Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2010 o 18:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Btw, jakim progrma się czyści itd?

Zazwyczaj używa się Photoshopa, najlepiej wspartego tabletem (pewnych rzeczy filtrami nie poprawisz i pozostaje ręczne zamalowanie). Niewdzięczna robota, mi wyczyszczenie jednej strony zajmuje około 30-40 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:30, ziptofaf napisał:

Zazwyczaj używa się Photoshopa, najlepiej wspartego tabletem (pewnych rzeczy filtrami
nie poprawisz i pozostaje ręczne zamalowanie). Niewdzięczna robota, mi wyczyszczenie
jednej strony zajmuje około 30-40 minut.

Hmmm, bo chcialem spróbować i obczaić. JAk widzę co mangę, ze są klinerzy poszukiwani to aż się zastanawiam czy to faktycznie tak upierdliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:51, Ichibanboshi-kun napisał:

Hmmm, bo chcialem spróbować i obczaić. JAk widzę co mangę, ze są klinerzy poszukiwani
to aż się zastanawiam czy to faktycznie tak upierdliwe.


Jest to najmniej ciekawa rzecz w procesie tworzenia całej skanlacji, to na pewno ;P Jak mówiłem - 30-40 minut na jedną stronę. I na kolejnej to samo. I znowu, i znowu, i znowu ;) Na pewno odradzam tą robotę jeśli się nie ma dobrego programu do obróbki grafiki, bo wtedy mnóstwo rzeczy które można zautomatyzować musisz robić ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night c35-38

Spoiler

Fabuła wciąż mniej lub bardziej nawiązuje do UBW route z tym że fakt iż Saber uległa (choć jeszcze nie do końca) Caster pod wpływem Command Spell znacznie wszystko zmienia, według VN Shirou i Rin powinni teraz szukać sojuszu z Ilyą i Berserkerem tyle że rozważając to z czysto taktycznego punktu widzenia już samo połączenie mocy Saber i Caster dałoby tej drugiej niemal całkowitą przewagę nad każdym przeciwnikiem, przynajmniej tak długo dopóki do gry nie włączy się Gilgamesh... Tak czy siak następny tom zapowiada się naprawdę interesująco bo nie mam pojęcia jak Shirou zamierza odzyskać Saber i kto ostatecznie zostanie jej Masterem...
A co do bonusowego chapka - Saber (w za dużym dla niej) ubraniu Rin, mała Tohsaka w ciuszkach Saber i jeszcze zakończenie w którym nie łapiąca humoru Saber usiłuje nieśmiało przekonać Rin że ubranie od Kotomine wyglądało by ślicznie również na niej... Jednym słowem - KAWAII!! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 00:55, Ichibanboshi-kun napisał:

Właśnie obejrzałem pierwszy ep School Rumble. Ze smiechu przy rowerowej scenie aż się
zachłysnąłem xD


Czyli wychodzi na to, że po obejrzeniu wszystkiego... nie, nie zdążysz, umrzesz wcześniej, pękając ze śmiechu...

Meh, szkoda że z trzeciej serii zrobili marniutkie OVA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 21:34, luzac napisał:

Czyli wychodzi na to, że po obejrzeniu wszystkiego... nie, nie zdążysz, umrzesz wcześniej,
pękając ze śmiechu...

Tak róznie z tym, ale bardzo fajne to i sytuacji do śmiechu mnóśtwo!

`Poza tym.
Może ten rok póki co anime nam za dobrych z wyjątkami nie serwuje, ale filmy to już inna sprawa. Znalazłem Disillusion w nowej wersji z UBW w tle:
http://www.youtube.com/watch?v=fJDx6y-dOU0&NR=1
To wygląda niesamowicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 23:27, Pablo_Querte napisał:

Jesteś pewien, że to UBW :3?

Tak też wygląda, tzn pewnie zmiksowali. UBW w końcu nie przeszedłem, nie chciało mi się, muszę to nadrobić innym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 23:06, Ichibanboshi-kun napisał:

To wygląda niesamowicie!

Ale bezpłciowy utwór. W życiu nie dorówna Disillusion z gry czy chociażby This Illusion z serii TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 01:18, Tohno napisał:

Ale bezpłciowy utwór. W życiu nie dorówna Disillusion z gry czy chociażby This Illusion z serii TV.

Chyba raczej na odwrót? XD
A co do linka który podał Ichibanbosh to mi się podoba, oryginał jest dobry ale ile można go w kółko słuchać, a ta wersja jest naprawdę całkiem niezła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 01:18, Tohno napisał:

Ale bezpłciowy utwór. W życiu nie dorówna Disillusion z gry czy chociażby This Illusion
z serii TV.


Znalazłem jeszcze tę wersję :)
http://www.youtube.com/watch?v=JmNq4SpfcUg

@Karharot
Niby tak, ale ma Tohno trochę racji. Oryginał jest już tak dobry, że naprawdę nie ma potrzeby go przerabiać, bo już jest niesamowity, chociaż ta wersja którą podałem w tym poście też jest niezła, chociaż bardzije przypomina przez tę orkiestrę symfoniczną utwór do Kingdom Hearts czy innego dzieła SE ;)
Taka aranżacja jakoś mi nie pasuje do tego utworu tak bardzo.
Choć też ta wersja 2010 nie jest znowu zła :)


School Rumble odcinek 17
- Panie!
- Witaj Piotrze.
Padłem przy tej scenie, a raczej dobito mnie po poprzedniej jak Nr. 6 rozpoczął poszukiwania swego właściciela XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 21:11, Karharot napisał:

Fate/Stay Night


Wilczku, wiesz może kiedy będzie dostępna kinówka Unlimited Blade Works? Widziałem, że premiera była już dawno, w styczniu bodajże. Ale nie ma żadnych info o wydaniu DVD. Pytam się Ciebie jako fana serii - a nuż wiesz coś więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 14:18, Grzech napisał:

> Fate/Stay Night

Wilczku, wiesz może kiedy będzie dostępna kinówka Unlimited Blade Works? Widziałem, że
premiera była już dawno, w styczniu bodajże. Ale nie ma żadnych info o wydaniu DVD. Pytam
się Ciebie jako fana serii - a nuż wiesz coś więcej :)

30 września :P http://i822.photobucket.com/albums/zz143/dtshyk2/07132a6c.jpg myanimelist ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się