Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

* „Dragon Ball”, „Dragon Ball Z”, „Dragon Ball GT” - kiedyś to było coś :) dziś jedynie nędzna popierdółka ;)
* „Dr Slump”, - strasznie mnie to nudziło
* „Łowca dusz”, - zdecydowanie najlepsze anime z tej listy :) ciekawa historia, fajni bohaterowie i miła dla oka kreska
* „Rycerze Zodiaku” - na początku ciekawe, ale im dalej tym nudniej :/
* „Magiczni Wojownicy” - Slayers ? wspaniałe anime :) aż dziw bierze że RTL to puszczał :)
* „Yaiba - legendarny samuraj" - :) przy Slayersach i Soulhunterze moje ulubione anime oczywiscie z tych emitowanych przez RTL
* „Wojowniczki z Krainy Marzeń” - co to ? :o
* „Tajemnicze Złote Miasta” - to o tym złotym latającym sokole-samolocie ? :o jeśli tak to mega klasyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 17:45, Taikun napisał:

* „Wojowniczki z Krainy Marzeń” - co to ? :o

Hymm... Oryginalny tytuł to Magic Knight Rayearth. Historia o trzech młodych japońskich dziewczętach (obowiązkowo w mundurkach) małej i żywiołowej Hikaru, pięknej i nieco nadętej Umi, oraz spokojnej odrobinkę wyglądającą na fajtłapę, ale będącą jednocześnie bardzo inteligentną Fuu. Zostały przyzwane do magicznej krainy Sephiro przez niejaką księżniczkę Emeraude, po to by tą krainę uratować. Ogólnie to najpierw takie radosne fantasy, z podróżowaniem, walczeniem z potworami zdobywaniem nowych "leveli" doświadczenia, a potem w drugiej serii mamy do czynienia z walkami mechów i ogólnie jedną wielką rozróbą ^^ Manga na podstawie której powstało anime stworzyły panie z grupy Clamp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 17:45, Taikun napisał:

* „Wojowniczki z Krainy Marzeń” - co to ? :o

Muszę przyznać, że to anime ogromnie mnie zaskoczyło i to na plus. Przez całą pierwszą serię był straszliwie sztampowy i nudny, jednak ostatni odcinek rzeczonej serii zrobił na mnie duże wrażenie wywracając sens całej misji młodych dziewcząt do góry nogami. Uwielbiam takie zwroty akcji.

Dnia 25.10.2007 o 17:45, Taikun napisał:

* „Tajemnicze Złote Miasta” - to o tym złotym latającym sokole-samolocie ? :o jeśli
tak to mega klasyk :)

Ach, pamiętam tą kreskówkę z wczesnych lat mojej młodości. Dzieło kultowe (przynajmniej dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po podwójnym odcinku kekkaishi''ego i się zastanawiam. czy kiedyś zaczną stosować bardziej złożone techniki niż t0 3stopniowe łapanie potworów (złapać, zniszczyć, wyczyścić)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 18:47, Hubi Koshi napisał:

Hymm... Oryginalny tytuł to Magic Knight Rayearth. Historia o trzech młodych japońskich dziewczętach
(obowiązkowo w mundurkach) małej i żywiołowej Hikaru, pięknej i nieco nadętej Umi, oraz spokojnej
odrobinkę wyglądającą na fajtłapę, ale będącą jednocześnie bardzo inteligentną Fuu. Zostały
przyzwane do magicznej krainy Sephiro przez niejaką księżniczkę Emeraude, po to by tą krainę
uratować. Ogólnie to najpierw takie radosne fantasy, z podróżowaniem, walczeniem z potworami
zdobywaniem nowych "leveli" doświadczenia, a potem w drugiej serii mamy do czynienia z walkami
mechów i ogólnie jedną wielką rozróbą ^^ Manga na podstawie której powstało anime stworzyły
panie z grupy Clamp


nie pamiętam żeby to leciało w tvn7 ;(

Merid >> hah, pamiętam jak mały łepek oglądałem to :) kurde złoty sokół rządził podobnie jak popołudnia na polonii1 i królestwo kalendarza, yataman i daimos !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:37, Taikun napisał:

nie pamiętam żeby to leciało w tvn7 ;(

Leciało leciało jeśli mnie pamięć nie myli to mniej więcej w tym samym okresie co Magiczni Wojownicy (Slayers). Może jak zarzucę screena to odświeży ci pamięć :-)

20071025200403

20071025200447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 20:04, Hubi Koshi napisał:

> nie pamiętam żeby to leciało w tvn7 ;(
Leciało leciało jeśli mnie pamięć nie myli to mniej więcej w tym samym okresie co Magiczni
Wojownicy (Slayers). Może jak zarzucę screena to odświeży ci pamięć :-)


:O Pamiętam - nie wiem w sumie o czym to było ale ta w czerwonym była najlepsza i dzięki niej sobie przypomniałem ten serial ... no i dzieki temu czemus białemu :)

dzięki :) a teraz wracam oglądać tengen toppa gurren lagann :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:24, Unser Fuhrer napisał:

Jestem po podwójnym odcinku kekkaishi''ego i się zastanawiam. czy kiedyś zaczną stosować bardziej
złożone techniki niż t0 3stopniowe łapanie potworów (złapać, zniszczyć, wyczyścić)?


O czym jest ten kekkaishi??Na necie nie mogę nic znaleźć na temat tego anime :P...a Cowboy Bebop i Full Metal Panic powoli dobiegają końca ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 21:02, nieszczescie napisał:

>
> dzięki :) a teraz wracam oglądać tengen toppa gurren lagann :>

Seria warta uwagi? Bo nie długo będę miał pierwsze 15 epków.


Jestem na 8 i do tego 8 był mega czad :) mieszanka FLCL z Gundamem ... ale ten 8 odc - a dokładniej jego końcówka mnie załamała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 21:16, Nertis napisał:

O czym jest ten kekkaishi??Na necie nie mogę nic znaleźć na temat tego anime :P...a Cowboy
Bebop i Full Metal Panic powoli dobiegają końca ;).

Jestem dopiero po pierwszym odcinku ale anime się fajnie zapowiada. Na ruinach jakiegoś zamku co go potwory zajęły założono miasto, a nad samymi ruinami znajduje się szkoła. Pod nią jest pewne skupisko energii, jak go dosięgnie jakieś żywe stworzenie (tak mi się wydaje) to się zamienia w potwora (to miało jakąś specjalną nazwę). Porządku między normalnym światem a rzeczywistością strzegą potomkowie dawnego króla bodajże. Mają oni magiczne moce, walki całkiem ciekawie wyglądają ciekawie, choć jak pisałem narazie się praktycznie tylko do 3 ruchów ograniczały. Jakiś minus? Nie widziałem tam ani jednej ładnej dziewczyny ;]
PS. Gorąco polecam KENICHI! Genialne anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 21:43, Unser Fuhrer napisał:

PS. Gorąco polecam KENICHI! Genialne anime.


Z tego co wyczytałem na necie to może być ciekawe anime ;).Komedia + sztuki walki...takie anime lubię najbardziej :D.Jeszcze dodane w innych "wielkie biusty"...może być naprawdę ciekawe ^^.50 odcinków ...więc oglądania na dłuższy czas ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 21:51, Nertis napisał:

Z tego co wyczytałem na necie to może być ciekawe anime ;).Komedia + sztuki walki...takie anime
lubię najbardziej :D.Jeszcze dodane w innych "wielkie biusty"...może być naprawdę ciekawe ^^.50
odcinków ...więc oglądania na dłuższy czas ;) ).

to anime jest WIELKIE!, chyba moje ulubione. treningi, komedia, cycki, fabuła, kreska! ja naprawdę nie moge uwierzyć że to anime jest tak mało znane. dziś obejżałem ostatni odcinek i mam taki głód że nie mogę, naszczęście zakończenie dwuznaczne więc może być 2 seria... oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 12:45, Unser Fuhrer napisał:

Tak sobie myślałem i wymyśliłem. Elfen Lied a''la Jetix... Jak by to wyglądało ^^?

xD Też o tym myślałem. Z trzynastu odcinków zrobiłby się jeden ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucy wraca ze szkoły dla uzdolnionych dzieci z rogami. Wracając się przewraca. Znajduje ją chłopak. Pokolei przychodzą po nią (bo się martwią) dwie jej koleżanki. Nana też zostaje z miłym chłopczykiem, a druga dziewczynka się przewraca.
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie cały dzień nikt nic nie napisał! Skandal.
Tak więc się pytam : jakie cechy powinno mieć dobre anime?
Moim zdaniem dobre walki i powody do śmiechu powinny być. Kreska nic dla mnie nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się