Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2013 o 23:37, Buhahahahaha napisał:

Love Hina?

Bullseye!
Tytuł mi znajomy, a kompletnie przeze mnie swego czasu zlewany. Doczytam Velvet Kiss i jutro pewnie dziabnę to i tytuł od Karharota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 22:24, nightfaler napisał:

Niech kolejna seria też posiada elementy echii (dość często przeistaczające się w coś mocniejszego ;]), niech będzie zabawna, a do tego relacje między bohaterami będą podobnie "ciepłe". Niech kobiety będą dominujące, a główny bohater się stara o ich względy.

Dorzucę jeszcze parę innych propozycji. Wszystkie charakteryzują się tym że powszechne w nich elementy ecchi przynajmniej od czasu do czasu balansują na granicy czegoś mocniejszego a często tą granicę przekraczają (w niektórych wypadkach przy okazji gwałcąc celnika i szlaban).
Sundome
http://myanimelist.net/manga/1501/Sundome
Seria z rewelacyjnym (i totalnie sperwionym) humorem. Od razu uprzedzam że bohaterowie tej mangi powinni bez wyjątku otrzymać pomoc od seksuologów więc nie oczekuj że to będzie w pełni "normalne" ecchi, nie da się jednak ukryć że zgodnie z Twoim życzeniem główny bohater stara się tu o względy dominującej bohaterki ^^
Kodomo no Jikan
http://myanimelist.net/manga/582/Kodomo_no_Jikan
Główna bohaterka nie ma 18+ a jedynie ~11 lat ale jako komedia z solidnymi podtekstami ta seria jest naprawdę genialna. Nawiasem mówiąc tak się składa że 3 dni temu ukazał się ostatni chapter i na dniach będzie dostępna jego przetłumaczona wersja.
EDIT: Ostatni chapter już wyszedł.
Honeymoon Salad
http://myanimelist.net/manga/3515/Honeymoon_Salad
Bardzo sympatyczna i pełna ciepła obyczajówka w której można znaleźć też nieco humoru (nie jest to jednak z założenia komedia). Seria jest dosyć krótka (5 tomów) i w pełni przetłumaczona więc polecam sprawdzenie czy nie przypadnie Ci do gustu.
Shounen yo Taishi wo Dake!
http://myanimelist.net/manga/33753/Shounen_yo_Taishi_wo_Dake!
Ta seria trafiałaby w Twoje wymagania dość dobrze ale ma tę wadę że kreska sprawia iż bohaterowie (w założeniu uczniowie szkoły wyższej) wyglądają jakby się urwali z podstawówki więc wartość scen "ecchi" jest dyskusyjna.
Boku no Futatsu no Tsubasa
http://myanimelist.net/manga/1147/Boku_no_Futatsu_no_Tsubasa
Całkiem zabawna komedia przy której można się nieźle bawić pod warunkiem że nie przeszkadza Ci fakt że główna "bohaterka" to futanari.
Toshiue no Hito
http://myanimelist.net/manga/2572/Toshiue_no_Hito
Osobiście średnio mi podchodzi ta seria ale możesz sprawdzić czy Tobie nie przypadnie do gustu bo wymagania spełnia.
Haru yo, Koi
http://myanimelist.net/manga/910/Haru_yo_Koi
To bardziej dramat niż komedia ale można tu znaleźć parę zabawnych sytuacji.
Delivery Cinderella
http://myanimelist.net/manga/22854/Delivery_Cinderella
Tak jak HyK ta seria to dramat ale dotychczas opublikowane chaptery sugerują że inaczej niż Velvet Kiss ta manga ma w sobie dużo ciepła. Główny problem jest taki że na razie przetłumaczony został tylko 1 z 11 tomów a dalsze prace strasznie się wloką.

Dnia 24.04.2013 o 22:24, nightfaler napisał:

Przez dzień zacząłem czytać Velvet kiss, pewnie dokończę, ale to na pewno nie to czego szukałem... Jak można tak szybko przejść do mięsa 0_o

Velvet Kiss to dramat a nie komedia, podejście głównej bohaterki do seksu nie ma tam służyć do dostarczania olbrzymich ilości fanservice''u tylko pokazywać jak zwichrowana jest jej osobowość i sytuacja która ją w ten sposób ukształtowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa powódź!!!

Dnia 25.04.2013 o 01:48, Karharot napisał:

Sundome

To chyba będzie pierwszy typ, za jaki się wezmę, najbardziej przykuwa moją uwagę ;]

Dnia 25.04.2013 o 01:48, Karharot napisał:

Kodomo no Jikan

Heh czytałem to jadąc autokarem do Grecji ;p, jakoś mnie nie porwało.

Dnia 25.04.2013 o 01:48, Karharot napisał:

Boku no Futatsu no Tsubasa
Całkiem zabawna komedia przy której można się nieźle bawić pod warunkiem że nie przeszkadza
Ci fakt że główna "bohaterka" to futanari.

NIE TKNĘ TEGO NAWYT KIJEM!
A co do reszty to pomyślimy jak uporam się z tym co już mam.

Dnia 25.04.2013 o 01:48, Karharot napisał:

Velvet Kiss to dramat a nie komedia,

Nigdzie nie pisałem, że to komedia ;p

Dnia 25.04.2013 o 01:48, Karharot napisał:

podejście głównej bohaterki do seksu nie ma tam
służyć do dostarczania olbrzymich ilości fanservice''u tylko pokazywać jak zwichrowana
jest jej osobowość i sytuacja która ją w ten sposób ukształtowała.

Właśnie w tym wypadku podejście głównych bohaterów do seksu, jest dla mnie troszkę zbyt zwichrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2013 o 10:23, nightfaler napisał:

> Ci fakt że główna "bohaterka" to futanari.
NIE TKNĘ TEGO NAWYT KIJEM!
A co do reszty to pomyślimy jak uporam się z tym co już mam.

Meh, cienias :-P
Jak chcesz coś intensywnego to sobie Domina no Do poczytaj XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 10:25, Hubi_Koshi napisał:

Meh, cienias :-P

Staram się zachować szczątki moralności.

Dnia 25.04.2013 o 10:25, Hubi_Koshi napisał:

Jak chcesz coś intensywnego to sobie Domina no Do poczytaj XD

Give me "Stallion''s lamentation" .....
Zaczyna się "mocno"
Może jak będę przygnębiony to sobie tym humor podreperuję ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakoś nikt o tym nie wspominał ale wyszła wersja BD Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo.
Sam film w mojej opinii słabszy niż 2.0 , taki typowy revelation arc przed finałem. Niestety zraził mnie

Spoiler

tym że Shinji który się w końcu ogarnął w poprzednim filmie znowu wrócił do kulenia się po kontach i płakania. No i sam początek, jak najlepiej kogoś przekonać do siebie? Powiedz mu że minęło 14 lat, trzymaj go w zamknięciu nie informując o niczym poza tym, załóż mu na szyję bombę, wspomnij też że Nerv to w sumie teraz wrogowie a potem dziw się ile wlezie że ktoś ucieka i robi wszytko przed czym się go "przestrzegało"... genius....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 13:16, Tomoya-kun napisał:

W sumie jakoś nikt o tym nie wspominał ale wyszła wersja BD Evangelion: 3.0 You Can
(Not) Redo
.

Pewnie dlatego, że część z nas czeka na wersję od utw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 14:22, maniekk napisał:

Wie ktoś może kiedy będą nowe odcinki Fairy Tail?

Na razie na pewno nie, z tego co się orientuję anime się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety skończyła się też jedna z lepszych mang jakie ostatnio wychodziły. Dzisiaj pojawił się ostatni chapter Medaka Box. Nie ma co pisać podsumowania, kto czytał ten wie :) It was a great ride. I don''t regret a second of it.

20130425154917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 15:50, Tomoya-kun napisał:

Niestety skończyła się też jedna z lepszych mang jakie ostatnio wychodziły. Dzisiaj pojawił
się ostatni chapter Medaka Box. Nie ma co pisać podsumowania, kto czytał ten wie
:) It was a great ride. I don''t regret a second of it.

Czy było to jakieś dobre i zaplanowane zakończenie, czy też wymuszone jakimś anulowaniem mangi? Jeśli to pierwsze, to może w końcu przeczytam, bo preferuję zabierać się za kompletne serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 15:52, Arcling napisał:

Czy było to jakieś dobre i zaplanowane zakończenie, czy też wymuszone jakimś anulowaniem
mangi? Jeśli to pierwsze, to może w końcu przeczytam, bo preferuję zabierać się za kompletne
serie.

Cóż Medaka Box było tak zrobioną mangą że mogli by to jeszcze ciągnąć długo tylko niestety zaczęło by być naprawdę absurdalnie. W mojej opinii wybrali dobry moment na zakończenie, że tak powiem najsilniejszy zły został pokonany a ostatni chaptery zajmują się stylowym zamknięciem mangi i epilogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 16:00, Tomoya-kun napisał:

Cóż Medaka Box było tak zrobioną mangą że mogli by to jeszcze ciągnąć długo tylko niestety
zaczęło by być naprawdę absurdalnie. W mojej opinii wybrali dobry moment na zakończenie,
że tak powiem najsilniejszy zły został pokonany a ostatni chaptery zajmują się stylowym
zamknięciem mangi i epilogiem.

Ja tylko żałuję że nie było Nienami w epilogu :-/ Czy może ją przegapiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 16:16, Hubi_Koshi napisał:

Ja tylko żałuję że nie było Nienami w epilogu :-/ Czy może ją przegapiłem?

Nie nie było jej, niestety nie wszystkie postaci dostały epilogi (choć na to trzeba by ze 2 chaptery poświęcić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wypadałoby od czasu do czasu coś napisać...

Yondemasu yo, Azazel-san
Straszne katusze przeżywałem podczas seansu. Gdyby nie to, że odcinki są 10 minutowe (pomijając OP/ED) to był nie przebolał.
Styl kreski zupełnie nie dla mnie. Humor, który autorzy serwują totalnie chybił w moje gusta. To samo się tyczy bohaterów.
Ogólnie typ anime, które powinienem omijać szerokim łukiem.

Katanagatari
Naprawdę dobre anime. Bardzo mi się spodobało dedykacja każdego odcinka do konkretnej lekcji dla głównych postaci.
Świetni bohaterowie. Nawet ci poboczni, pojawiające się jedynie na kilka minut są na tyle charakterystyczne, że zapadają w pamięć.

Zero no Tsukaima (całość)
Lekkie i przyjemne anime. Jeżeli komuś się spodoba pierwsza seria to i reszta przypadnie do gustu, bo tak naprawdę to seria się za bardzo nie zmienia (poza tym, że harem się powiększa).
Pierwszy i drugi sezon mają sensowne zakończenia fabuły (zakończony główny wątek). Trzeci jest słabszy od pozostałych, bo jest "urwany" - jego wątek kończy się gdzieś koło 3-4 odcinka czwartej serii. Na szczęście forma wraca wraz z serią F.

Guilty Crown
Naprawdę przyjemnie się oglądało. Zapewne dużą tego zasługą jest OST, który bardzo mi przypadł do gustu - szczególnie opening z pierwszego odcinka (piosenka Inori).

Air
Początek mnie zupełnie nie wciągnął. Dopiero jakoś tak od połowy wessało. A na końcówce (ostatnie 2-3 odcinki) to, wstyd się przyznać, beczałem jak dziecko :F.

Jakieś anime jeszcze macie do polecenia? Z tych, które były mi wcześniej polecane to większość była strzałami w dziesiątkę :).

Lista przemielonego materiału: http://myanimelist.net/animelist/Mordant
(Watching - jestem w trakcie oglądania lub mam na dysku/płykach; Plan to watch - ktoś polecił / wygląda nieźle)

Za aktualne (lecące) anime się nie zabieram. Wolę poczekać i łyknąć całość w te 3-4 godzinki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki gatunek preferujesz ja osobiście mogę dorzucić Ghost in the Shell, Neon Genesis Evangelion(właśnie sobie przypomniałem żeby się wkońcu za te kinówki zabrać) Great Teacher Onizuka, Dantalian No Shoka, najlepszy z Kwadrylogi Key Clannad który masz w PTW(znacznie lepszy od Air i Kanon) i skończony niedawno Little Busters.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 18:24, Meketh napisał:

Zależy jaki gatunek preferujesz

Jeżeli chodzi o gatunki, to nie wybrzydzam i oglądam wszystko jak leci.

Patrząc na moją listę, to ilościowo dominują lekkie romanse, haremówki i anime akcji (z tym, że pewnie z 90% tytułów podpada pod te gatunki), ale wyższe oceny dostają raczej poważniejsze produkcje...

Także przygarnę wszystko bez większego wybrzydzania.

Dnia 25.04.2013 o 18:24, Meketh napisał:

Dantalian No Shoka

+1 PTW

Swoją drogą, przydałby się jakiś przycisk do losowania tytułów z Watching / PTW. Po zakończeniu serii nigdy nie wiem za się brać następnie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dla tych zainteresowanych Nanohą jeśli chcecie coś lekkiego, słodkiego i przyjemnego to wyszukajcie sobie mangę Mahou Shoujo Lyrical Nanoha Innocent. Poziom słodkości sprawia że Zęby się psują przy czytaniu XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się