Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2011 o 21:42, Dared00 napisał:

A tak BTW: Kiedy kalendarzowo zaczyna się spring season? Bo dużo ciekawych animców się
zapowiada na wiosnę.

2 marca - Danball Senki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 21:41, Dared00 napisał:

Kruczek ;)

Wracając jeszcze do tematu kolegi który robił imprezę w klimatach Scott''a Pilgrima również chodzi do Kruka. 3 G gwoli ścisłości ;p Hyuk hyuk teraz go możesz męczyć ku mej uciesze XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2011 o 21:42, Dared00 napisał:

A tak BTW: Kiedy kalendarzowo zaczyna się spring season? Bo dużo ciekawych animców się
zapowiada na wiosnę.


To jest już rozpiska na przyszły sezon?! Mógłby ktoś zarzucić linkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 21:12, PAPISHON napisał:

Anime z francuskim dubbingiem + polski lektor. > Myślałem, że to relikt lat "RTL`owskich". A tu bach, Hyper emituje GiTSa w taki sposób.

Rak, znany też jako dub-inny-niż-japoński, zaczął trawić nawet Hypera.Tragedia. Miałem ogromną chęć obejrzeć to anime, ale już po pierwszym epie moje uszy krwawiły. :( Niech heretyk, który załatwiał tą licencję nigdy nie znajdzie swojego harem endingu!
BTW. Obraz z hyperowego GiTS-a pochodzi z wersji USA, a podczas endingu można sobie poczytać nazwiska amerykańskich aktorów. Istna mieszanka kulturowa. ;3

@Karharot

Dnia 07.02.2011 o 21:12, PAPISHON napisał:

Na jeszcze większe szczęście GitS można w Polsce kupić

Sprowadzenie ''blureja'' z UK wychodzi taniej niż kupienie DVD boksa w Polsce. ;)

Odbiegając od tematu anime. Mangowy K-on! będzie kontynuowany na wiosnę.
http://www.youtube.com/watch?v=C_S5cXbXe-4
A tu źródełko: http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-02-07/k-on-manga-relaunches-in-manga-times-kirara-this-spring

/edit: @PAPISHON

Dnia 07.02.2011 o 21:12, PAPISHON napisał:

To jest już rozpiska na przyszły sezon?! Mógłby ktoś zarzucić linkiem?

http://chartfag.files.wordpress.com/2011/01/1294936822627.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 21:41, Hubi_Koshi napisał:

Nfufufufufu :-3 Powiem ci jednak że nie masz mnie co przeklinać, jestem czytaczem Negimy
i Wierz Mi nikt nie cierpi bardziej niż my biedni fani Akamatsu, który sobie regularne
tygodniowe przerwy robi T_T

Nikt nie cierpi bardziej niż fani, którzy muszą czekać na mangę o tydzień dłużej? Ahahahahahahahahaha, dobre ;)
Fani Berserka nie wiedzą nawet kiedy wyjdzie nowy chapter, bo praktycznie przy każdym jest informacja, że wyjdzie jak wyjdzie xD Ostatni był w połowie grudnia :f

BTW cytując Akashiego:
Witam wszystkich,
1. Tak z 31.01.2011 przestałem być pracownikiem firmy Vision Film
2. Niestety na chwilę obecną Vision wycofuje się z Anime, przynajmniej z obecnego sposobu dystrybucji... powiedzieć mogę iż firma podjęła starania związane z upowszechnieniem anime na platformie VOD - szczegóły nie są znane. Jeżeli nowe tytuły się pojawią (tu powstrzymam sie od komentarza) pojawią się one na tą platformę tylko.
3. Do tego też czasu AG nie będzie funkcjonować w fandomie
4. W kwestii filmów AV tutaj dam wam info później.
5. Jeśli pojawią się nowe tytuły (istnieje szansa), że zajmie się nimi ekipa ludków pod moimi skrzydłami ale na innych zasadach niż dotychczas (ale tu czas pokaże)
6. W chwili obecnej zarząd firmy nie określił jeszcze przyszłości działu i tej www oraz kilku konkretnych kwestii związanych z AV (nadal przedłużają się w tym temacie rozmowy od kilku tygodni)
7. Jako iż fizycznie nie usłyszałem decyzji zarządu w kilku kwestiach, mojej obecności tutaj i zasad dalszej współpracy na razie wstrzymałem się z pisaniem informacji oficjalnych.

- Bardzo bym prosił także by od teraz traktować moje wypowiedzi jak normalnego użytkownika (admina) a nie przedstawiciela firmy -

Mógłbym klasycznie po 31.1 powiedzieć ze mam to all w D aczkolwiek, jak część z was wie to nie jest w moim stylu.
Na razie mogę powiedzieć iż do póki czasu mi starczy (i sił) będę się tu pojawiać, chyba że coś konkretnego zostanie postanowionego odnośnie strony i AG. Jak na razie na nic takiego się nie zanosi, niestety i tu mi troche szkoda fandomu no ale niestety, IDG niebawem skończą się tytuły z pakietu 50 który dawno zakupili (a jak wiadomo nie zamierzają brać nowych) a odnośnie reszty też znacie nastawienie tych firm w kwestii Anime Sad No ale może to i lepiej... cóż czas pokaże.

Odnośnie swojej osoby i dalszych planów nie będę się wypowiadać Razz
(przynajmniej na razie) Ale podejrzewam, że jeszcze z częścią z was się spotkam na konwentach... a w najgorszym razie na dużych akcjach związanych z Japonią jak ta w Maju, ale o tym wszystkim dowiecie się we właściwym czasie ;P

pozdrawiam,
Akashi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2011 o 22:12, Lex napisał:

Odbiegając od tematu anime. Mangowy K-on! będzie kontynuowany na wiosnę.
http://www.youtube.com/watch?v=C_S5cXbXe-4
A tu źródełko: http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-02-07/k-on-manga-relaunches-in-manga-times-kirara-this-spring


Informacja radująca moją duszę! Mam tylko nadzieję, że nie odejdą od konwencji 4komy, wszak bardzo sobie cenię serie w takich "klimatach".

Dnia 08.02.2011 o 22:12, Lex napisał:


Widzę parę interesujących mnie tytułów... tylko dlaczego nie ma Shany "trzeciej"?! Może JC Staff mnie zaskoczy Hidan no Arią tak samo jak to zrobili z Yumekui Merry - wtedy jestem w stanie im wybaczyć ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 22:23, Pablo_Querte napisał:

Fani Berserka nie wiedzą nawet kiedy wyjdzie nowy chapter, bo praktycznie przy każdym
jest informacja, że wyjdzie jak wyjdzie xD Ostatni był w połowie grudnia :f

I dzięki temu możecie się zrelaksować i czytać co innego, a gdy nowy chapter przyjdzie to przyjdzie. A my wiemy kiedy chapter będzie, ale musimy czekać i nic nie możemy z tym zrobić T_T Szczególnie że przerwy są zawsze w najlepszym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 11:17, Karharot napisał:

Ogólnie - na razie przeczytałem 1 chapter i jest to naprawdę genialne. Wielkie dzięki
za linka :)

Hokej, sam zacząłem to czytać, jestem na czwartym chapterze i... Tak to jest genialne (choć nie wiem czy mam prawo tak mówić XD) Shirou to totalny sarkastyczny badass, jego imitacje poz i uśmiechów Rin są miodne. Ach ubaw po pachy normalnie, a i Louise w końcu została skrócona do odpowiedniego poziomu XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Hill of Swords

Dnia 09.02.2011 o 00:38, Hubi_Koshi napisał:

Hokej, sam zacząłem to czytać, jestem na czwartym chapterze i... Tak to jest genialne (choć nie wiem czy mam prawo tak mówić XD) Shirou to totalny sarkastyczny badass, jego imitacje poz i uśmiechów Rin są miodne. Ach ubaw po pachy normalnie, a i Louise w końcu została skrócona do odpowiedniego poziomu XD

Ja obecnie (dosłownie obecnie) jestem na 20 chapterze :) Jedyne zgrzyty na jakie trafiłem to fakt że autor najwyraźniej nie jest zbyt dokładnie zaznajomiony z detalami F/SN (konkretniej przeszedł VN i obejrzał anime po czym posługiwał się tym co spamiętał i niestety przekłada się to na luki w nieeksponowanych lecz obecnych w materiałach źródłowych informacjach) i miejscami nietrafnie ocenia charaktery niektórych postaci (

Spoiler

chyba już przy scenie przywoływania był jakiś komentarz o tym że Lancer zareagował by na nie tak samo jak Gilgamesh

), poza tym całość jest po prostu arcydziełem - niby to fanfic ale widziałem całą masę komercyjnie wydanych książek które do pięt nie sięgają temu opowiadaniu. Rewelacyjnie przedstawione relacje i rozwój bohaterów (
Spoiler

np. to jak Louise zmienia charakter gdy ma za partnera cynicznego i doświadczonego weterana zamiast perwniętego idioty

), genialny humor (
Spoiler

"Because she certainly wasn''t thinking about a kinky threesome in an abandoned church while being hunted by a monster." - padłem w tym momencie choć to i tak nic w porównaniu z tym co się działo w chapterze 17 XD

), dobrze i logicznie skomponowane dwa uniwersa i styl pisania który po prostu nie nudzi tylko nakłania do dalszej lektury.
Jeszcze raz dzięki za podanie mi tego linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 01:04, Karharot napisał:

Ja obecnie (dosłownie obecnie) jestem na 20 chapterze :) Jedyne zgrzyty na jakie trafiłem
to fakt że autor najwyraźniej nie jest zbyt dokładnie zaznajomiony z detalami F/SN (konkretniej
przeszedł VN i obejrzał anime po czym posługiwał się tym co spamiętał i niestety przekłada
się to na luki w nieeksponowanych lecz obecnych w materiałach źródłowych informacjach)
i miejscami nietrafnie ocenia charaktery niektórych postaci (

Spoiler

chyba już przy scenie
przywoływania był jakiś komentarz o tym że Lancer zareagował by na nie tak samo jak Gilgamesh

),
poza tym całość jest po prostu arcydziełem - niby to fanfic ale widziałem całą masę komercyjnie
wydanych książek które do pięt nie sięgają temu opowiadaniu. Rewelacyjnie przedstawione
relacje i rozwój bohaterów (
Spoiler

np. to jak Louise zmienia charakter gdy ma za partnera
cynicznego i doświadczonego weterana zamiast perwniętego idioty

), genialny humor
(
Spoiler

"Because she certainly wasn''t thinking about a kinky threesome in an abandoned church
while being hunted by a monster." - padłem w tym momencie choć to i tak nic w porównaniu
z tym co się działo w chapterze 17 XD

), dobrze i logicznie skomponowane dwa uniwersa
i styl pisania który po prostu nie nudzi tylko nakłania do dalszej lektury.
Jeszcze raz dzięki za podanie mi tego linka :)

Jak to było ?? 90% rzeczy dostępnych w Internecie to śmieci. Owszem, ale jest jeszcze te 10% worth DYING FOR XD Ja się dopiero teraz za to zabrałem i jadę ostro przez piąty chapter, od tego się oderwać nie można, haha rozwaliła mnie wręcz Erotyczna miłość Shirou do Derflingera, albo to jak sadza go na krześle i daje mu herbatkę, ale i tak "Uśmiech Tohsaki" który sprawia że ludzie pod stołem się chowają wymiata wszystko XD Co do Lancera i Gilgamesha to fakt, ten pierwszy pewnie by po prostu zgrzytnął zębami i sobie poszedł, Gilgamesh... lepiej nie wiedzieć. Heh swoją drogą fajne są teksty Shirou o kradzeniu mu gestów, albo "Gates of Babylon your gift have been well received" gdy mówił o swoich setkach noble phantasmów XD No i Weaponized Moe by Irukuku, Moe Uber Alles XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 01:11, Hubi_Koshi napisał:

Jak to było ?? 90% rzeczy dostępnych w Internecie to śmieci. Owszem, ale jest jeszcze te 10% worth DYING FOR XD

Powiedziałbym że proporcje to coś z 99% i 1% ale reszta sie zgadza :)

Dnia 09.02.2011 o 01:11, Hubi_Koshi napisał:

Ja się dopiero teraz za to zabrałem i jadę ostro przez piąty chapter, od tego się oderwać nie można, haha rozwaliła mnie wręcz Erotyczna miłość Shirou do Derflingera,

Czytając o ich pierwszym spotkaniu człowiek aż ma ochotę odwrócić wzrok od monitora aby dać im parę chwil w prywatności (i nie uszkodzić sobie psychiki) ;P

Dnia 09.02.2011 o 01:11, Hubi_Koshi napisał:

Heh swoją drogą fajne są teksty Shirou o kradzeniu mu gestów,

A propos tekstów Shirou - jak Ci się podobała scena z Guiche''m?
Lub jak jechali z Longueville a Shirou swobodnie mówił jak on rozumie słowo "disarm" (kobieta przeżyła ciężkie chwile) ? XD

Dnia 09.02.2011 o 01:11, Hubi_Koshi napisał:

No i Weaponized Moe by Irukuku

I wanna take her home <wzdycha>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 01:40, Karharot napisał:

Powiedziałbym że proporcje to coś z 99% i 1% ale reszta sie zgadza :)

Fakt, niekiedy człowiek naprawdę chce zrzucić jedną wielką EMPkę na ten cały śmietnik... na szczęście tylko czasami.

Dnia 09.02.2011 o 01:40, Karharot napisał:

Czytając o ich pierwszym spotkaniu człowiek aż ma ochotę odwrócić wzrok od monitora aby
dać im parę chwil w prywatności (i nie uszkodzić sobie psychiki) ;P

Tyaaa, a co dopiero Shirou przechodził gdy familiar Kirche go porwał XD Oj miał niezłą ulgę gdy zorientował się że to Kirche chciała go zgwałcić.

Dnia 09.02.2011 o 01:40, Karharot napisał:

A propos tekstów Shirou - jak Ci się podobała scena z Guiche''m?

Satisfying :-3 Seriously Guiche był naprawdę irytujący, zostanie wgniecionym w podłogę bez najmniejszych oznak litości dobrze mu zrobi na psychikę ^^ Swoją drogą czytałem że kiedy zobaczył UBW w wykonaniu Shirou to wpadł w niemal katatoniczny stan.

Dnia 09.02.2011 o 01:40, Karharot napisał:

Lub jak jechali z Longueville a Shirou swobodnie mówił jak on rozumie słowo "disarm"
(kobieta przeżyła ciężkie chwile) ? XD

Shirou nawet o tym wspomniał, że ta przejażdżka musiała być dla niej nieco traumatyczna XD "Disleg", muszę sobie to słowo zapamiętać XD

Dnia 09.02.2011 o 01:40, Karharot napisał:

I wanna take her home <wzdycha>

Yup, ja się normalnie boje co będzie gdy przybierze ludzką formę i zaatakuje Shirou swoim Moe... biedny Shirou może tego nie przeżyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 01:53, Hubi_Koshi napisał:

Tyaaa, a co dopiero Shirou przechodził gdy familiar Kirche go porwał XD Oj miał niezłą ulgę gdy zorientował się że to Kirche chciała go zgwałcić.

Zawsze to lepiej niż jaszczurowaty samiec, nawet jeśli z jego szponów łatwiej się wyrwać niż spomiędzy *ekhm" ramion jego pani XD

Dnia 09.02.2011 o 01:53, Hubi_Koshi napisał:

Swoją drogą czytałem że kiedy zobaczył UBW w wykonaniu Shirou to wpadł w niemal katatoniczny stan.

Nie doszedłem jeszcze do tego choć Guiche i tak już uwielbia Shirou i (z różnych względów) uważa go za ucieleśnienie (niemalże boga) męskości XD

Dnia 09.02.2011 o 01:53, Hubi_Koshi napisał:

Shirou nawet o tym wspomniał, że ta przejażdżka musiała być dla niej nieco traumatyczna XD

Shirou ma taki wpływ na wiele osób, jak zagłębił się w swoich wspomnieniach o Shinjim to zanim wrócił do rzeczywistości cała ekipa schowała się za plecami Tabithy XD
Swoją drogą dobrze że Agnes się nie dowiedziała że jego pierwsze spotkanie z Henriettą nastąpiło kilka chwil po tym jak zaproponował Loiuse że ją dla niej wyeliminuje jeśli chce zrobić przewrót XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 02:17, Karharot napisał:

Zawsze to lepiej niż jaszczurowaty samiec, nawet jeśli z jego szponów łatwiej się wyrwać
niż spomiędzy *ekhm" ramion jego pani XD

Oj tak, zdecydowanie lepiej żeby jaszczur ograniczył się tylko do lizania... i znowu nachodzi mnie przerażająca wizja Shirou ginącego gdy Irukuku przybierze ludzką postać. Swoją drogą rozwaliło mnie tłumaczenie dlaczego jaszczury lubią Shirou "the reason all things scaly take an instant liking to Shirou is because "he boinked Arturia", AKA she of the dragon aspect."

Dnia 09.02.2011 o 02:17, Karharot napisał:

Nie doszedłem jeszcze do tego choć Guiche i tak już uwielbia Shirou i (z różnych względów)
uważa go za ucieleśnienie (niemalże boga) męskości XD

Dlaczego mnie to nie dziwi, przecież Shirou jest niemal na poziomie Archera jeśli chodzi o rozwój XD A zapewne staje się Jeszcze bardziej badass. Jestem właśnie na treningu jakiego Guiche sobie zażyczył... idę o zakład że gdziekolwiek Saber jest, patrzy na to wszystko i turla się ze śmiechu, szczególnie na nieodpowiedzialność Louise która doprowadza Shirou do RAGE''u XD

Dnia 09.02.2011 o 02:17, Karharot napisał:

Shirou ma taki wpływ na wiele osób, jak zagłębił się w swoich wspomnieniach o Shinjim
to zanim wrócił do rzeczywistości cała ekipa schowała się za plecami Tabithy XD

"Scary" a reszta tylko głowami kiwała XD Ach jak rozkosznie widzieć że Shirou nienawidził Shinjiego, był zdecydowanie zbyt tolerancyjny dla tego śmiecia w VNce. Aż mnie dziwi że ta opowieść nie sprawiła iż Guiche nie uciekł z naddźwiękową prędkością XD

Dnia 09.02.2011 o 02:17, Karharot napisał:

Swoją drogą dobrze że Agnes się nie dowiedziała że jego pierwsze spotkanie z Henriettą
nastąpiło kilka chwil po tym jak zaproponował Loiuse że ją dla niej wyeliminuje jeśli
chce zrobić przewrót XD

Przewrót ?? Skrytobójstwo ?? A potem jeszcze próbował sprzedać Henriettcie zabicie i rodziny królewskiej i liderów Rekonkwisty "Two Assassinations for the price of one" XD I to jego tłumaczenie że skoro ma okazywać jej szacunek taki jak Louise to będzie oferował eksterminacje jej wrogów XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham wasze rozmowy :D Ten Hill of The sword można dorwać na necie? To jest novela, czy manga? Czy żeby zrozumieć magię, wystarczy mi znajomość anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 14:30, necron1501 napisał:

Kocham wasze rozmowy :D Ten Hill of The sword można dorwać na necie? To jest novela,
czy manga? Czy żeby zrozumieć magię, wystarczy mi znajomość anime?

Fanfic, cóż przyda się znajomość Zero no Tsukaima i Fate/Stay Night bo właśnie na tym jest oparty ten fanfic, a znaleźć można tutaj
http://www.fanfiction.net/s/6154638/1/The_Hill_of_Swords

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 14:35, Hubi_Koshi napisał:

> Kocham wasze rozmowy :D Ten Hill of The sword można dorwać na necie? To jest novela,

> czy manga? Czy żeby zrozumieć magię, wystarczy mi znajomość anime?
Fanfic, cóż przyda się znajomość Zero no Tsukaima i Fate/Stay Night bo właśnie na tym
jest oparty ten fanfic, a znaleźć można tutaj
http://www.fanfiction.net/s/6154638/1/The_Hill_of_Swords


Czyli muszę zaznajomić się z Zero jeszcze. Challenge accepted!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się