Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2013 o 18:03, Arcling napisał:

Dość modne jest w ostatnim czasie odgrzebywanie marek sprzed kilku lat. Szykuje się też
nowe Higurashi (pewnie znowu jakaś ova), całkiem niedawno były sequele do Last Exile
i Eureka Seven (oba znacznie słabsze od poprzedników).

Widać japońcom kończą się pomysły na oryginalne serie xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 18:11, MisticGohan_MODED napisał:

> Dość modne jest w ostatnim czasie odgrzebywanie marek sprzed kilku lat. Szykuje
się też
> nowe Higurashi (pewnie znowu jakaś ova), całkiem niedawno były sequele do Last Exile

> i Eureka Seven (oba znacznie słabsze od poprzedników).
Widać japońcom kończą się pomysły na oryginalne serie xp


W końcu ile razy można wałkować to samo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 17:22, Alamut napisał:

> Wysyp świeżutkich informacji o nowym GiTS-ie:

Czy tylko moją uwagę przyciągnął fakt, że akcja dzieje się w tym samym roku co najnowszy
Deus ex? o_O


Może zrobią spina O Deus Ex w świecie GITS, tylko że my jeszcze o tym nie wiemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 18:03, Arcling napisał:

Dość modne jest w ostatnim czasie odgrzebywanie marek sprzed kilku lat.

W takim razie mam nadzieję, że dożyję odgrzebania (i kontynuowania) FMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 18:32, Pitej napisał:

W takim razie mam nadzieję, że dożyję odgrzebania (i kontynuowania) FMP.

Również na to liczę, (chociaż na to się nie zapowiada) ale żeby robili od razu kontynuację, bez odświeżania starych serii. W Japonii zresztą już jakaś nowa seria nowelek FMP wychodzi, więc materiału mają aż nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 18:21, Meketh napisał:

Może zrobią spina O Deus Ex w świecie GITS, tylko że my jeszcze o tym nie wiemy;)


Może Ubisoft Montreal wykupił po kryjomu studio i prawa do GitS, a teraz zaczyna robić restart serii aby sprzedać kolejną grę? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 18:32, Pitej napisał:

W takim razie mam nadzieję, że dożyję odgrzebania (i kontynuowania) FMP.

Jeśli już tego nie robisz to możesz sobie poczytać mangę Full Metal Panic! Sigma
http://myanimelist.net/manga/895/Full_Metal_Panic!_Sigma
Która zaczyna się tam gdzie The Second Raid ale w przeciwieństwie do anime wychodzi do dzisiaj ;)

-> MisticGohan_MODED

Dnia 17.02.2013 o 18:32, Pitej napisał:

Widać japońcom kończą się pomysły na oryginalne serie xp

Nah. To są zwykłe skoki na kasę. Nawet jeśli scenarzyści sami nie są w stanie nic nowego wymyśleć to wciąż jest masa ciekawych mang których nikt jeszcze nie zekranizował (i sporo takich których ekranizacje były połowiczne i/lub spaprane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół sezonu minęło jak jeden dzień... wiosenny chart: http://img831.imageshack.us/img831/8220/iowod68llpox4.jpg

Z pewniaków na pewno obejrzę Red Data Girl (PA Works jak co roku na wiosnę ;)), Devil Survivora i OreImo. Nieźle zapowiada się też nowy Fail... ehem, nie-fillerowy Railgun i Shingeki no Kyoujin (SAO 2013? oby nie). Na dokładkę Nyarlko i Hayate (chociaż Manglobe nie umie zrobić porządnego Hayaty).
OVY do kitu poza Unicornem. Filmy NIKOGO, bo oprócz Kick Hearta blureje wylądują dopiero w okolicach zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 18:12, Piotrbov napisał:

Zapomniałeś dodać do listy japoński dubbingu kucyków xD

Kuce są 6/10 i nawet jap dub im nie pomoże. ;)
edit: Poza tym wymieniłem tą lepszą serię z 'kucykami' - Unicorna. xD

20130218181757

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt ciekawie to nie jest napewno obczaję Nyarlko i OreImo ewentualnie Red Data Girl z filmów Steins;Gate i Higurashi, reszta jakoś niespecjalnie mnie interesuje. Korzystając z okazji zapytam się, czy wiadomo wam coś może o ewentualnej kontynuacji Dantalian No Shoka, bo jak widzę w kolejnym sezonie nic nie ma, i nie wiem czy takowa wogóle wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 18:12, Piotrbov napisał:

Zapomniałeś dodać do listy japoński dubbingu kucyków xD


~Tomodachi wa Mahou~ :D Jak usłyszę Celestia-sensei to ze śmiechu chyba padnę... No i co jak co ale zdecydowanie będę musiał to zobaczyć, japońscy seiyuu to jednak zazwyczaj klasa sama w sobie i choćby dla tego faktu chętnie zobaczę piosenki w ich wykonaniu xD

A sam sezon wydaje się zjadliwy - 4 sequele dla serii które mnie interesują (Ore No Imouto, Hairyore! Nyaruko-san, Azazel-san i Toaru Kagaku no F/R ailgun). Poza tym widzę też kilka takich które nie śmierdzą na kilometr moe i szkolną komedią co już nastraja mnie do nich optymistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 17:57, Lex napisał:

Pół sezonu minęło jak jeden dzień... wiosenny chart: http://img831.imageshack.us/img831/8220/iowod68llpox4.jpg


Jedyne co mówi do mnie Musisz mnie obejrzeć za wszelką cenę! to Shingeki no Kyoujin. Jeśli nie spieprzą pierwowzoru to będzie to być może jedno z bardziej widowiskowych anime ostatnich lat, a jak spieprzą to pozostaje wierność mandze.

Od japońskiej lokalizacji pastelowych koni odżegnuję się jak od każdej innej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 20:37, Alamut napisał:

Jedyne co mówi do mnie Musisz mnie obejrzeć za wszelką cenę! to Shingeki no
Kyoujin
. Jeśli nie spieprzą pierwowzoru to będzie to być może jedno z bardziej widowiskowych
anime ostatnich lat, a jak spieprzą to pozostaje wierność mandze.

Z opisu wygląda ciekawie, wrzuciłem do "Plan to watch". Wpadło także Aku no Hana (związek z Baudelaire i jego Kwiatami Zła za którym przepadam? Pewnie niezmiernie powierzchowny, ale nawet rzucę okiem...) i Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru, które też nawet wygląda ciekawie. We''ll see.

Dnia 18.02.2013 o 20:37, Alamut napisał:

Od japońskiej lokalizacji pastelowych koni odżegnuję się jak od każdej innej...

Praise the Emperor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 17:57, Lex napisał:

Pół sezonu minęło jak jeden dzień... wiosenny chart: http://img831.imageshack.us/img831/8220/iowod68llpox4.jpg
i Shingeki no Kyoujin (SAO 2013? oby nie).

SAO skopali mając do dyspozycji oryginał, przy SnK oryginału właściwie nie ma bo dotąd opublikowany materiał stanowi jedynie zawiązanie fabuły. Aby z tego wyszło coś porządnego musieliby zekranizować historię do pewnego momentu a potem ją urwać bez dania żadnego finału (tak jak to zrobiono przy BTOOOM!), jeśli jednak zrobią to tak jak w przypadku Gantz''a, Claymore, Freezing''a...
Jeśli chodzi o sam chart to pozaznaczałem sobie na nim do sprawdzenia więcej pozycji niż na jakimkolwiek innym z kilku ostatnich sezonów, problem w tym że niemal wszystkie zaznaczone pozycje to "zobaczy się co z tego będzie" a nie "wydaje mi się że może to być coś naprawdę ciekawego"...

BTW - Arve Rezzle: Kikaijikake no Yoseitachi było już na chartach z lata 2012 i z zimy 2013, naprawdę ręce opadają jak się patrzy na sposób w jaki studia pracują na OVAmi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurarihyon no Mago: Chapter 210 - END

No i kolejna seria dobiegła końca... Czytało się ją bardzo przyjemnie zarówno z powodu fabuły jak i kreski. Ostatnie 4-5, w całości kolorowe rozdziały było po prostu i piękne, a tempo akcji też w sam raz. Prawda, tradycyjne cotygodniowe chaptery umożliwiłyby bardziej pokazanie wszystkich walk w Spiral Castle, ale może i dobrze, że autor za bardzo tego nie rozciągał? Nadal ciekawi mnie ta powakacyjna zmiana...

Co jeszcze? Naturalnie szkoda, że to już koniec, część wątków została zawiązana dosyć skrótowo i szczerze mówiąc wolałbym jeszcze jeden rozdział powiedzmy X lat później, który dokładnie pokazałby co stało się ze wszystkimi bohaterami, ale nie można mieć wszystkiego ^^

Ocena niezmiennie: 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:01, nightfaler napisał:

Ale, że co, że brelok?

Naaah, transformujący się, oświecony doktor renifer przywiązany do czapki gościa którego zdolnością specjalną jest przenośna sala operacyjna ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:01, nightfaler napisał:

Ale, że co, że brelok?


Hubiemu chodziło o tę scenę, ale nie wziął pod uwagę insiderowatości żartu czy jakkolwiek to określić ;3

20130219223555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się