Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2007 o 01:13, MisticGohan_MODED napisał:

Wolf''s Rain pogodnym Anime ? O_O
Oglądaj dalej to zobaczysz co się dzieje w ostatnich 4 kinowych epach xD


No to żeś mnie pocieszył! Aż się boję dalej oglądać.
Ale z drugiej strony odpuścić nie mogę - za bardzo mnie wciągnęło ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:36, Kosmitus napisał:

> Szukam jakiegoś pogodnego anime (takie a''la Hellsing mi się przejadły) ze świetną fabułą
bądź
> dobrymi walkami. Ktoś pomoże? I co sądzicie o One Piece?
Jestem właśnie w trakcie One Piece, dokładnie po 29 odcinkach. Na początku takie sobie ale
pomału robi się coraz ciekawiej. Z początku raziła mnie taka trochę zbytnia bajkowość/dziecinność.
Jednak im dalej tym jest lepiej, walki niezłe a nawet bardzo dobre, fajne postacie, ciekawa
fabuła (bardzo podobało mi się o tym jak Zoro trenował w dzieciństwie). Naprawdę jest sporo
atrakcji. Dobre też było o najlepszym szermierzu świata, albo walka Luffiego z cpt. Kuro. Swoją
drogą teraz też jestem w trakcie całkiem ciekawej walki (Luffy vs Don Krieg-niezły był pierwszy
atak Luffiego ;] ) Może i czasami zdarzają się drobne przedłużania czy chwile nudy, ale ktoś
na tym forum pisał mi że to anime rozkręca się dopiero za jakiś czas a jak się już rozkręci
to po prostu jest jazda na całego :)


Skąd ściągasz OP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam w anime wciągam sie bez opamiętania. Ostatnio pod wpływem oglądania Bleach na Hyperze i bezdusznym ucięciu w połowie tego świetnego anime na własną kieszeń sobie dalej ściągać zacząłem. I miałem taką małą zabawną historie przedwczoraj "przedawkowałem" tzn. obejrzałem z 6 odcinków, które były ostatnie z 2 serii. A 3 jeszcze nie ściągałem no i w niedziele miałem totalnego "głoda" na to anime i przymułę wam się tez cos takiego kiedyś przydarzyło? I jeszcze pytanie czy zna ktoś datę kolejnego wydania Dvd z odcinkami Samurai Champloo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych bardziej zaprawionych w bojach animeowcow:D

co sadzicie o anime berserk i last exile? bo mam mozliwosc zdobycia i nie wiem czy brac... ostatnio tez obejrzalem elfen lied i mam takie pytanie czy ktos zna / moglby mi polecic takie w tym klimacie anime?

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:20, Hacket napisał:

Sam w anime wciągam sie bez opamiętania. Ostatnio pod wpływem oglądania Bleach na Hyperze i
bezdusznym ucięciu w połowie tego świetnego anime na własną kieszeń sobie dalej ściągać zacząłem.
I miałem taką małą zabawną historie przedwczoraj "przedawkowałem" tzn. obejrzałem z 6 odcinków,
które były ostatnie z 2 serii. A 3 jeszcze nie ściągałem no i w niedziele miałem totalnego
"głoda" na to anime i przymułę wam się tez cos takiego kiedyś przydarzyło?


Ojjj....u mnie nie raz tak było ;).Zawsze jak mam doczynienia z dobrym anime to mam takie objawy :D....tylko potem jak się skończy seria to trochę żal ,że już koniec ;( .

@Noirr

Kiedyś oglądałem Last Exile na Hyperze. Tytuł warty uwagi moim zdaniem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:30, Noirr napisał:

co sadzicie o anime berserk i last exile? bo mam mozliwosc zdobycia i nie wiem czy brac...
ostatnio tez obejrzalem elfen lied i mam takie pytanie czy ktos zna / moglby mi polecic takie
w tym klimacie anime?

Berserka nie oglądałem, ale na tyle na ile się orientuję to bardzo dobre anime i ma niezłą reputację, swego rodzaju klasyk. Jeśli zaś chodzi o Last Exile to jak najbardziej oglądałem i zdecydowanie warto, ciekawy ładnie zarysowany świat, fajne postacie, ciekawa fabuła. Całkiem fajne bitwy powietrznych statków, coś w rodzaju latających bitw morskich. Poza tym to anime ma... bardzo przyjemny klimat, świat wydaje się taki swobodny, większość akcji dzieje się w przestworzach, no i jeszcze muzyka, mi osobiście bardzo się podobała, nie wiem jak inni. Jedyne zastrzeżenie, które niektórzy mieli to komputerowo tworzone modele (mi osobiście one nie przeszkadzały. Innymi słowy seria warta obejrzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:32, Nertis napisał:

> Sam w anime wciągam sie bez opamiętania. Ostatnio pod wpływem oglądania Bleach na Hyperze
i
> bezdusznym ucięciu w połowie tego świetnego anime na własną kieszeń sobie dalej ściągać
zacząłem.
> I miałem taką małą zabawną historie przedwczoraj "przedawkowałem" tzn. obejrzałem z 6
odcinków,
> które były ostatnie z 2 serii. A 3 jeszcze nie ściągałem no i w niedziele miałem totalnego

> "głoda" na to anime i przymułę wam się tez cos takiego kiedyś przydarzyło?

Ojjj....u mnie nie raz tak było ;).Zawsze jak mam doczynienia z dobrym anime to mam takie objawy
:D....tylko potem jak się skończy seria to trochę żal ,że już koniec ;( .

Ja jak miałem Bleach-manię , to oglądałem do 12 odcinków dziennie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech ten czas beztroski teraz tylko work, work, work. Czy warto wrócić do Tsubasa Chronicles całkiem niezłe anime(sam trawie sporo część tych "bajeczek japońskich" :) ) ale przerwałem oglądanie, gdy na Hyperze puścili 1 serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:11, Hacket napisał:

ech ten czas beztroski teraz tylko work, work, work. Czy warto wrócić do Tsubasa Chronicles
całkiem niezłe anime(sam trawie sporo część tych "bajeczek japońskich" :) ) ale przerwałem
oglądanie, gdy na Hyperze puścili 1 serie.

Mnie tam odrzuciła skutecznie ta cukierkowatosc , idealni bohaterowie , itp. JUż lepiej wgryxc się w Darker than Black. Choc z tego co czytałem , w mandze jest z koleji przegięcie z ,,mhocznością'''' , angstem , itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:51, Unser Fuhrer napisał:

Ja jak miałem naruto-manię to oglądałem koło 30 odcinków dziennie ^^ w wakacje


Mój największy rekord to.....60 odcinków :D .To był naprawdę ostry hardcore ^^....20 godzin przed kompem :D...brakuje mi teraz tego ;( ...(wtedy sobie przypominałem Dragon Ball''a ,Gundam Winga i GTO ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

historys strongest disciple kenichi
to anime mi się naprawde podoba! choć narazie powtarza się w nim cecha której nie cierpiałem u naruto - główny bohater to jedna z najsłabszych postaci. co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:13, Nertis napisał:

> Ja jak miałem naruto-manię to oglądałem koło 30 odcinków dziennie ^^ w wakacje

Mój największy rekord to.....60 odcinków :D .To był naprawdę ostry hardcore ^^....20 godzin
przed kompem :D...brakuje mi teraz tego ;( ...(wtedy sobie przypominałem Dragon Ball''a ,Gundam
Winga i GTO ^^).

Brawo! Takich ludzi trzeba , aby anime zapanowało w sercach i umysłach! BTW - co na taki hardkor twoi rodzice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:18, Asthariel napisał:

Brawo! Takich ludzi trzeba , aby anime zapanowało w sercach i umysłach! BTW - co na taki hardkor
twoi rodzice?


Moim rodzice na wakcje....w dzień mnie ganiali z kompa (np, na podwórko właśnie te 2-4 godzinny :P),a w nocy jak spali nawet nie mieli się do czego przyczepić xD.Bym chętnie powtórzył taki seansik ,ale szkoła nie pozwala (teraz tylko 3-4 odcinki dziennie jakiegoś animca ...obecnie oglądam Bleach''a i Cowboy Bebop :P...),ale już dwa miesiące roku szkolnego za nami ...niedługo ferie zimowe ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:17, Unser Fuhrer napisał:

historys strongest disciple kenichi
to anime mi się naprawde podoba! choć narazie powtarza się w nim cecha której nie cierpiałem
u naruto - główny bohater to jedna z najsłabszych postaci. co sądzicie?


W Naruto główny bohater jest słaby tylko na początku bo teraz se swoim fuuton rasen shurikenem jest już pr0 jeżeli chodzi o techniki. Ja dalej uważam go za debila.

Na swoim gsie mam kilka fajnych amv z Bleacha jeśli kogoś to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oglądał ktoś może anime Initial D? Z opisów bardzo mnie zainteresowało, kilka osób również mi polecało, ale jedyną recenzje znalazłem na Azumine - i to dosyć kiepską, moim zdaniem. Potrzebuje również linków, których zresztą nigdzie nie widziałem - posiada ktoś? (najchętniej .rmvb jap + ang hardsuby, acz za inne również będę wdzięczny) ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący tytuł pojawił się niedawno - Ghost Hound :]
Nowe dzieło Production I.G. :]

Ciekawe jest też to ,że fabuła bazuje na opowiadaniu twórcy oryginalnego konceptu GITS''a , Masamune Shirow''a ;]
Scenariusz do serii TV napisał Chiaki J. Konaka ,który odpowiada między innymi za fabułę telewizyjnych wersji Hellsinga , Texhnolyze czy Astro Boya :D

Bardzo twórcze Anime się zapowiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 08:26, greg_f napisał:

Już w środę ostatni epizod Claymore :( Czemu? Chlip, chlip, chlip ;-(


Co prawda mooocno spóźniona ta odpowiedź ale...
Claymore jako anime zakończył się w bardzo interesujący sposób - co prawda kilka ostatnich odcinków całkowicie odbiegło od fabuły zaprezentowanej przez mangę (w przeciwieństwie do początkowych kilkunastu które były tak dokładnym jej odwzorowaniem jak to tylko możliwe) to jednak ostatni odcinek doprowadził do sytuacji w której anime może wrócić do fabuły mangi, czyli jak jej fabuła posunie się wystarczająco daleko (a jej popularność nie spadnie) to jest spora szansa na zrealizowanie drugiej serii.
Póki co pozostaje czytanie samej mangi co gorąco polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore jest dość specyficznym anime. Pierwsze epki są nużące, kolejne są coraz ciekawsze i powodują, że człowiek nie ma ochoty odejść od monitora/telewizora, potem jest: IRYTUJĄCA postać Rakiego, za którego daję serii ogromnego minusa, następnie odbiegające od mangi zakończenie, inne niż w mandze + żałosne teksty i dziadowskie trzy ostatnie odcinki, ale za to genialna kreska, muzyka i sama fabuła, złożoność postaci, intrygi oraz sam fakt, że anime piekielnie wciąga są wystarczające żebym dał serii 7/10.
Zakończenie dało możliwość nakręcenia drugiej serii, na co skrycie liczę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się