Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2006 o 14:23, SLAY3R napisał:

A kto pamięta Sailor Moon? To dopiero było anime :)

O raju! RLZ!!! Moja siostra dalej sailormunuje na całego! Mi już przeszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra skoro chcesz podam kilka argumentów.
"Shaman King" pewien chłopiec chce zostać najlepszym szamanem na świecie (oryginalna fabuła takiej jeszcze nie było no oprucz tych kilkuset podobnych typu "chce być najlepszym trenerem pokemon albo najlepiej grać w dyski) oczywiście to nie jest cała fabuła tego anime jednak reszta też nie jest zbyt interesująca. następnie jak można porównać to anime do db wkońcu jak każdy uważny fan zauważył atutem db są walki a w "shaman king" walka (a raczej przyzywanie duchów i robienie zamieszania ) nie nazwałbym ekscytującym. Główny bohater ma typowy charakter występujący w tego typie produkcjach dla dzieci. Kolejną wadą tego anime jest złe wyczucie sytuacji że sie tak wyraże kiedy jest pora na "dramaturgie" lub sytuacja wymagająca powagi to nagłe głupie gafy bohaterów (niby śmieszne) psują całą atmosfere (nie wiem po co to robią chyba dlatego żeby dzieci się nie nudziły). Następnie "shaman King " nie jest następcom DB poniewarz po pierwsze następca DB musi być popularny (nie nie nie chodzi o naklejki w rogalikach) a po drugie DB ma już swojego następce a mianowicie sławne na całym świecie "NARUTO" (oczywiście polska jest troche spóźniona) ale jeśli ktoś sie interesuje anime to wie takie rzeczy. no to lecimy dalej kreska DB i SK różnią sie i to znacznie (ktoś może oczywiście powiedzieć że to dlatego że db jest starsze ale nie w tym rzecz to są poprostu dwa odmienne style np zauważ jak zbudowane są postacie SK takich nie zobaczysz w anime ) ale nie oceniam czy jest kreska jest dobra czy nie poprostu skoro chcialeś pokazuje ci wszystkie różnice między DB a SK. no to dalej w SK muzyka jest niezbyt dopasowana do nastroju o ile wogóle jest dopasowana. Moge podać więcej różnic,wad i niedoskonałości tej produkcji ale obawiam sie że to forum jest troche zamałe (jak widzisz dużo pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
... ???
Chyba kpisz?! Podaj mi conajmniej jeden argument, dla którego Naruto jest następcą Dragon Balla? Wogóle tego nie rozumiem. Lubiłem DB, ale co tu jest do dziedziczenia, bycia następcą? Jest cała masa anime i każdy może powiedzieć: " Tak... to jest następca DB" albo "Rzeczywiście, Pokemony są wierną kontynuacją Kapitana Sokoła"... :/ O co tu chodzi? A wiesz chociaż kto stworzył DB, a kto Naruto? Jakie są powiązania między tymi 2 anime?

Co do Shaman king... kolejny badziewny anime mający na celu rozreklamować beznadziejne produkty... Trochę się już tego namnożyło: Pokemon, Digimon, Yu-Gi-Oh (czy jakoś tak), Beyblade :/ Wy nie macie co oglądać czytać? :/ Zainteresujcie się plz jakimś naprawdę porządnym wyrobem japońskim, a jest ich naprawdę dużo...

Brak słów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej to ja wystawie swoje argumenty. Przede wszystkim Yo nie chce zostać najlepszy to Anna tak naprawde go zmusza do ciagłego treningu i zamęczania swojego ciała co jemu jest NAPRAWDE nie w smak. Motyw Songo-ku i Chi-Chi widac się nie kojarzy jak widze.
Yo Asakura chce by mu dano spokój by mógł sie zwyczajnie lenić i mieć świety spokój niestety wyżej wspomniana Anna mu nie pozwala.
Mi tam się walki duchów bardzo podobają a ćwiczenia i rozwijanie zdolności przypomina mi o wiele bardziej Dragon balla z ich długimi treningami i tworzeniem nowych technik niż Pokemony.
Kreska to akurat kwestia gustu, poza tym chyba nie zrozumiałeś "ideowy następca" czyli ogólnie następca ciągnący dalej Idee poprzedniego Anime
W Dragon Ballu tak samo jak w Shaman Kingu jest wiele mówienia o przyjaźni, oddaniu i takich tam, postacie są o wiele bardziej skomplikowane niż w takim np. Pokemonie, jak zakładam nie widziałeś rozmowy En Tao z Renem Tao oraz z Dziadkiem w tej rozmowie dokładnie ukazano czemu rodzina Tao tak bardzo nikomu nie ufa i nie nawidzi wszystkich, takich motywów w Pokemonie nie znajdziesz. Dalej w Shama Kingu jest motyw z Dragon Balla, nawracanie byłych wrogów. Otóż wielu przeciwników zarówno Songa (Yamcha, Kurririn, Vegeta, Piccolo) tam samo i Yo (Ren, Ryu, Tokageroh)
Hmm o czym by tu jeszcze. Właśnie przede wszystkim tak nielubiane przez ciebie Pokemony są tworem Jedynie komercyjnym mającym przyciągnąć dzieciaki do gier i tak dalej. Shaman King nie powstał z tego co wiem na podstawie żadnej gry, karcianki czegokolwiek.
Anime porusza wiele tematów ważnych dla nastolatków bo to dla nich jest on przeznaczony biorąc pod uwage wiek bohaterów (Yoh ma z tego co wiem 13 lat) problemy takie jak przyjaźń zaufanie, wiara w siebie czyli akurat to co potrzebne nastolatkowi. Na razie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 22:01, okon napisał:

Najlepsze Anime to Dragon Ball Z!!!!

Zakładam że orientujesz sie że to był samobójczy ruch i że zaraz sie na ciebie rzucą niczym wygłodniałe wilki :-> ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Hubi Koshi...
a ja zakładam, że mało anime znasz...
W większości anime jest mówienie o przyjaźni, wartości, przeciąganie na stronę dobra i takie tam pierdoły... :/ Co to ma wspólnego z "następcami" ? :/ W większości anime bohaterami są dzieci...
A co do tego Twojego anime... na jakiej podstawie powstało?

okon...
yeah, jesteś świetnym znawcą. Będę się tym sugerował.
:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 22:02, Hubi Koshi napisał:

Zakładam że orientujesz sie że to był samobójczy ruch i że zaraz sie na ciebie rzucą niczym
wygłodniałe wilki :-> ??


Szczerze mówiąc to nie widzę powodu. Może okon dopiero rozpoczyna swoją przygodę z anime. Ja też ją właśnie rozpoczęłem od tego tytułu. Zresztą to było tak samo jak z 3/4 fanów w Polsce. A teraz wyszedłem na ludz:Pi- 4 licencjonowane serie anime na półeczce z DVD. Dajmy chłopakowi czas, najprawdopodobniej się dotrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 22:17, P3NCZUL napisał:

A co do tego Twojego anime... na jakiej podstawie powstało?

Ech ty mnie naprawde nie zrozumiałeś, WEDŁUG Mnie porównując pewne aspekty DB i SK doszedłem do wniosku że istnieją w nich pewne podobieństwa, jeśli ty uważasz inaczej twoja sprawa mi sie wydają ze są podobne.
Poza tym podaj mi linka do tego na podstawie czego powstał Shaman King to ci przyznam racje.


-----> shinian hihi tylko żartowałem ale... po prostu często sie spotykałem z czymś takim że jak ktoś mówił "xxx jest najlepszym yyy na swiecie" to efekt był wiadomy :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to że Naruto i DB stworzyły dwie różne osoby nie ma nic do rzeczy.
Ale przejde terazdo do argumentu który tak bardzo chcesz poznać. DB to anime które jako pierwsze na świecie w sposób rewelacyjny przedstawiło w tego typu produkcjach elementy walki (cheba nikt nie zaprzeczy)i właśnie to sprawiło że stał się tak popularny.Dlatego też mając na myśli "następca DB" mam na myśli anime które najlepiej prezentuje sztuki walki a Naruto (to nie tylko moje zdanie lecz wyniki statystyk wypowiedzi artykułów i porównań wielu anime ) jest narazie jedyną produkcją której do tej pory udało się pobić pod tym względem DB a przynajmiej napewno mu dorównała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiąc "Motyw Songoku i Chichi " ale ani Songoku ani CHi Chi nie byli nigdy zmuszani do treningów (songoku żyć beznich nie umiał).A tak wogóle nie jestem wielkim fanem pokemonów ale w woli ścisłości nie powstały one na podstawie żadnej gry. Mówisz że SK porusza wiele ważnych tematów, z tym sie zgadzam dla dzieci jest to dobry przekaźnik ale ja jestem na takie anime już o jakieś 4 lata za stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że sztuki walki to jedyne podobieństwo Naruto do DB (nielicząc tego co jest praktycznie w każdym anime). A oprócz tego, to było dużo jeszcze innych takich seriali (aby nienadużyć tego pięknego słowa ;)) chociażby taki dzieciak, co latał na mieczu. Był chyba na polsacie, jakieś roboty walczące i pewnie dużo jakby się zastanowić...
Hubi Koshi - napisałem, że nie wiem na podstawie jakiej powstało SK. Zakładam, że nie na podstawie mangi. Powstało po to, aby dzieci nie mogły się doczekać gadżetów z tym związanych. Tak jak wszystkie polsatowe "anime".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2006 o 23:11, wojowwnik napisał:

Nie wiem co masz na myśli mówiąc "Motyw Songoku i Chichi " ale ani Songoku ani CHi Chi nie
byli nigdy zmuszani do treningów (songoku żyć beznich nie umiał).A tak wogóle nie jestem wielkim
fanem pokemonów ale w woli ścisłości nie powstały one na podstawie żadnej gry. Mówisz że SK
porusza wiele ważnych tematów, z tym sie zgadzam dla dzieci jest to dobry przekaźnik ale ja
jestem na takie anime już o jakieś 4 lata za stary.

Hehe mnie tam to anime bawi jeśli ty sie czujesz za stary i zbyt dorosły na oglądanie takich "bzdur" to twoja wola swoją drogą Dragon Ball też za dorosły nie jest. Jeśli chodzi jednak o "Najlepszego szamana na świecie" cóż z początku Yoh nie chciał i Anna go zmuszała, kiedy jednak spotkałem sie z Faustem VIII i Manta został przez tamtego prawie zabity nabrał motywacji do nauki :-P
Dobra zostawmy ten temat bo wychodzi że sie kłócimy o gusta a to najgorsze co można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubi Koshi, wojowwnik - w takim razie przepraszam - część zdań, które wstawiłem nie miały być odpowiedzią na to, co wy napisaliście, ale jak czytałem cały temat to mi się to zlało.

bruli - nic z tego. I tak Pokemony powstały, aby rozreklamować produkty z nimi związane. I bardzo dobrze to im wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi hi. Temat anime, a tu Pokemony i DB w kółko;) Swoja drogą z pierwszych serii rządzi Zetka, a z GT odcinki z Tsufulami :P Pokemony przemilczę.....pika pika tfu.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że mamy za dużo fanów DB na forum, sam lubię DB ale bez przesady istnieją o wiele lepsze anime i mangi. Ja ostatnio czytałem Hikaru no Go i Flame of Recca, czytam też Love Hina (wciąż kumpel nie chce pożyczyć tomu).
Co do pokemonów, oglądałem ja gdy byłem mały i chodziłem do podstawówki, teraz nawet na nie spojrzeć nie mogę bo źle mi się robi. DB też oglądałem, ale w odróżnieniu od pokemonów to na DB mogę jeszcze popatrzeć z przymrużeniem oka, tylko jakoś wydaje mi się to bezsensowne /bezcelowe.
Jeśli chodzi o jakieś dziecinne anime które oglądam to One Piece, znakomity humor, sceny walki i do tego wciągająca fabuła. Mimo że jest to produkcja dla dzieci to z chęcią ją oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 12:47, P3NCZUL napisał:

bruli - nic z tego. I tak Pokemony powstały, aby rozreklamować produkty z nimi związane. I
bardzo dobrze to im wyszło.


Dalej będe się upierał, że najpierw powstała gra a potem serie animowane. Nie, żeby mnie pociągały te całe pokemony, ale wiedza musi zwyciężyć xD http://en.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%A9mon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się