Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2011 o 12:32, Kosmitus napisał:

Życzę wytrwałości przy E8 :D

E8 było DOBRE. Widziałem całe dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy ;].
1. Może kogoś to zainteresuje- zapowiedziano 3 sezon Natsume Yuujincho. Anime, które osobiście wręcz uwielbiam i jest moim osobistym no.1 :). Ale wiadomo tylko tyle, że wyjdzie w tym roku.

2. Jeśli widziałem normalną (tv...chyba) wersję Bakemonogatari to da mi coś obejrzenie wersji Blu-ray? Są jakiekolwiek zmiany w stosunku do oryginału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 19:23, Gallbaroquo napisał:

I możecie polecić jakiegoś ciekawego shounen''a? animelist w opisie.

Negima. Mahou Sensei Negima. Manga zaczyna się jak typowa haremowa komedia, po czym, krok po kroku zmienia się w epicką historię mogącą spokojnie rywalizować z One Piece. Ratowanie świata przed absolutną zagładą i uratowaniem go w dość nieprzyjemny sposób przez grupę Tych-Złych, gość wysadzający w powietrze góry, tnący na kawałki wrogie okręty i kradnący majtki swoim żeńskim przeciwnikom by podwiewać im spódniczki, loli wampirzyca która jednym ruchem dłoni zabija demonicznych bogów, robo girl zabijająca stwory rodem z Cthulhu za pomocą Satelity uzbrojonego w broń masowego rażenia w kształcie kota. A do tego główny bohater który powoli zamienia się w demona zdolnego zabijać potwory wielkości mechów gołymi pięściami. A to zaledwie drobne przykłady ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:27, drblase napisał:

2. Jeśli widziałem normalną (tv...chyba) wersję Bakemonogatari to da mi coś obejrzenie
wersji Blu-ray? Są jakiekolwiek zmiany w stosunku do oryginału?

Tak. Kilka nowych scen, poprawa grafiki i ogólnie kosmetyczne rzeczy ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 19:23, Gallbaroquo napisał:

I możecie polecić jakiegoś ciekawego shounen''a? animelist w opisie.

Możesz spróbować Pandora Hearts, The Third: Aoi Hitomi no Shoujo i ewentualnie Bakuretsu Tenshi. Bardzo polecam też Fate/stay night, Canaan i Black Lagoon - te trzy serie są znacznie lepsze od tych które wymieniłem najpierw ale balansują na granicy seinenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:27, drblase napisał:

Dwie sprawy ;].
1. Może kogoś to zainteresuje- zapowiedziano 3 sezon Natsume Yuujincho. Anime, które
osobiście wręcz uwielbiam i jest moim osobistym no.1 :). Ale wiadomo tylko tyle, że wyjdzie
w tym roku.

O, jak miło. :D

Spoiler

Mam nadzieję, że będzie tym razem bardziej poważnie o egzorcyzmach.

Dnia 21.02.2011 o 18:27, drblase napisał:

2. Jeśli widziałem normalną (tv...chyba) wersję Bakemonogatari to da mi coś obejrzenie
wersji Blu-ray? Są jakiekolwiek zmiany w stosunku do oryginału?

Animację, jak sam porównałem to całkiem sporo jest tych różnic na znaczącą korzyść na wersji BD(całkiem sporo ważą though). Szczególnie podczas Nadeko arc. Powiem, że warto jest obejrzeć jeszcze raz po dłuższym czasie, lepiej można wszelkie smaczki wyłapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kojarzy ktoś tą mangę. Zastanawiam się czy nie przeczytać, jest w końcu dość wysoko na MALu.

Watashitachi no Shiawase na Jikan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 19:49, necron1501 napisał:

Mam pytanie, kojarzy ktoś tą mangę. Zastanawiam się czy nie przeczytać, jest w końcu
dość wysoko na MALu.

Watashitachi no Shiawase na Jikan


Czytałem. Ogólnie warto ją przeczytać, tym bardziej że jest krótka, na jeden wieczór, ale oceny na MALu są dziwne i IMO tak wysoko być nie powinna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2011 o 20:34, Mysterum napisał:

> Watashitachi no Shiawase na Jikan

Czytałem. Ogólnie warto ją przeczytać, tym bardziej że jest krótka, na jeden wieczór,
ale oceny na MALu są dziwne i IMO tak wysoko być nie powinna :)


OK, zabieram się za czytanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watashitachi no Shiawase na Jikan

Niesamowita manga. W pewnym sensie, jest to moja pierwsza z typu "okruchy życia" połączone z romansem i mogę powiedzieć uczciwie, że naprawdę mi się podobała.

9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 20:34, Mysterum napisał:

Czytałem.

Mysterum zdążył przeczytać mangę zanim ją dropnął. O_O Świat się kończy. ;3

@drblase

Dnia 21.02.2011 o 20:34, Mysterum napisał:

zapowiedziano 3 sezon Natsume Yuujincho. Anime, które > osobiście wręcz uwielbiam i jest moim osobistym no.1 :). Ale wiadomo tylko tyle, że wyjdzie > w tym roku.

Świetna wiadomość. Liczę na rozwinięcie wątku

Spoiler

Natsume i Sasady

i przynajmniej 24 odcinki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo @Gol_Galad i Tohno :)

1. Co do Bakemonogatari to wygląda na to, że trzeba obejrzeć wersję BR, choćby dla przypomnienia świetnej serii :).

2. W przypadku Natsume Yuujincho też liczę, a nawet żądam 24 odcinków! A co do samej treści to sam nie wiem czego chcę ;). Przede wszystkim ewolucji, nie rewolucji i zachowania wspaniałego klimatu anime. O powrocie i rozwinięciu wątków postaci pobocznych nie wspominając ^_^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 22:49, Lex napisał:

> Czytałem.
Mysterum zdążył przeczytać mangę zanim ją dropnął. O_O Świat się kończy. ;3


Ona ma tylko 8 chapterów, chyba nie zdążył jej dropnąć zanim skończył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 16:57, Dared00 napisał:

> Życzę wytrwałości przy E8 :D
E8 było DOBRE. Widziałem całe dwa razy.

Obejrzałem cały i jak pisałem kiedyś, nie taki E8 straszny jak go malują. Twórcy pokazali, że mają odwagę, tak jak podczas mieszania epków pierwszego sezonu. Nie mówiąc już o tym, że jako pierwszy odcinek dali coś, co dla przeciętnego widza wydawało się niezbyt zachęcające.
Ogólne mnie E8 nawet się podobał. Był trochę męczący ale się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 22:49, Lex napisał:

> Czytałem.
Mysterum zdążył przeczytać mangę zanim ją dropnął. O_O Świat się kończy. ;3

Haha, i takie rzeczy się zdarzają :D Poza tym nie dropnąłem jeszcze Naruto, Yotsuby i Bakumana, ale coś czuję, że długo to nie pociągnie ;p Tradycja musi trwać ;]

necron1501
>Ona ma tylko 8 chapterów, chyba nie zdążył jej dropnąć zanim skończył :P

Nie takie mangi dropnąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 19:23, Gallbaroquo napisał:

I możecie polecić jakiegoś ciekawego shounen''a? animelist w opisie.

Hajime no Ippo - jeden z najbardziej emocjonujących, najzabawniejszych i najbardziej wciągających shoenów jakie znam. Niech nie zwiedzie cię że jest to anime o boksie. Walki mimo iż toczą się na ringu to potrafią być co najmniej tak samo epickie jak w tych wszystkich shonenach z super mocami ;) Co więcej nie uświadczysz tu dłużyzn czy fillerów które tak psują inne serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2011 o 23:40, Mysterum napisał:

>Ona ma tylko 8 chapterów, chyba nie zdążył jej dropnąć zanim skończył :P

Nie takie mangi dropnąłem :)


Są jeszcze krótsze? :D Niechęć do mang, czy po prostu jesteś wymagającym czytelnikiem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 22.02.2011 o 14:12, necron1501 napisał:

Są jeszcze krótsze? :D

Są, one-shoty.

Dnia 22.02.2011 o 14:12, necron1501 napisał:

Niechęć do mang, czy po prostu jesteś wymagającym czytelnikiem?
:P

Nawet dla wymagającego czytelnika znajdują się odpowiednie mangi, więc to nie to. Niechęci jakiejś specjalnej też nie mam, gdyż są tytułu, które czytam do dziś. Długie tytuły powodują u mnie poczucie rutyny, toteż nie czytam już Bleacha, History''s Strongest..., Gantza i paru innych. I jeszcze jakbym pomyślał, że mam teraz nadrabiać zaległości z nimi to całkowicie brak mi chęci ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się