Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Tamto to sprostowanie dla osób które sądziły, że DB był pierwszy w polsce... oczywiście zakładając tylko dostępne stacje TV,... :) ja teraz zaczołem sobie męczyć kolejną serie hack sweet aż nie mogę się doczekac Hack/GU na ps2 :P ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 11:54, mefjak napisał:

ale chodzilo mi co teraz lec na hiper =)


Teraz zdaje się leci Gilgamesh. Kilka odcinków oglądałem, ale senny się przy tym robiłem ;) I ten sposób rysowania, który niebardzo mi przypadł do gustu. Choć trzeba przyznać, że ma odpowiednio mroczną atmosferę.
Może jeszcze obejrzę z jeden odcinek, by sprawdzić czy się rozkręcili ;) I czy wątki z mitów mezopotamskich to tylko egzotyczne dodatki, czy coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 10:19, Akashi napisał:

W ramach uświadomienia pierwszymi seriami w Polsce były Sailorki, Jiji oraz Daimos, Sali czarodziejka,
yattaman, yattadetaman ... :)


Do ja dorzucę jeszcze do tego zestawu, znaną wszystkim Mitsubachi Maya no boken ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawa informacja chyba. 20 czerwca będzie premiera DVD Vampire Hunter D: Żądza krwi.

Poczytałem trochę o tym anime i mnie zaciekawiło. Chętnie usłyszę opinię o nim znawców tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu zaczęły się pojawiać jakieś przyzwoite anime wydawane w tym kraju na DVD tylko jeszcze niektórych ceny mogłyby spaść i naprawdę byłoby wspaniale. Ech vampire Hunter D. Mnie przekonał platformówką na psx w stylu castelvani. Dość anime przyjemne, choć troszkę krwawe. Cóż mówić klasyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za wiadomosci co w hyoer dzienkuje =)

vmpire hunter D no moim zdaniem anime z wyzszej polki przynajmniej wedlug mnie i zeczywiscie nieco krwawa ale co tam nie rzez jest najwazniejsza - jesli nie bedzie drogo to sobie kupie - a i empiki widze nawet jakies hentaie zaczely dawac... ;/ a jest zamiast tego naprawde kilka ciekawych tytulow ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam DB, przerobiłem już 37 tomów i zniecierpliwością czekam na kolejne(zarazem ostatnie), a pozatym zaczęłem czytać Dr Slumpa fajny humor w nim jest-polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się znasz i dużo więcej w tym ode mnie siedzisz - zresztą chyba jak Wy wszyscy. ;)
Jaką polecacie mi mangą / anime (piszcie i to i to). Otóż interesuje mnie coś z fantastyki - taka można powiedzieć ala Hellsing. Jednak ważne aby była dobra fabuła i klimat. Jeżeli też coś znacie ze świata ala Faerun ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przylaczam do prosby kolegi, i jezeli mozna to prosze o jakies echi, tylko zeby to jakas porzadna fabule mialo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hellsing i fantastyka... no hmm wlasciwie to mozna tak powiedziec =P hehe no ale hellsing bo wampiry? czy ze krew czy humor? dokladniej =) no ja polecam na przyklad Death Note (swoja droga film robia :P) jednak to jest niedostepne w polsce bo ni ma =/ albo na przyklad Cowboy Bepob chociasz niektorzy uwazaja ze manga to nic w porownaniu z anime mnie sie podoba =) no i niby naruto ale tez ogolem moze byc - teraz kupuje Fullmetal Alchemist i fajne i czekam z mandragory na jedno bo tez sie zapowiada fajnie - a i miecz nieśmiertelnego dobry chociasz tez troche brutalny ale to egmont to strach kupowac bo znowu zamkna serie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego anime fantasy+ echi, ale jeżeli chodzi o tą drugą kategorię to polecam Video Girl Ai. Naprawdę świetna manga, bez żadnych obscesowych świńst (te tomiki podobały się nawet mojej mamie:P). W skrócie historia wygląda tak: w japonii żył sobie pewien samotny chłopak, pewnego dnia wracając do domu natknął się na wypożyczalnę kaset VHS, której nigdy wcześniej nie widział. Z jednej z okładek spoglądała śliczna dziewczyna, podpis pod kasetą był dosyć dwuznaczny^^ Chłopak niewiele myśląc zabrał produkt do domu i wrzucił go do swojego odtwarzacza. W tym momencie pojawiła się owa dziewczyna i po krótkiej chwili została wystrzelona z telewizora wprost na tego ''biednego chlopaka''^^ Tomiki są wydawane w Polsce przez Waneko, jest to naprawdę świetna seria, nie żałuję ani jednej złotówki na nią wydanej. Do tej historii wracam conajmniej kilka razy w roku. Po jej przeczytaniu robi się jakoś tak lżej na sercu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 19:58, shinian napisał:

Nie znam żadnego anime fantasy+ echi, ale jeżeli chodzi o tą drugą kategorię to polecam Video
Girl Ai. Naprawdę świetna manga, bez żadnych obscesowych świńst (te tomiki podobały się nawet
mojej mamie:P). W skrócie historia wygląda tak: w japonii żył sobie pewien samotny chłopak,
pewnego dnia wracając do domu natknął się na wypożyczalnę kaset VHS, której nigdy wcześniej
nie widział. Z jednej z okładek spoglądała śliczna dziewczyna, podpis pod kasetą był dosyć
dwuznaczny^^ Chłopak niewiele myśląc zabrał produkt do domu i wrzucił go do swojego odtwarzacza.
W tym momencie pojawiła się owa dziewczyna i po krótkiej chwili została wystrzelona z telewizora
wprost na tego ''biednego chlopaka''^^ Tomiki są wydawane w Polsce przez Waneko, jest to naprawdę
świetna seria, nie żałuję ani jednej złotówki na nią wydanej. Do tej historii wracam conajmniej
kilka razy w roku. Po jej przeczytaniu robi się jakoś tak lżej na sercu;)


a powiedz jeszcze - takie miłosne jak chobits? bo chobitsy to takie czasem przygnębiające są =P a tu jak mniemam humorek itp :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAgrrrrr !!!!!!! Myślicie, że tu wpadłem po to aby podzielić zdania iż manga jest dobra. A właśnie, że nie!!!! ;>.
P.S.

Facet ze CDP czyta takie buble, no niee padne za chwilę, takie buble, bleee aaggrrrr!!!!
Stary facet, pewnie dosyć powazny, a jest "czytaczem" mangi. Łajćć.
No nie no nieeeeee.
Jak widzę, te obrazki i te migawki to normalnie oczy bolą nawet się na tą "wściekliznę" kolorów paczeć nie da
No taki istny kicz, typowy kicz,
Akashi byś się wstydził. Po poważnym pracowniku bym się nie spodziewał, że takie coś będzie czytał.
No śmiech na sali. Te karty pokemon, jak zobaczyłem co mój brat zbierał(kiedy był dzieciakiem- w dosłownym znaczeniu) to idzie się "zaśmiać".
Czy to społeczeństwo musiało tak zdziecinnieć?? ;|.
Nie razi was kicz w tych japońskich malowidłach ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysl, moze ktos z tych ludzi bardziej w temacie zrobi liste top 10 M&A w roznych kategoriach to by z pewnoscia ulatwilo poczatki tym dla ktorych pojecie anime konczy sie na tym co mozna w TV zobaczyc ;)
A i jeszcze jedno, czy skanlacje sa legalne, a jesli tak to na jakich warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 20:36, Harmegidon napisał:

AAgrrrrr !!!!!!! Myślicie, że tu wpadłem po to aby podzielić zdania iż manga jest dobra. A
właśnie, że nie!!!! ;>.
P.S.

Facet ze CDP czyta takie buble, no niee padne za chwilę, takie buble, bleee aaggrrrr!!!!
Stary facet, pewnie dosyć powazny, a jest "czytaczem" mangi. Łajćć.
No nie no nieeeeee.
Jak widzę, te obrazki i te migawki to normalnie oczy bolą nawet się na tą "wściekliznę" kolorów
paczeć nie da
No taki istny kicz, typowy kicz,
Akashi byś się wstydził. Po poważnym pracowniku bym się nie spodziewał, że takie coś
będzie czytał.
No śmiech na sali. Te karty pokemon, jak zobaczyłem co mój brat zbierał(kiedy był dzieciakiem-
w dosłownym znaczeniu) to idzie się "zaśmiać".
Czy to społeczeństwo musiało tak zdziecinnieć?? ;|.
Nie razi was kicz w tych japońskich malowidłach ?


Właśnie wyśmiałeś pracownika CDP i wszystkich, którzy ten wątek odwiedzają. I chyba wiesz czym to grozi?

A teraz do sedna sprawy.
Czy to jakiekolwiek anime czy polski Reksio, Bolek i lolek z całą resztą, prawie niczym się nie różnią. Ta sama technika wykonania, ta sama feria barw (a nawet anime często jest przygnebiające kolorystycznie, taki nastrój).
To samo tyczy się jakiejkolwiek mangi i zachodnich komiksów. To są komiksy, a że kraj pochodzenia to coś złego?
Kicz może trafić się wszędzie i w anime, i w zachodnich kreskówkach, i w filmach, i sztuce czy prozie.
Jeśli nie oglądałeś jakiegoścałego anime, z tych przeznaczonych dla ludzi z większą ilością lat na karku, nie masz prawa wypowiadania się na ten temat bo go nie znasz.
I ostatnie pytanie, czy to, że osoba dorosła oglądaja jakiekolwiek kreskówki to powód do jego wyśmiewania?
Oj nie ładnie się zachowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 20:01, mefjak napisał:

a powiedz jeszcze - takie miłosne jak chobits? bo chobitsy to takie czasem przygnębiające są
=P a tu jak mniemam humorek itp :>


Video Girl Ai w żadnym wypadku nie nazwałbym przygnębiającym, raczej zmuszającym do refleksji. Nie jest to Dragon Ball w którym gag leci za gagiem:P Może nadinterpretuję mangę, ale wydaje mi się, że ta dziewczyna z telewizora jest alegorią (trudne słowo:P) pomysłu na klonowanie ludzi ''na części''. Głównie poruszona jest tu ta kwestia: czy jeżeli istota która została stworzona w celach użytkowych a mimo to przez jakiś ''defekt'' uzyskała świadomość, to czy jej twórcy mają prawo nadal wykorzystać ją do pierwotnie zamierzonego celu. Może mi się tak tylko wydaje- ale wątpię w to:P Prawdziwy właściciel rzeczonej wypożyczalni przypomina zachodni stereotyp naukowca: długie włosy, zamyślone spojrzenie, nieobecność duchem. Jednak jak już się za coś zabierze, to jego decyzje są szybkie, zdecydowane i takie chłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pomyślę nad kupnem, gdy wyjdzie. Hellsing mnie nawet wciągnął, a jak rozumiem Vampire Hunter będzie lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się