Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2012 o 16:48, Pablo_Querte napisał:

A ja właśnie skończyłem nowego Berserka. (...)


Mnie również oglądało się przyjemnie, ale to wynikało pewnie z powodu znajomości mangi i serii TV. Uważam, że za film nie powinny się zabierać osoby, które oryginału nie obejrzały/nie przeczytały, ponieważ bardzo dużo ich ominie. Zdecydowanie zbyt szybko akcja pędziła do przodu. Opierając się jedynie na wiedzy z filmu niewiele o bohaterach można powiedzieć.

Przeszłość Gutsa została pokazana w niewyraźnych przebłyskach retrospekcyjnych (nie pamiętam już dobrze, ale chyba tam w tych kilkunastu sekundach ukazano

Spoiler

gwałt oraz zamordowanie Gambino?

), o Grifficie tyle co zostało powiedziane na razie wystarczy, ale już o pozostałych bohaterach nie wiadomo nic. Casca, Corkus i Judeau zostali przynajmniej przedstawieni z imienia w przeciwieństwie do np. Pippina i Rickerta.

Gdyby film zamiast jednej godziny trwał dwie mogłoby to wyglądać znacznie lepiej. A tak, to miałem momentami wrażenie, że oglądam odcinek podsumowujący pierwsze ileśtam odcinków serialu.

Co do grafiki to ta, która została zrealizowana w 2D była bardzo estetyczna, tła były piękne - szkoda, że cały film nie został zrealizowany w ten sposób. Inna sprawa do wstawki 3D CGI. O ile w scenach bitewnych oraz walki z żołnierzami po dokonaniu zamachu sprawowało się to bardzo dobrze o tyle przy statycznych oraz mniej dynamicznych ujęciach było znacznie gorzej. Podobnie z samą płynnością animacji - w jednym momencie wyglądało to doskonale, by za chwilę zrazić swoją sztucznością.

Z rzeczy bardziej subiektywnych - muzyka (za wyjątkiem openingu) nie miała charakteru. Shiro Sagisu kojarzę jedynie z Evangeliona i tutaj zaprezentował podobny styl utworu w napisach końcowych (i jeszcze w jednej scenie wcześniej, chyba przy zamachu). Niestety inne utworu nie zapadły mi w pamięć, w przeciwieństwie do soundtracku z serialu tv po którym zacząłem słuchać regularnie Susumu Hirasawy (ponad 1,7 tys odsłuchań - and counting! ;)).

Zatem ostatecznie - film dobry (7/10), ale dla fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że zgadzamy się w opiniach, bo nawet wystawiłem taką samą notę. I rzeczywiście dla kogoś kto nie zna Berserka film bedzie po prostu płytki i bez wyrazistych bohaterów. Dlatego tą część traktuję jako streszczenie. Może ma to jakiś związek z tym, że w okresie premiery kinowej wydano serial na Blu-Ray ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 20:03, Karharot napisał:

Kto to pisał? Magowie nie mają narzutu na siłę! XD

Grali Gilgamesh i Shirou, myślisz ze takie drobne szczegóły ich obchodzą XD Oni naginają rzeczywistość do własnych potrzeb... chociaż przyznam że gdy Gil męczył się z cechami naprawdę mu współczułem. Ach jak znałem ten ból. Ogólnie kawałek jest z Tainted Ideals. Shirou wychował się u Kotomine mając Gilgamesha za starszego brata i Rin jako childhood friend, do tego jest CIUT psychopatyczny, no i jako swojego Servanta przyzywa (czytaj jeśli chcesz ryzykować)

Spoiler

Assassin z Fate/Apocrypha aka Jack The Ripper-chan! Jest też Illya która najwidoczniej zajęła miejsce Shirou jako Ta która została skażona przez ideały Kiritsugu, a jej Servantem jest Arturia


Do tego z Shirou jest taki trochę Mad Magus, tworzący monstrualne stworzonka i mordercze roślinki XD
http://www.fanfiction.net/s/7331568/1/Tainted_Ideals

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 03:04, Ajinur napisał:

fate zero/22
No co tu dużo mówić, czają się z tym końcem niemiłosiernie ;p


Ale zgodzisz się że Waver = intelekt Shirou razy nieskończoność? :D

Spoiler

Uczciwie ocenił swoje szanse i zdecydował się przestać być Masterem. A nie tak jak pewien idiota uznał że dobrze by mu zrobiło gdyby tak Kotomine oblał go zawartością Graala czy Gilgamesh wysłał go na przejażdżkę we wszystkie kierunki świata jednocześnie.
Ba, on nawet ceni sobie swoje własne życie! Co zresztą w VN-ce (i częściowo w Anime) naszemu "dzielnemu" bohaterowi z Fate/Stay Night wytykają Rin, Saber i Ilya bo on rzeczywiście ma coś nie tak z mózgiem i uważa siebie za absolutnie nieważnego a swoje istnienie uważa za pozbawione wartości (survivor guilt). A tutaj na odwrót!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 03:37, ziptofaf napisał:

> fate zero/22
> No co tu dużo mówić, czają się z tym końcem niemiłosiernie ;p

Ale zgodzisz się że Waver = intelekt Shirou razy nieskończoność? :D


Spoiler

Tak to w pewnym stopniu może być prawda chłopak jest bardziej spokojny i czasem wie kiedy sie wycofać i zastosować coś na kształt taktyki, ale za Weaverem nie przepadam bo Shirou przynajmniej miał charakter i choć szalony to jednak miał cele o które walczył i to mi się bardzo podobało, a ten to taki bojący się chłopak, raczej nie pewny w swoich poczynaniach, bezpłciowym postaciom zawsze mówiłem"nie".
Czy to na pewno rozsądek zadecydował, że zechciał zakończyć to w taki sposób? A może jednak zwykły strach, w takim młodym wieku byłoby to normalne odczucie, poza tym ciężko jest mówić o rozsądku będąc dzieckiem, a jeśli nawet nie bał się śmierci i samej wojny Gralla to najzwyczajniej w świecie uznał, że nie jest godzien siedzieć u boku Aleksandra i tu akurat ma racje. Oczywiście Aleks będzie go pocieszać bo to w końcu zwykłe dziecko, poza tym chyba się do niego przywiązał.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The World God Only Knows ch 188-190

Spoiler

No to wieeeelgaśny arc za nami. Prawdę mówiąc to coś czuję że zbliżamy się nieuchronnie do końca tej wyśmienitej mangi. Boginie uwolnione, demony (przynajmniej na razie) unieszkodliwione. Ciekawe na czym polegać będzie też podróż Keimy który, ostatnimi czasy przynajmniej, jednak nie mógł za bardzo zachować dystansu do rzeczywistości a wręcz przeciwnie. Oraz, co najważniejsze, czy jego harem rozrośnie się jeszcze bardziej czy też wręcz przeciwnie (co jest oczywiście wątpliwe i pewnie skończy się na otwartym zakończeniu ale ja osobiście liczę na Haquę bądź Tenri/Dianę XD). Osobiście mam nadzieję na jakiś mniej poważny wątek fabularny niż ostatni - ja chcę więcej momentów pokroju Keimy który przypadkiem wpadnie na Haquę w łazience a chapter później wprost stwierdzi że był zamyślony i nawet nie zwrócił na nią uwagi xD

No i zastanawiająca kwestia - ostatnim razem Boginie musiały się poświęcić by zapieczętować Weiss... czy i tym razem będą musiały to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c95

Dnia 06.06.2012 o 23:19, Karharot napisał:


http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_23/TicyPhenyl.png
And that sums it up

Spoiler

Choć muszę powiedzieć że dawna Ticy była sympatyczniejsza.



Spoiler

Bardzo eufemistycznie rzecz ujmując to Ticy...przeżywa to co się stało. I jakoś jej się nie dziwię że zachowuje się prawie niczym zombie i nie jest zbyt sympatyczna. Podejrzewam że może wróci, mniej lub bardziej, do normy dopiero za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 17:15, ziptofaf napisał:

Ciekawe toto? Bo w sumie to mogę dorzucić na swoją listę miesięcznych wydatków jeśli
to fajna manga.


Nie wiem, nie czytałem, lecz wygląda całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kore wa Zombie Desu-ka OF THE DEAD ep10 END

Szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony. Zombie to kupa funu, ale mimo wszystko posiadająca całkiem niezłą fabułę, która niestety traktowana jest po macoszemu. Chciałoby się poznać w końcu historię konfliktu pomiędzy czarodziejkami a mieszkańcami podziemi, zobaczyć trochę epickiej, nie zjedzonej do końca przez humor akcji w wykonaniu Ayumu i reszty ekipy. Uwielbiam tą serię, ale ten mały fakt, że w rzeczywistości fabuła idzie naprawdę wolno do przodu(a przy tym sezon jest skrócony o dwa, trzy odcinki od standardu), nieco mnie wkurza.

No ale słabość do szlamu-dżentelmena, który rozpuszcza wszystko poza majtkami i skarpetami potrafi wygrać ze wspomnianym mankamentem. 8/10 i oczekiwanie na 3 sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się