Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2010 o 13:28, PAPISHON napisał:

No chyba, że jakiś konkurs na najlepsze anime tutaj zostanie urządzony i w demokratycznych
wyborach wybierzemy 20 top, wtedy nie powinno być już problemów.


No właśnie o tym myślałem.

Dnia 12.12.2010 o 13:28, PAPISHON napisał:

Wypisanie top 20 z MALa chyba nie wchodzi w grę, prawda?


Jak teraz zobaczyłem ten TOP 20 to on nie jest zły nawet, lecz lepszy byłby ranking forumowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 13:34, Piotrbov napisał:

Jak teraz zobaczyłem ten TOP 20 to on nie jest zły nawet, lecz lepszy byłby ranking forumowy.

Właśnie zrobiłoby się kilka opozycji co do wielu pozycji(z Code Geass chyba tylko będzie spokój XD), co by się skończyło właśnie flame warem(w konsekwencji M&A by wrócił do bycia najbardziej aktywno-spamerskim tematem na gramie, wtedy jakaś nagroda by się przydała czy coś :D). Z MAL''a zaś jak już wypisywać to jakieś top 200, nawet więcej, gdyż jest wiele świetnych produkcji, które są tam po prostu niedoceniane albo przeceniane. Skończyłoby się to zalaniem setkami godnych uwagi tytułów na nowych userów, którzy się przerażą i będziemy mieli efekt odwrotny do zamierzonego - zniechęcenie. Widocznie chyba lepiej jest pozostać przy aktualnej formie, ale z usprawnieniem. Otóż, każdy kto prosiłby o polecenie czegoś powinien podawać najpierw swój MAL albo jakąś inną listę, żeby nie zostać zasypanym powtórkami, które już oglądał. Lepsze takie ulepszenie niż nic.

Dobrym pomysłem byłoby też wydawanie jakiejś listy kilku wartych uwagi anime/mang z różnych gatunków z opisem oraz obrazkami. Kiedyś robił to właśnie Karharot (Anime Maniac), ale po paru tekstach jakoś to padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TWGOK #10

Spoiler

Nudnawa ta panna... urocza ,ale nudnawa ;p
Ale Katsuragi książki już nie odzyskał xD



Legendary Hero #23
Spoiler

No tak luźny epek... w next epie pewnie będzie jakiś dramat i wstęp do nowej przyszłej serii :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 10:26, Slayer_Watti napisał:

Dzięki za radę,przed chwilą sprawdziłem i wszystko działa.Teraz trzeba tylko uporządkować
listę i ewentualnie zamieścić żeby było łatwiej coś polecić.

Fajnie :) Pamiętaj że statystyki i inne rzeczy też uaktualniają sie tu czasem z opóźnieniem więc nie przejmuj się tym w razie czego.

Dnia 12.12.2010 o 10:26, Slayer_Watti napisał:

@Karharot
Zacząłem już Cowboy Bebop oglądać i jest całkiem fajne,

Fajna seria. Mnie rozwaliły odcinki z

Spoiler

grzybkami halucynogennymi i potworem z lodówki :D



***

Oglądam Ga Rei Zero, właściwie już kończę bo jeszcze 3 epki mi zostały. Podszedłem do tego właściwie nie wiedząc o czym to jest i pozytywnie mnie ta seria zaskoczyła. Fajne, szybkie walki, zazwyczaj kończące się w dosyć krwawy sposób + wciągająca fabuła ze sporą ilością dramatu.
Czytał ktoś mangę Ga Rei? Na MALu oceniana bardzo słabo (jak na tamtejsze standardy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 16:10, Kosmitus napisał:

Oglądam Ga Rei Zero, właściwie już kończę bo jeszcze 3 epki mi zostały. Podszedłem do
tego właściwie nie wiedząc o czym to jest i pozytywnie mnie ta seria zaskoczyła. Fajne,
szybkie walki, zazwyczaj kończące się w dosyć krwawy sposób + wciągająca fabuła ze sporą
ilością dramatu.
Czytał ktoś mangę Ga Rei? Na MALu oceniana bardzo słabo (jak na tamtejsze standardy).



przeczytałem całość, i jak już się połapiesz co jest co, i z czym to się je ( z czym po obejrzeniu anime nie powinieneś mieć kłopotu) czyta się całkiem przyjemnie i manga trzyma dość wysoki poziom, a skoro anime przypadło ci do gustu to manga Cie nie rozczaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 16:10, Kosmitus napisał:

Czytał ktoś mangę Ga Rei? Na MALu oceniana bardzo słabo (jak na tamtejsze standardy).

Warto, tym bardziej jak polubiłeś serię. Ga-Rei Zero jest prequelem. Nie polecam patrzeć na oceny tam, jak coś zaciekawi, to warto poczytać albo się spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 16:27, Gol_Galad napisał:

Warto, tym bardziej jak polubiłeś serię. Ga-Rei Zero jest prequelem.

Wiem, dlatego zastanawiam się czy poczytać. OK może poczytam :)
Kaiin również dzięki.

Dnia 12.12.2010 o 16:27, Gol_Galad napisał:

Nie polecam patrzeć
na oceny tam, jak coś zaciekawi, to warto poczytać albo się spytać.

Nie jest tak źle z tymi ocenami na MAL, trzeba je tyko odpowiednio zdrowo-rozsądkowo traktować. Wiadomo że nie zawsze będą odzwierciedlać czy akurat danej osobie dana seria się spodoba czy też nie.
Można też zauważyć że serie powszechnie uznane za dobre i bardzo dobre mają średnią od 8 w górę. Poniżej tego poziomu pojawiają się serie coraz bardziej przeciętne.

***

A i właśnie, już dawno mam za sobą ostatni ep Mou Hitotsu no Sekai. Miodny był.

Spoiler

Walka Yue ze smokiem wyszła genialnie.

Yue jest świetna, uwielbiam tę małą agentkę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 16:10, Kosmitus napisał:

> Dzięki za radę,przed chwilą sprawdziłem i wszystko działa.Teraz trzeba tylko uporządkować

> listę i ewentualnie zamieścić żeby było łatwiej coś polecić.
Fajnie :) Pamiętaj że statystyki i inne rzeczy też uaktualniają sie tu czasem z opóźnieniem
więc nie przejmuj się tym w razie czego.
> @Karharot
> Zacząłem już Cowboy Bebop oglądać i jest całkiem fajne,
Fajna seria. Mnie rozwaliły odcinki z

Spoiler

grzybkami halucynogennymi i potworem z lodówki
:D



***

Akurat odcinek z potworem widziałem jak leciało na TVP Kultura swego czasu i też mi się strasznie podobał.Teraz jeszcze z ciekawości sprawdzam Samurai Champloo,które mi polecił Gol_Galad i mam mieszane uczucia co do tej serii.No ale się zobaczy jak się to wszystko rozkręci ;p BTW może mi ktoś pokrótce wytłumaczyć czym jest Visual Novel bo wiele o tym słyszałem ale jakoś nie miałem okazji zobaczyć jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 17:14, Slayer_Watti napisał:

Akurat odcinek z potworem widziałem jak leciało na TVP Kultura swego czasu i też mi się
strasznie podobał.Teraz jeszcze z ciekawości sprawdzam Samurai Champloo,które mi polecił
Gol_Galad i mam mieszane uczucia co do tej serii.No ale się zobaczy jak się to wszystko
rozkręci ;p BTW może mi ktoś pokrótce wytłumaczyć czym jest Visual Novel bo wiele o tym
słyszałem ale jakoś nie miałem okazji zobaczyć jak wygląda.


http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_novel

Czyli w gruncie rzeczy taka przygodowa gierka z różnymi zakończeniami i mnóstwem obrazków (które to obrazki są głównym celem Otaku próbujących odblokować 100% gry :D). Jedną z popularniejszych jest Fate/stay Night. Warto zaznaczyć ze tak z 90% VN-ek to eroge ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 14:06, Gol_Galad napisał:

Właśnie zrobiłoby się kilka opozycji co do wielu pozycji(z Code Geass chyba tylko będzie spokój XD), co by się skończyło właśnie flame warem(w konsekwencji M&A by wrócił do bycia najbardziej aktywno-spamerskim tematem na gramie, wtedy jakaś nagroda by się przydała czy coś :D).

Super, czyli ostatecznym efektem nie byłoby łatwiejsze "nawracanie" nowych duszyczek tylko to że połowa tutejszych bywalców dostałaby bany a druga śmiertelnie by się na siebie poobrażała....
A ze mną po takiej czystce już nikt nie chciał by rozmawiać ;/

Dnia 12.12.2010 o 14:06, Gol_Galad napisał:

Widocznie chyba lepiej jest pozostać przy aktualnej formie, ale z usprawnieniem. Otóż, każdy kto prosiłby o polecenie czegoś powinien podawać najpierw swój MAL albo jakąś inną listę, żeby nie zostać zasypanym powtórkami, które już oglądał. Lepsze takie ulepszenie niż nic.

Myślałem już o tym żeby w przypiętym poście dodać linka do MAL''a z rekomendacją dla nowoprzybyłych aby założyli tam konto ale doszedłem do wniosku że połowa w ogóle przypiętego posta nie przeczyta (to typowe i wielokrotnie potwierdzone zachowanie) zaś większość pozostałych i tak nie skorzysta bo będzie wolała się najpierw sama zapytać, jeśli jednak uważasz że jest szansa iż komuś się to przyda to mogę to dodać w końcu listy MAL''a to naprawdę użyteczna rzecz ;)

Dnia 12.12.2010 o 14:06, Gol_Galad napisał:

Dobrym pomysłem byłoby też wydawanie jakiejś listy kilku wartych uwagi anime/mang z różnych gatunków z opisem oraz obrazkami. Kiedyś robił to właśnie Karharot (Anime Maniac), ale po paru tekstach jakoś to padło.

Członek ekipy który prowadził cały cykl Sobota Community odszedł z gramu i sprawa upadła. Pytałem się czy ktoś go zastąpi i czy będzie jakaś kontynuacja ale niestety wyszło na to że zastępstwo się nie znalazło i cykl umarł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 17:14, Slayer_Watti napisał:

BTW może mi ktoś pokrótce wytłumaczyć czym jest Visual Novel bo wiele o tym słyszałem ale jakoś nie miałem okazji zobaczyć jak wygląda.

Visual Nowel bardzo przypomina książkę z tym że pod tekstem masz podkład graficzny (zmieniający się stosownie do sytuacji, często bardzo dynamicznie) do tego masz dodaną muzykę (też zazwyczaj zmieniającą się zależnie od sytuacji), efekty dźwiękowe zaś dialogi są często wygłaszane przez aktorów (zazwyczaj tych samych którzy występują w późniejszej adaptacji anime jeśli taka powstanie). Najważniejszą cechą VN jest jednak to że w trakcie jej przechodzenia dokonujesz wyborów które wpływają na to jak toczy się dalsza akcja (różnice mogą być małe np. wpływające tylko na jedną następną scenę lub ogromne - niektóre wybory rozdzielają akcję na dwie zupełnie odmienne ścieżki które nigdy więcej się już nie przecinają i zmierzają do zupełnie innych zakończeń). Jeśli gatunek Cię zainteresuje (zapewniam że wartom dać mu szansę ;) to wymieniony już przez ziptofaf''a Fate/Stay Night doskonale się nada na wprowadzenie do tego świata (tu ostrzeżenie - wersja PC tej gry należy do owych 90% eroge) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:32, Karharot napisał:

> BTW może mi ktoś pokrótce wytłumaczyć czym jest Visual Novel bo wiele o tym słyszałem
ale jakoś nie miałem okazji zobaczyć jak wygląda.
Visual Nowel bardzo przypomina książkę z tym że pod tekstem masz podkład graficzny (zmieniający
się stosownie do sytuacji, często bardzo dynamicznie) do tego masz dodaną muzykę (też
zazwyczaj zmieniającą się zależnie od sytuacji), efekty dźwiękowe zaś dialogi są często
wygłaszane przez aktorów (zazwyczaj tych samych którzy występują w późniejszej adaptacji
anime jeśli taka powstanie). Najważniejszą cechą VN jest jednak to że w trakcie jej przechodzenia
dokonujesz wyborów które wpływają na to jak toczy się dalsza akcja (różnice mogą być
małe np. wpływające tylko na jedną następną scenę lub ogromne - niektóre wybory rozdzielają
akcję na dwie zupełnie odmienne ścieżki które nigdy więcej się już nie przecinają i zmierzają
do zupełnie innych zakończeń). Jeśli gatunek Cię zainteresuje (zapewniam że wartom dać
mu szansę ;) to wymieniony już przez ziptofaf''a Fate/Stay Night doskonale się nada na
wprowadzenie do tego świata (tu ostrzeżenie - wersja PC tej gry należy do owych 90% eroge)
;)

Oooo,już mi się podoba :D Z tym,że jak mogę wejść w posiadanie VN,chodzi mi o to czy się je kupuje czy też można legalnie ściągnąć z internetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:41, Slayer_Watti napisał:

Oooo,już mi się podoba :D Z tym,że jak mogę wejść w posiadanie VN,chodzi mi o to czy się je kupuje czy też można legalnie ściągnąć z internetu ?

Kupić ją możesz z Japonii (po japońsku oczywiście). OK, żarty na bok - napisz do mnie na maila (znajdziesz na moim GS-ie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:02, Karharot napisał:

> Oooo,już mi się podoba :D Z tym,że jak mogę wejść w posiadanie VN,chodzi mi o to
czy się je kupuje czy też można legalnie ściągnąć z internetu ?
Kupić ją możesz z Japonii (po japońsku oczywiście). OK, żarty na bok - napisz do mnie
na maila (znajdziesz na moim GS-ie).


Okej na pewno napiszę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

School Days

Z początku zacząłem "wssysać" shuffle! polecone przez Hubbiego , ale niestety zalatywało nudą , i przestałem oglądać po 2 odcinku. Wchodzę na gram.pl , żeby przypomnieć sobie tytuł innego anime , które wysunął mi Hubi. Przy okazji zobaczyłem posta Piotrbov''a. "Oglądałem Shuffle! prawdę mówiąc takie sobie. O wiele lepsze jest School Days."
No to looknijmy na ten tytuł , myślę sobie.Szybkie spojrzenie na Tanuki , jak recenzenci ocenili anime. Co widzę , ocenę 1/5. Mimo wszystko , postanowiłem obejrzeć School Days z nadzieją ze recenzent jest jakimś anty-fanem ecchi i nie za bardzo zna się na rzeczy. Odpaliłem pierwszy odcinek , kreska mi się spodobała , a początek wydawał się normalny. Pierwsze trzy odcinki anime mnie nawet wciągnęły i oglądałem z zaciekawieniem , ale im było dalej tym gorzej. Wreszcie po 6-7 odcinku , anime zaczęło po prostu przechodzić same siebie.Nie będę już wspominał o tym , że z głównego bohatera , który z początku był małą słabą c*** , zrobili playboy''a i ruchacza wszystkich panienek w szkole , nie wspomnę też ,że w ostatnim odcinku autorzy zafundowali nam gaga , (bo inaczej się nie da tego nazwać)w postaci , przemienienia go w zombie (no chyba ,że normalny człowiek posiada czarną krew) , ale tego , że z dwóch słodkich dziewczyn , w ostatnim odcinku zrobić morderczynie niczym z piły już przeboleć nie mogę. Nie ma co , końcówka jest porostu prze epicka i zaskakująca jak żadna inna.

Podsumowując: NIE OGLĄDAĆ , NIE OGLĄDAĆ , I JESZCZE RAZ NIE OGLĄDAĆ!!!

Ocena:
2/10-za trzy pierwsze odcinki , i komedie jaką urządzili nam autorzy w ostatnich segmentach anime.

BTW:Polecenie tego anime , było raczej nie udolną próbą zanudzenia mnie na śmierć , niż radą co ciekawego mogę obejrzeć;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, gadasz pierdoły (chyba że lubisz slodziaki, koteczki i stereotypowe ecchi typu bezrozumne, bezuczuciowe lale i bohater idiota, wszystko przyprawione beznadziejnością [owszem, są wyjątki np. To-Love-Ru], to wtedy zrozumiem, czemu tak to oceniłeś). Po prostu to anime jest tą wersją "what if" jeśli bohater stereotypowego ecchi nie jest zwykłą c**ą, lecz samcem alfa, który myśli tylko tym, co ma między nogami. Obu typów nienawidzę, ale lepiej chyba obejrzeć coś takiego, co wjeżdża i wpływa na nas, niż jakieś głupie ecchi. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

School Days
Podsumowując: NIE OGLĄDAĆ , NIE OGLĄDAĆ , I JESZCZE RAZ NIE OGLĄDAĆ!!!

School Days to przede wszystkim dramat i do tego seinen nie shounen, większość osób (jak te których oceny zobaczyłeś) ma wobec tego anime błędne oczekiwania i dlatego kończy się to takim (negatywnym) wstrząsem, smutna prawda jest taka że tacy ludzie jak Makoto naprawdę istnieją zaś konsekwencje ich postępowania mogą być tragiczne i takie coś pokazane jest właśnie w tym anime.

Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

BTW:Polecenie tego anime , było raczej nie udolną próbą zanudzenia mnie na śmierć , niż radą co ciekawego mogę obejrzeć;p

Podaj linka do swojej listy na MAL''u wtedy znajdziemy Ci coś co bardziej trafi w Twoje gusta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

School Days

Z początku zacząłem "wssysać" shuffle! polecone przez Hubbiego , ale niestety zalatywało
nudą , i przestałem oglądać po 2 odcinku.


Nom Shuffle! wieje nudą, nie to co School Days ;)

Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

tytuł innego anime , które wysunął mi Hubi. Przy okazji zobaczyłem posta Piotrbov''a.
"Oglądałem Shuffle! prawdę mówiąc takie sobie. O wiele lepsze jest School Days."


Łał, jestem doceniony, czuję się zaszczycony.

Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

No to looknijmy na ten tytuł , myślę sobie.Szybkie spojrzenie na Tanuki , jak recenzenci
ocenili anime. Co widzę , ocenę 1/5. Mimo wszystko , postanowiłem obejrzeć School Days
z nadzieją ze recenzent jest jakimś anty-fanem ecchi i nie za bardzo zna się na rzeczy.


SD, jako anime, jak dla mnie nie jest ecchi, bo nie ma żadnych scen nagich itd. Zobacz sobie na np. Ichiban Ushiro no Dai Mao, to jest ecchi.

Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

Odpaliłem pierwszy odcinek , kreska mi się spodobała , a początek wydawał się normalny.
Pierwsze trzy odcinki anime mnie nawet wciągnęły i oglądałem z zaciekawieniem , ale
im było dalej tym gorzej. Wreszcie po 6-7 odcinku , anime zaczęło po prostu przechodzić
same siebie.
Nie będę już wspominał o tym , że z głównego bohatera , który z początku
był małą słabą c*** , zrobili playboy''a i ruchacza wszystkich panienek w szkole ,


Taki już tego urok, Overflow''a co zrobiło Visual Novel School Days, i na podstawie czego zrobili ekranizacje anime.

Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

nie wspomnę też ,że w ostatnim odcinku autorzy zafundowali nam gaga , (bo inaczej się
nie da tego nazwać)w postaci , przemienienia go w zombie (no chyba ,że normalny człowiek
posiada czarną krew) ,


Ta czarna krew to jest cenzura, i tyle, lecz najlepszą cenzurą w tym anime jest Nice Boat ( jak na to nie narzekasz, to znaczy że miałeś wersje bez tego )

Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

ale tego , że z dwóch słodkich dziewczyn , w ostatnim odcinku
zrobić morderczynie niczym z piły już przeboleć nie mogę. Nie ma co , końcówka jest porostu
prze epicka i zaskakująca jak żadna inna.
Podsumowując: NIE OGLĄDAĆ , NIE OGLĄDAĆ , I JESZCZE RAZ NIE OGLĄDAĆ!!!
Ocena:
2/10-za trzy pierwsze odcinki , i komedie jaką urządzili nam autorzy w ostatnich segmentach
anime.

Jak zawsze powtarzam, to wszystko jest rzeczą gustu. Dla mnie te anime jest pewnym ostrzeżeniem, by tak się jak Makoto nie zachowywać, bo skończy się tragicznie i tyle. A ocena to również rzecz gustu, nie komentuje, nie spodobało ci się trudno.

Dnia 12.12.2010 o 22:57, korinek2 napisał:

BTW:Polecenie tego anime , było raczej nie udolną próbą zanudzenia mnie na śmierć , niż
radą co ciekawego mogę obejrzeć;p


Jeśli chcesz coś ciekawego na 100% obejrzeć, to Angel Beats!, Clannad, wszystkie sezony anime Aria, Baka to test to Shoukanjuu ( świetna komedia ) i oczywiście Sola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by powiedział na Cross Days (jakby w ogóle miało powstać na podstawie tego anime, w co wątpię). Tam to jest dopiero hardcore - futanari i te sprawy...

Mógłbyś zalinkować do zakończenia uncensored?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się