Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Byłoby naprawdę miło gdyby stało się tak jak mówisz :)
Decydujące faktycznie będzie tu to czy Urobuchi weźmie udział w pisaniu scenariusza, jeśli tak to od razu można iść do apteki po środki antydepresyjne ze świadomością że anime będzie warte wydanych na nie pieniędzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ostatnio tą nową serię, Infinite Stratos i znalazłem na necie jedną ciekawą rzecz XD
Char Counterattack
http://eric-abillama.deviantart.com/art/Char-s-Counterattack-199664936
Dajcie jej czerwonego IS'' i będzie 3x lepszą Haremetką niż reszta (a i tak jest praktycznie na szczycie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma potencjał jako ''Slice'' of Life, na przykład pokazać inne Mahou Shoujo albo

Spoiler

to co jest po Walpurgis Night.
No co?
Może któraś przeżyje... XD
Albo ludzie zaczną się zastanawiać co się właściwie stało...



Ktoś niedawno pytał czy warto kupić mangę DRUG-ON, tydzień temu kupiłem - teraz skończyłem, to mówię z pierwszej ręki i pierwszego tomu, iż warto. Solidny jak na razie tytuł z prawdopodobnie bardziej przemyślaną fabułą i ładną kreską, tylko trochę za bardzo urywa się akcja na koniec. :)
Czekać tylko na drugi tom(kwiecień-maj)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 00:44, Gol_Galad napisał:

Ktoś niedawno pytał czy warto kupić mangę DRUG-ON,

Heh, no to gdy tylko ściągną mi gips, to tomik wyląduje w moich łapkach;p

Btw.
W końcu wziąłem się dzisiaj za Claymor`a efekt taki, że cała seria już skończona;p. W moim przekonaniu spokojnie mogła by być 50-cio odcinkowa ;|. Parę wątków jak dla mnie zostało pominiętych, a niektóre wydarzenia po prostu działy się za szybko. Zakończenie trochę mnie zmyliło. Myślałem, że Clare dokona Vendety, a tu zdeczka czuję się "zawiedziony". Seria miała też parę momentów

Spoiler

śmierć Teresy

naprawdę mnie wstrząsła (wciąż nie wiem czy na takim poziomie jak śmierć
Spoiler

Kaminy

, ale i tak był to szok. Miałem wtedy dropnąć serie, ale skończyło się na tym, że po chwilowej załamce dalej kontynuowałem serie. Sumarycznie stwierdzam, że bardzo udanie spędziłem dzisiejszy dzień^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 21:49, nightfaler napisał:

W końcu wziąłem się dzisiaj za Claymor`a efekt taki, że cała seria już skończona;p. W moim przekonaniu spokojnie mogła by być 50-cio odcinkowa ;|. Parę wątków jak dla mnie zostało pominiętych, a niektóre wydarzenia po prostu działy się za szybko. Zakończenie trochę mnie zmyliło. Myślałem, że Clare dokona Vendety, a tu zdeczka czuję się "zawiedziony".

Tak po prawdzie to wszystko co się dzieje w anime od epka 24 jest całkowicie niezgodne z mangą i dorobione jedynie dlatego że twórcy anime chcieli mieć zamykające serię zakończenie,

Spoiler

w mandze scena w której Jean poświęciła się aby cofnąć przebudzenie Clare nastąpiła po walce z Rigaldo, Raki nie zorientował się że Priscilla nie jest człowiekiem (a właściwie zrobił to ale dużo, dużo później) i nigdy nie dowiadując się o tym co się dzieje w Piecie kontynuował swoją podróż z Pris i Isleyem na południe gdzie Isley miał showdown z Luciellą po czym nastąpił 7-letni time skip.


Manga wciąż jest kontynuowana i skoro anime Ci się podobało to gorąca polecam Ci jej lekturę (możesz zacząć od 61 chaptera bo wcześniejsze były dosyć wiernie zaadaptowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 22:17, Karharot napisał:

Manga wciąż jest kontynuowana i skoro anime Ci się podobało to gorąca polecam Ci jej
lekturę (możesz zacząć od 61 chaptera bo wcześniejsze były dosyć wiernie zaadaptowane).

Buu wciąż się nakręcam;p Ostatnio mam onscreenoworeadingowymangowstręt więc jedyna opcją jest kupno, ale z tym będę się musiał na chwile pohamować. Chyba, że ma ktoś na zbyciu kilkadziesiąt złociszy i chciałby się ich pozbyć bez żadnych zobowiązań. Byłbym wtedy rad je przyjąć^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 22:40, Piotr13PL napisał:

Jestem "na fali" po obejrzeniu "5cm per second" - może mi ktoś powiedzieć czy "Air" jest
podobne?

W żadnym wypadku, Air nie przypomina "5cm per second". Jeżeli chcesz zobaczyć coś podobnego to polecam:
- The Place Promised in Our Early Days
- Voices of a Distant Star

Oba tytuły są nakręcone przez tego samego reżysera - Makoto Shinkai.

Jeżeli jednak chcesz zobaczyć jakiś dobry serial (dramat, romans, slice of life) to polecam ef - a tale of memories (drugą serię nieco mniej, ale warto też to zobaczyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 17:08, Ichibanboshi-kun napisał:

A są już pozostałe odcinki? 10+?

Nope, Kalendarzyk anime''owy twierdzi że nowe odcinki wychodzą w piątki, ale w ostatni piątek nic się nie pojawiło, pewnie z powodu trzęsienia. Trzeba będzie cierpliwie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:58, Piciambeer napisał:

Jak się zowie anime z 2:08? :)

To Maka i Soul z Soul Eatera A ten w kogo strzelają to chyba Blackstar i Tsubaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 14:15, PAPISHON napisał:

Jeżeli jednak chcesz zobaczyć jakiś dobry serial (dramat, romans, slice of life) to polecam
ef - a tale of memories (drugą serię nieco mniej, ale warto też to zobaczyć).


O ef tale slyszałem, widziałem nawet jakąś rozmowę telefoniczną - dosyc dramatyczna na YouTubie z tego anime. skuszę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 22:21, Piotr13PL napisał:

O ef tale slyszałem, widziałem nawet jakąś rozmowę telefoniczną - dosyc dramatyczna na
YouTubie z tego anime. skuszę się.


Jedna z lepszych scen i która zostaje w pamięci, ta scena jest z Memories, aha, drugi sezon jest tak samo dobry, jak pierwszy, czyli jest po prostu świetny, wyśmienity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Herr Karharot, miałbym takie małe pytanie, czy są jakieś statystyki związane z fizycznymi możliwościami Servantów ?? W sensie jaką dysponują siłą, jaką prędkość potrafią osiągnąć, takie sprawy. I jeszcze czy można Servanta uszkodzić bronią palną ?? Wybacz że tak do ciebie doskakuje z pytaniami ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A się wtrącę :)

Dnia 23.03.2011 o 00:34, Hubi_Koshi napisał:

Herr Karharot, miałbym takie małe pytanie, czy są jakieś statystyki związane z fizycznymi
możliwościami Servantów ?? W sensie jaką dysponują siłą, jaką prędkość potrafią osiągnąć,
takie sprawy.

W Visual Novelce jest coś w tym stylu. http://infobot.pl/r/1WXv Ostatnio chyba grałeś. Tak mi się rzuciło w oczy podczas waszej dość długiej rozmowy z Karharotem :) Nie zajrzałeś do tego działu? Bardziej szczegółowych danych chyba nie ma.

Dnia 23.03.2011 o 00:34, Hubi_Koshi napisał:

I jeszcze czy można Servanta uszkodzić bronią palną ??

Podejrzewam, że raczej nie. Chyba żeby była jakaś magiczna. W końcu servanci są duchami, więc trudno by ich było dziabnąć czymś niemagicznym. Tak na mój gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 00:46, heyboy napisał:

A się wtrącę :)

A się wtrącaj, im więcej tym weselej ^^

Dnia 23.03.2011 o 00:46, heyboy napisał:

W Visual Novelce jest coś w tym stylu. http://infobot.pl/r/1WXv Ostatnio chyba grałeś.
Tak mi się rzuciło w oczy podczas waszej dość długiej rozmowy z Karharotem :) Nie zajrzałeś
do tego działu? Bardziej szczegółowych danych chyba nie ma.

To to wiem, miałem nadzieję na coś dużo bardziej szczegółowego, coś w kilometrach i kilogramach, jak szybko mogą się poruszać, ile podnieść, takie rzeczy, czysto fizyczne statystyki.

Dnia 23.03.2011 o 00:46, heyboy napisał:

Podejrzewam, że raczej nie. Chyba żeby była jakaś magiczna. W końcu servanci są duchami,
więc trudno by ich było dziabnąć czymś niemagicznym. Tak na mój gust.

Hmm tak podejrzewałem, no nic da się zrobić ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 00:50, Hubi_Koshi napisał:

To to wiem, miałem nadzieję na coś dużo bardziej szczegółowego, coś w kilometrach i kilogramach,
jak szybko mogą się poruszać, ile podnieść, takie rzeczy, czysto fizyczne statystyki.

To już chyba tylko autor mógłby odpowiedzieć na tak szczegółowe pytania. Co do prędkości to można by założyć, że jest taka jaką mieli za życia, czyli pewnie jakaś ponadprzeciętna ludzka. Ale to tylko domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się