Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2012 o 18:33, Pitej napisał:

Czyli nie warto się nastawiać na coś poważnego. Trochę szkoda, liczyłem, że mimo upływu lat doczekamy się kontynuacji. Dzięki za informację.

Poczytaj sobie mangę Full Metal Panic! Sigma która jest odpowiednikiem anime Full Metal Panic! The Second Raid tyle że nie urywa się w połowie i wychodzi do dzisiaj pokrywając dalsze tomy oryginalnych nowelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po sesji/praktykach skorzystam z twojej rady, bo chyba na animację nie ma już co liczyć, a jako fan FMP! Wypadałoby, żebym wydarzenia poznał.
Zwłaszcza, że jakieś strzępy dalszych losów już gdzieś widziałem i wynikało z nich, że nie będzie nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 15:07, MisticGohan_MODED napisał:

Zamówione :]


Już w domu ;)

Ogólnie to ja nie wiem, czemu JPF zmienił papier na biały, ten makulaturowy jest znacznie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 19:42, Karharot napisał:

Poczytaj sobie mangę Full Metal Panic! Sigma która jest odpowiednikiem anime Full
Metal Panic! The Second Raid tyle że nie urywa się w połowie i wychodzi do dzisiaj pokrywając
dalsze tomy oryginalnych nowelek.

A nowel żadna grupa nie tłumaczy? Kiedyś trochę zaczęło wydawać Tokyopop, ale oni zdechli. Widziałem, że nowele zostały już zakończenie i wychodzi teraz sequel Another, dziejący się 10 lat później. Eh, ciekawe czy jeszcze zanimują pozostałe wydarzenia. Na serię chyba jednak po tych latach nie ma już za bardzo co liczyć, ale może kiedyś jakaś ova...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie w swoich miastach Matrasy(sieć księgarń) to polecam sprawdzić, bo są wyprzedaże DVD i kupiłem sobie wczoraj za 10. złotych "Perfect Blue" i "Millenium Actress", po piątaku od sztuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 19:23, Arcling napisał:

A nowel żadna grupa nie tłumaczy?

Patrząc po Baka-Updates to jakieś nieśmiałe próby są ale nie spodziewałbym się po nich zbyt wiele. Może jak kryzys przejdzie to jakiś nowy wydawca się za to złapie i wyda resztę po angielsku...

Dnia 22.06.2012 o 19:23, Arcling napisał:

Kiedyś trochę zaczęło wydawać Tokyopop, ale oni zdechli.

Zabierając ze sobą do grobu całą masę ciekawych serii :/

Dnia 22.06.2012 o 19:23, Arcling napisał:

Na serię chyba jednak po tych latach nie ma już za bardzo co liczyć, ale może kiedyś jakaś ova...

Jeśli w ogóle coś miało by z tego wyjść to powinni się za to zabrać jak najszybciej póki jeszcze starzy Seiyuu są dostępni bo potem faktycznie będzie po ptakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@post Ichibanboshi-kun
można też sprawdzić zwykłe kioski czy empik czy w sklepach internetowych , bo idg po pierwszym wydaniu, wydawał w pakietach po 2 filmy za 20, a potem jeszcze inne "~!mixy" z mniejsza cena.
Zreszta zestawy 3 filmy Ghibli w pakiecie tez trafiaja do promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 23:08, Karharot napisał:

> A nowel żadna grupa nie tłumaczy?
Patrząc po Baka-Updates to jakieś nieśmiałe próby są ale nie spodziewałbym się po nich
zbyt wiele. Może jak kryzys przejdzie to jakiś nowy wydawca się za to złapie i wyda resztę
po angielsku...



Zaraz zaraz...to Full Metal Panic jest oparte na NOWELI i ja o tym nie wiedziałem!? Myślałem że Sigma to najnowsza część i że oryginałem była właśnie manga.

No to słownik w dłoń i pora wyruszyć w epicką podróż po świecie FMP :D Tylko jeszcze upolować skądś RAW-y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 23:08, Karharot napisał:

Patrząc po Baka-Updates to jakieś nieśmiałe próby są ale nie spodziewałbym się po nich
zbyt wiele. Może jak kryzys przejdzie to jakiś nowy wydawca się za to złapie i wyda resztę
po angielsku...

Nom, a patrząc na znikome informacje w Internecie na temat sequela "Another", który w Japonii ma już 4 tomy, to chyba nie cieszy się to już takim zainteresowaniem.

Dnia 22.06.2012 o 23:08, Karharot napisał:

Zabierając ze sobą do grobu całą masę ciekawych serii :/

Niestety, taki los spotkał chyba między innymi prequel GTO, za który teraz nikt się nie weźmie. Z drugiej strony niektóre wydania Tokyopop były mocne krytykowane, więc po części pewnie sami się przyczynili do swojego upadku. Może to też jakaś przestroga dla innych wydawców.

Dnia 22.06.2012 o 23:08, Karharot napisał:

Jeśli w ogóle coś miało by z tego wyjść to powinni się za to zabrać jak najszybciej póki
jeszcze starzy Seiyuu są dostępni bo potem faktycznie będzie po ptakach.

Ci od głównych bohaterów jeszcze są w miarę młodzi, więc raczej długo będą aktywni. Gorzej z niektórymi rolami drugoplanowymi, bo tam niektórzy już za kilkanaście lat mogą odejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gantz 366
Bogowie... Jeśli to ma być koniec Cataclysm to jestem naprawdę zawiedziony.

Spoiler

Nishi znowu kopnął w kalendarz w najbardziej żałosny sposób jak tylko się da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 14:26, Alamut napisał:

Gantz 366
Bogowie... Jeśli to ma być koniec Cataclysm to jestem naprawdę zawiedziony.

Spoiler

Nishi
znowu kopnął w kalendarz w najbardziej żałosny sposób jak tylko się da...


5 lipca kolejny rozdział.

Spoiler

Mnie tam bardziej rozwalił powrot na Ziemię :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gantz 366

Dnia 23.06.2012 o 14:29, Pablo_Querte napisał:

5 lipca kolejny rozdział.

Spoiler

Mnie tam bardziej rozwalił powrot na Ziemię :/


Spoiler

Ta... brak powietrza to czują, ale próżnia kosmiczna i tarcie przy ponownym wejściu w atmosferę już ich nie obchodzi -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 25 FINAL

Spoiler


1. Grail-kun był po prostu piękny. Ten ogień i to zniszczenie! I ten mind rape Kerryego... DELISCIOUS!
2. Rozmowa Kotomine z Gilgim była ciut "Dafuq am I watching?"(szczególnie nagi Gil), ale też super! Gdyby tylko Gen był również odpowiedzialny za Fate/ Stay Night...
3. Kariya nomnomnom... Bezcenne! Szkoda, że sakura nie zachowała takiego charakterku w późniejszych latach... Byłaby o wiele sympatyczniejsza ^^
4. Scena na cmentarzu - zaskoczenie, byłem pewien, że Aoi nie żyje a tu taka smutna niespodzianka... Los gorszy od śmierci i dla niej i dla Rin :(
5. Los Saber - MUAHAHAHAHAHAHAHA! Serves you right!
6. Waver zmężniał! Już widzę tego badassa w przyszłości xD
7. Shirou... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 25 FINAL

Dnia 23.06.2012 o 21:57, Alamut napisał:

Spoiler


1. Grail-kun był po prostu piękny. Ten ogień i to zniszczenie! I ten mind rape Kerryego...
DELISCIOUS!


Spoiler

Grail-kun to po prostu taki Poison joke z MLP. On sam w sobie nie jest zły, to tylko takie niewinne żarciki oparte na charakterze osoby która go używa ;-; Don''t hate him! Tylko Kotomine go zresztą w Fate/Stay rozumiał, wszyscy inni byli dla niego niemili ;(

Dnia 23.06.2012 o 21:57, Alamut napisał:

Spoiler

2. Rozmowa Kotomine z Gilgim była ciut "Dafuq am I watching?"(szczególnie nagi Gil),
ale też super! Gdyby tylko Gen był również odpowiedzialny za Fate/ Stay Night...


Spoiler

"What am i? What evil? What cruelty? This is my wish? This destruction?" - wreszcie Kotomine mógł zaznać dobrej zabawy!

Dnia 23.06.2012 o 21:57, Alamut napisał:

Spoiler

3. Kariya nomnomnom... Bezcenne! Szkoda, że Sakura nie zachowała takiego charakterku
w późniejszych latach... Byłaby o wiele sympatyczniejsza ^^


Spoiler

Masz na myśli: Fool...That''s what happens when you disobey Grandfather? ^^ Rzeczywiście sympatyczniejsza XD

Dnia 23.06.2012 o 21:57, Alamut napisał:

Spoiler

4. Scena na cmentarzu - zaskoczenie, byłem pewien, że Aoi nie żyje a tu taka smutna niespodzianka...
Los gorszy od śmierci i dla niej i dla Rin :(


Spoiler

Ale za to jak się Kotomine musiał cieszyć w głębi duszy. Mógł przewodzić pogrzebowi osoby którą sam zabił, mógł nawet Rin dać sztylet którym zabił jej ojca, do tego jeszcze doprowadził ją do płaczu. PERFECT.

Dnia 23.06.2012 o 21:57, Alamut napisał:

Spoiler

5. Los Saber - MUAHAHAHAHAHAHAHA! Serves you right!


Spoiler

To widzę nie tylko ja czułem się niczym Kirei oglądając jej cierpienie... Not like it''s a bad thing, just a tiny bit wicked.

Dnia 23.06.2012 o 21:57, Alamut napisał:

Spoiler

6. Waver zmężniał! Już widzę tego badassa w przyszłości xD


Dnia 23.06.2012 o 21:57, Alamut napisał:

Spoiler

7. Shirou... -.-


Spoiler

Spoko - albo czekają go wieczne męki po stokroć gorsze niż te które odczuwał Kiritsugu albo skończy jak w Heaven''s Feel. No harm done! :D

Masz tu krótkie alternatywne zakończenie, oparte na ok. 10-11 minucie odcinka:
- He''s alive...He''s alive...
And then...
So fervently that, even on the brink of death I was jealous, he said..."DIE ELDRETCH ABOMINATION"
And shot me in heart.



PS Edycja twojego posta tak żeby odpowiadać na poszczególne jego częścii mieć to ładnie ospoilerowane to ciężka sprawa, tyle podpunktów XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 25 FINAL
>

Spoiler

Grail-kun to po prostu taki Poison joke z MLP. On sam w sobie nie jest zły, to tylko

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

takie niewinne żarciki oparte na charakterze osoby która go używa ;-; Don''t hate him!
Tylko Kotomine go zresztą w Fate/Stay rozumiał, wszyscy inni byli dla niego niemili ;(


Spoiler

Indeed... Jest po prostu jak te dżiny z tysiąca i jednej nocy co to biorą życzenie klienta dosłownie i nikt go nie lubi... Smutne

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

Spoiler

"What am i? What evil? What cruelty? This is my wish? This destruction?" - wreszcie
Kotomine mógł zaznać dobrej zabawy!


Spoiler

Podczas tego monologu Gil miał ciut dziwną minę... Btw. gdzie scena, w której Kotomine składa w ofierze tę całą smarkaterię aby zasilić baterię Gilgiego?

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

Spoiler

Masz na myśli: Fool...That''s what happens when you disobey Grandfather? ^^
Rzeczywiście sympatyczniejsza XD


Spoiler

To wszystko przez Shinjiego...Jak ja kocham to jak skończył w UBW *_*

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ale za to jak się Kotomine musiał cieszyć w głębi duszy. Mógł przewodzić pogrzebowi
osoby którą sam zabił, mógł nawet Rin dać sztylet którym zabił jej ojca, do tego jeszcze
doprowadził ją do płaczu. PERFECT.


Spoiler

Dla mnie smutne... Nie lubię smutnych scen :(

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

Spoiler

To widzę nie tylko ja czułem się niczym Kirei oglądając jej cierpienie... Not like
it''s a bad thing, just a tiny bit wicked.


Spoiler

Głupia siksa nie chciała słuchać Broskandara? To ma xD

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

Spoiler

Who the hell do you think I am? A poza tym... Fillie... Please xD Trzeci od prawej, a w anime też przecież był :P http://img831.imageshack.us/img831/3222/47784093.jpg

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

Spoiler

Spoko - albo czekają go wieczne męki po stokroć gorsze niż te które odczuwał Kiritsugu
albo skończy jak w Heaven''s Feel. No harm done! :D

Spoiler

Istnieje ryzyko UBW...


Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

Masz tu krótkie alternatywne zakończenie, oparte na ok. 10-11 minucie odcinka:
- He''s alive...He''s alive...
And then...
So fervently that, even on the brink of death I was jealous, he said..."DIE ELDRETCH
ABOMINATION"

And shot me in heart.


Uroboshi by tak pewnie zrobił T-T

Dnia 24.06.2012 o 00:00, ziptofaf napisał:

PS Edycja twojego posta tak żeby odpowiadać na poszczególne jego częścii mieć to ładnie
ospoilerowane to ciężka sprawa, tyle podpunktów XD

Widzisz co jest w nawiasie? [ ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 25 FINAL

Dnia 24.06.2012 o 00:26, Alamut napisał:

Spoiler

Indeed... Jest po prostu jak te dżiny z tysiąca i jednej nocy co to biorą życzenie
klienta dosłownie i nikt go nie lubi... Smutne


Spoiler

Ech, te oczekiwania ludzi że nieludzkie istoty będą rozumieć ich życzenia i spełniały je w odpowiedni sposób. Nawet Kiritsugu, niegłupi facet w sumie, dał się na to złapać.


Dnia 24.06.2012 o 00:26, Alamut napisał:

Spoiler

To wszystko przez Shinjiego...Jak ja kocham to jak skończył w UBW *_*


Spoiler

Eeee, on tam aby nie przeżywa? Nie lepsze to z HF?


Dnia 24.06.2012 o 00:26, Alamut napisał:

Spoiler

Dla mnie smutne... Nie lubię smutnych scen :(


Spoiler

Ale jak Saber cierpi i przeklina swoje życie to wszystko ok? :D



Dnia 24.06.2012 o 00:26, Alamut napisał:

Widzisz co jest w nawiasie? [ ]

Widzę pusty nawias XD A co, jest jakaś sekretna metoda ospoilerowania której nie znam poza tą że jeśli mamy np:
[spoiler1]shiro jest gupi[/spoiler1]
to możemy to podzielić na [spoiler1]shiro[/spoiler1] [spoiler1]jest gupi[/spoiler1] (co oczywiście wymaga bawienia się w dodawanie ręcznie znaczników [/spoiler1] i [spoiler1]^^
Tak, błędy celowo wprowadzone, bo zwykłe głupi to za mało powiedzane o Shirou xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 25 FINAL

Dnia 24.06.2012 o 00:52, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ech, te oczekiwania ludzi że nieludzkie istoty będą rozumieć ich życzenia i
spełniały je w odpowiedni sposób. Nawet Kiritsugu, niegłupi facet w sumie, dał się na
to złapać.


Spoiler

Nasz gatunek nie należy do najsprytniejszych... Nawet na naszej własnej planecie jesteśmy dopiero na trzecim miejscu ;/


Dnia 24.06.2012 o 00:52, ziptofaf napisał:

Spoiler

Eeee, on tam aby nie przeżywa? Nie lepsze to z HF?


Spoiler

Damn your right... Za bardzo rozkochałem się w jego płaczu podczas bycia blobem -.-


Dnia 24.06.2012 o 00:52, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ale jak Saber cierpi i przeklina swoje życie to wszystko ok? :D


Spoiler

That''s not sad! That''s hillarious! xD


Dnia 24.06.2012 o 00:52, ziptofaf napisał:

> Widzisz co jest w nawiasie? [ ]
Widzę pusty nawias XD A co, jest jakaś sekretna metoda ospoilerowania której nie znam
poza tą że jeśli mamy np:

Nope, tak bardzo obchodzi mnie Twoje narzekanie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 25 FINAL

Dnia 24.06.2012 o 01:03, Alamut napisał:

Spoiler

Nasz gatunek nie należy do najsprytniejszych... Nawet na naszej własnej planecie jesteśmy
dopiero na trzecim miejscu ;/


Spoiler

Wait...co jest pierwsze i drugie? XD


Dnia 24.06.2012 o 01:03, Alamut napisał:

Spoiler

Damn your right... Za bardzo rozkochałem się w jego płaczu podczas bycia blobem -.-


Spoiler

Nie ma sprawy, mój awatar i opis Saya-chan są niebezpodstawne. Zaraz będzie jeden oszalały z bólu blob dla ciebie XD Na miejscu czy na wynos? ^^


Dnia 24.06.2012 o 01:03, Alamut napisał:

Spoiler

That''s not sad! That''s hillarious! xD


Spoiler

Becoming Eldritch Abominations really warped how we see emotions... Ale w sumie to sam nie wiem czemu cierpienie Saber mi w ogóle nie przeszkadza. Wychodzi na to że z nią jest tak jak z Shiro - przy takiej porcji debilizmu i czystego, ekhem, "altruizmu" to po prostu wolimy oglądać jak ktoś taki kończy w wiecznych mękach a nie odnosi jakiekolwiek sukcesy ;)


Dnia 24.06.2012 o 01:03, Alamut napisał:

Nope, tak bardzo obchodzi mnie Twoje narzekanie xD

Oż ty, a znalazłem taki fajny tumblr kucykowy którego zapewne nie znasz. O i się teraz nie podzielę! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się