Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shiki

Dnia 08.08.2012 o 16:11, Outlander-pro napisał:

Łał, ale mnie ta seria wciągnęła, że łyknąłem ją w trzy dni.

Spoiler

Nie mogłem ścierpieć tego mnicha, postaci tak na wskroś złej nie widziałem od czasów "Monster". Powinien zdechnąć bydlak.


Spoiler

Heh. Widzisz, w tej serii zło jest po obydwu stronach a większość postaci (w tym imo ten mnich) istnieje gdzieś w różnych odcieniach szarości. Mam wrażenie że popełniłeś błąd zakładając że skoro wampiry są "złe" (wiele z nich faktycznie było potworami i mam tu na myśli ich zachowania a nie sam fakt że były wampirami) to przeciwstawiający się im ludzie są "dobrzy" podczas gdy tak naprawdę obie strony były w równym stopniu brutalne, bezwzględne i niemoralne a naprawdę niewinne osoby kończyły jako ofiary jednych lub drugich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 16:49, Karharot napisał:

Shiki


>

Spoiler

Heh. Widzisz, w tej serii zło jest po obydwu stronach a większość postaci (w tym imo

Dnia 08.08.2012 o 16:49, Karharot napisał:

ten mnich) istnieje gdzieś w różnych odcieniach szarości.


Spoiler

Ależ oczywiście, w tej opowieści nie ma stricte dobrych postaci. Przecież już sam protagonista, czyli doktor Ozaki - w swojej szlachetnej misji ochrony wioski szybko się zatracił, a także część swojego człowieczeństwa, popisując się nieczułością (śmierć jego żony wcale go nie obeszła, ba, eksperymentował na niej), a na okrucieństwie kończąc. Jednakowoż w pewnym lekko wypaczonym sensie jego działania nadal były słuszne, a prawdopodobnie ilość śmierci za które obarczał się winą osobiście mogły na niego mocno wpłynąć. Jednak mnich ...



>
Spoiler

Mam wrażenie że popełniłeś

Dnia 08.08.2012 o 16:49, Karharot napisał:

błąd zakładając że skoro wampiry są "złe" (wiele z nich faktycznie było potworami i mam
tu na myśli ich zachowania a nie sam fakt że były wampirami) to przeciwstawiający się
im ludzie są "dobrzy" podczas gdy tak naprawdę obie strony były w równym stopniu brutalne,
bezwzględne i niemoralne a naprawdę niewinne osoby kończyły jako ofiary jednych lub drugich...


Spoiler

Mam wrażenie że popełniłeś błąd nadinterpretując mój post :) Nigdzie nie napisałem, że ludzie to ci "dobrzy", co wyżej wyjaśniłem. Jednak wampiry niezależnie od punktu widzenia zawsze będą złe. Były wyżutymi z emocji zabójcami, dbającymi jedynie o własne cele, wykorzystujące ludzi. Pojawia się co prawda pewna interpretacja w serialu, że robią to "by przetrwać" zatem czy to jest grzech i czy to ich wina. Jest to jedynie bardzo nędzna wymówka i próba usprawiedliwienia własnych czynów i nic za nimi nie przemawia. Martwi powinni pozostać martwi, a nie odbierać innym życie. Dlatego też uderzyło mnie postępowanie młodszego mnicha, paskudnej, odrażającej postaci. Człowiek, który zdradza rodzinę (która ginie z jego winy), zdradza przyjaciół (pozostawia Ozakiego samemu sobie w misji obrony wioski), zdradza całą wioskę (wiedząc o zagrażającym niebezpieczeństwie i nic nie robiąc) i wreszcie zdradzając ludzkość, dobrowolnie współpracując i pomagając wampirom by dalej mogły mordować, niszczyć i odbierać to co cenne. Dlatego jego postać obrzydza mnie, zdradził wszystkich i wszystko ... bez jakiegokolwiek nawet sensownego powodu! Bo co, przestraszył się radykalnych metod Ozakiego? Był tchórzem, który postanowił pomóc wydawało się wygrywającej stronie pod płaszczykiem jakiejś niewinnej postawy. Jak widać mordercze żywe trupy, które wybiły pół wioski nie wydawały mu się straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Jednak wampiry niezależnie od punktu widzenia zawsze będą złe.


Spoiler

Powiedz to Ritsuko. Albo tej starszej pani. Ewentualnie starszemu mnichowi... spora część tych "zawsze złych" wampirów działała pod wpływem zastraszenia bądź fałszywej wizji, że będą w stanie zwampiryzować całą swoją rodzinę. Na palcach rąk można wyliczyć postacie którym po zostaniu wampirem poczęło się wydawać, że hulaj dusza piekła nie ma. Zresztą, gdy tylko wioskę ogarnął chaos, to ludzie okazali się być większymi potworami niż wampiry, gdyż zaczęli mordować także swoich.

W przypadku Seishuna sprawa jest o wiele bardziej złożona niż tylko "stawanie po stronie zwycięzców". On nie traktował Shiki jako potworów i starał się je zrozumieć. Jako jedyny. Dlatego też był zdegustowany postawą Ozaki''ego który z własnej żony uczynił królika doświadczalnego. Jego pasywna postawa wynikała też z tego, iż na dobrą sprawę nie widział sensu w życiu.Jeszcze w trakcie nauki próbował zakończyć swoje. Egzystował, pisząc te swoje nowelki. Dlatego też nie obchodziło go co się stanie z miastem i stwierdził, że zagłada jest mu pisana.

Nie wspominając o tym, że zakochał się w Sunako.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shiki

Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Ależ oczywiście, w tej opowieści nie ma stricte dobrych postaci. Przecież już sam protagonista, czyli doktor Ozaki - w swojej szlachetnej misji ochrony wioski szybko się zatracił, a także część swojego człowieczeństwa, popisując się nieczułością (śmierć jego żony wcale go nie obeszła, ba, eksperymentował na niej),


Spoiler

No właśnie to co zrobił swojej żonie... gdzieś (zdaje się na TvTropes) czytałem że w mandze było powiedziane że osoba która odradza się jako wampir nie ma pojęcia co się stało, innymi słowy jego żona obudziła się nie wiedząc że jest wampirem (ona zdaje się nawet nie wiedziała nic o istnieniu wampirów) tylko po to aby zobaczyć swojego męża który spokojnie poddał ją potwornym eksperymentom traktując ją niczym przedmiot aż do samego końca.
Powiem tu szczerze że również nie przepadałem za postacią tego mnicha ale akurat w momencie w którym zszedł do podziemi szpitala i zobaczył tą scenę sympatyzowałem bardziej z nim niż z doktorkiem bo w życiu nie pomógłbym tak bezwzględnemu mordercy.

Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Mam wrażenie że popełniłeś błąd nadinterpretując mój post :)


Spoiler

W takim razie przepraszam :)

Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Nigdzie nie napisałem, że ludzie to ci "dobrzy", co wyżej wyjaśniłem. Jednak wampiry niezależnie od punktu widzenia zawsze będą złe.


Spoiler

Nie wszystkie, choć oczywiście te które odmówiły zabijania szybko wypadały z obiegu.

Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Były wyżutymi z emocji zabójcami, dbającymi jedynie o własne cele, wykorzystujące ludzi. Pojawia się co prawda pewna interpretacja w serialu, że robią to "by przetrwać" zatem czy to jest grzech i czy to ich wina.


Spoiler

Odniosłem wrażenie że popełniane przez nich zło nie było wynikiem zmiany natury po przemianie a wręcz przeciwnie - poświęcanie życia innych w imię własnego przetrwania i wymyślanie argumentów które usprawiedliwiają taki czyn jest specjalnością ludzi. Zresztą ostatecznie dokładnie to samo zrobili ludzcy mieszkańcy wioski.

Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

zdradza przyjaciół (pozostawia Ozakiego samemu sobie w misji obrony wioski),


Spoiler

Jak powiedziałem wyżej będąc na jego miejscu również porzuciłbym doktorka, nawet gdyby jedyną dostępną trzecią opcją byłoby palnięcie sobie w łeb wolałbym wybrać to niż przyłączyć się do niego lub do wampirów.

Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

wreszcie zdradzając ludzkość,


Spoiler

To akurat mnie nie rusza. Zdradzenie lub porzucenie ludzi których się zna i lubi i z którymi się żyło to jedno ale odwrócenie się plecami do grupy (ogółu rasy ludzkiej) do której się przynależy jedynie przez fakt że się było w niej urodzonym (na co nie miało się żadnego wpływu) nie jest imo zdradą. To jednak tylko takie moje czysto teoretyczne rozważania więc zaznaczę jeszcze raz że imo jego wybór był zły tyle że akurat nie z tego powodu.

Dnia 08.08.2012 o 22:44, Outlander-pro napisał:

Spoiler

dobrowolnie współpracując i pomagając wampirom by dalej mogły mordować, niszczyć i odbierać to co cenne. Dlatego jego postać obrzydza mnie, zdradził wszystkich i wszystko ...


Spoiler

Co ciekawe jedyną osobą której nie zdradził i którą był gotów ochraniać była ta dziewczynka. Czyżby był loliconem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 12:10, Outlander-pro napisał:

Tengen Toppa Gurren Lagann - pobieżnie patrząc jest tego dużo, zatem w jakiej kolejności to oglądać?

TTGL (TV) -> Gurren-hen -> Lagann-hen. Filmy są bardziej epicką (i niestety w pierwszej części pociętą) wersją serialu. Reszta to speciale lub music clipy.

Dnia 09.08.2012 o 12:10, Outlander-pro napisał:

Bo ponoć dobre :P Dzięki z góry!

Jak ktoś nie ma alergii na skośnookie absurdy to będzie się świetnie bawił. ;)

EDIT: Między serialem a filmami warto jeszcze obejrzeć live event z seiyuu: http://www.youtube.com/watch?v=IVbWL6ESlc8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 12:10, Outlander-pro napisał:

Tengen Toppa Gurren Lagann - pobieżnie patrząc jest tego dużo, zatem w jakiej kolejności
to oglądać? Bo ponoć dobre :P Dzięki z góry!

Po serii obejrzyj jeszcze to: http://www.youtube.com/watch?v=O2efPrZ4-S0& ;)
Zresztą, możesz to obejrzeć nawet teraz - to taki fanservice special z Yoko, z serią nie ma właściwie nic wspólnego poza samą Yoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 12:10, Outlander-pro napisał:

Tengen Toppa Gurren Lagann - pobieżnie patrząc jest tego dużo, zatem w jakiej kolejności
to oglądać? Bo ponoć dobre :P Dzięki z góry!

Najpierw TV, a potem filmy. Seria tv wg mnie jest najlepsza bo idealnie jest budowane napięcie. Chociaż końcówka drugiego filmu jest faktycznie epicka. Oprócz tego są dwie serie Paralell Worksów - polecam pierwszą serię, zwłaszcza ostatni "odcinek".

I tak ja podał Lex -> Viral''s Sweet Dream -> http://www.youtube.com/watch?v=IVbWL6ESlc8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Comiket tuż tuż to i trailerami sypnęło.
Hellsing X http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tgl077z08tc
Hayate no Gotoku http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=by_fZTYz-ec
Toaru Majutsu no Headcrab, znaczy Windex Moviee http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ngpm4KWeClo#!
BTOOOM http://www.youtube.com/watch?v=iDtW4D7uLTI

I jeszcze SHAFT zanimuje Sasami-san@Ganbaranai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 21:51, Lex napisał:

W pierwszej chwili się ucieszyłem z tej wiadomości ale... Dlaczego mam nieprzyjemne uczucie że ta adaptacja może skończyć dokładnie tak samo jak Gantz? W końcu manga Btooom! wciąż wychodzi w najlepsze a animatorzy niemal na pewno stworzą dla anime jakieś z zadka wyjęte zamknięte zakończenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin 36

Spoiler

Mała retrospekcja nt. dzieciństwa Sashy, kilka scen pokazujących ludzkie zbydlęcenie, ale również upór ludzkości, który zapewnia przetrwanie naszego durnego gatunku od zarania dziejów. Po tak podnoszącym morale chapterze jestem ciekaw jaka tragedia wydarzy się w następnym xD



@Lex
Hellsing X *_*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś wydanie Evangeliona 1.11 BD kolekcjonerskie? Osobiście ( wstyd się przyznać) nie miałem kontaktu z serią i tak mnie naszło zaopatrzyć się w krążek i teraz pytanie. Warto? I czy warto dokładać do kolekcjonerki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 17:42, treek napisał:

Posiada ktoś wydanie Evangeliona 1.11 BD kolekcjonerskie? Osobiście ( wstyd się przyznać)
nie miałem kontaktu z serią i tak mnie naszło zaopatrzyć się w krążek i teraz pytanie.
Warto? I czy warto dokładać do kolekcjonerki?

Posiadam EK, pytaj o co chesz. Zdjęcia? Porównanie do innych wydań? Jakość figurki i dodatków? I jeśli nie miałeś wcześniej styczności z Evangelionem to polecam jednak najpierw obejrzeć serial + End of Evangelion, bo to nie jest taki "zwykły" remake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 18:30, Pablo_Querte napisał:

Posiadam EK, pytaj o co chesz. Zdjęcia? Porównanie do innych wydań? Jakość figurki i
dodatków? I jeśli nie miałeś wcześniej styczności z Evangelionem to polecam jednak najpierw
obejrzeć serial + End of Evangelion, bo to nie jest taki "zwykły" remake.

Za serial się będę zabierał, ale zakupy chcę zrobić póki mam za co ;p. Ogólnie interesuje mnie jakość dodatków głównie figurki ;p nie żebym miał jakieś doświadczenie w tych sprawach nigdy żadnej Kotobukiya''i czy Figmy chyba na oczy nie widziałem, ale może przerodzi się w to jakieś większe zbieractwo ;3. Na allegro sam box z filmem chodzi po 60zł z kolei kolekcjonerka 2x tyle. Kusi mnie jeszcze Akira i GitS''y, ale na nie przyjdzie pora ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin 36

Dnia 11.08.2012 o 16:58, Alamut napisał:

Spoiler

Mała retrospekcja nt. dzieciństwa Sashy, kilka scen pokazujących ludzkie zbydlęcenie, ale również upór ludzkości, który zapewnia przetrwanie naszego durnego gatunku od zarania dziejów. Po tak podnoszącym morale chapterze jestem ciekaw jaka tragedia wydarzy się w następnym xD


Spoiler

Ja mam tylko nadzieję że Sasha przeżyje bo lubię tą postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin 36

Dnia 11.08.2012 o 21:30, Karharot napisał:

Spoiler

Ja mam tylko nadzieję że Sasha przeżyje bo lubię tą postać.


Spoiler

Ja też ^^ Już się przestraszyłem, że ten tytan ją zeżre, albo co gorsza, że w momencie jak już prawie zwiała ojciec potraktuje ją jak powietrze i pozostawi samą sobie, co zaowocuje sceną mind rape''u kiedy to zniszczone zostaną wszystkiej jej ideały, a którą wykorzysta wielkolud T-T Na szczęście wszystko skończyło się lepiej niż spodziewałem i póki co jest spokój ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online e06

Spoiler

Fabuła tej historii była imo taka sobie i trochę szkoda że aż dwa odcinki poszły na nią zamiast na coś ciekawszego ale ż4e nie było to tragiczne może nie powinienem narzekać.
To powiedziawszy co było z tym zakończeniem? Dych zabitej osoby? Komuś się chyba bajki pomieszały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja dałem w dniu premiery 200zł i nie żałuję, ale jestem fanem Evangeliona xD Samo pudełko zacnie prezentuje się na szafie. Co do dodatków to oprócz figurki w pudełku znajdziesz 4 pocztówki, plakat, książeczkę z opisami postaci i zdjęciami z filmu oraz słowniczek (nie czytaj przed obejrzeniem serialu i EoE) i płytę DVD, która w zasadzie prezentuje się najgorzej bo przedstawia tylko proces tworzenia CG bez żadnych komentarzy. Ale to ponoć wina strony japońskiej, że nigdy nie przygotowali ciekawych dodatków do tej części. Co do "głównego dania", czyli figurki to w niej leży największe ryzyko. Otóż jest to oficjalny bootleg i część osób narzekała na odpryski farby, no ale za taką cenę... A i jeszcze figurce widać majtki.
Dołączam kilka zdjęć EK (i mojego pokoju).

20120813211004

20120813211014

20120813211021

20120813211025

20120813211031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się