Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2011 o 22:06, Kosmitus napisał:

Psyren - bardzo ciekawy shonen, jakby z lekkimi elementami seinena. Spełnia wszystkie
wymagania ;)

Elementy seinena? jeszcze lepiej :)

Dnia 16.07.2011 o 22:06, Kosmitus napisał:

Nausicaa - świetna manga by Hayao Miyazaki... *ciach*

Z opisu wynika ze warto, musze sie zabrac za to w najblizszym, jeszcze tylko podokanczam kilka zaczetych serii i lecim z koksem

Dnia 16.07.2011 o 22:06, Kosmitus napisał:

20th Century Boys - Jeśli masz choć odrobinę zainteresowania w stronę takich serii jak np.
Higurashi albo Monster (20thCB i Monster to dzieła jednego twórcy) to bierz sie za czytanie!

Wszystko tylko nie to. Nienawidze horrorow. Higurashi widzialem tylko z AMV''ek a i tak juz wiem ze nigdy sie za to nie zabiore. Nie dla mnie takie zeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 22:10, diablolod napisał:

> Psyren - bardzo ciekawy shonen, jakby z lekkimi elementami seinena. Spełnia wszystkie wymagania ;)
Elementy seinena? jeszcze lepiej :)

Nie nakręcał bym się na bardzo. To znaczy psyren jest fajną serią ale autor wyraźnie zakończyło go na szybko czym skopał zakończenie, nie tylko fabularnie(walki przeprowadzone na szybko bez rozstrzygnięcia, prawie kompletne olanie niektórych postaci itd.) . Elementów seinena osobiście specjalnie nie zauważyłem, a przynajmniej nie bardziej niż u innych przedstawicieli tego gatunku. Ja bym powiedział że to shoen z całkiem dobrym pomysłem niestety skopanym na koniec. Niemniej przeczytać warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 22:20, qrex napisał:

Nie nakręcał bym się na bardzo. To znaczy psyren jest fajną serią ale autor wyraźnie
zakończyło go na szybko czym skopał zakończenie, nie tylko fabularnie(walki przeprowadzone
na szybko bez rozstrzygnięcia, prawie kompletne olanie niektórych postaci itd.) . Elementów
seinena osobiście specjalnie nie zauważyłem, a przynajmniej nie bardziej niż u innych
przedstawicieli tego gatunku. Ja bym powiedział że to shoen z całkiem dobrym pomysłem
niestety skopanym na koniec. Niemniej przeczytać warto.

Całkowicie się zgadzam. A seria zakończona przedwcześnie chyba ze względu na słabą popularność :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 22:10, diablolod napisał:

Elementy seinena? jeszcze lepiej :)

Może deczko na wyrost użyłem określenia seinen. Po prostu Psyren wydał mi się odrobinę doroślejszy niż takie np. Naruto.
Co do narzekań qrexa - zakończenie nie było aż tak złe, powiedziałbym nawet że mi się podobało. Wszystko rozwiązało się dosyć sensownie i co najważniejsze w towarzystwie wielkiej i intensywnej rozpierduchy ^^ Że za szybko? Z jednej strony tak, chciałoby się więcej. Z drugiej, lepiej że skończyło się szybko niż gdyby seria miała zacząć się bezmyślnie przeciągać.

Dnia 16.07.2011 o 22:10, diablolod napisał:

> Nausicaa - świetna manga by Hayao Miyazaki... *ciach*
Z opisu wynika ze warto, musze sie zabrac za to w najblizszym, jeszcze tylko podokanczam
kilka zaczetych serii i lecim z koksem

Na tej mandze nie powinieneś sie zawieść. Dla mnie to był Pure Awesome ;)
W razie czego zgłoś sie do mnie (GG lub mail) po dobrą wersje mangi bo w necie krąży taka z pomyloną kolejnością chapterów.

Dnia 16.07.2011 o 22:10, diablolod napisał:

Wszystko tylko nie to. Nienawidze horrorow. Higurashi widzialem tylko z AMV''ek a i tak
juz wiem ze nigdy sie za to nie zabiore. Nie dla mnie takie zeczy.

Nie, nie, 20thCB w żadnym razie nie jest horrorem, chodziło mi o fabułę. Klimatyczna, pełna tajemnic, zagadek oraz intryg. 20thCB to raczej sensacja/krymianał/mystery i trochę thrillera. Taki znacznie ulepszony (IMO) Death Note ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio ochotę na jakiegoś prostego ale ciekawego shonena. Obejrzałem D.Gray-Man ale zawiodłem się - walki słabe, a fabuła niezbyt wciągająca... Oglądałem tak po 1-2 epki dziennie i jakoś doleciałem do końca ale szału nie ma.
Teraz spróbowałem Yu Yu Hakusho, seria okropnie stara, ale takie często pozytywnie zaskakują. Początek mnie trochę odstraszył ale po kilkunastu epkach zaczyna się robić całkiem sympatycznie. Fabuła jest jak na razie prosta jak drut: Niejaki Yusuke, szkolny zadymiarz, przez pewne niespodziewane wydarzenie zostaje zamieszany w sprawy związane z zaświatami, demonami i innym nadprzyrodzonym tatałajstwem, przez co jest zmuszony stawiać czoła coraz to nowym niebezpieczeństwom (czyt. kolejnym wrogom). Oczywiście szybko zbiera się w okół niego ekipa przyjaciół o różnorodnych umiejętnościach i charakterach (polubiłem zwłaszcza Kuwabarę - szkolnego gangstera na pierwszy rzut oka wyglądającego na ostatniego drania i głupka ale tak naprawdę będącego całkiem sympatycznym gościem który potrafi też zaimponować swoimi umiejętnościami). Standard, ale ogląda się nieźle. Seria ma trochę wad, jak np. wiekowe, a przez to sztywne animacje, czy przeskoki w fabule, ale nawet to wszystko nie przeszkadza w oglądaniu, bo seria ma coś co przyciąga do ekranu. Liczę że z kolejnymi epkami będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2011 o 01:27, Pablo_Querte napisał:

To ja przeczytałem ledwo 3 tomy i wiedziałem o tym od dawna, a ty który jesteś na bieżąco
z mangą nie? xD


;( *tears of real pain*

ajjj no bo ja bylem na biezaco z manga, a w anime sie nie zatapialem jeszcze zadne z tej serii bo slyszalem ze dosyc crapowate oprocz jakichs oavek. A obraz po lewej pokazuje ze w filmie beda same najlepsze rzeczy z mangi <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 00:59, diablolod napisał:

Tell me all that you know! :O


To jest nowy film Negimy, na razie wyszedł cały jeden trailer który bardzo niewiele pokazuje ( http://www.youtube.com/watch?v=AD1W1cXzcJI). Poza tym że prawdopodobnie ukaże się w nim w

Spoiler

alka Ala Alby z grupą Fate''a

. Ale rozczaruję cię z jednym - premiera 27 sierpnia nas za bardzo nie dotyczy, chyba że camripy polubiłeś. I trzeba będzie czekać z rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 00:59, diablolod napisał:

Karharot! What is the meaning of this!?
http://myanimelist.net/anime.php?id=7135

Tell me all that you know! :O

Dlaczego do mnie z tym pytaniem?
Coś związane z MSN?
-> Hubi XD

Mój komentarz do sprawy jest jedynie taki że skoro jesteś na bieżąco z mangą to możesz śmiało zabrać się za OVĘ Mou Hitotsu no Sekai która jest naprawdę porządna (choć niestety nieco skrótowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2011 o 10:37, Karharot napisał:

Mój komentarz do sprawy jest jedynie taki że skoro jesteś na bieżąco z mangą to możesz
śmiało zabrać się za OVĘ Mou Hitotsu no Sekai która jest naprawdę porządna (choć niestety
nieco skrótowa).


wlasnie obejrzalem 1 odcinek. Walki fajne, me gusta, ale nie podoba mi sie dobor seiyuu (jak to sie pisze wogole 0_o)
wlasciwie nie pasuje mi prawie zaden z glosow postaci. Moze poprostu czytajac mange sam sobie w glowie "wyrobilem im glosy" i teraz mi nie pasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:27, diablolod napisał:

wlasnie obejrzalem 1 odcinek. Walki fajne, me gusta, ale nie podoba mi sie dobor seiyuu
(jak to sie pisze wogole 0_o)
wlasciwie nie pasuje mi prawie zaden z glosow postaci. Moze poprostu czytajac mange sam
sobie w glowie "wyrobilem im glosy" i teraz mi nie pasi.

No worries, często tak jest że mamy inne wyobrażenie o głosach niż twórcy, nie martw się obejrzysz trochę i się przyzwyczaisz. A tu masz Rakana
http://www.youtube.com/watch?v=saVX9O8uqrE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:27, diablolod napisał:

wlasnie obejrzalem 1 odcinek. Walki fajne, me gusta, ale nie podoba mi sie dobor seiyuu
(jak to sie pisze wogole 0_o)

Dobrze napisałeś :)

Dnia 17.07.2011 o 12:27, diablolod napisał:

wlasciwie nie pasuje mi prawie zaden z glosow postaci. Moze poprostu czytajac mange sam
sobie w glowie "wyrobilem im glosy" i teraz mi nie pasi.

Z początku miałem podobnie ale szybko sie przyzwyczaiłem, a niektóre naprawdę polubiłem. Zwłaszcza głosy Rakana (ale ten głos zdążyłem już polubić oglądając wyczyny Takamury z Hajime no Ippo) oraz Setsuny przypadły mi do gustu i zapadły w pamięć.

Dnia 17.07.2011 o 12:27, diablolod napisał:

Jedyne co mnie w tym filmie bedzie interesowalo to... walka z Rakanem :D ja to musze zobaczyc na
ekranie. Toz to to bylo epickie :O

Przykro mi to mówić ale, niestety walki nie zobaczysz. Nie została zanimowana T_T

Edit: A, ty chyba o filmie mówiłeś. Nom, chyba wszyscy trzymamy kciuki by to starcie się w nim pojawiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2011 o 12:57, Kosmitus napisał:

Edit: A, ty chyba o filmie mówiłeś. Nom, chyba wszyscy trzymamy kciuki by to starcie
się w nim pojawiło ;)


Sono toori !


Gintama robi sie coraz fajniejszy. Odcinek 25 (walka o garnuszek z jedzeniem byla bardziej epicka niz bitwa o srodziemie ^^
No i odcinek w ktorym jechali w sprawie tej nielegalnej areny... ten starszy typek mnie rozwalil, "I found you, assasin!".
To ja wracam do ogladania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dantalian no Shoka EP 1
Zapowiada się interesujace anime, mamy spadkobiercę zabitego w tajemniczych okolicznościach kolekcjopnera książek, zarówno tych zwykłych jak i tajemniczych i nebezpiecznych zebranych w bibliotece Dantalian kturej kustoszem jest tajemnicza Dalian.Jak narazie nie ziewałem przy tym anime, więc dam napewno szansę temu anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 13:37, diablolod napisał:

Gintama robi sie coraz fajniejszy. Odcinek 25 (walka o garnuszek z jedzeniem byla bardziej
epicka niz bitwa o srodziemie ^^
No i odcinek w ktorym jechali w sprawie tej nielegalnej areny... ten starszy typek mnie
rozwalil, "I found you, assasin!".
To ja wracam do ogladania :D

Odcinek z walką o jedzenie był lepszy niż cały Death Note xD (zresztą to była parodia DN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info ze strony TastyMelon na temat Black Lagoon OVA 5:
"encodes get, finally. episode 5 should be out by July 25, assuming editors are around. <3"

Tak, wiem że Anon już wydało, ale wolę poczekać, a pewnie się znajdą tacy, którzy też czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 14:43, heyboy napisał:

Info ze strony TastyMelon na temat Black Lagoon OVA 5:
"encodes get, finally. episode 5 should be out by July 25, assuming editors are around.
<3"


Black lagoon OVA 5?? co to? aaa... no cos tam wczoraj ogladalem i zdazylem zapomniec :P

Nie chcialo mi sie czekac, przebolalem dlugie "czekanie" i nabylem wersje 1080p :P
W sumie zakonczenie mnie zawiodlo. Nic ciekawego sie w koncu nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się