Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ja kiedyś byłem wielkim fanem DB nie wiem czemu ale zbierałem wszystkie plakaty komiksy itd. A teraz nie wiem może już z tego wyrosłem ale przestało mnie cieszyć. A po za DB lubię jeszcze Rycerzy Zodiaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic nie wnoszę:
Ostatnio oglądam Wolf''s Rain. Póki co widzałem 7 odcinków i uważam, że to anime trzyma wysoki poziom. Dość przygnębiająca wizja świata przyszłośći, fabuła, która zapowiada się całkiem ciekawie. Mam tylko jedno zastrzeżenie - czemu w większości produkcji twórcy próbują przemycić na siłę wątki moralizatorskie. Nie mówię tu już o "głębi" tylko o wpychaniu odcinków z jakimiś bzdurnymi problemami, a oczywiście bohater(owie) przechodząc przez krainę-gdzie-dzieje-się-niedobrze odmieniają nagle ludzi, zyskują przyjaciół, pomagają rozwiązywać dylematy moralne dręczące napotkanych nieznajomych... bleeh... aż czasem mdli mnie od tych słodkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze anime to moim skromnym zdaniem:
Dragon Ball - mam wszystkie odcinki i kinówki
Great Teacher Onizuka
Gundam Wing - Leciał kiedyś na Hyperze
The Slayers
I co ciekawsze Shaman King - leci codziennie na Jetixie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Shaman Kinga i Dragon Balla zgadzam się z Hubi Koshi.(SK oglądam na Jetixie, więc będę używał polskich odpowiedników) Postacie Yoh i Lena zaraz po tym jak Len dołączył do drużyny Yoh skojażyły mi się z Goku i Vegetą. Już wcześniej Hubi Koshi podał jeszcze parę innych podobieństw między DB a SK.
Sam uważam (na dziś dzień), że SK jest lepszy od DB, ponieważ DB poprostu mi się przejadł (i proszę, żeby nikt nie zaczynał teraz kłutni DB vs SK). Na polską wersję nie narzekam jak niektórzy, a jak widziałem jeden odcinek po angielsku to dobił mnie rosyjski akcent Rio.
Naruto nie będę oceniał, bo widziałem zaledwie 2 odcinki i mam nieco mieszane uczucia.

Z innych anime przypominam sobie np: Gundam Wing, Vision of Escaflowne, Wojowniczki z Krainy Marzeń (chyba taki był polski tytół), Cowboy Bebop, Captain Tsubasa (ale to było dawno temu), Vampire Princess Miyu, GTO, Hamtaro (tak, tak to były te chomiki :P), Hellsing, Wojna o Lodoss (czy jakoś tak), Pokemony, Sailor Moon, Slayers, Transformers, Yu-Gi-Oh (oglądałem tylko jak miałem czas), Wojownicy Zodiaku ... napewno było coś jeszcze, ale już nie pamiętam.

A w przyszłości mam zamiar oglądnąć Naruto (jak mi się spodoba) i Dirty Pair Flash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 22:44, Dante Dy`nei napisał:

A w przyszłości mam zamiar oglądnąć Naruto (jak mi się spodoba) i Dirty Pair Flash.

Uprzedzam, że Naruto po 2 odcinkach jest ciężki do zafascynowania. Musisz obejrzeć przynajmniej te paręnaście odcinków. A żebyś nie tracił zabawy najlepiej oglądaj 1 odcinek dziennie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 22:48, P3NCZUL napisał:

> A w przyszłości mam zamiar oglądnąć Naruto (jak mi się spodoba) i Dirty Pair Flash.
>
Uprzedzam, że Naruto po 2 odcinkach jest ciężki do zafascynowania. Musisz obejrzeć przynajmniej
te paręnaście odcinków. A żebyś nie tracił zabawy najlepiej oglądaj 1 odcinek dziennie :P

Pfff ja tam obejrzałem 50 odcinków non stop ;p (obejrzałbym więcej, ale limit z neostrady sie skończył ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dnia 10.03.2006 o 22:44, Dante Dy`nei napisał:

A w przyszłości mam zamiar oglądnąć Naruto (jak mi się spodoba) i Dirty Pair Flash.

Polecam też przeczytanie mangi. Anime jest w 100% oparte na mandze, a mange bardzo fajnie się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie wie ktoś przypadkiem kiedy ma wyjść w Polsce 8 tomik "Hellsinga" uzbierałem wszystkie jak do tej pory i teraz oczekuje niecierpliwie na następny, ten będzie chyba jednym z najciekawszych bo wreszcie dojdzie do otwartego konfliktu między stronnictwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 23:17, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą nie wie ktoś przypadkiem kiedy ma wyjść w Polsce 8 tomik "Hellsinga" uzbierałem
wszystkie jak do tej pory i teraz oczekuje niecierpliwie na następny, ten będzie chyba jednym
z najciekawszych bo wreszcie dojdzie do otwartego konfliktu między stronnictwami.


Tomik jeszcze nigdzie nie wyszedł. :p
Rozdziały już są i przy odrobinie zaangażowania łątwo można znaleźć scanlations z gazety w której się ukazują. Jest już ich na 2 tomy (razem z The Dawn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie uroki tego kraju, że M i A są słabo rozwinięte i każdy traktuje je jak bajeczki. Manga jeszcze jakoś się trzyma, ale anime, leci coś ciekawego kiedyś w tv ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 23:17, Hubi Koshi napisał:

Swoją drogą nie wie ktoś przypadkiem kiedy ma wyjść w Polsce 8 tomik "Hellsinga" uzbierałem
wszystkie jak do tej pory i teraz oczekuje niecierpliwie na następny, ten będzie chyba jednym
z najciekawszych bo wreszcie dojdzie do otwartego konfliktu między stronnictwami.

hmm, 8 tom chyba jeszcze nie wyszedł w Japonii - może ktoś to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 23:33, SLAY3R napisał:

hmm, 8 tom chyba jeszcze nie wyszedł w Japonii - może ktoś to potwierdzić?

Z tego co wiem to w czasopismach wydawali rozdziały i jest ich już na tomik z hakiem tylko jeszcze nikt nie zmajstrował tomiku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 23:34, Hubi Koshi napisał:

> hmm, 8 tom chyba jeszcze nie wyszedł w Japonii - może ktoś to potwierdzić?
Z tego co wiem to w czasopismach wydawali rozdziały i jest ich już na tomik z hakiem tylko
jeszcze nikt nie zmajstrował tomiku :-(

Kurcze no :/ mogliby sie zabrać do roboty. Nie mogę się doczekać, tak samo jak na kolejny tomik Evangeliona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 23:28, Vaxinar napisał:

To są właśnie uroki tego kraju, że M i A są słabo rozwinięte i każdy traktuje je jak bajeczki.
Manga jeszcze jakoś się trzyma, ale anime, leci coś ciekawego kiedyś w tv ?

Na hyperze leciał napewno kiedyś Hellsing. Nie wiem czy coś jeszcze, ale sam fakt, że mieliśmy okazję obejrzeć ten świetny anime jest cudowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 08:31, P3NCZUL napisał:

Na hyperze leciał napewno kiedyś Hellsing. Nie wiem czy coś jeszcze, ale sam fakt, że mieliśmy
okazję obejrzeć ten świetny anime jest cudowny.


Tak wiem, że na hyperze lecą anime, ale porównaj to z innymi krajami. U nas w tej chwili tylko na hyperze możesz coś obejrzeć a na przykład w Niemczech czy innych krajach Eruropy masz o wiele więcej stracji, na których możesz obejrzeć, a w Polsce ? Tylko hyper, który jest dostępny jak masz kablówkę czy coś w tym stylu. I tu mnie boli. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 08:31, P3NCZUL napisał:

> To są właśnie uroki tego kraju, że M i A są słabo rozwinięte i każdy traktuje je jak bajeczki.

> Manga jeszcze jakoś się trzyma, ale anime, leci coś ciekawego kiedyś w tv ?
Na hyperze leciał napewno kiedyś Hellsing. Nie wiem czy coś jeszcze, ale sam fakt, że mieliśmy
okazję obejrzeć ten świetny anime jest cudowny.


Na hyperze leciała staras 13 odcinkowa wersja Hellsinga. Stworzona przez studio Gonzo. Tak z 3/4 tego anime nie powsatało na podstawie mangi i w sumie się bardzo od niej rózni. Fabuła prszedstawiona w mandze jest duuuuużo ciekawsza.
W lutym wyszedł pierwszy odcinek nowej serii OVA, która będzie w pełni na podstawie mangi. W pierwszym odcinku (57 minut) przedstawione są wszystkie wydarzenia z pierwszego tomik8u mangi.

Manga... jak już pisałem jest sporo rodziałów już narysowanych (chociaż Hirano i tak sobie w kulki leci i bardzo wolno rysuje), a tak dokładnie to jest już 15 rozdziałów Hellsinga i 6 The Dawn (prequel Hellsinga - akcja podczas drugiej wojny światowej, Walter wymiata). Więc można zrobić już z 2 tomiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 10:12, Latniak napisał:

Manga... jak już pisałem jest sporo rodziałów już narysowanych (chociaż Hirano i tak sobie
w kulki leci i bardzo wolno rysuje), a tak dokładnie to jest już 15 rozdziałów Hellsinga i
6 The Dawn (prequel Hellsinga - akcja podczas drugiej wojny światowej, Walter wymiata). Więc
można zrobić już z 2 tomiki...

Ten 1. odcinek OVA nie jest taki super, chociaż mi się podobał. Średniawo wygląda grafika 3d, w 1. odcinku występują... emoty japońskie (że tak nazwę). Jednakże ten Hellsing 13 odcinkowy to zupełnie co innego niż Hellsing OVA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 10:58, P3NCZUL napisał:

Ten 1. odcinek OVA nie jest taki super, chociaż mi się podobał. Średniawo wygląda grafika 3d,
w 1. odcinku występują... emoty japońskie (że tak nazwę). Jednakże ten Hellsing 13 odcinkowy
to zupełnie co innego niż Hellsing OVA.


Mi teżź tak się średnio podobał ale to narazie pierwszy odcinek.... pomyśl co będzie jak będzie już odcniek o zabawie Majora w Anglii :) Ta seria będzie w całości oparta na mandze (jak już pisałem) i dlatego wygląda też bardziej mangowato :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się