Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Tak sobie właśnie One Piece oglądam,i doszedłem do wniosku,że JPF będzie miał dość sporo do nadrobienia (w stosunku do oryginału) Bo skoro w Japoni mają 56 tomów to u nas tak za 4 lata do tego dojdą (prawdopodobnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 20:50, Slayer_Watti napisał:

Tak sobie właśnie One Piece oglądam,i doszedłem do wniosku,że JPF będzie miał dość sporo
do nadrobienia (w stosunku do oryginału) Bo skoro w Japoni mają 56 tomów to u nas tak
za 4 lata do tego dojdą (prawdopodobnie).

Ekhem. 60...
Jeśli OP ma być u nas miesięcznikiem, to 5 lat do 60 tomu + tomy, które wyjdą przez te 5 lat. Licząc, że tom ma średnio 10 chapterów, to około 4 tomy na rok, bo nie co tydzień musi wychodzić chapter. Tak, wiem, takie zboczenie matematyczne :)
Swoją drogą zły to człowiek, który polecił mi One Piece''a. Czyta się świetnie, a ogląda jeszcze lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 20:59, heyboy napisał:

Ekhem. 60...
Jeśli OP ma być u nas miesięcznikiem, to 5 lat do 60 tomu + tomy, które wyjdą przez te
5 lat. Licząc, że tom ma średnio 10 chapterów, to około 4 tomy na rok, bo nie co tydzień
musi wychodzić chapter. Tak, wiem, takie zboczenie matematyczne :)
Swoją drogą zły to człowiek, który polecił mi One Piece''a. Czyta się świetnie, a ogląda
jeszcze lepiej :D


Rzekłbym,policzyłeś to z matematyczną dokładnością ;p BTW też mnie ilość chapterów przeraża,bo trochę wstyd przyznać ale dopiero co zacząłem swoją przygodę z OP.Obecnie jestem na 25 chapku anime i nie mam zamiaru się poddać (myślę,że do świąt skończę East Blue,a potem się zobaczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 21:23, Scar89 napisał:

no cóż założyłem MAL''a i dodałem to co mi się rzuciło w oczy po tytule/obrazku co pamiętałem teraz może ktoś doradzi jakieś nowe anime

http://myanimelist.net/animelist/Scar89

No więc tak:
Clannad - romans, komedia (pierwsza seria), dramat (druga seria)
Kara no Kyoukai - 7 stanowiących jedną całość filmów, akcja, fantasy i thriller
Code Geass - akcja + wielkie roboty, te gatunki nie oddają jednak należycie natury CG, wystarczy powiedzieć że gdy ktoś pyta się o anime podobne do Death Note Code Geass jest wymieniane jako jedyne z zaznaczeniem że od DN jest lepsze
Ghost in the Shell - dwa filmy będące dramatem psychologicznym oraz dwie serie anime skupiające się bardziej na akcji, wszystko w klimatach cyberpunkowych.
Cowboy Bebop: Knockin'' on Heaven''s Door - pełnometrażówka Cowboy Bebop, pokazująca inną przygodę bohaterów tego anime
Phantom: Requiem for the Phantom - akcja i dramat
Myself ; Yourself - dramat i romans
Utawarerumono - akcja i fantasy z dodatkiem komedii
Higurashi no Naku Koro ni - jeden z najbardziej znanych thrillerów i horrorów anime
Baccano! - mocno pokręcone anime które trudno sklasyfikować, sporo akcji i także nieco czarnego humoru
Fate/stay night - fantasy i akcja
The Melancholy of Haruhi Suzumiya - przede wszystkim doskonała komedia z domieszkami parodii i s-f
Wszystkie te pozycje są jednymi z najlepszych o ile nie najlepszymi w swoich gatunkach i kilka z nich jest uważanych za klasykę anime (GitS dorobił się już reputacji klasyki kina w ogóle), powinieneś wśród tych tytułów znaleźć coś dla siebie :)
Jak już je przejrzysz mogę Ci podrzucić kolejną listę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie przerażała ilość odcinków, ale czasu miałem pod dostatkiem ostatnio i jakoś się z tym uporałem w dość szybkim tempie. A powiedzieć muszę, że im dalej tym ciekawiej. Mnie w OP urzekły historie bohaterów przy których można się nieźle wzruszyć i spora dawka gagów wywołujących wybuchy śmiechu. Dodatkowo świetna ścieżka dźwiękowa. Szczególnie ten motyw http://www.youtube.com/watch?v=TezDF1ybD-k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 21:47, heyboy napisał:

Też mnie przerażała ilość odcinków, ale czasu miałem pod dostatkiem ostatnio i jakoś
się z tym uporałem w dość szybkim tempie. A powiedzieć muszę, że im dalej tym ciekawiej.
Mnie w OP urzekły historie bohaterów przy których można się nieźle wzruszyć i spora dawka
gagów wywołujących wybuchy śmiechu. Dodatkowo świetna ścieżka dźwiękowa. Szczególnie
ten motyw http://www.youtube.com/watch?v=TezDF1ybD-k


Ano racja,ale ja dopiero odkrywam ten nieznany świat ;p BTW mnie do obejrzenia skłonił po części trailer nowej kinówki,ale tak w zasadzie to już od dawna planowałem obejrzeć sobie OP,no i jeszcze ten niesamowity optymizm Luffy''ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 21:43, Karharot napisał:

/ciach/


Może po prostu zrobić posta "gramowicze polecają" i przykleić linka do niego na górze... bo tak mamy w koło Macieju. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 22:05, Slayer_Watti napisał:

BTW mnie do obejrzenia skłonił po części trailer nowej kinówki

Tej co ma być 3D? Kreska mi się za bardzo nie podoba, ale zobaczy się co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dojedź do końca drugiej sagi (zorientujesz się z pewnością) i wtedy się wypowiedz. Wtedy większość wkręca się na całego(jeśli komuś nie podejdzie to i tak do tego miejsca nie dojdzie)

Można to uznać za spoilery(ale bardzo lekkie)

http://www.youtube.com/watch?v=i_zNBeHL1cw#t=1m31s
http://www.youtube.com/watch?v=FTtpyG4HBUU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gh3LHnWfuoQ&feature=related

P.S. OP ma własny temat na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 22:12, luzac napisał:

Może po prostu zrobić posta "gramowicze polecają" i przykleić linka do niego na górze... bo tak mamy w koło Macieju. :D

Nie codziennie trafia się tu ktoś nowy komu można coś polecić, zostaw nam trochę radości z okazji ;)
A tak na serio gdybyśmy sformułowali listę tytułów reprezentujących wszystkie gatunki to jak sądzisz ile by tego było? :) No i naprawdę większość osób które by tego posta widziały to tutejsi bywalcy którzy sami by tą listę tworzyli.
Jeśli chcesz możesz napisać posta ze wszystkimi polecanymi przez Ciebie pozycjami i potem po prostu dawać do niego link, choć ci którzy się o coś godnego polecenia pytają zazwyczaj mają dość instynktu samozachowawczego żeby trochę zawęzić swoje życzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 22:25, Przedlack napisał:

Witam, pomoc pilnie potrzebna.
Jeśli się mylę, to mogę stracić piwo, więc stawki są wysokie.
Mianowicie: z jakiego anime jest ta osóbka?


Soul Eater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 22:25, Przedlack napisał:

Witam, pomoc pilnie potrzebna.
Jeśli się mylę, to mogę stracić piwo, więc stawki są wysokie.
Mianowicie: z jakiego anime jest ta osóbka?

Soul Eater kolego, Soul Eater. Mam nadzieje że właśnie straciłeś piwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiDi
Tohno

Heeee~~
To nie ja straciłem piwo, oj nie ja... ale i tak dzięki za przypomnienie, dawno tego nie oglądałem to nazwa wypadła mi z głowy. Wasze zdrówko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 22:25, Przedlack napisał:

Mianowicie: z jakiego anime jest ta osóbka?

Soul Eater.
EDIT: Tak to jest, kiedy się nie odświeża forum przed dodaniem posta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam.
Gdzie jest Yotsuba.
Szukam i szukam i od dwóch miesięcy nic!! Aż mnie szlag już trafia.
Pomóżcie szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się