anime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nastał nam RAW day :]
Na razie mamy tylko LQ RAW One Piece, ale w sumie tylko na to czekałem ;)

Nareszcie widzimy nowy statek mugiwarsów, swoją drogą bardzo podobny do Merry (ten sam typ), ale od razu wiadomo że jest wytrzymalszy i trwalszy :]
W innych sprawach wypowiedzieć się nie mogę, bo czytania i rozumienia japońskiego jeszcze nie opanowałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 12:01, Latniak napisał:

Nareszcie widzimy nowy statek mugiwarsów, swoją drogą bardzo podobny do Merry (ten sam typ),
ale od razu wiadomo że jest wytrzymalszy i trwalszy :]
W innych sprawach wypowiedzieć się nie mogę, bo czytania i rozumienia japońskiego jeszcze nie
opanowałem :p


w sumie w OP nic ciekawego procz widoku statku
Bleach nuda wieje jak zwykle, Naruto ciekawy wreszcie :]
i nowa manga Blue Dragon --> polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<Dostaje tiku oka i szczęki, a ręce szperają po okolicy za czymś ostrym czym mógłbym POWAŻNIE skrzywdzić Hamerykańców> Jeśli ktokolwiek mi kiedykolwiek powie że amerykańskie Dubby są fajne to słowo daje zmusze go do zjedzenia wszystkich płytek z Dubbniętym One Piece.
http://youtube.com/watch?v=sQhBpLtyjr0&mode=related&search=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje, to od 12 grudnia na Hyperze nowe anime będzie lecieć, konkretnie Paranoia Agent.
Podobno niezły mroczny kryminał, więc chętnie obejrzę ^^

Zasysam też sobie 9 ep''a Death Note''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 23:56, Bedwyr napisał:

Jeżeli kogoś interesuje, to od 12 grudnia na Hyperze nowe anime będzie lecieć, konkretnie Paranoia
Agent
.
Podobno niezły mroczny kryminał, więc chętnie obejrzę ^^


no to nieźle sie postarali, naprawdę swietne anime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 23:56, Bedwyr napisał:

Jeżeli kogoś interesuje, to od 12 grudnia na Hyperze nowe anime będzie lecieć, konkretnie Paranoia
Agent
.
Podobno niezły mroczny kryminał, więc chętnie obejrzę ^^


że kryminał to jeszcze sie zgodze, że mroczny to już nie, ale co do ogólnej psychodeliki to nie ma sobie równych (np. opening), a do wyrazu mroczny to bardziej pasuje "noein"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:32, spec_naz_ist napisał:

że kryminał to jeszcze sie zgodze, że mroczny to już nie, ale co do ogólnej psychodeliki to
nie ma sobie równych (np. opening), a do wyrazu mroczny to bardziej pasuje "noein"


http://anime.com.pl/%E2%80%9EParanoia_Agent%E2%80%9D_w_grudniu_na_Hyperze,news,read,2707.html

Umywam rączki :P Sam będę mógł coś powiedzieć dopiero po obejrzeniu, ale rozumiem, że kolejny pozytywny glos, więc tym chętniej je zobaczę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubi to znowu ja, po przeczytaniu II tomiku, chciałem podzielic się swoimi spostrzeżeniami, mam nadzieję, że jeszcze mnie pamiętasz? :)

Otóż - robi się coraz ciekawiej po tym jak ludzie III Rzeszy włączają się w fabułę.
Ogólnie, to twórca miał świetny pomysł z ta mangą, ale wykonanie... moim zdaniem mogłoby być lepsze i bynajmiej nie chodzi tu - a pewnie już tak sobie myślisz - o "niepoprawne" przedstawienie Watykanu.
Otóż fajniejby było gdyby podszedł do tego bardziej poważnie - moim zdaniem. Iscariote to taka nowa Wielka Inkwizycja walcząca z innowiercami i Hellsingiem, ale gdyby ogólnie było to bardziej na poważnie to byłoby lepiej. Byłoby ciekawiej, a pomysł jest zrealizowany z lekkim jajem.
Rozwalił mnie tekst "Halo, Ojcze Dyrektorze, tu Heinkel". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się