Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Oglądam sobie Azumange. Całkiem fajne i momentami bardzo śmieszne. Postacie które mnie wkurzają to Yukari i Osaka. Ta pierwsza ma ADHD a druga coś kompletnie przeciwnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obejrzałem Paprikę i Perfect Blue, polecam obie. A tym, którym podobał się Death Note, sprawdźcie anime Monster.

tykus
Co ty oglądasz ;[ byś się wstydził xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 19:32, MisticGohan_MODED napisał:

Co wy chcecie od Love Hina ? xD

Nic, opócz Naru ;P

Dnia 09.07.2007 o 19:32, MisticGohan_MODED napisał:

Bardzo przyzwoite anime :D

Aha xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co macie do Love Hina? ;PP Ciągle mam poważne rzeczy oglądać? Warto dać coś czasem na rozluźnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 12:52, tykus napisał:

Mam pytanie - co należy oglądać po 25-odcinkowej serii TV? Christmas i Spring Special czy serię Again?


Najpierw idą speciale a potym OVA (Love Hina Again).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnim czasie dostałem jakiegoś kopa jeśli chodzi o oglądanie anime (szczególnie którszych serii, takich 20-30 odcinkowych), ale po kolei ...

Na początku [to jeszcze był rok szkolny], był Bleach, ale przerwałem, nie wiem w sumie z jakiego powodu, gdzieś ok. 70 odcinka, ale oglądało się świetnie.
Potem zacząłem Naruto [pamiętam jak wyszło to na rynek, to nie byłem do tego przekonany zbytnio], tu się zatrzymałem gdzieś w okolicach 150 - 160 odcinka.
I po tym zaczęła się mania na te krótsze serie.
Maburaho - Jedno z lepszych jakie widziałem. Ogólnie rzecz dzieje się w szkole dla magicznie uzdolnionych. Każdy uczęszczający tam może urzyć w całym swoim życiu ograniczoną liczbę zaklęć [po zurzyciu wszystkich osoba umiera]. Nasz główny bohater przez całe swoje życie ma do wykorzystania zaledwie 8 zaklęć, gdzie przeciętną liczbą jest może ok 5 - 10 tysięcy. Cała akcja zaczyna się gdy okazuje się, że moc jego zaklęć jest wręcz ogromnam, oraz że jego dzieci także będą posiadały taką moc, lecz już dużo większą ilość zaklęć do wykożystania. Staje się on obiektem zainteresowań 3 pięknych dziewcząt :D.
Love Hina - Też bardzo mi się podobało i pewnie większość z was zna to anime, więc się nie będę rozpisywał ... poprostu porządna ''haremówka''.
Ichigo 100% - Także komedia romantyczna, gdzie główny bohater przez całą serię nie może zdecydować się którą z dziewczyn kocha naprawdę.
Chobits - Główny bohater znajduje na ulicy nie działającego persocoma [androida o ludzkim kształcie], które sa bardzo popularne na świecie ... Po włączeniu go [a raczej jej], zaczyna się cała zabawa ...
Mahoromatic - Także o androidzie płci żęskiej, [lecz całkowicie innego rodzaju niż w Chobits], który zamieszkuje jako pomoc domowa u głównego bohatera.
Angelic Layer - Tego nie oglądnałem do końca, a właściwie przerwałem na 6 odcinku ... nie bardzo mi podeszło. Anime jest umieszczone w tym samym uniwersum co Chobits, lecz kilka lat wcześniej, gdy roboty urzywano do walk/gry w tytółowy "Angelic Layer".
Hand Maid May - Zarys podobny jak w Mahoromatic, lecz także z wieloma różnicami. Główny bohater ''przez przypadek'' zamawia robota typu ''pomoc domowa'' [płci żęskiej oczywiście]. Także polecam to anime, mnie oglądało się bardzo dobrze.
Kannozuki No Miko (Kapłanki przeklętych dni) - z gatunku magical girl, drama i wielkie roboty. Jak dla mnie średnie, ale jeśli ktoś lubi pranie mózgu na zakończenie [typu Evangelion, jednak nie aż tak bardzo ...] to polecam.
Girls Bravo! - ABSOLUTNY KLASYK i najlepsze anime jakie do tej pory ogądnąłem. Myślałem że nic nie przebije Maburaho, ale jednak Girls Bravo to zrobiło. Totalna DEKLASACJA wszystkich innych anime jakie widziałem. Jest to anime typu comedy, harem, ecchi, romance ... ale za to jakie anime ... ? NAJLEPSZE i nie ma bata. Kto nie widział niech żałuje :D
Otome wa Boku ni Koishiteru - Historia chłopaka, który został wysłany do żeńskiej szkoły [testament dziadka go tak urządził]. Oglądając seriię można nawet zapomnieć, że główny bohater jest rodzaju męskiego (ma oryginalnie długie włosy, ojcieć zabronił mu ścianć, po śmierci swej żony i przez całą seriię widzimy go w ''kieckach'') xD. Szczerze, spodziewałem sie czegoś lepszego po tym, ale i tak nie jest źle. Jest to bardziej romance niż ecchi, ale elementy tego ostatniego oczywiście występują. Także polecam.
Photon - To oglądałem jeszcze chyba w tym samym czasie co Mahoromatic. Jedno co mogę powiedzieć o Photonie [gł. boh.] - ON MA LEPIEJ ... dlaczgo ? Ano to zobaczycie jak już oglądniecie, ale ostrzegam, jest to anime dla [jak ja to określiłem] ''wybrańców'' ... znaczy nie każdy odrazu może to zrozumieć [i nie chodzi mi o fabułę]. Anime jest bardzo ecchi [jednak nie tak bardzo jak Girls Bravo! :D].
Strawberry Panic! - Rzecz dzieje się w żeńskiej szkole ... już bez żadnych przebranych facetów ... 100% dziewczyn, jednak nie podeszło mi, bo kilka pierwszych odcinków jest nudnych. Ponoć fabuła sie rozwija, ale ja nie dotrwałem ... zakończyłem na 5 ep.

Do oglądnięci przedemną jeszcze między innymi Amaenaideyo!! i Golden Boy ... i pewnie wiele więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko - ma ktoś suby do speciali LH? Synchra do wersji:
- OnAD.Love.Hina.Christmas.Special
- NK.Love.Hina.Spring.Special

Będę wdzięczny - sam znam englisza, ale qzol lekko niedomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Dante, Dante..... a dzieki komu ta mania na krótkie serie??? no dzieki komu??? No wiadomo dzieki mnie.
Skoro Ty umiesciles swoją liste to i ja zamieszcze swoja :D

Maburaho - Komedia romantyczna z gatunku "Harem" i "Magical Girl". Seria 24 odcinków opowiadających o przygodach Kazukiego Shikimori – studenta Aoi Academy (szkoły dla magicznie uzdolnionych). Ma on do wykorzystania w całym swoim życiu osiem zaklęć po czym obróci się w proch. W momencie gdy okazuje się iż jego dzieci będą posiadały niewyobrażalną moc magiczną staje się on obiektem zainteresowania trzech pięknych dziewczyn.
Ocena: 10/10

Neon Genesis Evangelion - Dramat psychologiczny z gatunku "Mecha", "apocalyptic and post-apocalyptic" oraz "psychological". Seria 26 odcinków która znana jest na pewno wszystkim mającym większy styk z anime. Opowiada ona niby prostą historie z gatunku Mecha lecz szybko zmienia się w zagmatwaną opowieść o walce zła z tym jeszcze gorszym oraz o tych dobrych którzy najbardziej obrywają.
Ocena: 20/10

End of Evangelion - Film prezentujący właściwe zakończenie NGE (są to odcinki 25 i 26 pokazane z innej - normalnej - perspektywy). Bardzo dobrze rozbudowuje historie oraz wyjaśnia wiele wątków które nie zostały rozwiązane w serii. Film bardzo mocno działa na człowieka i nie jest przeznaczony dla widzów o słabych nerwach.
Ocena: 20/10 + znak jakości za zniszczenie mi psychiki.

Tokyo Mew Mew – Komedia romantyczna z gatunku "Magical Girl". Seria 52 odcinków powstałych na podstawie 8 tomowej mangi. Ichigo Momomiya zostaje wplątana w konflikt ludzkości z kosmitami i wraz z swoimi czterema koleżankami musi stawić im czoło. Wątek miłosny jest bardzo rozbudowany (głównym odbiorcą anime miały być dziewczyny). Godne polecenia tylko tym którzy nie mają nic przeciwko nadmiernej słodyczy i kolorowym strojom.... no ale te kocie uszy i ogonek ^_^ to trzeba zobaczyć.
Ocena: 5/10

Love Hina - Komedia romantyczna z gatunku "Harem". Seria 25 odcinków, dwóch filmów i trzech odcinków OVA (Love Hina Again). Keitaro Urashima w dzieciństwie złożył obietnicę swojej koleżance iż razem dostaną sie na Tokyo U (Uniwersytet Tokijski). Gdy nie udaje mu się zdać egzaminów musi opuścić swój dom i znaleźć własne miejsce do życia. Swój kąt znajduje u babci Hinaty która prowadzi akademik, w zamian za zajęcie się nim może mieszkać tam do woli.... jest jeden problem - jest to żeński akademik.
Ocena: 10/10

Ichigo 100% - Komedia romantyczna z gatunku "Harem" oraz "Ech". Dwanaście odcinków, pięć odcinków specjalnych oraz 4 OVA. Junpei Manaka ma problemy z wyborem tej jednej dla siebie.... przy okazji stara się nakręcić film.
Ocena: 7/10

Chobits - Komediodramat z gatunku "Echi" oraz "Science Fiction". Seria 26 odcinków snująca historie o możliwościach i zagrożeniach jakie daje stworzenie androidów podobnych w uczuciach do ludzi. Bardzo ciekawe i chwytające za serce.
Ocena: 9/10

Mahoromatic - Tragedia z elementami komediowymi z gatunku "Echi" i "Science Fiction". Dzieło twórców NGE czerpiące z swojego poprzednika pełnymi garściami, lecz opowiadające całkiem inna historie. Mahoro - android bojowy stworzony do walki ze złymi ale całkiem dobrymi Saintami (przybyszami z innej planety) – przechodzi w stan spoczynku gdyż zostaje jej 398 dni życia. Postanawia zostać pomocą domową pewnego czternastolatka z którym łączy ją smutna przeszłość. W miarę rozwoju akcji dowiadujemy się coraz to nowych szczegółów o każdym z bohaterów a wszystko to łączy się w spójną całość.
Ocena: 15/10 + znak jakości za zniszczenie mi psychiki.

Hellsing OVA - Seria 3 (powstają nowe) odcinków opartych na mandze Hellsing. Opowieść o wampirze Alucardzie i jego podanej Seras Victori pracujących dla organizacji Hellsing.
Ocena: 9/10

Angelic Layer - Seria 26 odcinków opowiadających historie Misaki Suzahary przybyłej do Tokyo w celu nauki w jednej ze szkół. Misaki szybko znajduje sobie zajęcie walcząc na arenie w pojedynkach Angelic Layer. Całość w standardowej "Clampowej" polewie, umieszczone w uniwersum Chobits.
Ocena: 6/10

Hand Maid May - Seria 11 odcinków. Historia jak każda inna, młody student - Kazuya Saotome - zamawia przez internet miniaturową pomoc domową. Szybko nawiązuje się miedzy nimi przyjaźń. Pełne śmiechu choć trochę przykrótkie.
Ocena 8/10

Kannozuki No Miko (Kapłanki przeklętych dni) - Seria 12 odcinków. Magical girl, Mecha, Shojo-ai – czego więcej trzeba do dobrej zabawy. Dwie młode dziewczyny zostają obdarzone mocami Kapłanek Słońca i Księżyca. Historia inna niż wszystkie, chwytająca za serce.
Ocena: 7/10

Girls Bravo! - Seria 26 odcinków. Echi, Romans, Magical Girls..... POPROSTU BOSKIE. Po "Maburaho" nie myślałem że oglądane coś lepszego... ale jednak. Girls Bravo zdeklasowało wszystkie inne anime. Młody chłopak z fobią do dziewczyn (dostaje przy nich wysypki) zostaje wciągnięty do portalu otwartego w swojej wannie, ląduje w świecie pełnym dziewczyn (dla niego to piekło). Jedna z nich wraca na ziemie razem z naszym bohaterem.
Ocena: 13/10 + znak jakości za zdeklasowanie Maburaho

Otome wa Boku ni Koishiteru - Seria 12 odcinków. Po śmierci swojego dziadka Mizuho Miyanokouji jest zmuszony do wypełnienia jego ostatniej woli, a jest nią aby uczęszczał do szkoły dla dziewcząt.... Zmuszony do przebierania i uzależniony od pomocy swojej najlepszej przyjaciółki stawia pierwsze kroki w szkolnym kobiecym życiu. (Jak napisał Dante... czasami idzie zapomnieć ze to facet)
Ocena: 8/10

Eiken - Dwie OAVki. Co tu dużo mówić... gniot nad gnioty. Pierwsze anime które otrzyma u mnie ocenę 0
Ocena: 0/10

Strawberry Panic! - Seria 26 odcinków. Młoda dziewczyna zostaje przeniesiona do szkoły dla dziewcząt Miator. Szybko przyzwyczaja się do nowego otoczenia oraz zakochuje w jednej ze swoich koleżanek. Anime nie skupia się tylko na głównych bohaterkach ale i na innych dziewczynach oraz ich rozterkach sercowych. Bardzo piękne i chwytające za serce.
Ocena: 10/10 + znak jakości za doprowadzenie mnie do łez


Dotego dochodzą mangi jakie czytałem:
Hellsing - 8 tomów
Slayers - 5 tomów (na wiecej nie mam czasu)
Chobits - 8 tomów
Tokyo Mew Mew - 6 tomów
Cowboy Bebob - 3 tomy
Neon Genesis Evangelion - 1 tom (planuje zakupić wiecej)

Dante Dy`nei >> Shame on you.... nie dokończyć Angelic Layer - zrozumiem.... ale zostawić niedokończone Strawberry Panic!.... muszę się zastanowić czy będę wstanie podać Ci rękę jak się spotkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 20:08, MisticGohan_MODED napisał:

Nic z tego... NARU JEST MOJA xD


Lubisz nerwowe i brutalne laski? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 20:08, MisticGohan_MODED napisał:

Nic z tego... NARU JEST MOJA xD


Czy ja jestem dziwny.... mnie się bardziej Kanako podobała :D No i Shinobu też była niczego sobie.... Naru.... totalnie nie mój typ (bo kto to lubi obrywać po 3 razy na dzień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 22:00, Dizi napisał:

Czy ja jestem dziwny.... mnie się bardziej Kanako podobała :D No i Shinobu też była niczego
sobie.... Naru.... totalnie nie mój typ (bo kto to lubi obrywać po 3 razy na dzień).


Taa jesteś dziwny, dlaczego ? Ja to wiem, Ty to wiesz ... inni tego nie zrozumią, dopuki nie zobaczą JAK oglądasz anime [bez podtekstów oczywiście].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 22:02, Dante Dy`nei napisał:

Taa jesteś dziwny, dlaczego ? Ja to wiem, Ty to wiesz ... inni tego nie zrozumią, dopuki nie
zobaczą JAK oglądasz anime [bez podtekstów oczywiście].


Chodzi ci o ślinotok i problem z opanowaniem łez??? Miałeś nikomu nie mówić... no ale do naszego kumpla pana JOT to mi jeszcze daleko.... narazie nie kołysze się jak głupi w krześle.... NARAZIE NIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 22:06, Dizi napisał:

Chodzi ci o ślinotok i problem z opanowaniem łez??? Miałeś nikomu nie mówić...


Ja tego nie powiedziałem, Ty to właśnie zrobiłeś :P ...

Chyba lekko zaczynamy zbaczać na offtopową drogę mocy oną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... To teraz moja lista anime...

Dragon Ball
Od tej, chyba już wszystkim znanej, serii zaczęło się wszystko. Jakby tu scharakteryzować to anime? Ma 3 serie: DB, DB Z i DB GT – ale to już wiecie ^^ Dużo walki, dużo krzyku. Tutaj przekonujemy się, że śmierć wcale nie jest ostateczna ;) Osobiście najbardziej lubię serię GT – grafika dużo lepsza niż w pierwszych dwóch no i ten opening :)

Fushigi Yuugi
Anime opowiada historię kapłanki bóstwa zwanego Suzaku. Kapłanką jest Miaka Yuki pochodząca z naszego świata. Do świata 4 bóstw dostaje się... czytając „Księgę czworga bóstw”. Ogólnie opowieść fajna. Przywiązałam się do bohaterów ale jak to bywa w długich seriach (52 ep) z gatunku shoujo rozstania i powroty głównych bohaterów zaczynają być nudne a powody trywialne... (z oav seria Eikouden była niezła. Lepsza kreska niż w serii tv za to fabuła miała luki).

Gravitation
Krótka seria (13 ep) z gatunku yaoi. Czyli raczej nie dla panów ^^ Ciekawa kreska i po prostu świetna muzyka (!!!) Historia chłopaka pragnącego zrobić karierę w showbiznesie. No i przy okazji zakochuje się w... innym facecie. Tyle, ze jego wybranek nie jest specjalnie uczuciowy... trauma z przeszłości. Jak dla mnie świetne. Seria tv lepsza niż oav (choć ta jest bardziej zboczona).

Neon Genesis Evangelion
No i cóż mogę powiedzieć. KLASYK w pełnym tego słowa znaczeniu. Główny bohater jest trochę przewrażliwiony, ale przy takim ojcu nie można mu mieć tego za złe. Ciekawie przedstawiona apokaliptyczna wizja przeszłości. Zakończenie serii tv kompletnie mi się nie podobało i nie pasowało do anime. Na szczęście powstał...

End of Evangelion
I co by tu o tym napisać... Niszczy i tak już nadszarpniętą psychikę. Alternatywne zakończenie do NGE. O niebo lepsze niż te z serii tv. Przed obejrzeniem radzę skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą bo w opakowaniu nie ma ulotki.

Slayers
Chyba widziałam wszystkie serie ale to było kilka lat temu, więc już dokładnie nie pamiętam. Magia, bezczelna i wiecznie głodna bohaterka, niespecjalnie inteligentny rycerz, Zelgadis (uważa, że został oszpecony ale moim skromnym zdaniem jest słodki ^^), trochę przesłodzona i psychiczna księżniczka Amelia, złota smoczyca i potężny potwór... Ciekawy zespól nieprawdaż ? ^^’ Nic nie jest do końca jasne i nie od początku wiadomo kim jest „ten zły”. Podoba mi się tu, że człowiek mimo, że jest najsłabszą z istot ma decydujące znaczenie.

Cowboy Bebop
Hmmm... Jazzowe anime. Bohaterowie w całym wszechświecie ścigają zbiegłych kryminalistów. W kolejnych odcinkach poznajemy przeszłość bohaterów. Anime nie jest złe... ale nie w moim typie.

Ruroni Kenshin
Widziałam tylko kilka odcinków i przeczytałam kilka tomów ale zdążyłam wyrobić sobie opinię. Seria jest po prostu świetna. Potężna dawka humoru. Przenosimy się w czasie do czasów tuż po przewrocie w erze Miji. Japonia wkracza w nowy etap rozwoju. Tytułowy bohater jest samurajem bez pana (ronin). Postanowił, że już nie będzie zabijał. Staje w obronie pokrzywdzonych (wiem, wiem... zaskakujące ^^’). Nie dość, że można się pośmiać to jeszcze te walki na miecze... ach J

Angel Sanctuary
Krótka seria OAV (3 ep). Ciekawe spojrzenie na sprawę dobra i zła. Anioły które niekoniecznie są dobre i pokrzywdzone przez nie demony które niekoniecznie są złe. A do tego zakazana miłość między bratem i siostrą. Mnie się bardzo podobało... ale cóż poradzę na to, że lubię opowieści o aniołach i demonach :)

Noir
Anime o płatnych zabójczyniach. Co w tym niezwykłego? Ano dodano tu mistyczną otoczkę. Bohaterki są ze sobą powiązane jednak dopiero po dłuższym czasie dowiadują się jak bardzo. To anime podobnie jak Gravitation ma u mnie ogromnego plusa za muzykę.

Hellsing
Krew, ciemna strona mocy i takie tam, czyli.... wampiry ^^ Seria tv ma 13 epizodów i jest dość mroczna (nie to co manga). Potężny wampir Alucard walczy po stronie protestanckiej grupy zabijając „niegodne” wampiry. Jednak czegoś mi w tym anime brakuje. No i po raz kolejny duży plus za muzykę.

Magic Knight Rayearth
Z tego co pamiętam widziała obie serie. Anime jak anime. 3 dziewczyny zostają przeniesione do innego świata aby walczyć w jego obronie. Niby nieźle się ogląda ale brak tu głębi.

Earthian
Anioły. Dlatego chciałam to zobaczyć. No a poza tym yaoi :P Sądząc po kresce to anime ma już swoje lata. W fabule są luki, czasem nie do końca wiadomo kto jest kim.

Kite
Policjant wykorzystuje dzieci jako zabójców. Ich celami są przestępcy, którzy dzięki lukom w kodeksie karnym uniknęli sprawiedliwości. Jednak policjant jak się okazuje bynajmniej nie jest bez winy (zboczeniec :/). Takie sobie to było.

Last Exile
Jedno z anime, w którym temat śmierci nie jest pomijany. Aby zwyciężyć czasem trzeba coś poświęcić. Cóż mogę dodać... Ładna kreska, w miarę ciekawa fabuła.

Ayashi No Ceres
Widziałam kilka odcinków tylko. Kreska taka sobie. Fabuła... nie jest niepowtarzalna.

Great Teacher Onizuka
Pierwsze kilka odcinków przyzwyczajałam się do kreski. Ale później już się fajnie ogląda. Płakałam ze śmiechu :D Autor jednak zaczął wątek miłosny i jakoś chyba zabrakło mu czasu na rozwinięcie go choć trochę.

Gilgamesh
Kolejna apokaliptyczna wizja przyszłości. Katastrofa globalna, nowe moce, niebezpieczne eksperymenty... i takie tam ^^ Ogólnie anime mi się podobało ale autorowi chyba zabrakło pomysłu na zakończenie i to schrzanił... A szkoda.

Shaman King
Duchy i ludzie walczą ramię w ramię o tytuł króla szamanów aby ocalić świat (?). Różnorodność postaci, można się czasem pośmiać. Ogólnie rzecz biorąc – ok.

Experiments Lain
Długo właściwie nie wiadomo o co chodzi. A chodzi o... komputery i to jaki mają wpływ na wszystko co nas otacza. Świat wirtualny i realny zaczynają się przenikać. Patrząc całościowo nawet niezłe anime ale choć ma tylko 13 epizodów to wydaje się rozciągnięte na siłę.

Gunslinger Girl
A tutaj znowu dzieci-zabójcy. A właściwie dzieci-cyborgi. Ciekawie pokazane jak można kształtować ludzką psychikę i wyeliminować sumienie. Każda dziewczynka-cyborg ma swojego opiekuna, który dba o rozwój jej umiejętności i psychiki. Smutne ale bardzo mi się podobało.

Soul Hunter
Jak dla mnie gniot. On lata na przerośniętym muminku...

Mononoke-hime
Film pełnometrażowy. Człowiek kontra natura. Ma to w sobie coś z Tarzana tyle, że tutaj porzuconym dzieckiem zajęły się wilki. Fajne.

Shin-chan
Co tu dużo mówić. Na niektórych odcinkach jest problem ze złapaniem tchu ze śmiechu :D Jeden z niewielu polskich dubbingów jaki kiedykolwiek mi się podobał. Nie oszukujmy się kreska nie jest na wysokim poziomie ale nie o to tu chodzi ^^

Saint Seyia
Co tu dużo mówić. Nie podobało mi się i tyle. Motyw kiedy biegają sobie po zamku i walczą... No ile można? Odwołania do mitologii jeszcze są ok.

Yaiba – legendarny samuraj
Anime jak wiele innych. Kreska niczym się nie wyróżnia. Niezbyt głębokie.

Ruchomy zamek Hauru
W sumie... fabuła jakoś dla mnie nie ma sensu. Nawet nie wiem dlaczego mi się spodobało... Kreska taka jakby starego typu.

Samurai 7
Widziałam kilka odcinków i jakoś mnie nie porwało. Chociaż złe też nie było.

No to tyle z tych, które jeszcze pamiętam... Mang nie wymienię bo post byłby zbyt długi a i wypisywanie skróciłoby mi znacznie wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie może anime podobne do Dragon Balla albo Naruto??Jeśli tak to prosze o tytuły.
Ja ostatnio obejżałem Afro Samurai i Samurai Champloo jak nazwy wskazują oba filmy są o samurajach bardziej mi sie podobało Champloo w walce pojawiają sie tam elementy (break dancu niewiem jak to sie pisze ale wiecie o co chodzi ) bardzo polecam , natomiast Afro Samurai to chistoria chłopca kturemu pewiem samurai zabił ojca na jego oczach i chce on sie zemścić też całkiem spoko fajna walka też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie może anime podobne do Dragon Balla albo Naruto??Jeśli tak to prosze o tytuły.
Ja ostatnio obejżałem Afro Samurai i Samurai Champloo jak nazwy wskazują oba filmy są o samurajach bardziej mi sie podobało Champloo w walce pojawiają sie tam elementy (break dancu niewiem jak to sie pisze ale wiecie o co chodzi ) bardzo polecam , natomiast Afro Samurai to chistoria chłopca kturemu pewiem samurai zabił ojca na jego oczach i chce on sie zemścić też całkiem spoko fajna walka też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się