Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ja bym ściągał pełno anime.......ale mam neostrade niestety i ten j*&#%& limit mnie w&%&*^% więc jedynym wyjściem są mangi.Cowboya Bepopa se zamówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam do was prośbę: szukam jakiegoś anime fantazy w stylu Record of Lodoss War i dobrych komedii jeśli znacie jakieś dobre pozycje to napiszcie.
Z gory dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 01:39, maniekk napisał:

Mam do was prośbę: szukam jakiegoś anime fantazy w stylu Record of Lodoss War i dobrych komedii
jeśli znacie jakieś dobre pozycje to napiszcie.


Dużo tego będzie, najpierw komedie:
Dead Leaves - dziwny ale można się pośmiać
DearS - bardzo fajna komedia erotyczno-romantyczna
Dokuro-chan - o aniele z wieelką maczugą
Excel Saga - szurnięty, porypany dziwny... Ciężko określić
Furi Kuri - dziwny
Full Metal Panic? Fumoffu - jedno z moich ulubionych
Golden Boy - bardzo fajny
Great Teacher Onizuka - członek gangu motocyklowego który chce zostać nauczycielem
Green Green - co by było gdyby do szkoły męskiej w lesie przyjechały dziewczyny...
Kyou no 5 no 2 - przygody klasy 5b, wiele aluzji...
Puni Puni Poemi - przygotuj pieluchę (chyba ze nie lubisz czarnych komedii)
School Rumble i School Rumble Second Sesion - szkolne perypetie

A teraz Fantazy( nie oglądałem niestety Record of Lodoss War wiec daje co pamietam):
Appleseed - konflikt ludzi i robotów
Batle Angel Alita - pojedynki cyborgów
Cowboy Bebop - klasyka, obowiązkowa pozycja
Evangelion - również klasyka i obowiązkowa pozycja
Final Fantasy VII Advent Children
Final Fantasy VII - Last Order
Gantz - mocne i dramatyczne
Ghost in the Shell - nie-daleka przyszłość
KARAS - ciężko określić...
Vision of Escaflowne - patrz: Cowboy Bebop i Evangelion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 10:24, Sigall napisał:

Dużo tego będzie, najpierw komedie:
Dead Leaves - dziwny ale można się pośmiać
DearS - bardzo fajna komedia erotyczno-romantyczna
Dokuro-chan - o aniele z wieelką maczugą
Excel Saga - szurnięty, porypany dziwny... Ciężko określić
Furi Kuri - dziwny
Full Metal Panic? Fumoffu - jedno z moich ulubionych
Golden Boy - bardzo fajny
Great Teacher Onizuka - członek gangu motocyklowego który chce zostać nauczycielem
Green Green - co by było gdyby do szkoły męskiej w lesie przyjechały dziewczyny...
Kyou no 5 no 2 - przygody klasy 5b, wiele aluzji...
Puni Puni Poemi - przygotuj pieluchę (chyba ze nie lubisz czarnych komedii)
School Rumble i School Rumble Second Sesion - szkolne perypetie


Dobra skupię się na komediach. Resztę którą mi podałeś oglądałem, większość to cyberpunk i sci-fi. Może uściślę jakie fantazy: typowe heroic ze smokami, magami i innymi :)
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 14:45, maniekk napisał:

Dobra skupię się na komediach. Resztę którą mi podałeś oglądałem, większość to cyberpunk i
sci-fi. Może uściślę jakie fantazy: typowe heroic ze smokami, magami i innymi :)
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

To ja może dorzuce coś o heroic fantasy ze smokami, magami i czołgiem. Tak tak Czołgiem :-]
Chodzi mi mianowicie o "Those who hunt Elves" nie oglądałem co prawda, ale słyszałem że naprawdę fajne. Ogólnie sytuacja wygląda tak, trójka ludzi od Nas (Z Ziemi) trafia do krainy fantasy, razem z Czołgiem konkretnie to był chyba rosyjski T-71 i próbują wrócić, a to co muszą zrobić by wrócić jest dość... Zresztą sam zobaczysz jak zdecydujesz się obejrzeć :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 10:24, Sigall napisał:

A teraz Fantazy( nie oglądałem niestety Record of Lodoss War wiec daje co pamietam):
Appleseed - konflikt ludzi i robotów
Batle Angel Alita - pojedynki cyborgów
Cowboy Bebop - klasyka, obowiązkowa pozycja
Evangelion - również klasyka i obowiązkowa pozycja
Final Fantasy VII Advent Children
Final Fantasy VII - Last Order
Gantz - mocne i dramatyczne
Ghost in the Shell - nie-daleka przyszłość
KARAS - ciężko określić...
Vision of Escaflowne - patrz: Cowboy Bebop i Evangelion


szczerze mówiąc rzadnego fantasy nie wymieniłeś bo wszytsko to sci-fi

z FANTASY ja gorąco polecam Juuni Kokuki (12 Królestw) jedno z najlepszych anime jakie oglądałem
Those who hunts elves też wymiata, alew innym sensie, nieźle można z tego pośmiać ;)
a co do Record of Loddos War to polecam też serie TV, bo zapewne oglądałeś 13-odcinkową OVA
od biedy można jeszcze Alchemika dorzucić i Fate/Stay Night oraz Shakugan no Shana
a jesli ktos lubi DB to mu sie spodoba Hunter x Hunter i YuYu Hakusho... no i może jeszcze Sayuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do fantasy można by polecić jeszcze Scrapped Princess i Senkaiden Houshin Engi no i oczywiście Slayers :). Ale tak jak pisze JaMES` przedewszystkim Juuni Kokki - naprawdę świetne.

A z komedii mógłbym polecić np. azumanga daioh :) , Suzumiya Haruhi no Yuuutsu no i oczywiście Slayers :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 16:32, SLAY3R napisał:

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu


jedno z lepszych anime tego roku, ale lepiej obejrzeć w kolejności chronologicznej niż w kolejności puszczania odcinków w TV ;) naprawde świetnie się to oglądało, gorąco polecam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fantasy to mozna od biedy uznac vision of escaflone ;]

a tak to polecam black lagoon, eureka 7, death note, legend of galactic heroes(stare ale wymiata ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:31, Shin napisał:


>
> BTW FMA ch 65!!! :]
hmm czy FMA manga rozni sie duzo od anime?


Tak, rózni się dość dużo. Co prawda sam czytałem tylko mange, ale z tego co słyszałem... to anime się kończy... a manga nie, więc oczywiste jest że czymś istotnym się różnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 01:40, Latniak napisał:

Wszystkie odcinka K-F i to w formacie rmvb możan znaleźć tutaj: http://www.anistash.com/db/index.php?act=category&id=51

<głęboko się kłania> Arigato Gozaimatseeeeee. Stronka jest naprawdę genialna, zamiast się męczyć z torrentami i ściąganiem przez kilka dni, teraz mogę ściągać po parę odcinków dziennie i to na dodatek dużo mniejsze pliki, a jakość identyczna ARIGATO.
Tak swoją drogą może mi jakiś uczony informatyk wyjaśnić czemu pliki RMVB są o tyle mniejsze od standardowych avików, a jednocześnie mają tak dobrą jakość O_o Czyżby ten format był tak nieporównywalnie lepsze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:12, Hubi Koshi napisał:

Tak swoją drogą może mi jakiś uczony informatyk wyjaśnić czemu pliki RMVB są o tyle mniejsze
od standardowych avików, a jednocześnie mają tak dobrą jakość O_o Czyżby ten format był tak
nieporównywalnie lepsze ??


nie chce mi sie samemu pisac, zaraz poszukam linka i wkleje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:12, Hubi Koshi napisał:

Tak swoją drogą może mi jakiś uczony informatyk wyjaśnić czemu pliki RMVB są o tyle mniejsze
od standardowych avików, a jednocześnie mają tak dobrą jakość O_o Czyżby ten format był tak
nieporównywalnie lepsze ??


"RMVB to dośc dobry kodek (a raczej kontener na kodek RealMedia10, no ale uprościłem troszku :P ), ale tak jak napisał DiMiTRiH - jak porównywać to przy takim samym bitrate. Mnie jakoś on nie przekonał. Nie jest kompatybilny z rzadną specyfikacją (ani MPEG4-Part2 SP, ani MPEG4-Part10/H.264) przez co raczej nie ma szans na działanie na odtwarzaczach DVD. A także to co najbardziej mi przeszkadza (pomijając już znaczną utratę ostrości i szczegółów w porównaniu do XviD + dobra matryca kwantyzacji lub do x.264 czy nawet WMV9), czyli brak VfW przez co jego kodowanie/obróbka i wrenderowywanie napisów są z lekka ograniczone.

Proszę nie mylić w tym dziale kodeków z kontenerami. Krótkie podsumowanie przed zamknięciem tematu.
1. Kontener rmvb jest gorszy od mkv.
2. Kodek rv10 nie zapewnia zdecydowanej przewagi jakościowej nad MPEG4 ASP (XviD). Zakładając, że ktoś się zna na kodowaniu. "

takie dwie wypowiedzi w miare obrazujące o co chodzi
dobry koder potrafiłby tak encodowac plik, ze mógłby miec mniejszy rozmiar od rmvb a o wiele lepszą jakosc, jednak jest to bardzo czasochlonne i raczej robi sie takie cos dla wlasnej przyjemnosci niz dla ogolu ;)

co do encodingu to podobno na sieci była wersja Włady Pierścieni Powrotu KRóla, która miesciła się na jednej płytce a jakością przewyższała wersje ktore mozna znaleźć na 3cd, nkrotko mowiac nie ma to jak x.264 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 01:39, maniekk napisał:

Witam.
Mam do was prośbę: szukam jakiegoś anime fantazy w stylu Record of Lodoss War i dobrych komedii
jeśli znacie jakieś dobre pozycje to napiszcie.
Z gory dzięki. Pozdrawiam.


O komediach to juz sie nie wypowiem bo przedmówcy podali wiekszość naprawde dobrych tytułów, a odnosnie fantasy to chyba najbliższe temu będzie tenkuu no escaflowne (czyli oczywiscie vision of...) oraz przynajmniej takie jest moje zdanie wszystkie .//hack jest tego troche więc raczej szybko sie tym nie znudzisz, całość opowiada o perypetiaj grupy ludzi w grze o nazwie "world" w klimatach stricte fantasy, jest tam dużo przemyśleń na temat życia, mmorpg i temu podobnych, nie będę pisał wiecej bo nie chce spojlerowac.

ps.(bo właśnie sobie przypomniałem dobra komedie w szkolnych klimatach) azumanga daioh, która jest naprawde przezabawna i lepiej nie siadac na wysokich fotelach bo nie raz i nie dwa spada sie z siedziska podczas oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dzięki wszystkim za pomoc. Znalazłem zapowiadające się ciekawie Tales of Phantasia i Tales of Eternia.

Hubi Koshi
To anime jest niezłe, szczególnie pierwszy odcinek z rybo-ludźmi. Mam tylko pytanie czy jest coświęcej oprócz dwóch seriali TV?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 16:50, maniekk napisał:

To anime jest niezłe, szczególnie pierwszy odcinek z rybo-ludźmi. Mam tylko pytanie czy jest
coświęcej oprócz dwóch seriali TV?

Jak już mówiłem jedynie o nim słyszałem więc nie wiem dokładnie ale według Wikipedii są tylko dwie serie TWHE i TWHE 2 obie mają po 12 odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się