Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2012 o 17:19, Airandill napisał:

Siema szukam anime mrocznego, z wciągającą historią napewno nie anime dla dzieci i nastolatków
to nie ma być naruto, gdzie wszystko jest możliwe tylko coś co wciągnie może być o wojnach
o konfliktach o rodach o wszystkim tylko żeby było mroczniejsze od tych waszych komedii.
Jeśli nie to coś w stylu Bleach może być, nawet dłuższe, a czy One Piece jest Fajny bo
ilość odcinków oraz, ilość epizodów mangi przerażą.

Neon Genesis Evangelion, Bokurano, Puella Magi Madoka Magica, Fate/Zero, Serial Experiments Lain tot ak z tych poważnych. Jeśli chodzi o konflikt narodów to Fullmetal Alchemist - występuje bardzo ważny motyw wojny domowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 17:19, Airandill napisał:

Siema szukam anime mrocznego, z wciągającą historią napewno nie anime dla dzieci i nastolatków
to nie ma być naruto, gdzie wszystko jest możliwe tylko coś co wciągnie może być o wojnach
o konfliktach o rodach o wszystkim tylko żeby było mroczniejsze od tych waszych komedii.
Jeśli nie to coś w stylu Bleach może być, nawet dłuższe, a czy One Piece jest Fajny bo
ilość odcinków oraz, ilość epizodów mangi przerażą.


Madoka, C, Eve no Jikan, Fullmetal Alchemist, Hotaru no Haka, Kino no Tabi, Perfect Blue, Paprika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 17:40, Airandill napisał:

Dzięki w końcu coś poważniejszego, a ty dużo masz anime na karku że tak zapytam ??.

Całkiem sporo ,ale że się spieszyłem to podałem 2 pierwsze tytuły jakie mi wpadły do głowy :]
Reszta podanych propozycji także powinna odpowiadać Twoim kryteriom :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Taaa, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak jest zmienny i nieprzewidywalny... Mimo wszystko
byłoby to ciekawe doświadczenie :3

Ciekawe i trochę niebezpieczne, ale cóż, kobieta zmienną jest, tyle że ta aż nazbyt ^^

Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Spoiler

"O! Czkawka mi przeszła." I kto tu jest prawdziwym badassem XD


Kto tak powiedział?

Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Spoiler

Lepsze to niż używanie za każdym razem przecinaka XD


Spoiler

Może i tak, ale seriously, gdy zobaczyłem jak mu się łeb otwiera, to nie mogłem przestać się śmiać i wyjść z podziwu dla jego pokręconej pomysłowości :D

.

Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Spoiler

Zabawne jak bardzo życzyłem mu śmierci i jak szybko mu wybaczyłem po tym jak odbudował
Alitę dając jej niepokonany hardware i pozostawiając niczym nie skrępowany software


Cholera, miałem tak samo, ale nawet przed samym sobą nie bardzo chciałem się przyznać do sympatii do tego czubka :P

Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Spoiler

(choć jak powiedziałeś zrobił to przez swoje szaleństwo i chęć zobaczenia co z tego wyniknie).


Dokładnie. Zupełnie jak dziecko wtykające bateryjkę do kontaktu z chęcią zobaczenia co się stanie >_<

Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Spoiler

Może i lepiej że nie nasłali, szkoda by było aby Elf i Zwölf przedwcześnie zakończyły
swoją karierę uroczo morderczego comic reliefu
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/ElfZwlf.jpg
a momentami nawet Sechs da się lubić ;)


Nice ^^ Hmmm, czy mi się wydaje czy kreska jest bardziej... kawaii?? Ale może to tylko one tak wyglądają.
Swoją drogą, ile chapterów ma na chwilę obecną Last Order?

Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Czytałem ale dropnąłem (klimat mi lekko nie podchodził a kreska odrzucała mnie całkowicie),
nie pamiętam już za bardzo co tam się działo.

Zaskoczyłeś mnie, zawsze sądziłem że takie mroczne seineny to właśnie twój klimat. Mnie seria się spodobała, początek jest trochę dziwny, ale idzie się do tego szybko przyzwyczaić. O tej serii też można powiedzieć, że to taki postapokaliptyczny GitS, choć klimat jest zupełnie inny niż w Alicie. Nawet odczułem tam coś co przypomniało mi Claymore - gromiący ludzi Safeguard przywodzili mi na myśl Awakened Beings ;)

Dnia 13.07.2012 o 15:04, Karharot napisał:

Trudno mi tu polemizować bo jak napisałem powyżej prawie nie pamiętam głównego bohatera
BLAME!

Spoiler

te 70 kilometrowe dziury brzmią jednak niepokojąco...


Nom, a o ile dobrze pamiętam takie dziury robiło na najniższym ustawieniu ^^'' To przelatywanie bohatera przez betonowe ściany o którym wspominałem, to głównie zasługa odrzutu jego broni :D
Ogólnie taki pojedynek przyszedł mi do głowy bo Killy tez jest swego rodzaju cyborgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 17:19, Airandill napisał:

Siema szukam anime mrocznego, z wciągającą historią napewno nie anime dla dzieci i nastolatków
to nie ma być naruto, gdzie wszystko jest możliwe tylko coś co wciągnie może być o wojnach
o konfliktach o rodach o wszystkim tylko żeby było mroczniejsze od tych waszych komedii.

Shiki, Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Code Geass, Kaiji, Ga-Rei: Zero, Kara no Kyoukai, Akira, Sword of the Stranger, Berserk, Claymore.
Nie wszystkie reprezentują sobą mrok rodem z piekielnych otchłani, ale na pewno są lata świetlne lepsze i poważniejsze niż Naruto. Chcesz bardziej szczegółowych opisów - powiedz :P

Dnia 13.07.2012 o 17:19, Airandill napisał:

Jeśli nie to coś w stylu Bleach może być, nawet dłuższe,

To nie do końca to, ale spróbuj Hajime no Ippo. Żeby nie strzępić klawiatury: http://www.youtube.com/watch?v=zRmLuHSuBE4&feature=fvwrel

Dnia 13.07.2012 o 17:19, Airandill napisał:

a czy One Piece jest Fajny bo
ilość odcinków oraz, ilość epizodów mangi przerażą.

One Piece jest epicki. Może nie podchodzi każdemu, ale większość osób która dała tej serii szansę się nie zawiodła. A na ilość epków nie narzekaj, bo jak dojdziesz do końca i tak będziesz rozpaczał, że nie ma więcej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 23:04, Kosmitus napisał:

>

Spoiler

"O! Czkawka mi przeszła." I kto tu jest prawdziwym badassem XD


Kto tak powiedział?

Lou :)

Spoiler

Na tej samej stronie na której dr. Russel wybrał wolność XD

Dnia 13.07.2012 o 23:04, Kosmitus napisał:

Spoiler

Może i tak, ale seriously, gdy zobaczyłem jak mu się łeb otwiera, to nie mogłem przestać się śmiać i wyjść z podziwu dla jego pokręconej pomysłowości :D

.

Spoiler

Gość miał kilka epickich momentów ;P

Dnia 13.07.2012 o 23:04, Kosmitus napisał:

Nice ^^ Hmmm, czy mi się wydaje czy kreska jest bardziej... kawaii?? Ale może to tylko one tak wyglądają.

One zawsze :)
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/018.jpg
Kreska jednak faktycznie się zmieniła w tym kierunku ->
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/175.jpg
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/066.jpg
Nie psuje to jednak klimatu w tego typu scenach ->
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/160.jpg
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/161.jpg
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/163.jpg
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/164.jpg

Dnia 13.07.2012 o 23:04, Kosmitus napisał:

Swoją drogą, ile chapterów ma na chwilę obecną Last Order?

110 czyli ~17 tomów

Dnia 13.07.2012 o 23:04, Kosmitus napisał:

Zaskoczyłeś mnie, zawsze sądziłem że takie mroczne seineny to właśnie twój klimat.

Mroczne seineny tak ale o ile dobrze pamiętam to w BLAME! główny bohater po prostu podróżował przez jakąś superstrukturę i walczył z tym co mu stanęło na drodze. Żadnego wprowadzenia, żadnego sensownego wyjaśnienia czym jest ta superstruktura (tak właściwie to nie było tam chyba żadnyc wyjaśnień odnośnie czegokolwiek), żadnego określ0onego celu, żadnej fabuły. Po pewnym czasie po prostu się znudziłem i to dropnąłem bo jedynym co w tą mangę mogło wciągnąć to jej grafika a ta jak już napisałem mnie odrzucała.

Dnia 13.07.2012 o 23:04, Kosmitus napisał:

Ogólnie taki pojedynek przyszedł mi do głowy bo Killy tez jest swego rodzaju cyborgiem.

Taki pojedynek lepiej by było sobie darować bo collateral damage byłby astronomiczny (marzeniem Zekki jest zniszczenie całej planety własnymi rękami tylko po to aby udowodnić sobie jaki jest silny. Tak, ten gość jest dość chaotyczny w swoich działaniach i celach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 06:47, Karharot napisał:

Lou :)

A faktycznie, zapomniałem zupełnie ;)

Dnia 14.07.2012 o 06:47, Karharot napisał:

Spoiler

Na tej samej stronie na której dr. Russel wybrał wolność XD


Wolność, ta XD

Dnia 14.07.2012 o 06:47, Karharot napisał:

Wow, gdy widzę tę stronę w głowie słyszę theme Super Boins z Redline O_O
http://www.youtube.com/watch?v=bCIYjIVDNGI&

Dnia 14.07.2012 o 06:47, Karharot napisał:

Hmm, jest inna, ale nadal wygląda fajnie, a krwawe sceny mimo wszystko zachowują odpowiedni klimat. Good :)

Dnia 14.07.2012 o 06:47, Karharot napisał:

110 czyli ~17 tomów

Dnia 14.07.2012 o 06:47, Karharot napisał:

Mroczne seineny tak ale o ile dobrze pamiętam to w BLAME! główny bohater po prostu podróżował
przez jakąś superstrukturę i walczył z tym co mu stanęło na drodze. Żadnego wprowadzenia,
żadnego sensownego wyjaśnienia czym jest ta superstruktura (tak właściwie to nie było
tam chyba żadnyc wyjaśnień odnośnie czegokolwiek), żadnego określ0onego celu, żadnej
fabuły. Po pewnym czasie po prostu się znudziłem i to dropnąłem bo jedynym co w tą mangę
mogło wciągnąć to jej grafika a ta jak już napisałem mnie odrzucała.

Początek faktycznie taki jest. Nie wiem ile przeczytałeś, ale z czasem z tych strzępków informacji i minimalistycznych dialogów układa się całkiem ciekawa historia i wizja świata. Także tego czym dokładnie jest megastruktura można się domyślić. Określony cel także istnieje - poszukiwanie Net Terminal Genes, czyli

Spoiler

człowieka z czystym kodem genetycznym, który umożliwia podłączenie się do Sieci, co umożliwiłoby zapanowanie na chaosem panującym w megastrukturze i dostęp do olbrzymiej potęgi i nieskończonego zasobu informacji. Próba podłączenia bez odpowiedniego kodu kończy się zazwyczaj reakcją Safeguard, co nie należy do najprzyjemniejszych doznań :P


Podsumowując, spróbuj dać tej serii szansę, chyba że strona graficzna naprawdę odrzuciła cię tak mocno jak mówisz.

Dnia 14.07.2012 o 06:47, Karharot napisał:

Taki pojedynek lepiej by było sobie darować bo collateral damage byłby astronomiczny
(marzeniem Zekki jest zniszczenie całej planety własnymi rękami tylko po to aby udowodnić
sobie jaki jest silny. Tak, ten gość jest dość chaotyczny w swoich działaniach i celach).

Oryginalnie myślałem o pojedynku Killly vs. Alita bo Zekki właściwie nie znam. O ile Alita nie wyrządziłaby raczej jakichś wielkich szkód to już GBE (Gravitational Beam Emitter) Killy''ego mógłby troszkę szumu narobić tu i ówdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 09:42, Kosmitus napisał:

> One zawsze :)
> http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_28/018.jpg
Wow, gdy widzę tę stronę w głowie słyszę theme Super Boins z Redline O_O
http://www.youtube.com/watch?v=bCIYjIVDNGI&

Pasuje idealnie XD Mogłyby nawet same to śpiewać (bo lubią i potrafią to robić) podczas tych swoich radosnych masakr :)

Dnia 14.07.2012 o 09:42, Kosmitus napisał:

Hmm, jest inna, ale nadal wygląda fajnie, a krwawe sceny mimo wszystko zachowują odpowiedni klimat. Good :)

Jeśli idzie o klimat to kreska mu nie szkodzi, większym problemem jest zmiana gatunku z seinena na (krwawy i przeważnie poważny ale zawsze) shounen co moim zdaniem zaszkodziło serii i obniżyło jej poziom ale choć Last Order nie jest już tak zachwycający jak oryginalna Alita to wciąż wciąga i daje sporo przyjemności z czytania.

Dnia 14.07.2012 o 09:42, Kosmitus napisał:

Podsumowując, spróbuj dać tej serii szansę, chyba że strona graficzna naprawdę odrzuciła cię tak mocno jak mówisz.

Przeczytałem tylko jeden tom, jeśli mówisz że potem jakaś fabuła się pojawia to może dam tej mandze jeszcze jedną szansę choć dopiero po ponownym zetknięciu się szatą graficzną będę mógł powiedzieć czy to strawię czy nie.

Dnia 14.07.2012 o 09:42, Kosmitus napisał:

Oryginalnie myślałem o pojedynku Killly vs. Alita bo Zekki właściwie nie znam. O ile Alita nie wyrządziłaby raczej jakichś wielkich szkód to już GBE (Gravitational Beam Emitter) Killy''ego mógłby troszkę szumu narobić tu i ówdzie ;)

W przypadku Ality bym się nie zakładał,

Spoiler

w najnowszych chapterach wspomagała typa który stworzył czarną dziurę aby zniszczyć cel oddalony o kilkaset tysięcy kilometrów (a właściwie całą grupę celów rozproszonych na sporym obszarze) i nie zdziwiłbym się gdyby kiedyś się okazało że to doświadczenie pozwoli jej nauczyć się tej "sztuczki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hagure Yuusha no Estetica Ep 02

I wszelkie moje nadzieje że ta seria będzie czymś więcej niż haremem niebezpiecznie graniczącym z hentaiem szlag trafił xD Obejrzę pewnie jeszcze z 1-2 odcinki i dropnę tą serię chyba że chociaż ten harem zrobi się oryginalny a nie na zasadzie wzięcia 3-6 popularnych trope''ów i wepchnięcia ich LOSOWO DO ODCINKA...

Campione! Ep 02
Ale tną materiał z noweli...a szkoda, żeby chociaż zostawiali najfajniejsze elementy z niej a nie te całkowicie przeciętne. Choćby

Spoiler

roztrzaskanie Koloseum - w oryginale to on to zrobił PRZEZ PRZYPADEK bo nie do końca kontroluje swoje absurdalne boskie moce. Rzeczywiście planował wykorzystanie Boara jako przynęty ale potem chciał go odwołać. Tylko że niekoniecznie mu wyszło ;) A rozmowa z Yuri nie tylko odbyła się później ale ona go uważała za złego pervertniętego Boga który wykorzystuje kobiety dla swojej osobistej satysfakcji i nie potrafiła nawet zrozumieć że on wcale taki nie jest xD

Tylko że oczywiście wszystko co dodawałoby głębi do tej serii na razie musiało zniknąć, lepiej grzać z "fabułą". Choć nie powiem, przynajmniej walki są dobrze zrobione.

Swoją drogą, ciekawe jak muszą się czuć autorzy oryginałów gdy widzą tej klasy adaptacje - czy są szczęśliwi że w ogóle mogą ją zobaczyć... czy wręcz przeciwnie, woleliby pewnie żeby nawet nie istniały bo masakrują ich ciężką pracę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 10:52, Karharot napisał:

Pasuje idealnie XD Mogłyby nawet same to śpiewać (bo lubią i potrafią to robić) podczas
tych swoich radosnych masakr :)

Ja tylko jestem ciekaw czy Alita nadal wpada w berserk na ich widok ^^''

Dnia 14.07.2012 o 10:52, Karharot napisał:

Jeśli idzie o klimat to kreska mu nie szkodzi, większym problemem jest zmiana gatunku
z seinena na (krwawy i przeważnie poważny ale zawsze) shounen /.../

Właśnie takie wrażenie wywarł na mnie Last Order z tego co do tej pory o nim usłyszałem. Zwłaszcza obecność kogoś takiego jak Zekka chyba za tym przemawia. Cóż, lubię dobre shoneny więc nie będę przedwcześnie psioczył. Poczytam, ocenię, tylko znając moje nawyki będę tę serię odkładał priorytetując najpierw zakończone mangi które mam w planie przeczytać :P

Dnia 14.07.2012 o 10:52, Karharot napisał:

Przeczytałem tylko jeden tom, jeśli mówisz że potem jakaś fabuła się pojawia to może
dam tej mandze jeszcze jedną szansę choć dopiero po ponownym zetknięciu się szatą graficzną
będę mógł powiedzieć czy to strawię czy nie.

Daj szansę do 2, no 3 tomu, wtedy już się to całkiem nieźle rozkręca. Pojawia się Cibo (yay female companion! :P) i Sanakan, przez co całość robi się nieco żywsza ;)
Z kreską imo największy problem jest taki, że często jest trochę niewyraźna, tj. czasem trudno odczytać co się dzieje na danym rysunku, co w połączaniu z małą ilością tekstu sprawia że można się czasem lekko zagubić. Na szczęście czym dalej tym jest z tym lepiej - nie wiem czy przez poprawę jakości, czy przez przyzwyczajenie się do kreski :P

Dnia 14.07.2012 o 10:52, Karharot napisał:

W przypadku Ality bym się nie zakładał, /.../

Nom, brzmi bardzo shonenowo ;) Mówiąc o Alicie miałem na myśli ją z oryginału, to że potem staje się bardziej niszczycielska to się domyślam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 11:51, Kosmitus napisał:

Ja tylko jestem ciekaw czy Alita nadal wpada w berserk na ich widok ^^''

Spoiler

Nah, już jej to dawno przeszło. Sechs natomiast od czasu do czasu chce je zamordować ale że same ciągną tygrysa za ogon... :)

Dnia 14.07.2012 o 11:51, Kosmitus napisał:

> Jeśli idzie o klimat to kreska mu nie szkodzi, większym problemem jest zmiana gatunku
> z seinena na (krwawy i przeważnie poważny ale zawsze) shounen /.../
Właśnie takie wrażenie wywarł na mnie Last Order z tego co do tej pory o nim usłyszałem.
Zwłaszcza obecność kogoś takiego jak Zekka chyba za tym przemawia.

Zekka to definitywnie shounenowa postać w typie Rakana ale jego metody rozładowywania stresu są nieco mniej nieszkodliwe niż perwerctwa Rakana (możesz zobaczyć na załączonych obrazkach). Nawiasem mówiąc w Last Order jest perwert o imeniu Rakan - seryjny gwałciciel i morderca lubiący łączyć oba swe zainteresowania.

Dnia 14.07.2012 o 11:51, Kosmitus napisał:

Daj szansę do 2, no 3 tomu /.../

Przeniosłem już z Dropped do Plan to Read ;)

20120714142125

20120714142404

20120714142423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 14:30, Karharot napisał:

Spoiler

Nah, już jej to dawno przeszło. Sechs natomiast od czasu do czasu chce je zamordować
ale że same ciągną tygrysa za ogon... :)


Heh złośliwe, niesforne cute duo :D Chyba je polubię XD A Sechs to też jedna z kopii?

Dnia 14.07.2012 o 14:30, Karharot napisał:

Zekka to definitywnie shounenowa postać w typie Rakana ale jego metody rozładowywania
stresu są nieco mniej nieszkodliwe niż perwerctwa Rakana

Perwerctwa Rakana wcale nie były szkodliwe - wszyscy na nich zyskiwali :P

Dnia 14.07.2012 o 14:30, Karharot napisał:

(możesz zobaczyć na załączonych
obrazkach).

Skompresowanie czyjejś głowy do grubości wafelka nazywasz nieszkodliwym? XD

Dnia 14.07.2012 o 14:30, Karharot napisał:

Nawiasem mówiąc w Last Order jest perwert o imeniu Rakan - seryjny gwałciciel
i morderca lubiący łączyć oba swe zainteresowania.

Czyli oprócz imienia z negimowym Rakanem ma niewiele wspólnego, ale coś nie wierzę żeby był to przypadek :P

Dnia 14.07.2012 o 14:30, Karharot napisał:

Przeniosłem już z Dropped do Plan to Read ;)

Good ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 15:09, Kosmitus napisał:

Heh złośliwe, niesforne cute duo :D Chyba je polubię XD A Sechs to też jedna z kopii?

Tak.

Spoiler

Po rozpadzie G.I.B. AR-6 "Sechs" cierpiąca na poważny kryzys egzystencjalny postanowiła udowodnić swoją unikatowość poprzez wyeliminowanie wszystkich pozostałych klonów i oryginału, zważywszy na to jak jest krwiożercza oraz na to że udało jej się dopaść i zabić AR-3, 4, 5, 7, 8, 9 i 10 dość zaskakujące jest jak wiele radości Elf i Zwolf znajdują w doprowadzaniu swej byłej siostrzyczki do wybuchów szału XD

Dnia 14.07.2012 o 15:09, Kosmitus napisał:

Skompresowanie czyjejś głowy do grubości wafelka nazywasz nieszkodliwym? XD

"Nieco mniej nieszkodliwe" - starałem się subtelnie podkreślić że Zekka nie jest tak dobroduszny jak Rakan ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 13:53, Kosmitus napisał:

Alamut - Wielkie Dzięki za polecenie ;] Powiedz mi tylko o co chodzi z tym zakończeniem.
Miałem zamiar na nie ponarzekać, ale parę postów wcześniej wspominałeś, że nie jest kanoniczne,
więc na razie się wstrzymam. Mam rozumieć że kontynuacja jest robiona tak, jakby to zakończenie
w ogóle nie istniało?


Dla Last Order poprzednia manga kończy się w momencie, w którym Nova wysadził Alitę w powietrze. Jest naturalnie kilka podobieństw - nasz ukochany doktorek wypaplał wszystkim co kryje się w ich główkach, co doprowadziło miasto na stan zagłady po wojnie domowej biologiczna młodzież vs dorosłe abominacje, a Alita budzi się akurat aby ujrzeć koniec tego bajzlu... Bądź co bądź czytaj, czcij Zekkę i kibicuj Sechs! xD

@Karharot
Przestań chłopakowi wszystko spojlerować, bo okrzyknę Cię równie złym jak Hubi i ja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 21:09, Alamut napisał:

Dla Last Order poprzednia manga kończy się w momencie,

Spoiler

w którym Nova wysadził
Alitę w powietrze.

/.../

Awesome *_*

Spoiler

To nagłe zwycięstwo nad Tiphares mocno mnie skołowało i mocno zepsuło historię dlatego ogromnie się cieszę że z tego zrezygnowali przy robieniu kontynuacji. Jedyny pozytywny aspekt tej końcówki to to że Alita odzyskała organiczne ciało ;)

Dnia 14.07.2012 o 21:09, Alamut napisał:

@Karharot
Przestań chłopakowi wszystko spojlerować, bo okrzyknę Cię równie złym jak Hubi i ja xD

Daj spokój, nawet dał to w spoilerze, nie mówiąc o tym że sam się dopytywałem :)
Ty za to walisz spoilerem z samej końcówki oryginału XD

Karharot -> Ah, źle doczytałem, sorry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 21:39, Kosmitus napisał:

Awesome *_*

Spoiler

To nagłe zwycięstwo nad Tiphares mocno mnie skołowało i mocno zepsuło
historię dlatego ogromnie się cieszę że z tego zrezygnowali przy robieniu kontynuacji.
Jedyny pozytywny aspekt tej końcówki to to że Alita odzyskała organiczne ciało ;)


Spoiler

Organiczne, powolutku rozkładające się, pełne defektów ciało ma być pozytywem? Zależy co kto lubi xD


Dnia 14.07.2012 o 21:39, Kosmitus napisał:

Ty za to walisz spoilerem z samej końcówki oryginału XD

Napisałem przecież, że okrzyknę go takim samym złem jakim ja sam jestem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 21:51, Alamut napisał:

Spoiler

Organiczne, powolutku rozkładające się, pełne defektów ciało ma być pozytywem? Zależy co kto lubi xD


Spoiler

Ja bym się nie obraził gdybym dostał cybernetyczne ciało, ale ona z jakiegoś powodu zdawała się chcieć normalne :P

Dnia 14.07.2012 o 21:51, Alamut napisał:

Napisałem przecież, że okrzyknę go takim samym złem jakim ja sam jestem xD

To że uznajesz swoją nikczemność, niegodziwość, niemoralność i brak etyki wcale a wcale cię nie usprawiedliwia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też skończyłem Alitę i tak jak poprzednicy jestem zachwycony. Długiego posta o wspaniałości serii nie mam po co pisać, skoro Kosmitus wszystko świetnie podsumował. :) Ponarzekam tylko trochę na polskie tłumaczenie. Przy lekturze pierwszych dwóch tomów miałem wrażenie, że korekty tekstu dokonywał pięciolatek. Nienaturalnie składane zdania, sztuczność, literówki - takich błędów wystrzegają się nawet podrzędni polscy skanlatorzy. W następnych tomach jest już co prawda lepiej, ale nadal nie jest to poziom JPFowej translacji FMA, czy Onizuki od Waneko. Może to specyfika naszego języka, że brzmi on gorzej od angielskiego, jednak wydaje mi się, że przy odrobinie wysiłku można było stworzyć tłumaczenie na naprawdę fajnym poziomie.
Za inny ''format'' 8. i 9. tomu (kolorowa okładka zamiast czarno-białej z obwolutą) też leci minus w stronę JPFu.
Tyle ode mnie, teraz lecę obejrzeć jakieś animu z cyborgami i raczyć się puddingiem. ;3

BTW, ma ktoś namiary na sklep w którym dostanę pierwszy tom Last Order (najlepiej z tanią/darmową wysyłką)? Moje główne źródła w postaci Amazonu i Book Depository niestety zawiodły. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się