Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2010 o 23:21, Ichibanboshi-kun napisał:

@Buahaha
Wersja BD pasuje? Z tego najnowszego koncertu Miku?


Maa iika, czemu nie... Jeśli można, to żeby też było dużo Len i Rin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 23:26, Buhahahahaha napisał:

Maa iika, czemu nie... Jeśli można, to żeby też było dużo Len i Rin.


Rin jest, a Len to facet(google tak pokazał, niestety nie znam się na tych wszystkich imionach)? Go tam na pewo nie ma, otaku wolą płeć piękną ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 23:28, Ichibanboshi-kun napisał:

> Maa iika, czemu nie... Jeśli można, to żeby też było dużo Len i Rin.
>

Rin jest, a Len to facet(google tak pokazał, niestety nie znam się na tych wszystkich
imionach)? Go tam na pewo nie ma, otaku wolą płeć piękną ;D


Rin i Len są Kagamine http://www.youtube.com/watch?v=1CSgqsM1tqA&feature=related

Po za tym Len to shota, więc może się łapie na kogoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2010 o 22:55, Ichibanboshi-kun napisał:

Aj, Ty zapytałeś o anime, sorasy, jakoś tak umknął mi ten wyraz. Ja napisałem o mandze
:)


brrr mi chodzilo o mange wlasnie... namieszalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2010 o 22:55, Karharot napisał:

mangę natomiast można kupić w Empiku po angielsku pod tytułem Negima!.


30 zl za tomik...to ja dziekuje :]

Qrde dlaczego duza czesc mang wydanych w polsce zobaczylem w wersji anime a te ktorych nie to i tak nie ma u nas wydanych... zaczelem wczoraj ogladac vampire knighta, patrze dzisiaj a u nas juz 4 tomy mangi wyszlo... i zostaje dylemat, bo nie wiem czy brac i czytac mimo ze znam historie czy szukac czegos innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 23:48, diablolod napisał:

zaczelem wczoraj ogladac vampire knighta, patrze dzisiaj a u nas juz 4 tomy mangi wyszlo... i zostaje dylemat, bo nie wiem czy brac i czytac mimo ze znam historie czy szukac czegos innego...

Odpuść sobie. VK to nie jest zła manga ale jest cała masa lepszych, zależnie od tego na co masz ochotę oprócz wymienionego wyżej MSN polecam też Claymore, Black Lagoon, Great Teacher Onizuka, Tsukihime, Fate/Stay Night, Bitter Virgin bądź Honeymoon Salad. To są o wiele lepsze tytuły jeśli chcesz się wciągnąć w mangi, za te przeciętne możesz się zabrać później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 23:48, diablolod napisał:

30 zl za tomik...to ja dziekuje :]


Nie zdziwiłbym się, gdyby wkrótce i polskie wersje mang które obecnie leżą u nas za około 20 złocziszy do tej sumy nie podskoczą... w końcu, od nowego roku wchodzi 5% VAT na książki. :P

Dnia 21.11.2010 o 23:48, diablolod napisał:

Qrde dlaczego duza czesc mang wydanych w polsce zobaczylem w wersji anime a te ktorych
nie to i tak nie ma u nas wydanych... zaczelem wczoraj ogladac vampire knighta, patrze
dzisiaj a u nas juz 4 tomy mangi wyszlo... i zostaje dylemat, bo nie wiem czy brac i
czytac mimo ze znam historie czy szukac czegos innego...


Kwestia osobistych preferencji... Póki co dorwałem GTO i nie żałuję ani złotówki, mimo, że zdążyłem wcześniej przeczytać go w formie elektronicznej... drukowane ma dla mnie tę moc.

Amagami eSeS! ep20

Spoiler

Arc Rihoko na pewno trzeba pochwalić za podejście z perspektywy jej osoby, a nie Junichi''ego. O ile sama Rihoko wypadła średnio, o tyle support w postaci senpai''ek to był cud, miód i orzeszki.



Bakuman ep8

Spoiler

Przez chwilę wierzyłem, że naprawdę im się uda... ale wtedy znikłby cały suspens. Szkoda trochę Takagi''ego, chłopak pewnie zostanie zawieszony, a do tego dostanie niezły opierdziel od dziewczyn. Ale może pomoże mu to w wymyśleniu lepszej historii.



Toni Starrku w tym tygodniu taki jakiś poważniejszy, a Legendarni Herosi jak zwykle nie potrzebują komentarza co do ich osomowatości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 00:25, Ichibanboshi-kun napisał:

Mam problem z kmplayerem. Mianowicie anime od THORY nie wyświetla mi napisów, w Windows
media playerze już tak, ale ja wolę kmp. Wie kotś może co w opcjach powinienem zmienić?


Jaka seria jezeli mozna wiedziec? Mam kilka od thory i nie zdazylo mi sie jeszcze zeby nie wyswietlal. Jedyny problem z jakim sie spotkalem to byla Excel Saga - bodajze od ahq, ciezko mu szlo z napisami, ktore zreszta i tak byly paskudne. Bez problemu powinienes znalezc polskie dopasowane, no chyba ze koniecznie chcesz wbudowane miec. Sprawdz w ''jezyk napisow''. Tam po przelaczeniu czasem pomaga.

EDIT: Co do Negimy. Sam sie zabieram za sciagniecie z ebay wszystkich tomow, tylko skad ja wezme takie pieniadze to nie wiem:( Jak bedzie troche wolnego (sesja, mam nadzieje) to jakas tymczasowa prace trzeba wykombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje rady. Szukam jakiejs ciekawej mangi wydanej w polsce, gdyz nie podchodzi mi czytanie na monitorze. z angielskim tez nie mam problemow ale ceny z tego co widze sa dosyc zabojcze. nie mam jakiegos konkretnego typu ktory szukam ale chyba wolalbym cos nie za ....dziecinnego? jakies powazniejsze watki od czasu do czasu, zeby to nnie bylo cos jak np. ouran high school host club, bo o ile fajnie sie to oglada w postaci anime to mange czytalem juz na sile. Zastanawiam sie nad angel sanctuary, akira i ghost in the sheel. moze tez to byc jakies lekkie romansidlo no ale zeby cos tam sie dzialo, odrobina akcji:P
neon genesis evangelion jeszcze mnie by moze interesowal ale ogladalem anime (tylko ze niewiem w sumie czy moge powiedziec ze ogladalem... bo jest chyba kilka wersji anime, uzupelniajace itp... nie bralem sie za to jak narazie bo to troche ciezki klimat ma)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 00:53, diablolod napisał:

potrzebuje rady. Szukam jakiejs ciekawej mangi wydanej w polsce,

Najlepiej wejdź sobie na stronę empiku i tam poszukaj co mają, większość z tego czego nie ściągnąłem z eBayu kupiłem właśnie u nich, sprawdzaj tylko wersje językowe bo sporo z tego co mają jest po niemiecku a nie po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 00:26, luzac napisał:

Bakuman ep8

Spoiler

Przez chwilę wierzyłem, że naprawdę im się uda... ale wtedy znikłby cały suspens.
Szkoda trochę Takagi''ego, chłopak pewnie zostanie zawieszony, a do tego dostanie niezły
opierdziel od dziewczyn. Ale może pomoże mu to w wymyśleniu lepszej historii.



Spoiler

I tak osiągnęli niezły sukces...bycie w Top 8 to już jest osiągnięcie. Powoli bo powoli ale zbliżają się do opublikowania.
Swoją drogą, ja się Mashiro dziwię że osobiście nie spuścił łomotu tamtemu. Pokazuje jakieś szkaradne, niedokończone rysunki i mówi jaki to on jest świetny, chociaż nawet sam nie próbował...Normalnie polskie podejście, w stylu "chciało ci się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2010 o 00:22, Karharot napisał:

polecam też Claymore, Black
Lagoon
, Great Teacher Onizuka, Fate/Stay Night, To są o wiele lepsze tytuły jeśli chcesz się
wciągnąć w mangi, za te przeciętne możesz się zabrać później.

Claymore... z wielka checia bym sie do tego dorwal, anime bylo swietne. Black lagoon tez predzej czy pozniej bedzie moje, wlasciwie juz chcialem zamawiac ale nie mieli 1 tomu :] GTO mnie strasznie dosiebie przyciaga ale ilosc tomow bije w moj i tak prawie ze pusty juz portfel + ogladalem anime wiec zanim dojde w nim do momentu w ktorym seria sie konczyla minie troche czasu, a kupowac od srodka jakos tak nie chce
Co do fate stay night mam mieszane uczucia. Anime bylo dosyc ciekawe... troche orginalne z pewnoscia. aczkolwiek nie bylo jakims majstersztykiem. manga opowiada jakos dalsze losy? czy konczy sie jak anime. Ciekawia mnie strasznie losy Saber.
Jak juz mowilem (pisalem:]) interesuje mnie angels sanctuary... udalo mi sie dorwac 3 odcinki anime i musze powiedziec ze wciagnelo mnie bez reszty. Chetnie poznalbym dalsza historie, tym razem na papierze... warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 01:54, Ichibanboshi-kun napisał:

Love Hina i Ghost in the Shell :)


Love hina? anime dosyc sielankowe bylo, a jedyna akcja to glowny bochater odbijajacy sie od scian , no ale humor byl naprawde zabojczy, tym bardziej ze to jedne z pierwszych anime tego typu ktore obejrzalem :P
ghost in the shell z olbrzymia przyjemnoscia tym bardziej ze anime nie ogladalem jeszcze ale na jpf nie maja aktualnie 1 i 2 tomu, a to tam zamawiam bo tanio jest :P, poszukam czegos jeszcze na allegro
a cos "sportowego"? one outs, eyeshield, hajime no ippo, hikaru no go itp? cos ciekawego jeszcze sie znajdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 02:14, diablolod napisał:

Love hina? anime dosyc sielankowe bylo, a jedyna akcja to glowny bochater odbijajacy
sie od scian , no ale humor byl naprawde zabojczy, tym bardziej ze to jedne z pierwszych
anime tego typu ktore obejrzalem :P

Anime w porównianiu do mangi to... Em, no równie dobrze powinno mieć inny tytuł.
Love Hina to manga twórcy którego bezskrupułów nazywam największym mangakom, jego aktualnie wychodząca seria to Mahou Sensei Negima ;] A Love Hina w dalszej części wgniecie Cię w fotel tak głęboko, że będziesz potrzebował całej rodziny do oswobodzenia(zapytaj Hubiego, potwierdzi :3). To nabiera takiego rozmachu i rozpędu, że nic dziwnego, że zabrakło tego w anime - od poziomu epickości poszłyby wszystkie telewizory!

Dnia 22.11.2010 o 02:14, diablolod napisał:

ghost in the shell z olbrzymia przyjemnoscia tym bardziej ze anime nie ogladalem jeszcze
ale na jpf nie maja aktualnie 1 i 2 tomu, a to tam zamawiam bo tanio jest :P, poszukam
czegos jeszcze na allegro

Anime jako film Mamoru Oshiego jest adaptacją. Jest ciężkim cyberpunkiem z najwyższej półki. Manga z kolei jest zabawna i lżejsza, choć tematyka wciąż jest głeboka(to samo tyczy się serialu Stand Alone Complex).

Dnia 22.11.2010 o 02:14, diablolod napisał:

a cos "sportowego"? one outs, eyeshield, hajime no ippo, hikaru no go itp? cos ciekawego
jeszcze sie znajdzie ?

Wydanego w Polsce? Tu niestety nie pomogę, bo poza Prince of tenis( XD )nic nie kojarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2010 o 02:26, Ichibanboshi-kun napisał:

> jeszcze sie znajdzie ?
Wydanego w Polsce? Tu niestety nie pomogę, bo poza Prince of tenis( XD )nic nie kojarze.


akurat to jest jedno z nielicznych anime przez ktore nie moglem przebrnac... 40 odcinek i juz w zaden sposob nie moge sie zmosic dalej :] nic ciekawego sie nie dzieje, tylko nuda wita

co do love hiny - spróbuje, mam nadzieje ze mam podobne gusta do Hubiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 01:48, diablolod napisał:

Claymore... z wielka checia bym sie do tego dorwal, anime bylo swietne.

Polecam :) Pierwsze 11 tomów zostało co prawda bardzo wiernie przedstawionych w anime (pierwsze 18 epków i w mniejszym stopniu 5 kolejnych, 3 ostatnie odcinki nie miały z oryginałem nic wspólnego) więc możesz się co do nich wahać tak samo jak przy GTO ale jeśli podobało Ci się anime to kontynuacja przygody w tym świecie na pewno Cię zainteresuje :)

Dnia 22.11.2010 o 01:48, diablolod napisał:

GTO mnie strasznie dosiebie przyciaga ale ilosc tomow bije w moj i tak prawie ze pusty juz portfel + ogladalem anime wiec zanim dojde w nim do momentu w ktorym seria sie konczyla minie troche czasu, a kupowac od srodka jakos tak nie chce

IMO manga jest lepsza niż anime ale ilość tomów x cena faktycznie może człowieka odstraszyć.

Dnia 22.11.2010 o 01:48, diablolod napisał:

Co do fate stay night mam mieszane uczucia. Anime bylo dosyc ciekawe... troche orginalne z pewnoscia. aczkolwiek nie bylo jakims majstersztykiem. manga opowiada jakos dalsze losy? czy konczy sie jak anime. Ciekawia mnie strasznie losy Saber.

Tak anime jak i manga są adaptacją VN, o ile anime zekranizowało głównie arc Fate dodając do niego elementy z UBW o tyle manga miesza wszystkie trzy arce sporo zmieniając i dodając od siebie. Ponieważ póki co manga wciąż wychodzi i jest daleko od końca nie jestem nawet w stanie powiedzieć w które z zakończeń którego arca celuje (nie sposób zresztą wykluczyć że stworzy jakieś własne zakończenie). Ponieważ różnice są bardzo duże za mangę można się śmiało zabierać nawet jeśli dopiero co oglądało się anime.
Jeśli idzie o kontynuację historii Saber - w arcu Fate kończy się to tak jak w anime (Realta Nua dodaje jeszcze ten fragment -> http://www.youtube.com/watch?v=-7IIphI4Ypg&feature=player_embedded ), w pozostałych arcach wygląda to nieco inaczej, jeśli Cię to interesuje to polecam zagranie w Fate/Stay Night bo wszystkie przedstawione tam historie są na naprawdę wysokim poziomie :)

Dnia 22.11.2010 o 01:48, diablolod napisał:

Jak juz mowilem (pisalem:]) interesuje mnie angels sanctuary... udalo mi sie dorwac 3 odcinki anime i musze powiedziec ze wciagnelo mnie bez reszty. Chetnie poznalbym dalsza historie, tym razem na papierze... warto?

Dunno, anime obejrzałem ale mangi (jeszcze) nie czytałem (zamierzam spróbować ale póki co mam sporo innych pozycji do przerobienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się