Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Tą całą serię ''Fate'' to w jakiej kolejności oglądać? Różnie się czyta o tym. Raz, żeby zobacyzć 'Zero' a raz, żeby zacząć od tych 'stay night'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 16:31, Fimbulvinter napisał:

Tą całą serię ''Fate'' to w jakiej kolejności oglądać? Różnie się czyta o tym. Raz, żeby
zobacyzć ''Zero'' a raz, żeby zacząć od tych ''stay night''.

Zero to prequel. Możesz spokojnie zaczynać od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa wygląda z Fairy Tail?

Szukałem czegoś dłuższego i skończonego (zawieszonego?), żebym mógł spędzić trochę czasu. Jako, że to prawie 200 odcinków, a recenzje są bardzo różne to nie wiem czy jest sens się za to brać.

Przy tylu odcinkach nie spodziewam się jakiegoś majstersztyku w każdym odcinku, sensowne ilości fillerów również trawię (o ile ich poziom jest znośny).

Możliwe też, że bym dokończył Naruto i zabrał się za drugą serię. Problem w tym, że nie wiem na czym skończyłem swego czasu. Skończyłem na czymś takim:

Spoiler

po walce z Orochimaru (i przejściu Sasuke na ciemną stronę mocy) Naruto wrócił do wioski na trening

. Czy coś w tym stylu. Oglądałem to jak wychodziło na bieżąco, więc kawał czasu już zleciał.
Orientuje się ktoś mniej więcej w okolicy którego odcinka to jest? Tak to mógłbym poszukać dokładniejszych opisów poszczególnych odcinków, aby zobaczyć na czym skończyłem.
Z drugiej strony... Mało pamiętam, więc równie dobrze mógłbym zacząć od początku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 16:31, Fimbulvinter napisał:

Tą całą serię ''Fate'' to w jakiej kolejności oglądać? Różnie się czyta o tym. Raz, żeby
zobacyzć ''Zero'' a raz, żeby zacząć od tych ''stay night''.

Zacznij od visual novel fate/stay night ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 17:00, Mordant napisał:

Jak sprawa wygląda z Fairy Tail?

Anime zostało zawieszone. Mocno się zbliżyło do mangi, aczkolwiek nie wiadomo kiedy dokładnie wróci, jeśli w ogóle. Fairy Tail jest całkiem sympatyczne, aczkolwiek mocno schematyczne (pojawiają się pozornie coraz mocniejsi wrogowie, ale i tak zawsze zostają pokonani bez strat). Fabularnie niczym raczej ciebie nie zaskoczy, bo to typowy shonen.

Dnia 10.05.2013 o 17:00, Mordant napisał:

Możliwe też, że bym dokończył Naruto i zabrał się za drugą serię. Problem w tym, że nie
wiem na czym skończyłem swego czasu. Skończyłem na czymś takim:

Spoiler

po walce z Orochimaru
(i przejściu Sasuke na ciemną stronę mocy) Naruto wrócił do wioski na trening

. Czy
coś w tym stylu.

Chyba był to w anime moment tuż przed strasznie długimi fillerami, czyli byłby to odcinek 135

Spoiler

(jeśli chodzi ci o moment po walce Naruto z Sasuke, po czym Naruto ma rozpocząć 3 letni trening z Jiraiyą

). Shippuden jest znośny, ale również zawiera masę fillerów, szczególnie ostatnio. W niektórych przypadkach mieszali fillery z kanonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 17:14, Arcling napisał:

Fairy Tail jest całkiem sympatyczne, aczkolwiek mocno schematyczne
(pojawiają się pozornie coraz mocniejsi wrogowie, ale i tak zawsze zostają pokonani bez
strat). Fabularnie niczym raczej ciebie nie zaskoczy, bo to typowy shonen.

W takim razie, jak nie będę miał co robić, to (możliwe) że wezmę się za niego w wakacje.

Dnia 10.05.2013 o 17:14, Arcling napisał:

Chyba był to w anime moment tuż przed strasznie długimi fillerami, czyli byłby to odcinek
135

Spoiler

(jeśli chodzi ci o moment po walce Naruto z Sasuke, po czym Naruto ma rozpocząć
3 letni trening z Jiraiyą

). Shippuden jest znośny, ale również zawiera masę fillerów,
szczególnie ostatnio. W niektórych przypadkach mieszali fillery z kanonem.

Tak przeczytałem opis i całkiem możliwe że o to mi właśnie chodziło. Przeczytałem opisy poprzednich odcinków, i chyba jednak lepiej byłoby mi się wziąć za serię od początku. Bo o ile główne wątki niejako pamiętam, to tylko ogólnikowo: walk z X > walka z Y.
W te 100 odcinków, jak się wciągnie to kwestia dobrego weekendu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 17:00, Mordant napisał:

Jak sprawa wygląda z Fairy Tail?

Szukałem czegoś dłuższego i skończonego (zawieszonego?), żebym mógł spędzić trochę czasu.
Jako, że to prawie 200 odcinków, a recenzje są bardzo różne to nie wiem czy jest sens
się za to brać.

Fairy Tail nie oglądałem więc na jego temat się nie wypowiem ale jeśli chodzi o coś dłuższego i zakończonego to z czystym sumieniem mogę polecić Hajime no Ippo. Obie serie + film i OVA to trochę ponad 100 episodów. Co prawda manga nadal wychodzi ale to taka trochę niekończąca się opowieść mająca już coś koło tysiąca chapterów XD Anime jednak jest naprawdę ładnie zakończone, dlatego można się za nie śmiało brać. Ogólnie to jeden z lepszych shonenów jakie widziałem, Naruciak czy Bleach mogą Ippo buty czyścić ;p Nad Ippo nie ma się co zastanawiać tylko od razu oglądać ;]
Ewentualnie Yu Yu Hakusho, sporo słabsze od Ippo, ale też naprawdę fajne, a zwłaszcza jeśli ktoś ma sentyment do tego typu oldschoolowej kreski. Yu Yu jest dosyć podobne do Dragon Balla czy Bleacha - czyli minimum fabuły maximum walk. Początek jest bardzo słaby i nudny, ale gdy już się rozkręci ogląda się to świetnie. AMV na zachętę http://www.youtube.com/watch?v=ZXx286dGRHA Theme Mortal Kombat dobrze pasuje do klimatu tego anime ;]

Dnia 10.05.2013 o 17:00, Mordant napisał:

Możliwe też, że bym dokończył Naruto i zabrał się za drugą serię. Problem w tym, że nie
wiem na czym skończyłem swego czasu. Skończyłem na czymś takim:

Spoiler

po walce z Orochimaru
(i przejściu Sasuke na ciemną stronę mocy) Naruto wrócił do wioski na trening

. /ciach/

Mhm, tak jak mówi Arcling, to chyba odcinek 135, czy coś koło tego. Dalej do samego końca pierwszej serii są, o ile dobrze kojarzę, fillery. Ja wytrzymałem gdzieś do 150 epka i na tym moja przygoda z Naruto się zakończyła ;p Imo nie ma sensu oglądać pierwszej serii dalej niż ten 135 ep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin ch45

Spoiler

Zgodnie z przewidywaniami Bernardt pozostawił po sobie niezły krater, a to, że Ryner przetrwa uderzenie też było rzeczą oczywistą. Spodziewałem się tylko, że dwie mniejsze tytany wyjdą z tego trochę bardziej poharatane, a tu widzimy co prawda parującego opancerzonego, ale forma Erena wydaje się po prostu znokautowana. Poza tym mamy kolejne dowody z jakich dupków składa się ta banda, zwana potocznie policją i troszkę gadających głów na temat przeszłości dzieciaków i nowej strategii. Hannes przeszedł daleką drogę od pijaczka z pierwszego chaptera ^^
Najciekawsze są oczywiście dwie ostatni strony. Poodgryzane kończyny Ymir pomału się regenerują, a w następnym chapterze moze wreszcie dowiemy się czegoś więcej o ludziach-tytanach czy tam "pilotach" jak lubię ich nazywać. Jeszcze gorszy cliffhanger niż ostatnio xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toaru Kagaku no Railgun S ep5

Sisters arc się powoli rozkręca, po pierwszym fillerowym odcinku reszta póki co jest w dużej mierze wierna mandze, zwłaszcza najnowszy odcinek w którym nie zabrakło krwi i

Spoiler

wyrywania nogi Misace 9982 choć z deka to ocenzurowali, ale może w wydaniu BD to naprawią (ogólnie podejrzewałem, że JC Staff całkiem pominie tą scenę, ale na szczęście postanowili mile zaskoczyć fanów mangi :P )

. Fajnie zrobili ending zmieniając go w stosunku do tych z pierwszych odcinków dzięki czemu końcówka odcinka świetnie buduje klimat przed kolejnym...

Narazie sezon drugi wygląda znacznie lepiej i mroczniej niż pierwszy i myślę, że póki co dobrze oddaje klimat mangi :)

BTW Po Sisters Arc bardzo możliwe, że zaadaptują novelę Railgun SS: Liberal Arts City, w którymś z poprzednich odcinków dziewczyny wspominały przygotowaniach do wycieczki do Kalifornii do Liberal Arts City, więc myślę, że coś jest na rzeczy :)

A tak w ogóle mógłby ktoś polecić jakąś dobrą novelę do poczytania? Póki co przeczytałem prawie wszystko co dotyczyło Toaru Majutsu no Index i szukam czegoś w podobnych klimatach s-f, fantasy.
Zastanawiałem się nad Sword Art Online, aby uzupełnić to co anime nie pokrywało. Jakby ktoś mógł które volume warto z tego przeczytać pod tym kątem...
Z innych jeszcze się zastanawiałem nad:
Suzumiya Haruhi Series, bo kontynuacji anime chyba się nie doczekam
Zero no Tsukaima, lubiłem anime, ale jakoś wydawało mi się, że czegoś w nim brakowało (przede wszystkim porządnego zakończenia?) a czytałem opinie, ze novela jest sporo lepsza... tylko zrezygnowałem póki co z tego, bo właśnie przeczytałem, że autor novel ZnT zmarł miesiąc temu i novela jest bez zakończenia, a ponoć 2 volume zostały tylko do końca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 18:11, cinus2 napisał:

Zastanawiałem się nad Sword Art Online, aby uzupełnić to co anime nie pokrywało. Jakby ktoś mógł które volume warto z tego przeczytać pod tym kątem...

1, 2, 3 i 4 tom zostały niemal w całości zanimowane (parę fragmentów zostało pominiętych lub zmienionych ale ma to znaczenie jedynie dla dodatkowego opowiadania "Caliber" z tomu 8) więc możesz je sobie odpuścić jeśli nie chcesz przerabiać tego samego. Tomy 5 i 6 pokrywają 3 arc (imo lepszy od drugiego ale od razu uprzedzam że niewiele ma wspólnego z realiami fantasy), tom 7 to osobna historia opowiadana z perspektywy Asuny (mniej akcji więcej dramatu) a tom 8 zawiera 2 opowiadania dodatkowe do 1 Arcu (jedno z nich "A Murder Case in the Area" zostało już zanimowane ale drugie "First Day" wciąż warto przeczytać) oraz jedno opowiadanie osadzone gdzieś pomiędzy 6 i 7 tomem (już wspomniany "Caliber"). Tomy 9, 10, 11, 12 i być może dalsze zawierają nowy duży arc którego totalnie nie trawię i który imo jest słabszy od wszystkiego co było przed nim (wliczając w to historie dodatkowe) więc nie polecę Ci jego czytania.
Oprócz tego jest jeszcze parę opowiadań dodatkowych (tak jak całą resztę znajdziesz je na Baka-Tsuki) które nie trafiły do żadnego tomu z pierwotnego cyklu ale przynajmniej częściowo załapały się do nowego tomu/cyklu The Sword Art Online: Progressive Series który chyba opowiada od nowa 1 arc SAO (być może w pełniejszy sposób bez takich olbrzymim timeskipów). Ten nowy tom nie został jeszcze w pełni przetłumaczony ale kilka z wcześniejszych wersji samych opowiadań możesz sobie przeczytać.

Dnia 11.05.2013 o 18:11, cinus2 napisał:

Zero no Tsukaima, lubiłem anime, ale jakoś wydawało mi się, że czegoś w nim brakowało (przede wszystkim porządnego zakończenia?) a czytałem opinie, ze novela jest sporo lepsza... tylko zrezygnowałem póki co z tego, bo właśnie przeczytałem, że autor novel ZnT zmarł miesiąc temu i novela jest bez zakończenia, a ponoć 2 volume zostały tylko do końca :(

Odpuść sobie nowelki ZnT i zamiast tego zabierz się za The Hill of Swords
http://www.fanfiction.net/s/6154638/1/The-Hill-of-Swords
rewelacyjny fanfic który jest crossoverem Zero no Tsukaima i Fate/Stay Night (miejsce akcji, większość postaci i sama fabuła są wzięte z ZnT ale Saito został zastąpiony przez już wyrośniętego Shirou) całość jest spójniejsza, ciekawsza i ogólnie bardziej "doszlifowana" niż oryginał ZnT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 18:11, cinus2 napisał:

A tak w ogóle mógłby ktoś polecić jakąś dobrą novelę do poczytania? Póki co przeczytałem
prawie wszystko co dotyczyło Toaru Majutsu no Index i szukam czegoś w podobnych klimatach
s-f, fantasy.

Jedyne co mi się kojarzy to fate/stay night ze względu na umieszczenie akcji we współczesności i obecności magii, ale to pewnie już znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 18:11, cinus2 napisał:

A tak w ogóle mógłby ktoś polecić jakąś dobrą novelę do poczytania? Póki co przeczytałem
prawie wszystko co dotyczyło Toaru Majutsu no Index i szukam czegoś w podobnych klimatach
s-f, fantasy.


Hmmm. czytam Bungaku Shoujo i ma elementy fantasy. Ogólnie polecam, przyjemnie się nad tą książką siedzi.

Jest zrobiona kinówka anime do tej serii, a opowiada ona historię z piątego tomu ( z ośmiu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 11:27, ww3pl napisał:

Nie jestem pewien, czy znajdziesz Kai w angielskiej wersji językowej, dlatego rzuciłem
go na koniec - to odświeżone Z w HD z konfetti, światełkami i innymi bajerami.


Tu tylko dodam, że Kai to remake tylko części DBZ, kończy się na sadze z Cellem, nie ma tu Majin Buu, więc jak ktoś chce całość obejrzeć to i tak trzeba szukać DBZ.
IMO DBZ >>> KAI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK ep 06

Dnia 12.05.2013 o 12:27, nightfaler napisał:

No i scenę

Spoiler

z resuscytacją diabli wzięli;(


Spoiler

Chodzi Ci o to że nie było widać flaków? W mandze też nie było to zbyt graficzne więc trudno powiedzieć że zastosowali tu jakąś przegiętą cenzurę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 16:42, Karharot napisał:

SnK ep 06

Spoiler

Chodzi Ci o to że nie było widać flaków? W mandze też nie było to zbyt graficzne więc
trudno powiedzieć że zastosowali tu jakąś przegiętą cenzurę...


Ale wciąż nie pokazali całości. Każde ujęcie było czymś przysłonięte ;p

Pic spoiler! Chyba, że ktoś już jest po 6 epku.

20130512182828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK ep 06

Dnia 12.05.2013 o 18:28, nightfaler napisał:

Ale wciąż nie pokazali całości. Każde ujęcie było czymś przysłonięte ;p

Pic spoiler! Chyba, że ktoś już jest po 6 epku.

Spoiler


IMHO, dobrze, że nie zrobili tych flaków, z prostego powodu. Ta scena w mandze ( to co pokazałeś, ogólnie to tej mangi nie czytam ), jest bezsensowna ratować, robić RKO osobie, która już nie żyje. Znajdź mi jakąś osobę, która ma tak oderwane ciało i przeżyła. Wiem, że to miłość, ale też trzeba mieć trochę rozsądku.
A scena w anime, wydaje mi się, jest po prostu głębsza, od tego co jest na tej stronie w mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się