Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2013 o 21:46, Darnok_Rukia napisał:

Czy Gundam Seed Destiny to dobry początek dla nowego w tej serii ?

Jeśli już to lepiej zacznij od Gundam Seed bo Destiny to jego kontynuacja chociaż osobiście raczej bym ci polecił Gundam 00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ostatni arc był za bardzo przerysowany i pełen absurdów przez co trochę zaniżył wartość całości ale seria i tak ma ode mnie solidne 8/10.
Fajnie by było gdyby kolejną mangą tego autora znowu był jakiś mroczny s-f bo bez Gantza będzie bieda na tym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 17:23, Karharot napisał:

Jak dla mnie ostatni arc był za bardzo przerysowany i pełen absurdów przez co trochę
zaniżył wartość całości ale seria i tak ma ode mnie solidne 8/10.
Fajnie by było gdyby kolejną mangą tego autora znowu był jakiś mroczny s-f bo bez Gantza
będzie bieda na tym polu.


Przerysowany to on mógł być, ale właśnie te absurdy, niedopowiedzenia oraz traktowanie niektórych postaci po macoszemu było jak dla mnie najgorsze. Dziwaczne było też tempo fabuły - chwilami pędziła do przodu tak szybko, że trudno było się połapać w tym, co dzieje się w poszczególnych panelach, a kiedy indziej wlekła się po prostu niemiłosiernie. Przykładem niech będą

Spoiler

przygody Tae wśród kosmitów.

Na co to komu? Zrozumiałbym jeszcze, gdyby
Spoiler

ich społeczeństwo było diametralnie odmienne od naszego, ale w tej sytuacji...



Mimo wszystko u mnie również mocne 8/10. Szkoda troszkę tej pustki jeśli idzie o mroczne s-f, ale cóż poradzić? Na dodatek po rawach wygląda na to, że Deadman Wonderland też dobiegło końca... Dwie serie za jednym zamachem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jest jakaś strona, bezpieczna bez wirusów, na której można obejrzeć bezpłatnie anime? Wciągnęło mnie KissXsis (wkręciła mnie historia; nie jestem fetyszystą), ale na YT brakuje odcinka piątego i kilku jeszcze innych z napisami po angielsku. Zależy mi na anime z napisami po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 02:00, LubieWafle napisał:

Mam pytanie: czy jest jakaś strona, bezpieczna bez wirusów, na której można obejrzeć
bezpłatnie anime? Wciągnęło mnie KissXsis (wkręciła mnie historia; nie jestem fetyszystą),
ale na YT brakuje odcinka piątego i kilku jeszcze innych z napisami po angielsku. Zależy
mi na anime z napisami po angielsku.

Dodam, że przeczytałem posta na górze, ale chodzi mi o stronkę, na której można legalnie to obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 13:19, Alamut napisał:

Nom całkiem fajne, ale powiedz szczere - udało Ci się już coś zabić xD


4 w jednej rundzie ,łatwiej atakować tych większych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 16:07, Darnok_Rukia napisał:

4 w jednej rundzie ,łatwiej atakować tych większych .


Ok wykapowałem jak się "huśtać", ale póki co 1 na rundę to mój rekord. Mimo wszystko nieźle wciąga xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 00:18, LubieWafle napisał:

Jakie polecacie dojrzałe anime dziejące się mniej więcej we współczesności z nutką romantyzmu
oraz bez względnych mocy nadprzyrodzonych?

Toradora http://myanimelist.net/anime/4224/Toradora!
Clannad http://myanimelist.net/anime/2167/Clannad (zwłaszcza druga seria)
Bakuman http://myanimelist.net/anime/7674/Bakuman

Mocy nadprzyrodzonych praktycznie brak, współczesność jest, w każdej serii jest też dawka dramatu i trudno je nazwać niedojrzałymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 00:54, Kosmitus napisał:

> Jakie polecacie dojrzałe anime dziejące się mniej więcej we współczesności z nutką
romantyzmu
> oraz bez względnych mocy nadprzyrodzonych?
Toradora http://myanimelist.net/anime/4224/Toradora!
Clannad http://myanimelist.net/anime/2167/Clannad (zwłaszcza druga seria)
Bakuman http://myanimelist.net/anime/7674/Bakuman

Mocy nadprzyrodzonych praktycznie brak, współczesność jest, w każdej serii jest też dawka
dramatu i trudno je nazwać niedojrzałymi.

Clannad widziałem, kilka odcinków pierwszej serii. Jakoś tak nie spodobał mi się. Naiwne to wszystko. Resztę obczaję, aczkolwiek które Ty najbardziej polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 01:48, LubieWafle napisał:

Clannad widziałem, kilka odcinków pierwszej serii. Jakoś tak nie spodobał mi się. Naiwne
to wszystko. Resztę obczaję, aczkolwiek które Ty najbardziej polecasz?


Jeśli chodzi o mnie to Clannad i Toradora, z tewj listy wyżej. Co do Clannadu to sprawa jest taka, że pierwszy sezon jest tylko wstępem, do tego się dzieje w drugim sezonie, czyli After Story.
A i w którym miejscu jest to naciągane?

No i moja lista ( oprócz tego co było wyżej ): Beck, ef - a tale of memories, ef - a tale of melodies, Higashi no Eden, True Tears, Ore no Imouto, Sakamichi no Apollon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 01:48, LubieWafle napisał:

Clannad widziałem, kilka odcinków pierwszej serii. Jakoś tak nie spodobał mi się. Naiwne
to wszystko.

Mimo wszystko polecam obejrzeć dalej. Może faktycznie ten pastelowo cukierkowaty styl pierwszej serii nie każdemu może przypaść do gustu, ale wiedz, że druga jest raczej ciężkim dramatem niż komedią.

Dnia 28.06.2013 o 01:48, LubieWafle napisał:

Resztę obczaję, aczkolwiek które Ty najbardziej polecasz?

Z tych trzech osobiście najbardziej lubię Toradorę. Taka najbliższa ideałowi i najlepiej wyważona seria imo :)

Jeszcze z nieco innych klimatów, ale pasujące do twoich poprzednich wymagań:
Rainbow - opowieść o młodych ludziach przebywających w zakładzie dla młodocianych przestępców w powojennej Japonii. Seria momentami diabelnie mroczna i ciężka, a momentami pełna nadziei i niezłomnej walki z przeciwnościami.
Kaiji - bohater pogrążony w długach musi walczyć o przetrwanie w twardym świecie hazardu. Seria pełna epickich hazardowych starć gdzie bronią jest strategia, oszustwo, blef i silne nerwy. Poza tym dosyć podobne do Rainbow - walka z beznadziejną sytuacją oraz manly tears ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się