Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2012 o 01:21, necron1501 napisał:

Poszukuję mangi ^^ Ktoś coś poleci? :D ( Kocham takie pytanie w tym temacie ;3)


Poszukujesz mangi, hm? Pewnie najlepiej takiej skończonej, co to jeszcze się przyjemnie czyta? Co? Dziś jest twa szczęśliwa noc, ponieważ mogę Ci coś polecić! xD

Acz trochę trudno ponieważ nie mam Twojego dossier...

Trzy co mi pierwsze na myśl przychodzą, które trzeba znać ;]

20th Century boys - faworyt Kosmitusa, za który mu gorąco dziękuję ;]
http://myanimelist.net/manga/3/20th_Century_Boys

Battle Angel Alita - niezłe sci-fi, coś jeśli lubisz "Łowcę androidów" pomieszanego z "Falloutem" czy "Mad Maxem". Zakończenie nie jest kanoniczne, a autor kontynuuje historię w Last Order
http://myanimelist.net/manga/768/Battle_Angel_Alita

Fullmetal Alchemist - alchemia, świat ala dwudziestolecie międzywojenne, sztuczni i na dodatek nieśmiertelni ludzie jako antagoniści? To trzeba przeczytać
http://myanimelist.net/manga/25/Fullmetal_Alchemist

Z tych co wychodzą, a nie są manestreamem:

Shingeki no kyojin - świat w którym ludzie mają jeszcze mniejsze szanse na przetrwanie niż w Berserku? Mus!
http://myanimelist.net/manga/23390/Shingeki_no_Kyojin

Nurarihyon no mago - świat japońskiego folkloru, historyczne miejsca i nuta yakuzy ;]
http://myanimelist.net/manga/5664/Nurarihyon_no_Mago

Drifters - fantasy autorstwa gościa od Hellsinga.
http://myanimelist.net/manga/13801/Drifters

Do wyboru do koloru ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 01:21, necron1501 napisał:

Poszukuję mangi ^^ Ktoś coś poleci? :D ( Kocham takie pytanie w tym temacie ;3)


Hmmmm...
- Immortal Regis i sequel Cavalier of the Abyss. Zazwyczaj w mangach narzeka się na zbyt wolne tempo akcji. Ale... NIE TUTAJ. Wydarzenia grzeją na załamanie karku, mnóstwo świetnie wykonanych walk, fabuła też całkiem fajna. Do tego nie jest to manga a manhwa więc czyta się od lewej do prawej i, co ważniejsze, ma nieco bardziej unikatową kreskę niż zwykle. Cavalier wciąż jeszcze wychodzi, choć nieco nieregularnie.
- Angel Densetsu - nie znasz? To czytaj OD RAZU bo to legenda. Lepszej komedii nie znajdziesz nigdzie. Bohater o naprawdę miłym usposobieniu ale takim wyglądzie że w szkole tworzą o nim historie o tym że regularnie walczy z mafią, jest demonem z piekła itp. Zdecydowanie warta poznania seria. Autora zresztą może kojarzysz, obecnie pracuje nad mangą Claymore (o, to też w sumie warto przeczytać, całkiem wdzięczna seria).

Mógłbym oczywiście zaraz dorzucić 30 innych mang na poczekaniu ale tym razem się powstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 01:36, ziptofaf napisał:

- Immortal Regis i sequel Cavalier of the Abyss. Zazwyczaj w mangach narzeka się na zbyt
wolne tempo akcji. Ale... NIE TUTAJ.

Interesujące... Może się skuszę jak wreszcie skończę czytać Hokuto no Ken (eNte moje podejście xD)

Dnia 27.08.2012 o 01:36, ziptofaf napisał:

Mógłbym oczywiście zaraz dorzucić 30 innych mang na poczekaniu ale tym razem się powstrzymam.

You have become weak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 01:47, Alamut napisał:

Interesujące... Może się skuszę jak wreszcie skończę czytać Hokuto no Ken (eNte moje
podejście xD)


To całkiem fajna seria. Strasznie nieregularnie wychodzi ostatnio co prawda ale nadal będąca mieszanką komedii, historii o zombie, dramatu, shonena i haremu. I te walki... Fakt że akcja czasem ma wręcz miejsce zbyt szybko i niektóre chapterki należy sobie przeczytać uważnie i więcej niż raz żeby zrozumieć co się w ogóle wyprawia ^^

Dnia 27.08.2012 o 01:47, Alamut napisał:

You have become weak!


Opposite. To withstand the urge to corrupt one''s mind with overflow of manga is the proof of mental strength.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2012 o 01:36, ziptofaf napisał:

- Immortal Regis i sequel Cavalier of the Abyss. Zazwyczaj w mangach narzeka się na zbyt
wolne tempo akcji. Ale... NIE TUTAJ. Wydarzenia grzeją na załamanie karku, mnóstwo świetnie
wykonanych walk, fabuła też całkiem fajna. Do tego nie jest to manga a manhwa więc czyta
się od lewej do prawej i, co ważniejsze, ma nieco bardziej unikatową kreskę niż zwykle.
Cavalier wciąż jeszcze wychodzi, choć nieco nieregularnie.


Króciutkie to to, jutro pochłonę Regis a potem Cavalier. A o Arachnid słyszałeś? Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 01:21, necron1501 napisał:

Poszukuję mangi ^^ Ktoś coś poleci? :D ( Kocham takie pytanie w tym temacie ;3)

Być może trochę spóźnione ale dorzucę parę swoich rekomendacji ;)
Większość z tych propozycji to mniej znane ciekawe mangi na które trafiłem przypadkiem więc jest szansa że zainteresują też innych ;)

Btooom!
http://myanimelist.net/manga/20593/Btooom!/stats
Grupa ludzi zostaje umieszczona na bezludnej wyspie dostając do dyspozycji pojemnik z ładunkami wybuchowymi i działający niczym sonar chip wszczepiony w rękę oraz informację że jeśli chcą tą wyspę opuścić żywi muszą zgromadzić określoną liczbę chipów innych "graczy". Krwawa i brutalna manga klimatem przypominająca nieco Gantz.

Dark Air
http://myanimelist.net/manga/26370/Dark_Air/stats
Manhwa trochę przypominająca Id. W świecie w którym z niewiadomych przyczyn magia przestała działać młody chłopak wciąż zdolny do używania zaklęć podróżuje aby odkryć jakie były przyczyny zniknięcia magii i jaki ma to związek z jego przeszłością.

Kiba no Tabishounin - The Arms Peddler
http://myanimelist.net/manga/24450/Kiba_no_Tabishounin_-_The_Arms_Peddler/stats
Manga którą najłatwiej jest chyba przyrównać do Claymore bo opowiada o chłopaku który po utracie rodziny został przygarnięty przez badasską kobietę (z tym że Garami jest znacznie mniej delikatna i troskliwa niż Clare) i zaczął z nią podróżować przez świat, główną różnicą jest to że historia toczy się w dziwnym postapokaliptycznym świecie w którym broń palna jest przemieszana z magią.

Kodomo no Jikan
http://myanimelist.net/manga/582/Kodomo_no_Jikan/stats
Świeżo upieczony niewinny nauczyciel z ideałami vs ~10 letnia dziewczynka zamierzająca się do niego dobrać na sposoby o których dzieci w jej wieku nie powinny nawet wiedzieć. Trochę dramatu i dużo dobrej komedii ;)

Mouryou no Yurikago
http://myanimelist.net/manga/19844/Mouryou_no_Yurikago/stats
Środek oceanu, statek pasażerski wywrócony do góry dnem, grupki ocalałych pasażerów usiłujące się wydostać z tonącej pułapki, bandy socjopatycznych psycholi, hordy głodnych zombie.

Shadow Star
http://myanimelist.net/manga/1153/Shadow_Star/stats
Kolejna dekonstrukcja autora Bokurano zaczynająca się kolorowo i pozytywnie a kończąca się gdzieś po drugiej stronie samobójstwa.

The Legend of Maian
http://myanimelist.net/manga/9541/The_Legend_of_Maian/stats
Przygodowa manhwa w realiach fantasy, początkowo jest to typowy shounen ale z czasem przekształca się w coś bliższego seinena. Ładna kreska, efektowne walki, miłe dla oka kobiety, czego chcieć więcej? ;)

Yureka
http://myanimelist.net/manga/580/Yureka/stats
Jeden z nałogowych graczy osadzonego w wirtualnej rzeczywistości MMO przypadkiem dostaje w swoje ręce dysk z danymi postaci należącej do tajemniczej kobiety, po eksperymentalnym odpaleniu owej postaci okazuje się że na dysku zapisane były nie tylko dane fizyczne ale także (oficjalnie jeszcze nie wynaleziona) sztuczna inteligencja o imieniu Yureka która od tego dnia towarzyszy mu w jego wirtualnych przygodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 01:21, necron1501 napisał:

Poszukuję mangi ^^ Ktoś coś poleci? :D ( Kocham takie pytanie w tym temacie ;3)

Przyłączam się do 3 pierwszych rekomendacji Alamuta: 20th Century Boys, Battle Angel Alita i FMA :)

A od siebie dorzucę jeszcze:

Onani Master Kurosawa - nie sugeruj się tytułem, to wcale nie jest jakiś dziwny hentai, a jeden z najlepszych slice of life/dramatów jakie można przeczytać ;)
Nausicaä of the Valley of the Wind - manga stara ale jara (jak diabli) ;] Jeśli oglądałeś film, to wiedz że manga jest mroczniejsza i jeszcze lepsza. Podróż, przygoda, akcja, wielka krwawa wojna. Wydarzenie goni wydarzenie i naprawdę trudno oderwać się od czytania :) Moja ulubiona manga, na równi z 20th Century Boys ;]
Great Teacher Onizuka - jeśli nie znasz to bierz się za czytanie. Krótko - genialna komedia o niezwykłym, mocno zwariowanym nauczycielu ;]


Alamut -> Nie ma za co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 01:59, ziptofaf napisał:

To całkiem fajna seria. Strasznie nieregularnie wychodzi ostatnio co prawda ale nadal
będąca mieszanką komedii, historii o zombie, dramatu, shonena i haremu. I te walki...

Fight is good. I want it to cry ;]

Dnia 27.08.2012 o 01:59, ziptofaf napisał:

Fakt że akcja czasem ma wręcz miejsce zbyt szybko i niektóre chapterki należy sobie przeczytać
uważnie i więcej niż raz żeby zrozumieć co się w ogóle wyprawia ^^

E tam, chaos nie jest taki trudny do ogarnięcia xD

Dnia 27.08.2012 o 01:59, ziptofaf napisał:

Opposite. To withstand the urge to corrupt one''s mind with overflow of manga is the
proof of mental strength.

What is the sense to wield great power if you''re not going to abuse it? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spytam tutaj bo pewnie wiecie jak pomóc ;)

niedawno stawiałem nowego XP SP3, wszystko cacy, zainstalowalem pakiety jezykowe aby miec japonskie znaki na stronach www i sa. Ale w strukturze katalogów znaki japonskie juz sa [][][][][][], co ciekawe, jak zaznacze taka nazwe i przekeje ja do przegladarki to w przegladarce nazwa wyglada tak jak powinna. Ktoś wie czego mi brakuje ?

systemu nie stawialem pare lat i nie bardzo pamietam jak to zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 18:25, EmperorKaligula napisał:

systemu nie stawialem pare lat i nie bardzo pamietam jak to zrobic :/

Też już dawno tego nie robiłem ale wydaje mi się że musisz wejść w Panel Sterowania wybrać Region i Język potem zakładkę Klawiatura i Języki i w językach wyświetlania zainstalować odpowiedni język.
Jeśli to nie poskutkuje to będziesz musiał poczekać na radę od kogoś mądrzejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phantom: Requiem for the Phantom

Mam mieszane uczucia. Nie była to z pewnością historia, którą ogląda się na co dzień. Kawał porządnej intrygi, przygnębiający klimat, naprawdę głęboki profil psychologiczny głównego bohatera... ale kurde, ta seria ma wadę. Ciężko mi to ująć słowami, po prostu z tempem tej serii było coś nie tak. I nie chodzi tu o "ach, seria jest popularna, to zaadaptujemy pozostałe dwa arci bez robienia przerwy". To jest kolejka górska mająca kilka prostych fragmentów po których wózek porusza się ze ślamazarną prędkością.

Spoiler

Nie wspominając o tym, że w ciągu dwóch lat z loli robi się TAKA SZPRYCHA! Magia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phantom: Requiem for the Phantom

Dnia 28.08.2012 o 01:54, luzac napisał:

Spoiler

Nie wspominając o tym, że w ciągu dwóch lat z loli robi się TAKA SZPRYCHA! Magia!


Spoiler

Jaka szprycha? Widziałeś kiedyś szprychę z takimi krągłościami? XD
A tak na serio - zważywszy na to jak się NIE zmienili pozostali bohaterowie to nagłe dorośnięcie Cal faktycznie wygląda dziwnie ale że miło się na niej wzrok zahacza to można jej to wybaczyć ;)
Co do zmiennej szybkości akcji to jakoś nie odczułem tego tek bardzo, możliwe że dlatego iż raczej odbierałem to anime jako dramat a nie film akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to kogo jeszcze oprócz mnie interesowało dzisiaj zostało zakończone tłumaczenie mangi Nononono. Pomimo tego że w oczywisty sposób seria ta została zakończona przedwcześnie wciąż jest całkiem sympatyczna i warto ją przeczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duużo czasu minęło od kiedy oglądałem jakiekolwiek anime. Jednak w moje ręce wpadła Hyouka i muszę przyznać, że dawno nie pożarłem żadnej serii tak szybko. Tak się zastanawiam, wiadomo cokolwiek o kontynuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tengen Toppa Gurren Lagann

Spoiler

Zomg, zomg, zomg pure epicness! Ta seria naprawdę ma kopa! Zaczyna się dość zabawnie i niewinnie, ale ostatecznie dobrze, że staje się ciutkę bardziej poważne. Ciutkę co prawda, ale osiągnięto odpowiednie wyważenie i konwencję :) Oczywiście pewnie jak wszyscy żałuję, że uśmiercili najlepszego bohatera już w ósmym odcinku (RIP Kamina ;_;) ale Simon dał radę. Yoko to dopiero miała pecha - jeden facet ją całuje, zaraz ginie. Drugi ją całuje, też po chwili ginie. Przekleństwo? :P Zakończenie serii megaepickie. Rzucanie całymi galaktykami? To chyba tylko w tej serii. Szkoda trochę Nii, ale bywa. Rossiu przez kilka odcinków miałem ochotę zamordować, ale ostatecznie jakoś mi przeszło :) Motyw z Bootą - hiper magazynem spiralnej energii trochę jakby absurdalnie wywany z kontekstu, ale niech im będzie xD Lord Genom FTW. Ogólnie super. Jak rozumiem filmy to tylko remake serii TV i nic nowego nie ma?
Aha i czy wiadomo coś o kontynuacji? Ostatecznie wystarczy obejrzeć pierwszą scenę pierwszego odcinka raz jeszcze - Simon na Katedral Terra (czy jak się nazywał ten księżycowy statek) w samym środku ogromnej bitwy i humanoidalny Boota. Wygląda jak furtka na sequel.



A niech będzie: 10/10 ode mnie :) Podobało mi się bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 23:25, Outlander-pro napisał:

Jak rozumiem filmy to tylko remake serii TV i nic nowego nie ma?

Filmy również warto obejrzeć. W pierwszym co prawda nowych elementów nie ma za wiele, ale w drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 23:25, Outlander-pro napisał:

Tengen Toppa Gurren Lagann

Spoiler

Zomg, zomg, zomg pure epicness! Ta seria naprawdę ma kopa! Zaczyna się dość zabawnie
i niewinnie, ale ostatecznie dobrze, że staje się ciutkę bardziej poważne. Ciutkę co
prawda, ale osiągnięto odpowiednie wyważenie i konwencję :) Oczywiście pewnie jak wszyscy
żałuję, że uśmiercili najlepszego bohatera już w ósmym odcinku (RIP Kamina ;_;) ale Simon
dał radę. Yoko to dopiero miała pecha - jeden facet ją całuje, zaraz ginie. Drugi ją
całuje, też po chwili ginie. Przekleństwo? :P Zakończenie serii megaepickie. Rzucanie
całymi galaktykami? To chyba tylko w tej serii. Szkoda trochę Nii, ale bywa. Rossiu przez
kilka odcinków miałem ochotę zamordować, ale ostatecznie jakoś mi przeszło :) Motyw z
Bootą - hiper magazynem spiralnej energii trochę jakby absurdalnie wywany z kontekstu,
ale niech im będzie xD Lord Genom FTW. Ogólnie super. Jak rozumiem filmy to tylko remake
serii TV i nic nowego nie ma?
Aha i czy wiadomo coś o kontynuacji? Ostatecznie wystarczy obejrzeć pierwszą scenę pierwszego
odcinka raz jeszcze - Simon na Katedral Terra (czy jak się nazywał ten księżycowy statek)
w samym środku ogromnej bitwy i humanoidalny Boota. Wygląda jak furtka na sequel.



A niech będzie: 10/10 ode mnie :) Podobało mi się bardzo.



Spoiler

Co do Kaminy to ja akurat nie, nie wiem czy wydał mi się przehypowany, ale jakoś jego śmierć ze spokojem przyjąłem i tak wolałem myślącego głową, a nie testosteronem Simona :-3 Co do filmów to warto obejrzeć drugi, Lagann-hen bo wprowadza pewne zmiany W TYM jeszcze większego Ostatecznego Gurren Laganna! Pierwszy odcinek to z tego co czytałem swego rodzaju "Co By Było Gdyby" ukazujący świat w którym Simon zachłysnął się Spiral Powerem i rozpoczął wielką wojnę przez którą jest na najlepszej drodze do doprowadzenia do Spiral Nemesis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nt. Toradory

Spoiler

Co było pierwsze, VN czy LN? Czy LN opowiada Tiger route z VN czy twórcy VN zrobili Tiger route na podstawie LN i dorobili Genki route i Bishoujo route?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się