Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2011 o 13:42, Karharot napisał:

Według mnie ta OVA wyszła lepiej od oryginału w którym ten arc ciągnął się zbyt długo
i w którym dyskusje i rozmyślania nad sensem tego wszystkiego zwyczajnie przynudzały
podczas gdy tutaj podkreślały mroczną i pozbawioną nadziei naturę Roanapuru i tych którzy
w ten czy inny sposób skończyli żyjąc według zasad tego miejsca.
9/10

Jest to ciekawe zjawisko. Dość często twórcy w anime cenzurują coś a tutaj mamy sytuację zupełnie odwrotną, gdy wyszło dużo bardziej okrutnie. Ciekawe tylko czy nie będą mieli potem problemów z adaptowaniem kolejnych części mangi (jeśli kiedyś wyjdą), gdyby pojawić się tam miała znowu Roberta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 14:00, Arcling napisał:

Jest to ciekawe zjawisko. Dość często twórcy w anime cenzurują coś a tutaj mamy sytuację
zupełnie odwrotną, gdy wyszło dużo bardziej okrutnie. Ciekawe tylko czy nie będą mieli
potem problemów z adaptowaniem kolejnych części mangi (jeśli kiedyś wyjdą), gdyby pojawić
się tam miała znowu Roberta.

To akurat najczęśniej dotyczy serii TV które musza się dopasować do wymagań "wiekowych" stacji nadających ich anime, OVY nie mają tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 14:11, Hubi_Koshi napisał:

To akurat najczęśniej dotyczy serii TV które musza się dopasować do wymagań "wiekowych"
stacji nadających ich anime, OVY nie mają tego problemu.

Ano, ale rzadkością jest aby coś było przedstawione brutalniej w adaptacji niż w mandze. Gdyby ta OVA miała się w pełni trzymać oryginału to tak by tutaj zakończenie nie wyglądało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2011 o 14:00, Arcling napisał:

Jest to ciekawe zjawisko. Dość często twórcy w anime cenzurują coś a tutaj mamy sytuację
zupełnie odwrotną, gdy wyszło dużo bardziej okrutnie. Ciekawe tylko czy nie będą mieli
potem problemów z adaptowaniem kolejnych części mangi (jeśli kiedyś wyjdą), gdyby pojawić
się tam miała znowu Roberta.


a czy przypadkiem podobnej sytuacji nie bylo w przypadu Ghost in the Sheel? Z tego co wiem to manga byla bardziej sielankowa niz jej adaptacja na ekrany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 14:00, Arcling napisał:

Ano, ale rzadkością jest aby coś było przedstawione brutalniej w adaptacji niż w mandze. Gdyby ta OVA miała się w pełni trzymać oryginału to tak by tutaj zakończenie nie wyglądało...

Myślę że ktoś podjął ryzyko wprowadzenia tych zmian właśnie przez to jak zostało odebrane zakończenie arca El Baile de la muerte, w większości wypadków takie zmiany są chybionym pomysłem ale tutaj na szczęście wyszły na dobre.

Dnia 16.07.2011 o 14:00, Arcling napisał:

Ciekawe tylko czy nie będą mieli potem problemów z adaptowaniem kolejnych części mangi (jeśli kiedyś wyjdą), gdyby pojawić się tam miała znowu Roberta.

Spoiler

Wątpię aby Roberta miała się pojawić ponownie poza omake (w których to i tak nie ma znaczenia), większym problemem mogą być sceny z przeszłości Revy (nie mogę sobie przypomnieć ale w mandze chyba nigdzie nie było wspomniane że została zgwałcona) oraz to że pominięto scenę w której ten amerykanin mówił Benny''emu że Dutch kłamie i najprawdopodobniej nie był amerykańskim żołnierzem biorącym udział w wojnie w Wietnamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 14:30, Pablo_Querte napisał:

Od kogo suby?

[Anon], póki co jakość samych subów lekko kuleje (w kilku miejscach są małe problemy z dopasowaniem czasowym) ale przynajmniej są ;)

Dnia 16.07.2011 o 14:30, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

Roberta jest milfem xD?


Spoiler

Ano :) Co prawda ciut niekompletnym ale zawsze XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 15:09, Karharot napisał:

Spoiler

(...)oraz to że pominięto
scenę w której ten amerykanin mówił Benny''emu że Dutch kłamie i najprawdopodobniej nie
był amerykańskim żołnierzem biorącym udział w wojnie w Wietnamie.


Spoiler

Nie było przypadkiem tego w 3 lub 4 odcinku? Nie pamiętam już w którym momencie, ale zdaje mi się, że był taki dialog, w którym tamten żołnierz miał wątpliwości co do opowieści Dutcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakas ciekawa waszym zdaniem mange ktora nie ma swojej adaptacji w seriach TV mozna by prosic?
Oby nie bylo to czyste romansidlo. Jakas rozpierducha ciekawa musi byc, no i zeby nie byla wydawana w polsce.
No i najlepiej nie ongoing (czekanie na negime mnie wykancza;]). Oho, troche wygurowane wymagania mam... a tam, wieżę w was, poradzicie sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melty Blood może być z tym że najpierw musiałbyś przerobić Tsukihime (jeśli nie grałeś i nie oglądałeś anime możesz sobie poczytać mangę która jest całkiem niezła), poza tym Change 123, Mirai Nikki (adaptacja będzie ale dopiero w sezonie jesiennym), Ga-rei (anime Ga-rei Zero to nie adaptacja tylko prequel) i być może Monster Collection. Angel Densetsu też warto poczytać z tym że jest to czysta komedia a nie akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 13:42, Karharot napisał:

Black Lagoon OVA - Roberta''s Blood Trail e05 END
Wreszcie pojawiło się tłumaczeni ostatniego epka.
-> Braveheart
Każdy post był odpowiedzią dla kogoś innego i każdy był na temat, jeśli uważasz inaczej
możesz zgłosić spam do moderacji a rozważę Twoją skargę ;P

Hmmm ja tylko sobie tak żartowałem.. wiesz. Swoją drogą. Niezły byłby ''paradoks''. Składać skargę moderacji na moderatora XD. Gdzie ów moderator mógłby przeczytać skargę kierowaną do niego :-_P, Lecz dobrze wiedzieć z tymi postami :P

@Temat [żeby nie było =)]
Co do screenów załączonych przez Ciebie. Te screeny pochodzą właśnie z tych OVA co zapodałeś ? "Black Lagoon" Jo ?. Całkiem ciekawie wyglądają. ;-D Chyba coś podchodzące pod moje klimaty.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 17:40, diablolod napisał:

Panowie, jakas ciekawa waszym zdaniem mange ktora nie ma swojej adaptacji w seriach TV
mozna by prosic?
Oby nie bylo to czyste romansidlo. Jakas rozpierducha ciekawa musi byc, no i zeby nie
byla wydawana w polsce.
No i najlepiej nie ongoing (czekanie na negime mnie wykancza;]). Oho, troche wygurowane
wymagania mam... a tam, wieżę w was, poradzicie sobie :P

BLAME!
@up
Tak, to Black Lagoon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 18:03, Braveheart napisał:

Co do screenów załączonych przez Ciebie. Te screeny pochodzą właśnie z tych OVA co zapodałeś ? "Black Lagoon" Jo ?. Całkiem ciekawie wyglądają. ;-D Chyba coś podchodzące pod moje klimaty.

Wszystkie screeny pochodzą z ostatniego epka tej OVY, jeśli jeszcze nie znasz tego tytułu to obejrzyj sobie najpierw dwa pierwsze sezony (mają po 12 odcinków) - naprawdę warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2011 o 18:03, Braveheart napisał:

@Temat [żeby nie było =)]
Co do screenów załączonych przez Ciebie. Te screeny pochodzą właśnie z tych OVA co zapodałeś
? "Black Lagoon" Jo ?. Całkiem ciekawie wyglądają. ;-D Chyba coś podchodzące pod moje
klimaty.
Pozdrawiam.



Najpierw przejdz przez anime. 2 serie po 12 odcinkow z tego co pamietam a anime naprawde dobre i mysle ze powinno trafic w twoje gusta.

No i dzieki za podane tytuly, sprawdze w najblizszym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 18:10, Karharot napisał:

Wszystkie screeny pochodzą z ostatniego epka tej OVY, jeśli jeszcze nie znasz tego tytułu
to obejrzyj sobie najpierw dwa pierwsze sezony (mają po 12 odcinków) - naprawdę warto
;)

Czy jest tam jakiś mrok, krew??. Totalny roz******l czytaj krwawe jatki?? :D. Jakieś walki ? XD. itp itd ? Może jakaś ciekawa intryga. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2011 o 18:16, Braveheart napisał:

Czy jest tam jakiś mrok, krew??. Totalny roz******l czytaj krwawe jatki?? :D. Jakieś
walki ? XD. itp itd ? Może jakaś ciekawa intryga. ;-)


Black lagoon to... black lagoon :P
Powiedzmy ze masz miasto przestepcow, wszyscy sie naparzaja i ciagle jest jakas akcja a glowny bochater to taki lekki "mozg" jednej z grup.
Walki? tam jest rozpierducha a nie walk. Widziales kiedys jak rozwalic łudką helikopter? nie? to ogladaj, juz juz! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 18:19, diablolod napisał:

Black lagoon to... black lagoon :P
Powiedzmy ze masz miasto przestepcow, wszyscy sie naparzaja i ciagle jest jakas akcja
a glowny bochater to taki lekki "mozg" jednej z grup.

Haha czyli spełnia jedne z najważniejszych wymogów ]:-> akcja i naparzanka :D

Dnia 16.07.2011 o 18:19, diablolod napisał:

Walki? tam jest rozpierducha a nie walk. Widziales kiedys jak rozwalic łudką helikopter?

Nie :D. O to ciekawe

Dnia 16.07.2011 o 18:19, diablolod napisał:

nie? to ogladaj, juz juz! :P

Spokojnie :D Co to ja jakiś pies ? :D:D xP TUT SŁIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 18:16, Braveheart napisał:

Czy jest tam jakiś mrok, krew??. Totalny roz******l czytaj krwawe jatki?? :D. Jakieś
walki ? XD. itp itd ? Może jakaś ciekawa intryga. ;-)


TAK, TO TEŻ JEST OSOM!!!!!!!oneoneoneoneone11111!~!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 17:40, diablolod napisał:

Panowie, jakas ciekawa waszym zdaniem mange ktora nie ma swojej adaptacji w seriach TV
mozna by prosic?
Oby nie bylo to czyste romansidlo. Jakas rozpierducha ciekawa musi byc, no i zeby nie
byla wydawana w polsce.
No i najlepiej nie ongoing (czekanie na negime mnie wykancza;]). Oho, troche wygurowane
wymagania mam... a tam, wieżę w was, poradzicie sobie :P

Psyren - bardzo ciekawy shonen, jakby z lekkimi elementami seinena. Spełnia wszystkie wymagania ;)
Nausicaa - świetna manga by Hayao Miyazaki ;) Film kinowy na jej podstawie pokrywa zaledwie kilka pierwszych chapterów, do tego ze sporymi zmianami w fabule. Manga jest sporo mroczniejsza i krwawsza, a przedstawiony świat potrafi być bardzo okrutny (dowiadujemy sie np. że Nausicaa miała kilkunastoro braci i sióstr, tyle że przez zanieczyszczenie środowiska żadne nie dożyło nastoletniego wieku...), ale jest także niezwykle barwny i interesujący. Oczywiście nie brakuje też akcji, zwrotów wydarzeń oraz epickich bitew. Momentami akcja zapierdziela tak że aż człowiekowi żal że manga nie jest dłuższa.
20th Century Boys - tutaj typowych walk i akcji wiele się nie uświadczy, ale w zamian mamy chyba jedną z najciekawszych historii z pod znaku mystery/seinen jakie dane mi było poznać. Jeśli masz choć odrobinę zainteresowania w stronę takich serii jak np. Higurashi albo Monster (20thCB i Monster to dzieła jednego twórcy) to bierz sie za czytanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się