Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2013 o 13:37, Darnok_Rukia napisał:

Mógłby mi ktoś podać że dwa propozycje anime z haremem w tle . Jedyny warunek nie może
wygrać childhood friend czy jak wy to nazywacie . Tyle tego na Malu że nie wiem co warte
oglądnięcia . Miło by było gdyby te serie były również dobre ,zabawne ale średniawki
też mogą być .


Ewentualnie od bidy może być Yosuga No Sora jeśli Incest cię nie odrzuca resztę znanych mi tytułów wymienili koledzy wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK #2-6

Dnia 13.05.2013 o 19:18, MisticGohan_MODED napisał:

Mocne :]
Swoją drogą... nie znoszę postaci takich jak Armin xp


Słabych, pełnych wątpliwości wobec samego siebie, nie będących w stanie działać racjonalnie w obliczu niebezpieczeństwa, potrzebujących wsparcia innych ergo ludzkich? ^^

Mogę Cię pocieszyć, że co prawda nigdy nie osiągnie zapierającego dech poziomu Mikasy, czy nawet

Spoiler

ś.p. Erena

, ale będzie miał swoje momenty jako strateg ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK #2-6

Dnia 13.05.2013 o 21:25, Alamut napisał:

Słabych, pełnych wątpliwości wobec samego siebie, nie będących w stanie działać racjonalnie
w obliczu niebezpieczeństwa, potrzebujących wsparcia innych ergo ludzkich? ^^

Tia... coś w ten deseń.

Dnia 13.05.2013 o 21:25, Alamut napisał:

... ale będzie miał swoje momenty jako strateg ;]

No chyba... od tego powinien był zacząć :P

@Buhahahahaha
NGE znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK #2-6

Dnia 13.05.2013 o 22:13, MisticGohan_MODED napisał:

Tia... coś w ten deseń.

Czy słyszę tu nutę niezadowolenia z własnego gatunku? ;3

Dnia 13.05.2013 o 22:13, MisticGohan_MODED napisał:

No chyba... od tego powinien był zacząć :P

Spójrz tylko na geniusz taktyczny gości dowodzących całą operacją - najwyższe oceny z taktyki i strategi, nieortodoksyjne myślenie etc. Jak wykorzystują ten talent? Mięso armatnie, na front -.-
Zupełnie jak BPP w Wiedźminie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 19:55, Buhahahahaha napisał:

Obejrz Neon Genesis Evangelion (TV) albo zagraj w Chaos;Head (VN), nerwica gwarantowana

Ale Shinji i Takki byli ciekawi, a Armin taki się nie wydaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 23:12, Pablo_Querte napisał:

Ale Shinji i Takki byli ciekawi, a Armin taki się nie wydaje :(


Shinji ciekawy? Przez większość serii zadawałem sobie pamiętne pytanie Mistrza Gildii z Fable:
"What the hell Hero?!"

Nie przeczę, można się z nim utożsamiać, w końcu jego "entuzjastyczna" reakcja na zostanie pilotem kilkupiętrowej "maszyny" jest prawdopodobnie najbardziej realistyczna w całej historii gatunku mecha, ale mimo wszystko! Każda z jego relacji międzyludzkich to jedno wielkie nieporozumienie, a modus operandi powtarzalny przez całą serię...

A Armin? Typowy człowiek przerażony sytuacją w jakiej się znalazł. Tyle dobrego, że wraz z rozwojem fabuły zaczyna... hm... "mężnieć" to zbyt mocne słowo, ale przynajmniej dorastać do roli żołnierza.

Co dziwne, ale w Shingeki no Kyojin najciekawsze są postacie kobiece. Mikasa, Annie, Sasha, Ymir, Christa - każda z tych dziewczyn ma jakąś mniej lub bardziej mroczną/zawoalowaną przeszłość i motywację. Dodatkowo każda przedstawia sobą jakiś archetyp silnej postaci kobiecej. Mikasa jest np. dziewczyną, która odrzuciła swoją kobiecość aby dorównać, czy w zasadzie przerosnąć mężczyzn z jej otoczenia; a Christa to znowu typ dziewczyny z sąsiedztwa, czułej i opiekuńczej, gotowej do poświęceń dla bliskich, skromnej, ale zarazem onieśmielającej chłopaków z oddziału.

Faceci to raczej stereotypy:
Eren - wananbe badass
Jean - jealous jerk
Bertholdt - gentle (and a little bit slow) giant
Conny - monkey boy

Najciekawsi są w zasadzie Ryner i Armin. Pierwszy to niby idealny typ żołnierza, muskularny, silne poczucie wspólnoty etc., ale każdy z jego komentarzy świadczy o tym, że pod tą blond czupryną czai się coś więcej, a Armin to "one sane man", czyli najbardziej realistyczna postać w klasie kadetów nr104.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat mnie czasem "przeraża" jak w niego wchodzę bo 99% piszących tutaj ma anime avka xD ale co tam :P to i tak komplement :P

Dobra miszcze, krótka piłka.
Mam ciśnienie na kreche kolorki, krótko mówiąc anime. Kiedyś słyszałem o tym całym Death Note
http://www.filmweb.pl/serial/Notatnik+śmierci-2006-349326

Z info wynika, że jest tylko 1 sezon. Czyżby słabe// ee średnmie, że nie zrobiono więcej, czy na tyle mocne i karmiące, że 37 odcinków wystarcza ?... i nie ma co ciągnąc struny i przeginać pały ?. jak z postaciami. ciekawe charaktery ?. itp itd.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK #2-6

Dnia 13.05.2013 o 22:31, Alamut napisał:

> Tia... coś w ten deseń.
Czy słyszę tu nutę niezadowolenia z własnego gatunku? ;3

No kurde... 100 lat beztroskiego opierdzielania się za murami zrobiło swoje ;/
Już zastanawiałem się dlaczego nie mają armat/balist/broni palnej itp... a tu kurde auto-regen x_x

No, ale na takich też jest sposób... np.: dekapitacja olbrzymimi ostrzami w kształcie gwiazdek wystrzeliwanych z balisty (niby metalu brakuje ale jakoś miecze wyrabiają), pułapki/zapadnie i moje ulubione materiały wybuchowe - bo liczy się pierdolnięcie ! (proch czarny mają na bank, więc może jest cień szansy na jakiś mocny materiał kruszący i inicjujący) :]

Dnia 13.05.2013 o 22:31, Alamut napisał:

> No chyba... od tego powinien był zacząć :P
Spójrz tylko na geniusz taktyczny gości dowodzących całą operacją - najwyższe oceny z
taktyki i strategi, nieortodoksyjne myślenie etc. Jak wykorzystują ten talent? Mięso
armatnie, na front -.-
Zupełnie jak BPP w Wiedźminie xD

Widać, że nie miał żadnych znajomości na wysokich stanowiskach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 04:20, Braveheart napisał:

cut

Właściwie to są dwa sezony zawarte w tych odcinkach.
Pierwszy kończy się tak przy 20 epie i jest zdecydowanie warty zobaczenia :]
Potem atmosfera serii niestety zaczyna chamować ;/

Ewentualnie zamiast całej serii możesz obejrzeć wersję reżyserską DN w postac 2 specjalnych odcinków: Death Note Rewrite. Tutaj także osobiście polecam zobaczyć pierwszy ep, który zawiera dobrze skompresowany 1 sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 04:20, Braveheart napisał:

Pozdrawiam.


Death Note jest uważany za cud, mistrzostwo świata jeśli chodzi o animację i ogólnie wielkie ardzydzieło. Przynajmniej moi znajomi tak mówią. Mi się podobały średnio. Pierwsze dwadzieścia parę odcinków było bardz, bardzo dobre, ale później... meh.
Pierwsze anime jakie obejrzałem to był Clymore - jeżel inie masz nic przeciwnko niec moroczniejszej fantazy ala wiedźmin to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 04:20, Braveheart napisał:

/Death Note/


Jedna z najbardziej przereklamowanych serii. Sam nie oglądałem anime, ale czytałem mangę i dałem sobie z nią spokój tak w okolicach połowy. Te 37 odcinków z tego co kojarzę chyba pokrywa całość materiału źródłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 04:25, MisticGohan_MODED napisał:

SnK #2-6
No, ale na takich też jest sposób... np.: dekapitacja olbrzymimi ostrzami w kształcie
gwiazdek wystrzeliwanych z balisty (niby metalu brakuje ale jakoś miecze wyrabiają),
pułapki/zapadnie i moje ulubione materiały wybuchowe - bo liczy się pierdolnięcie ! (proch
czarny mają na bank, więc może jest cień szansy na jakiś mocny materiał kruszący i inicjujący)
:]

Najprościej byłoby związać im nogi (tak jak to robiono w Star Wars xD) albo w jakiś inny sposób spowodować przewrócenie i wtedy zaatakować rdzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SnK #2-6

Dnia 14.05.2013 o 04:25, MisticGohan_MODED napisał:

No kurde... 100 lat beztroskiego opierdzielania się za murami zrobiło swoje ;/

Poczekaj aż poznasz lokalną kastę kapłanów i dyrdymały, w które wierzą. Jak jeszcze dojdzie prawda o ich wierze to zupełny facepalm...

Dnia 14.05.2013 o 04:25, MisticGohan_MODED napisał:

Już zastanawiałem się dlaczego nie mają armat/balist/broni palnej itp... a tu kurde auto-regen
x_x

Ta, cholernie irytująca cecha. Zwróć uwagę, że nawet jeśli wytną ten kawałek karkówki, ale pomylą się o kilka centymetrów to cała akcja na marne ;/

Dnia 14.05.2013 o 04:25, MisticGohan_MODED napisał:

No, ale na takich też jest sposób... np.: dekapitacja olbrzymimi ostrzami w kształcie
gwiazdek wystrzeliwanych z balisty

Nie zadziała. Widziałeś przecież jak jeden oberwał kulą armatnią w łeb to od razu zaczął się regenerować. Karkówka albo nici.

>(niby metalu brakuje ale jakoś miecze wyrabiają),
Tyle, że nie są to tradycyjne miecze, a bardziej coś w rodzaju tego tutaj:
http://www.abis.pl/abis_graf/1320402c1.jpg

Dnia 14.05.2013 o 04:25, MisticGohan_MODED napisał:

pułapki/zapadnie i moje ulubione materiały wybuchowe - bo liczy się pierdolnięcie ! (proch
czarny mają na bank, więc może jest cień szansy na jakiś mocny materiał kruszący i inicjujący)
:]

Ta fosa za bramą powinna była mieć jakieś kilkumetrowe kolce na dnie i ścianach, unieruchamiające ofiarę, która w nią wpadnie. Z dołka nawet tytan wylezie... Fajny byłby też grecki ogień ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 04:20, Braveheart napisał:

Z info wynika, że jest tylko 1 sezon. Czyżby słabe// ee średnmie, że nie zrobiono więcej,
czy na tyle mocne i karmiące, że 37 odcinków wystarcza ?... i nie ma co ciągnąc struny
i przeginać pały ?. jak z postaciami. ciekawe charaktery ?. itp itd.
Pozdrawiam.


Tak jak napisali koledzy: gdyby seria ograniczyłaby się do pierwszych 20 odcinków to byłaby bardzo dobra (tak też zresztą chcieli autorzy mangi, ale wydawnictwo namówiło ich do kontynuacji fabuły ze względu na ceny sprzedaży), a tak jest co najwyżej dobra. Nie rozumiem hype''u jaki wiązał się z jej oryginalną emisją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 09:51, Alamut napisał:

Tak jak napisali koledzy: gdyby seria ograniczyłaby się do pierwszych 20 odcinków to
byłaby bardzo dobra (tak też zresztą chcieli autorzy mangi, ale wydawnictwo namówiło
ich do kontynuacji fabuły ze względu na ceny sprzedaży), a tak jest co najwyżej dobra.
Nie rozumiem hype''u jaki wiązał się z jej oryginalną emisją...

Niestety DN jest typowym tytułem jadącym na hypie głównie wśród ludzi których mogę jedynie określić jako wananbe fanów anime. Niestety po zadaniu pytania co w nim takie wybitnego usłyszymy jak zwykle: Light, L, super mega uber fabuła, L,..... A niestety DN w takiej formie w jakiej zostało wydane jest co najwyżej średniakiem który jednak mocno ratuje jednak dobra kreska i tu przyznam świetny OST. Tu tak jak mówisz gdyby było wierne mandze to podskoczyło by z oceną +1. Tak samo teraz wszystko jest obsrane SAO i kultem Kirito które wśród niektórych zyskuje rangę DN tytułów akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 21:25, Alamut napisał:

SnK
czy nawet

Spoiler

ś.p. Erena

,
Bertholdt - gentle (and a little bit slow) giant


I see what you did there hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie, dzięki za odpowiedź od każdego, który mi ją udzielił. Na Was nie można się zawieść.
Co do Claymore o którym wspomniał Fimbulvinter. O tym tytule dowiedziałem się kiedyś wpisie na GS Karharota z tego co pamietam dał 10/10 zobaczyłem kilka screenów które tam dał i z miejsca wiedziałem, że to , to co na bank mi się spodoba. Problem [wiem wstyd potężny] polega na tym, że zabieram się do tego jakieś już eee 3 lata i do dziś tego nie widziałem :( a to proza życia a to sramto a to siamto. Na bank...
Ja tu jeszcze będę wracał pytać się Was jak [jak ten ostatni noob :P no bo przy Was i waszej wiedzy/doświadczeniu tak raczej jest] czy warto to czy tamto i owamto :) mam nadzieje, ze dostane odpowiedzi :) i tu kolejne pytanie
"Blood-C" ?? hmmm - opinie. ? :P patrzę po screenach i to mnie się podoba :P
Moje, że tak się wyrażę "portfolio" jeśli chodzi o anime jest dość biedne wręcz nędzne. Na palcach dwóch rąk mógłbym wymienić, jednak nigdy nie odrzucałem propozycji/opcji na jakieś dobre propozycje i tytuły by dać sobie spokój o tych realnych seriali/filmów. Anime to dobra rzecz [może bym się tym zaczął bardziej interesować hmmm]
Ogólnie mój gust i ukierunkowanie jest proste jeśli chodzi o anime. [Mrok/walki/zło/kamehameha/intrygi/spiski/potwory/demony/wampiry] itp itd etc.
Czyli klimaty Hellsing/Slayers/Dragon Ball/Ghost in The Shell/ Rycerze Zodiaku czy wcześniej wspomniany DN. [Nie mam wręcz ochoty i potrzeby na oglądanie i nigdy nie będę miał na oglądanie anime o słitaśnych jakiś tam podjaranych panienkach w pończoszkach czy w tych typowych azjatyckich sexi wdziankach, w których uczęszczają do szkół, bla bla bla wiecie o jaki typ mi chodzi. Wolałbym chyba Ed Edd & Eddy obejrzeć jeszcze raz... nie wspominając już o My Little Pony...? nigdy me oko nie spojrzy na to !! o kurde chyba wydałem na siebie wyrok śmierci XD, już Chin Chana wole :D] Po prostu nigdy mnie to nie kręciło i nie będzie kręcić nawet jakbym był tylko fanem anime o jakimś tam wyższym stopniu. Jednak czasem mam potrzebę a nawet i większą na obejrzenie czegoś fajnego. Na AXN Spin swego czasu nawet Naruto oglądałem [kilka odcinków, żeby nie było :P] jednak mnie to nie pochłonęło wcale. Słyszałem też o Bleach .. to by mnie chyba bardziej pociągnęło.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się