Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2007 o 20:31, zbysheck napisał:

Wiesz co? Oglądałem sobie Shaman Kinga na Jetixie i dubbing mi się całkiem podobał. No może
Morty był trochę "pipowaty", ale ogólnie zaliczam na plus porównując do innych kreskówek.


Shaman Kinga nie lubię więc o nim za dużo nie wiem. Mówiłem o Naruto. Porównując oryginalne głosy a dubbingowane... ech, szkoda gadać. Być może komuś się podobają jeśli nie słyszał oryginalnych :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 21:18, Feno napisał:

Shaman Kinga nie lubię więc o nim za dużo nie wiem. Mówiłem o Naruto. Porównując oryginalne
głosy a dubbingowane... ech, szkoda gadać. Być może komuś się podobają jeśli nie słyszał oryginalnych
:- )

Słyszałem :P. Wydały mi się trochę za piskliwe nawet :D. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Ale nie mówię że są lepsze tylko jak dla mnie na prawdę znośne i jakiś poziom trzymają. [w shaman kingu ;] ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 21:44, zbysheck napisał:

Słyszałem :P. Wydały mi się trochę za piskliwe nawet :D. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Ale nie mówię że są lepsze tylko jak dla mnie na prawdę znośne i jakiś poziom trzymają. [w
shaman kingu ;] ]

To może być tylko gust, ewentualnie zwyczajne uprzedzenie, ale... kiedy słuchałem tych głosów to aż coś mnie skręcało w środku. Brzmiały trochę jakby wzięli pierwszych lepszych pijaczków z pod budki z piwem. W porównaniu do oryginalnych Seiyuu ci goście są żałośni.
To jedynie moje zdanie
O cenzurze i pozmienianych openingach/endingach w ogóle nie wspominam
Niech ten odcinek posłuży ci dla porównania :-]
Ep 10
Part 1
http://youtube.com/watch?v=IDc3J0GIfDw
Part 2
http://youtube.com/watch?v=Ammz1cQKqHo
Part 3
http://youtube.com/watch?v=7E2uhLBf5ik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 21:55, Hubi Koshi napisał:

To może być tylko gust, ewentualnie zwyczajne uprzedzenie, ale... kiedy słuchałem tych głosów
to aż coś mnie skręcało w środku. Brzmiały trochę jakby wzięli pierwszych lepszych pijaczków
z pod budki z piwem. W porównaniu do oryginalnych Seiyuu ci goście są żałośni.
To jedynie moje zdanie
O cenzurze i pozmienianych openingach/endingach w ogóle nie wspominam
Niech ten odcinek posłuży ci dla porównania :-]

Jak już mówiłem, widziałem odcinki też w oryginale. No przyznam że Ryu maduzo lepszy głos w oryginale :D. Ale na przykład Yoh brzmi jak dziewczynka xD. Niektóre są lepsze tu inne tu [jak dla mnie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:29, zbysheck napisał:

Jak już mówiłem, widziałem odcinki też w oryginale. No przyznam że Ryu maduzo lepszy głos w
oryginale :D. Ale na przykład Yoh brzmi jak dziewczynka xD. Niektóre są lepsze tu inne tu [jak
dla mnie].

Ciężko mi się zgodzić... a co do Yoh brzmiącego jak dziewczyna to jemu ten głos pasuje. Nie masz przecież do czynienia z super-macho zjadającym wrogów na śniadanie tylko leniwym nigdzie się nie śpieszącym dzieciakiem, który na dobrą sprawę mógłby leżeć cały dzień na trawie i podziwiać chmurki, zero agresji czy żądzy zniszczenia czy ambicji, więc... jakiego ty głosu byś dla niego chciał :-] Dodajmy jeszcze do tego że w tym "związku" to Anna jest twardsza więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:33, Hubi Koshi napisał:

Ciężko mi się zgodzić... a co do Yoh brzmiącego jak dziewczyna to jemu ten głos pasuje. Nie
masz przecież do czynienia z super-macho zjadającym wrogów na śniadanie tylko leniwym nigdzie
się nie śpieszącym dzieciakiem, który na dobrą sprawę mógłby leżeć cały dzień na trawie i podziwiać
chmurki, zero agresji czy żądzy zniszczenia czy ambicji, więc... jakiego ty głosu byś dla niego
chciał :-] Dodajmy jeszcze do tego że w tym "związku" to Anna jest twardsza więc...

heh... no w sumie... :). Ale mi jakoś odpowiada dubbing. Na szczęście każdy może oglądać jak chce :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:37, zbysheck napisał:

heh... no w sumie... :). Ale mi jakoś odpowiada dubbing. Na szczęście każdy może oglądać jak
chce :D.

Jak najbardziej :-] No o ile dubbing może nie jest problemem bo głosy można ścierpieć to już cenzura stanowi odrobinę gorszy problem :-/ Poza tym dałbym sobie głowę ogolić że wyłapać można masę błedów merytorycznych.
Nie mówię że dubbing jest zły, chodzi mi raczej o to że w Polsce dubbing ( i w ogóle lokalizacja) anime dla stacji "dla dzieciaków" jest robiony na (za przeproszeniem) odpierdol. Gdyby był robiony na poważnie to nie miałbym absolutnie żadnych zarzutów :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:46, Adam k. napisał:

2.team Galaxy

To kolorowe... coś to jest anime O_o ?? Nee Team Galaxy to z tego co znalazłem to "Francusko-amerykańsko-kanadyjsko-włoski serial animowany" Do anime można by od biedy zaliczyć Oban Star-Racers, które na ile się orientuję powstało w wyniku Japońsko-Francuskiej kooperacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:46, Hubi Koshi napisał:

Nie mówię że dubbing jest zły, chodzi mi raczej o to że w Polsce dubbing ( i w ogóle lokalizacja)
anime dla stacji "dla dzieciaków" jest robiony na (za przeproszeniem) odpierdol. Gdyby był
robiony na poważnie to nie miałbym absolutnie żadnych zarzutów :-]

No tu się muszę całkowicie niestety zgodzić. Rozwaliła mnie jedna scena w Dragon Ballu ostatnio właśnie wynikająca z cenzury.

Pierwsza seria - 6. czy któryś odcinek
Do łózka na którym leży Bulma podchodzi nasz kochany prosiaczek z jednoznaczną miną i zamiarami. Idzie... idzie... i mówi:

"- HA! Zaraz ją zwalę z łóżka"


Autentyk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:52, zbysheck napisał:

Autentyk :D

<wzdycha> To nawet nie jest zabawne :-p To co oni z anime robią to żałosne jest. Pamiętam jak sobie Slayersów oglądałem na RTL7 normalnie USZY BOLAŁY od słuchania co oni porobili z nazwami zaklęć. Ale wracając do Dragon Balla to w sumie winniśmy się cieszyć że tej sceny nie wycieli, jak również ponad połowy scen w których KameSennin występował. Dosłownie można by to chyba jako Żółwiego Pustelnika/Żółwiego Mędrca przetłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 22:55, Hubi Koshi napisał:

<wzdycha> To nawet nie jest zabawne :-p To co oni z anime robią to żałosne jest. Pamiętam
jak sobie Slayersów oglądałem na RTL7 normalnie USZY BOLAŁY od słuchania co oni porobili z
nazwami zaklęć. Ale wracając do Dragon Balla to w sumie winniśmy się cieszyć że tej sceny nie
wycieli, jak również ponad połowy scen w których KameSennin występował. Dosłownie można by
to chyba jako Żółwiego Pustelnika/Żółwiego Mędrca przetłumaczyć.

W ogóle z tłumaczeniem DB jest śmiesznie. Mamy polsko-franacusko-japońską papkę, w której niektóre postaci mają po 4 imiona xD. Najpierw Francuzi zgwałcili DB po swojemu, potem Polacy dobili leżącego. No i oglądaj to "coś" drogi widzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 23:06, zbysheck napisał:

No i oglądaj to "coś" drogi widzu :)

Może nie jest tak źle jak myślimy. Ostatecznie pomimo szczerych chęci i rozległych starań DB zachował swój urok i zyskał całą masę fanów :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>" Do anime można by od biedy zaliczyć Oban Star-Racers, które na ile się orientuję

Dnia 18.07.2007 o 22:51, Hubi Koshi napisał:

powstało w wyniku Japońsko-Francuskiej kooperacji.


Nie spodziewałem sie, że ktoś zna tutaj Oban Star-Racers... Swoja drogą od biedy nawet udana bajeczka (bo inaczej nie da sie tego nazwać) szczególnie ciekawe były modele pojazdów. Najlepsi oczywiście przedstawiciele racy Krogsów (tak to sie pisze?) - odpowiedników III Rzeszy, lub Republiki Rzymskiej w jej ostatnich latach w Kosmosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 12:30, Alamut napisał:

Nie spodziewałem sie, że ktoś zna tutaj Oban Star-Racers... Swoja drogą od biedy nawet udana
bajeczka (bo inaczej nie da sie tego nazwać) szczególnie ciekawe były modele pojazdów. Najlepsi
oczywiście przedstawiciele racy Krogsów (tak to sie pisze?) - odpowiedników III Rzeszy, lub
Republiki Rzymskiej w jej ostatnich latach w Kosmosie


Ja znam, mój brachol zna xD . Takich jest więcej niż myślisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 15:00, Ghoster7 napisał:

Ja znam, mój brachol zna xD . Takich jest więcej niż myślisz :)


Fora internetowe są pełne niespodzianek XD Swoja drogą fajny nowy avek Ghost, z jakiego to anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się