Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2007 o 20:37, JaMES` napisał:

wampir mnie rozbroił "chcę tylko odzyskać swojego palca" :D


No, to było ostre ^^ Chociaż jednak mu chyba trochę na tej dziewczynie zależy, bo inaczej zostawiłby ją aby się wykrwawiła. Inna rzecz mnie zastanawia... W mandze widzimy tylko jak jednem alienowi nogi, a drugiemu ręce obciął. Czy to oznacza, że zostawił ich przy życiu, czy jest to aż tak oczywiste, że ich zabił, że nie trzeba o tym mówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:26, cybekziom napisał:

Jeszcze nie czytałem :/
Ale niedługo sie za to wezme xDD


Im wcześniej tym lepiej bo manga, w przeciwwieństwie do anime (trochę niedorobione...) genialan jest XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:45, TetraGramaton napisał:

A jeżeli już mowa o wampirach to co sądzicie o tytule: Vampir Hunter Dunpel ??


Nie słyszałem dotychczas o tym... Oświeć mnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudo. Po prostu cudo. Wspaniała historia, świetna kreska, charyzmatyczny bohater i "pan rąsia" xP - to jest dopiero anime. Stawiam na równi z Hellsingiem, a może nawet i wyżej... jest też starsza część, o walce D z jakimś hrabią, widziałem, o wiele mniej ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:53, Harvenar napisał:

Cudo. Po prostu cudo. Wspaniała historia, świetna kreska, charyzmatyczny bohater i "pan rąsia"
xP - to jest dopiero anime.

D charyzmatyczny O_o Czyżbym przegapił jakąś wielką przemowę, przecież ten facet się mało co odzywa przez cały film XD Ale fakt odlotowy jest że nie wspomnimy o symbioncie który ciągle mu prawi kazania o przesadzaniu z siedzeniem na słońcu. Rozwaliła mnie ostatnia scena gdy rzuca taki tekst "Ty wcale nie jesteś taki zły, ty się tylko źle ubierasz". Inna fantastyczna scena to ta gdzie Bracia Marcus sprzątnęli całą masę ghuli. Gdy pojawił się D Borgof po próbie ukatrupienia go walnął całą przemowę na którą D odpowiedział jedną literką "D" przepiękna scena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Symbiont? Masz na myśli "pana rąsie"? :P A z charyzmą, to nie żarcik :) Umie się przecież chłop targować za swoje usługi! :D No i ten kapelusik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 22:09, Harvenar napisał:

Symbiont? Masz na myśli "pana rąsie"? :P A z charyzmą, to nie żarcik :) Umie się przecież chłop
targować za swoje usługi! :D No i ten kapelusik.


Nie rób mi smaka na oglądnięcie tego anime , bo nie mam miejsca na dysku. ^^

A po za tym mam takie pytanie :

Kto jest wydawcą mangi "Chrono Crusade" ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 17:29, michu96 napisał:

A po za tym mam takie pytanie :

Kto jest wydawcą mangi "Chrono Crusade" ? :)


w polsce niestety nikt, w stanach ADV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie z ciekawości:

Czy ktos wie, gdzie mogę znaleźć (wiem youtube) i sciagnąć (nie youtube) jakieś dobre teledyski posklejane z anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 15:13, Alamut napisał:

Mam takie małe pytanie z ciekawości:

Czy ktos wie, gdzie mogę znaleźć (wiem youtube) i sciagnąć (nie youtube) jakieś dobre teledyski
posklejane z anime?


przede wszystkim
http://www.animemusicvideos.org/
szczegolnie polecam AMV takie jak Tyler - jihaku, wszystkie autorstwa koop''a oraz kevina caldwella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil May Cry... Mam naprawdę mocno mieszane uczucia co do tego anime. Jako wielki fan przygód Dantego (dużo, oj dużo, się grało ;)) nie mogłem doczekać się wersji animowanej. Wyszła część pierwsza, ogromny sukces - cisza. Wyszła druga - cisza, z trzecią tak samo. Zaczyna grzmieć o czwórce i tu nagle buch! Będzie anime! No!, chciałoby się rzec. ;) I co, w końcu jest, a ja po czterech pierwszych odcinkach nie mam motywacji, żeby dalej śledzić losy łowcy demonów. Na pewno nie wymienię tutaj wszystkich za i przeciw, bo jak przychodzi co do czego to człowiek wszystko zapomina. ;) Ale tak: animacja - raczej bardzo dobra, z ładną kreską. A dlaczego raczej? To wiąże się z samą konstrukcją (przynajmniej jak dotąd) odcinków. Troszkę generalizując mamy: wstęp (czyli demona, który narozrabiał; kończy się początkiem openingu), rozwinięcie (bezsensowne i w którym nic się praktycznie nie dzieje) i zakończenie (Dante rozwala demona, który namieszał we wstępie). OK, proste jak konstrukcja cepa, tylko dlaczego finałowa rozwałka trwa 10-20 sekund? Męczę się dwadzieścia minut, a potem myk-myk i po baletach. Znając grę oczekiwałem mocnego, przepełnionego akcją animca (okraszonego przy okazji dobrą fabułą, bo w końcu Capcom stać przecueż na porządnych scenarzystów), a dostałem nudnawe historyjki, w których akcji jest jak na lekarstwo. Tak doszedłem do walki-animacji. ;P Jak przystało na anime akcji, walki są dynamiczne. Niestety odnoszę wrażenie, że z tym dynamizmem twórcy trochę przesadzili, bo zamiast sekwencji walki coś mi przed oczami po prostu miga i dostaję oczopląsu. ;) I tu połączmy te dwie rzeczy: 20 sekund w których ekran błyska - ostro! Sorry, ale oczekiwałem czegoś więcej niż świstu miecza, tryśnięcia krwi i potwora na podłodze. Nie żebym był jakimś zboczuchem, ale myślałem, że DMC będzie tytułem skierowanym do starszego grona odbiorców i ujrzymy tam lepiej przedstawione (że tak to nazwe) sceny przemocy (vide Elfen Lied). Hm, a może później ukaże się coś takiego jak wersja uncut? Kto wie, kto wie... Tak czy siak na razie rozczarowanie. Dalej, włączam pierwszy odcinek i od razu dostaję mocnego kopa w postaci... małej dziewczynki! O taak, DMC i mała dziewczynka przewijająca się przez całą serię, całkiem niezła perspektywa jak dla mnie. Po tym wiedziałem, że będzie kolorowo. Pojawia się Lady (chociaż jest denerwująca), Trish (a nie jakaś mała dziewczynka ;D od razu poznałem ten głos! :D), no dobra, jest nadzieja, że twórcy dadzą później więcej postaci znajomych graczom i ku ich uciesze. ;) W openingu możemy zauważyć Phantoma (wielki pająk, chyba nie pomyliłem imienia :P), więc... Poza tym Dante jest jakiś taki... dziwny. :/ Cały czas siedzi leżąc, mamrocząc o pizzy i truskawkowym "sandi", hmm... Powoli nie wiem co jeszcze chciałem napisać. Cóż, może zakończę o DMC pozytywnym akcentem, jakim niewątpliwie jest muzyka (ale uwaga!...) w czasie trwania (taaak!...) walk (ha!). :D Ogólnie jak na razie rozczarowanie.

Trochę przymuliłem o DMC, a wypadałoby wspomnieć o czymś jeszcze. :) Miałem lekki zastój, jeżeli o nasze japońskie hobby chodzi (co te studia robią z człowiekiem ;P), ale na szczęście w drugim semestrze trafił mi się kolega siedzący w tym showbiznesie ;) Pytam się więc, czy pojawiło się coś wartościowego, usłyszałem Death Note. Pomyślałem: tytuł mocny, pewnie jakieś rzeźnickie to anime. I w trakcie oglądania zostałem mile zaskoczony, bo oczekiwałem raczej bezmyślnej rzeźi, a otrzymałem wciągający "kryminał" z porządną fabułą (czyżby w tym zdaniu zajechało DMC? :P). Aczkolwiek jest jedno ale. Wolałbym raczej, żeby seria skończyła się po (używając terminologii dragonballowej) "L saga". Do tego czasu podczas oglądania bawiłem się świetnie, przy eNie poczułem pewne znużenie, seria zaczęła się dłużyć, pewne wątki zaczęły być zbyt mocno naciągane (dopiero pod koniec zrobiło się z powrotem ciekawie). Muzyka jest genialna, OST-y wymiatają. W szczególności urzekły mnie cztery pierwsze nagrania pierwszego soundtracka, po prostu miodzio (Death Note, Jiken, Light''s Theme, L''s Theme). Aaa, bo bym zapomniał. :D Opening! Drugi! Łoo!!! Tu muszę przyznać, że tak masakrycznego openingu jeszcze nie widziałem/słyszałem w żadnym anime. Zabójczo-dobry. :) Pod tym względem DN jest na pierwszym miejscu. Krzywdą byłoby jednak niewymienienie endingu. Drugiego ma się rozumieć. Bo zwykle nie wytrzymuję na endingach, a tu... hehe. :) Chociaż nie ma się co dziwić skoro ci sami co od openingu. BTW, zespół zowie się Maximum The Hormone, fanem j-muzyki nie jestem, ale ich płyta z nagraniami z Death Note''a jest fajowa (można by powiedzieć, że jest to połączenie japońskich "popierdołek" z metalem). ;)

Trzeba przyznać, że bardzo ładnie wyglądają na półce oba boxy Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. :) Naprawdę należą się słowa uznania dla Kina Domowego za jakość wydania i w ogóle za pójście w japońszczyznę. :) Jest film kinowy, są oba sezony, teraz czekam na drugą kinówkę - Innocence''a oraz na Solid State Society. Jak już tak daleko pociągnęli, to niech ciągną do końca. :D

Starczy tego stukania, planowałem zająć się czymś innym. ^_^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 15:13, Alamut napisał:

Mam takie małe pytanie z ciekawości:

Czy ktos wie, gdzie mogę znaleźć (wiem youtube) i sciagnąć (nie youtube) jakieś dobre teledyski
posklejane z anime?


Heh, wiem, że nie o to chodzi, ale słowa "posklejane z anime" przypomniały mi o pewnej AMV-ce. :>

http://pl.youtube.com/watch?v=w6Gvr5uvOBI

MOC! Respekt dla twórcy! :D Dość nietypowe i robiące wrażenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 01:39, kviathus napisał:

Heh, wiem, że nie o to chodzi, ale słowa "posklejane z anime" przypomniały mi o pewnej AMV-ce.
:>

http://pl.youtube.com/watch?v=w6Gvr5uvOBI

MOC! Respekt dla twórcy! :D Dość nietypowe i robiące wrażenie. ;)


Po prostu genialne! Wycinki z anime w sam raz pasują do tekstu^^
Jednym z moich ulubionych kawałków na You Tubie (żałuję, że nie mogę go ściągnąć T_T) jest ten tutaj
http://pl.youtube.com/watch?v=ciKN6c5lgnY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 10:07, Alamut napisał:

Po prostu genialne! Wycinki z anime w sam raz pasują do tekstu^^
Jednym z moich ulubionych kawałków na You Tubie (żałuję, że nie mogę go ściągnąć T_T) jest
ten tutaj
http://pl.youtube.com/watch?v=ciKN6c5lgnY


http://javimoya.com/

Nie dziękuj ;p

Best of you, od Jihaku to chyba najlepsze AMV jakie widziałem :) Jest genialne, a do tego super muza od Foo Fighters :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje oczekiwania DMC spełnił :P W sumie myślałem, że będzie to jakaś głupota z cienką kreską, byleby była licencja a tu zaskoczenie :)Niektóre odcinki są baardzo słabe - np. 3 i 5. Jednak bardzo spodobał mi się siódmy, jakiś ciekawy wątek się kroi ;)
A co do Death Note - ja wolę drugi ending, opening nie w moim stylu choć też niezły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 10:33, Latniak napisał:

http://javimoya.com/

Nie dziękuj ;p

Gdyby nie to, ze jestem normalnym facetem to bym Cie uściskał ^^, a przynajmniej podziekował, ale jak nie chcesz wdziecznosci ,to nie. Ugryź sie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do DMC to nie oglądałem jeszcze ŻADNEGO odcinka (ale wstyd :P).Więc właśnie sobie pobieram pierwszy.
Zobaczymy co to będzie xD
Ktoś wie może ile wyjdzie odcinków tego Anime ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się