Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2013 o 23:00, Lex napisał:

Ore no Imouto cośtam cośtam, w skrócie OreImo. ;)


To było błyskawiczne, dziękuję xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 23:04, Piotrbov napisał:

A tak ogólnie to ciężko by to na polski przetłumaczyć by sens był ten sam.


W skrócie można powiedzieć: Awesome English is the more awesome language for awesome quotes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:56, Alamut napisał:

Powiecie mi moi drodzy animemaniacy z czego pochodzi ta boska riposta? ;3
http://causeallidoisdance.tumblr.com/post/43413794171

Piotrbov ma rację, suby na tych screenshotach zostały przerobione. Oryginalny dialog masz na dole.
To powiedziawszy Oreimo miało całą masę różnych rewelacyjnych momentów dla których warto obejrzeć tą serię ;)

20130219234600

20130219234611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 23:50, Karharot napisał:

Piotrbov ma rację, suby na tych screenshotach zostały przerobione. Oryginalny dialog
masz na dole.

Dużo stracił, ale i tak wygląda ciekawie ^^

Dnia 19.02.2013 o 23:50, Karharot napisał:

To powiedziawszy Oreimo miało całą masę różnych rewelacyjnych momentów dla których warto
obejrzeć tą serię ;)

Trafi do "to do list" xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 21:40, Hubi_Koshi napisał:

Dla ludzi którzy zastanawiają się Po Co czytać/oglądać One Piece.
Takie rzeczy są na porządku dziennym.
http://25.media.tumblr.com/c321d6c6192a9a70c62536b02373e346/tumblr_micjqxI6cQ1qflc3ro1_500.jpg

Na dodatkową zachętę można też sięgnąć po fragment z anime: http://www.youtube.com/watch?v=5e94DpidkG8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończe oglądać drugi sezon Medaki i nie mogę przeżyć jak ta seria się zmienia (z prostego school life do "screen")xD Warto brać się za mangę? Chce coś brainlessowego :3

20130221153206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
Dla mnie cała manga kręci się wokół postaci Kumagawy ewentualnie także Shiranui i Anshinin-san. Gdyby ich zabrakło przestałbym czytać Medake już dawno temu. Wszystkie battle arci stają się z czasem zbyt przekombinowane i męczące. Ciężko nazwać je brainlessowymi. Jest zbyt wiele postaci przez co trudno wszystkich zapamiętać. Mam mieszane uczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 15:32, nightfaler napisał:

Warto brać się za mangę? Chce coś brainlessowego :3

Przez najgorsze przebrnąłeś w anime, więc teraz bierzesz się za Minus Arc (Kumagawa-chwan!) i Succesor Arc z mangi, a potem dropujesz. Dlaczego? Bo NisiOishin nie umie w shoneny. Zamiast robić coś na wzór serii Monogatari, Katanagatari czy Zaregoto, próbuje swój styl dopasować do battle mangi - zamiast mordobicia dostajesz parę paneli z walką, a potem 3 strony rozkminy co się właściwie stało (w wyżej wymienionych arcach to się sprawdza, głównie za sprawą kapitalnych postaci Kumagawy i Ajimu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 15:32, nightfaler napisał:

Kończe oglądać drugi sezon Medaki i nie mogę przeżyć jak ta seria się zmienia (z prostego
school life do "screen")xD Warto brać się za mangę? Chce coś brainlessowego :3

Nie wiem jakim cudem jeszcze się pytasz. Akurat anime(które przedstawia tylko słaby początek będący wprowadzeniem do późniejszych wydarzeń) kończy się w momencie gdy manga staje się jednym z najlepszych dzieł Nisio i w ogóle z rzeczy jakie kiedykolwiek czytałem. Każdy nowy chapter to dla mnie święto.
W ogóle zobacz sobie tropesy tej mangi na tvtropes(nie linkuję, bo jeszcze dostanę bana lub degrada za rujnowanie ludziom życia xD)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w czeluściach tematu i trafiłem na to:

Dnia 22.03.2012 o 14:38, Alamut napisał:

> Sprawdź czy Tokyo Akazukin i Fire Candy są według Ciebie sympatycznymi bajkami dla dzieci,
> Twoja odpowiedź powinna rzucić trochę światła na stan Twojej duszy XD
Przypomnij mi za tydzień,

Wiem że trwało to troszkę dłużej niż tydzień ale jeśli wciąż jeszcze szukasz sposobu na sprawdzenie stanu swego umysłu to proszę ->
http://myanimelist.net/manga.php?id=1230
http://myanimelist.net/manga.php?id=1933
Sorry za to opóźnienie ale nie mam już takiej pamięci jak kiedyś (jestem na etapie na którym mam problemy z zapamiętaniem iż powinienem brać tran)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 21:06, Karharot napisał:

Grzebałem w czeluściach tematu i trafiłem na to:

Marzec 2012... Czy moderatorzy muszą robić jakieś roczne statystyki/tajne raporty dla KGB na temat użytkowników tego forum? xD

Dnia 21.02.2013 o 21:06, Karharot napisał:

Wiem że trwało to troszkę dłużej niż tydzień ale jeśli wciąż jeszcze szukasz sposobu
na sprawdzenie stanu swego umysłu to proszę ->

Mój drogi Karharocie - jestem animeniakiem, którego filozofia życiowa opiera się na połączeniu Imperial Creed z WH40k, Necronomiconu Lovecrafta, lekcji o przyjaźni z MLP:FIM oraz mądrych rad Doktora, który pisze chore is sadystyczne fanfici . Nie ma już testów, które mogłyby ocenić stan mojego umysłu, a jestem pewien, że oszukałbym psychiatrów xD

Mimo wszystko rzucę na to wreszcie okiem ;3

Dnia 21.02.2013 o 21:06, Karharot napisał:

Sorry za to opóźnienie ale nie mam już takiej pamięci jak kiedyś (jestem na etapie na
którym mam problemy z zapamiętaniem iż powinienem brać tran)...

Też tak mam chwilami, ale zwalam to na nadmiar bodźców sensorycznych. Te wszystkie literki i kolorowe kreski bardzo dobrze odwracają uwagę od innych rzeczy, a studia jeszcze pogarszają całą sytuację xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 21:45, Alamut napisał:

Marzec 2012... Czy moderatorzy muszą robić jakieś roczne statystyki/tajne raporty dla KGB na temat użytkowników tego forum? xD

To bez związku, zawartość tych raportów i tak zmyślamy.
...
Tego, znaczy się oczywiście nie ma żadnych raportów. Kto Ci podsunął taki pomysł (nazwisko i adres proszę)? XD

Dnia 21.02.2013 o 21:45, Alamut napisał:

Mój drogi Karharocie - jestem animeniakiem, którego filozofia życiowa opiera się na połączeniu Imperial Creed z WH40k, Necronomiconu Lovecrafta, lekcji o przyjaźni z MLP:FIM oraz mądrych rad Doktora, który pisze chore is sadystyczne fanfici . Nie ma już testów, które mogłyby ocenić stan mojego umysłu, a jestem pewien, że oszukałbym psychiatrów xD

Nie ma potrzeby, jak trafisz na bystrego to powie Ci on jedyną słuszną rzecz: Rób co chcesz bo i tak gorzej już być nie może XD

Dnia 21.02.2013 o 21:45, Alamut napisał:

Mimo wszystko rzucę na to wreszcie okiem ;3

Uprzedzam że Tokyo Akazukin rzuciłem po 1 tomie więc nie odpowiadam za to co znajdziesz w pozostałych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MEDAKA BOX!

Nie wiem czy było to wspominane ale po najnowszym chapterze Medaki podejrzewam że (Uwaga możliwy spory spoiler)

Spoiler

Ojcem Zenkichiego był Fukurou Tsurubami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 22:37, Hubi_Koshi napisał:

MEDAKA BOX!

Spoiler

Siscon miałby mieć dziecko z inną kobietą (loli)? NEVAH! Zresztą i tak to już nieważne skoro Zenkichi zaraz kopnie w kalendarz razem z resztą ekipy. Nawet na ratunek nie ma szans, chyba, że Shiranui wyhoduje sobie parę skilli Anshinin-san. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 22:47, Lex napisał:

> MEDAKA BOX!

Spoiler

Siscon miałby mieć dziecko z inną kobietą (loli)? NEVAH! Zresztą i tak to już nieważne
skoro Zenkichi zaraz kopnie w kalendarz razem z resztą ekipy. Nawet na ratunek nie ma
szans, chyba, że Shiranui wyhoduje sobie parę skilli Anshinin-san. ;)


Ogólnie zaciekawiły mnie dwie rzeczy.

Spoiler

1. Zenkichi i Fukurou mają podobne szpiczaste fryzury.
2. Z tego co wynika z najnowszego chaptera ojciec Zenkichiego porzucił jego matkę bo on był średniakiem, a ona niesamowicie zdolna. A czy Fukurou nie "stworzył" Medaki dlatego że nie był w stanie nadążyć za jej matką? Brzmi znajomo?
Co jeszcze... a racja Hitomi, matka Zenkichiego czy nie jest ciut podobna do Hansode? Której Fukurou Również się oświadczył?


Oczywiście to tylko domysły którymi rzucam ot tak :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się