Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2013 o 19:23, Piotrbov napisał:

SnK ep 06

Spoiler


IMHO, dobrze, że nie zrobili tych flaków, z prostego powodu. Ta scena w mandze ( to co
pokazałeś, ogólnie to tej mangi nie czytam ), jest bezsensowna ratować, robić RKO osobie,
która już nie żyje. Znajdź mi jakąś osobę, która ma tak oderwane ciało i przeżyła. Wiem,
że to miłość, ale też trzeba mieć trochę rozsądku.
A scena w anime, wydaje mi się, jest po prostu głębsza, od tego co jest na tej stronie
w mandze.


Spoiler

Tylko że oni nie są rozsądni, są w szoku, totalnym ryjącym mózgi szoku. To nawet nie jest miłość tylko zwyczajne zawieszenie mózgu, nie są w stanie pojąć i zaakceptować tego co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 18:28, nightfaler napisał:

> SnK ep 06
>

Spoiler

Chodzi Ci o to że nie było widać flaków? W mandze też nie było to zbyt graficzne
więc
> trudno powiedzieć że zastosowali tu jakąś przegiętą cenzurę...


Ale wciąż nie pokazali całości. Każde ujęcie było czymś przysłonięte ;p

Pic spoiler! Chyba, że ktoś już jest po 6 epku.

Faktycznie, w anime tak to pokazali, że nie byłem do końca pewny w jakim stanie jest poszkodowany.
@Piotrbov
Człowiek nie zawsze działa racjonalnie. A tym bardziej pod wpływem silnych emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK ep 06

Dnia 12.05.2013 o 18:28, nightfaler napisał:

Ale wciąż nie pokazali całości. Każde ujęcie było czymś przysłonięte ;p

Spoiler

Jeśli chodzi o to że w anime ujęcie nie było wystarczająco jednoznaczne to fakt. Myślałem że chodziło Ci o brak wystarczających jatek w tej scenie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 21:17, maniekk napisał:

To kto leci ze mną do Tokio? :D

Od razu do Tokio, słyszałem, że już są pielgrzymki do Oorai czy jak to miasto na którym się wzorowali z GuP nazywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 22:39, nightfaler napisał:

> To kto leci ze mną do Tokio? :D
Fundujesz wycieczkę?


To zależy, czy masz minimum 21 lat i jesteś zgrabną brunetką? hehehehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haiyore! Nyaruko-san W ep. 6

Kurczę, w tym odcinku to strzelają nawiązaniami do innych mang, anime na prawo i lewo. To jest świetne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 23:01, Piotrbov napisał:

Kurczę, w tym odcinku to strzelają nawiązaniami do innych mang, anime na prawo i lewo.
To jest świetne!

Też to zauważyłem. W przeciągu paru minut chyba z 4 tytuły padły. W poprzednich nie zauważyłem aż tak dużego wachlarza nawiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 23:14, Hellmut napisał:

> Kurczę, w tym odcinku to strzelają nawiązaniami do innych mang, anime na prawo i
lewo.
> To jest świetne!
Też to zauważyłem. W przeciągu paru minut chyba z 4 tytuły padły. W poprzednich nie zauważyłem
aż tak dużego wachlarza nawiązań.

http://nyaruref.blogspot.com/
Nie wszystkie nawiązania są tak oczywiste dla zachodniego odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 08:49, Pablo_Querte napisał:

http://nyaruref.blogspot.com/
Nie wszystkie nawiązania są tak oczywiste dla zachodniego odbiorcy.


Spoiler

Oż kurczę, sporo tego jest, i cooo? Ja się zastanawiałem, dlaczego Shanta, tak krzyczał, gdy było podane imię Kuroko to te same Seiyuu?



Ogólnie to dzięki temu, te anime widzę jeszcze lepiej, niż widziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać że dwa propozycje anime z haremem w tle . Jedyny warunek nie może wygrać childhood friend czy jak wy to nazywacie . Tyle tego na Malu że nie wiem co warte oglądnięcia . Miło by było gdyby te serie były również dobre ,zabawne ale średniawki też mogą być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 13:37, Darnok_Rukia napisał:

Mógłby mi ktoś podać że dwa propozycje anime z haremem w tle . Jedyny warunek nie może
wygrać childhood friend czy jak wy to nazywacie . Tyle tego na Malu że nie wiem co warte
oglądnięcia . Miło by było gdyby te serie były również dobre ,zabawne ale średniawki
też mogą być .


Haremówka i Chilhood Friend, przegrywa, przecież to będzie niezły spoiler, dlatego daje te nazwy w ten tag ;)
Ogólnie to haremówki nie są moją mocną stroną, czasami zdarzają sie perełki, ale one są naprawdę rzadkie.

Spoiler

Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
Baka to Test to Shoukanjuu ( w anime niedokończona walka, w VNce nie wiem )
Hoshizora e Kakaru Hashi
Kokoro Connect ( z grubsza, to też haremówka )
Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru! ( brak rozstrzygnięcia )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś dokładniej o gatunku? Harem dostaniesz we wszystkim, także byłoby łatwiej coś polecić jakbyś sprecyzował czego szukasz.

Zarzucę z głowy paroma dość różnymi tytułami:

Spoiler

- Boku wa Tomodachi ga Sukunai (szkolna komedia)
- Mashiroiro Symphony: The Color of Lovers (również szkolna komedia)
- Isekai no Seikishi Monogatari (mechy, sporo akcji i humoru, harem się pojawił przy okazji a nie jako główny motyw)
- Shuffle! (szkolna komedia, później bardziej w dramę się zamienia)
- Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru (kolejny szkolny harem)
- Seitokai no Ichizon (szkolna komedia, harem w krzywym zwierciadle ;P)
- IS: Infinite Stratos (szkolna komedia z mechami)
- Sekirei (harem z supermocami)


Z tym, że większość haremówek jest raczej bez rozstrzygnięcia...

Denpa Onna to Seishun Otoko
Udało mi się trafić na kolejną dobrą serię, która jest raczej dość nisko oceniana.
Pierwsze trzy odcinki mogłyby robić za swoją własną mini-serię. Wtedy zostałoby te 12-13 odcinków na aktualny sezon - może dzięki temu udałoby się autorom sensownie zamknąć fabułę. Czego tutaj właśnie zabrakło... Dopiero w "dodatkowym" 13tym epizodzie mamy zakończenie, które nie jest urwane, ale i tak zostawiono za dużo otwartych wątków (furtka pod drugi sezon?).

Zauważyłem, że sporo serii ma dodatkowe "bonusowe" epizody. O ile w większości produkcji są to zazwyczaj całkowicie odrębne wątki (często czysto fanserwisowe) - co mi zupełnie nie przeszkadza - to spora część jest po prostu wyciętymi zakończeniami, co jest trochę irytujące. A osoby, które oglądają serie na bieżąco to naprawdę musi krew zalewać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:34, Piotrbov napisał:

Haremówka i Chilhood Friend, przegrywa, przecież to będzie niezły spoiler, dlatego daje
te nazwy w ten tag ;)

Tak jest bardzo często w haremówkach, więc to w sumie żaden spoiler, jeśli ktoś już widział ich trochę to niczym go nie zaskoczy. Większość zresztą nie ma rozstrzygnięcia, jak bazuje na niedokończonej serii.

Dnia 13.05.2013 o 14:34, Piotrbov napisał:

Spoiler

Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
Baka to Test to Shoukanjuu ( w anime niedokończona walka, w VNce nie wiem )
Hoshizora e Kakaru Hashi
Kokoro Connect ( z grubsza, to też haremówka )
Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru! ( brak rozstrzygnięcia )


Baka to Test przecież nie bazuje na VN, tylko na LN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:46, Arcling napisał:

Tak jest bardzo często w haremówkach, więc to w sumie żaden spoiler, jeśli ktoś już widział
ich trochę to niczym go nie zaskoczy. Większość zresztą nie ma rozstrzygnięcia, jak bazuje
na niedokończonej serii.

Przyjaciółki z dzieciństwa będące na przegranej pozycji są prawie taką samą zasadą jak to, że dziewczę pojawiające się jako pierwsze na ekranie wygrywa (albo przoduje w rankingu, jeżeli nasz hero nie ma jaj, aby wybrać ;P).

Dnia 13.05.2013 o 14:46, Arcling napisał:

Kokoro Connect ( z grubsza, to też haremówka )

O, z opisu wygląda ciekawie. Dodane do Plan to Watch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:46, Arcling napisał:

Baka to Test przecież nie bazuje na VN, tylko na LN.


Aaa faktycznie, napisałem VN, a myślałem o LN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:52, Mordant napisał:

Przyjaciółki z dzieciństwa będące na przegranej pozycji są prawie taką samą zasadą jak
to, że dziewczę pojawiające się jako pierwsze na ekranie wygrywa (albo przoduje w rankingu,
jeżeli nasz hero nie ma jaj, aby wybrać ;P).

Tak, zwykle wygrywa właśnie tzw. "sudden appearance girlfriend" (a jeśli jest więcej niż jedna, no to właśnie ta, która pojawiła się pierwsza), a ta długo znana przez bohatera childhood friend/classmate przegrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się