Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2013 o 00:18, LubieWafle napisał:

Jakie polecacie dojrzałe anime dziejące się mniej więcej we współczesności z nutką romantyzmu
oraz bez względnych mocy nadprzyrodzonych?


Sporo produkcji z gatunku hentai mieści się w tym zakresie. Ta wspomniana nutka romantyzmu jest tutaj odrobinę większa niż w innych produkcjach, ale przynajmniej nie ma się do czynienia z bohaterami debilami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 13:08, SiDi napisał:

Sporo produkcji z gatunku hentai mieści się w tym zakresie. Ta wspomniana nutka romantyzmu
jest tutaj odrobinę większa niż w innych produkcjach, ale przynajmniej nie ma się do
czynienia z bohaterami debilami.

Nie wiem czy to ironia, jednak mogę potwierdzić. Jak gadałem ze znajomym to widziałem, że romantyzm w normalnych anime to ecchi+dziecinne zachowania bohaterów. Hentai to co innego, jednak mnie hentai nie interesuje. Bardziej coś ecchi i nawet te naiwne zachowania mogą być.

@Piotrbov

Spoiler

Dawno oglądałem kilka odcinków, ale jedna z głównych bohaterek jest nieporadna, jednak dziecko ma. To mi się wydawało naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 13:29, LubieWafle napisał:

@Piotrbov

Spoiler

Dawno oglądałem kilka odcinków, ale jedna z głównych bohaterek jest nieporadna, jednak
dziecko ma. To mi się wydawało naciągane.


Przejdź się trochę po niektórych rodzinach i zobaczymy czy będzie to takie naciągane XD Jak to mawiają, życie pisze scenariusze o których najbardziej pokręconym scenarzystom się nie śniło. No i właśnie Clannad powinieneś obejrzeć, szczególnie After Story bo tam właśnie fabuła wychodzi Daleko poza ecchi i dziecinne zagrania. Zacznijmy od tego że główni bohaterowie KOŃCZĄ Liceum i zaczynają prawdziwe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 13:32, Hubi_Koshi napisał:

Przejdź się trochę po niektórych rodzinach i zobaczymy czy będzie to takie naciągane
XD

Może dlatego, że jestem wolontariuszem pomagającym takim rodzinom to wydaje mi się to naciągane. ;)

Dnia 28.06.2013 o 13:32, Hubi_Koshi napisał:

Jak to mawiają, życie pisze scenariusze o których najbardziej pokręconym scenarzystom
się nie śniło. No i właśnie Clannad powinieneś obejrzeć, szczególnie After Story bo tam
właśnie fabuła wychodzi Daleko poza ecchi i dziecinne zagrania. Zacznijmy od tego że
główni bohaterowie KOŃCZĄ Liceum i zaczynają prawdziwe życie.

Cóż, może dam szansę temu anime. W After Story są elementy romantyczne? I ile odcinków liczy pierwszy sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 13:36, LubieWafle napisał:

Cóż, może dam szansę temu anime. W After Story są elementy romantyczne? I ile odcinków
liczy pierwszy sezon?

Cała seria (w sensie obie) jest historią romantyczną i w sumie ecchi za dużo tam nie ma. Clannad jest jedną z nielicznych visual novelek bez scen erotycznych. After Story przez parę odcinków to dalej Clannad w liceum, ale potem bohaterowie to liceum kończą i muszą zacząć pracować na swoje dorosłe życie i zmagać się z problemami.
A długość standardowa, obie po jakieś 26 odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jednakże nie do końca, po części tylko ironia, z tego względu, że 95% bohaterów romantycznych anime to największe cioty znane na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 16:15, SiDi napisał:

Masz rację. Jednakże nie do końca, po części tylko ironia, z tego względu, że 95% bohaterów
romantycznych anime to największe cioty znane na świecie.

True.

Spoiler

W KissXsis, które niedawno oglądałem to widać, ale jakoś mi się to spodobało; nie incest czy ciotowaty bohater, ale ogólnie naiwna historia. Tutaj akurat to według mnie jest na plus i mniej więcej czegoś takiego mówiąc "romantyczne" szukałem

. Ecchi bym chciał (byle nie było tego nadmiar), ale hentaia nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 18:31, Zabujca_Smokuf napisał:

Dlaczego na większości stron (MAL, Wikipedia, Tanuki) przyjęło się, że istnieje 6 tomów
mangi ''Akira'', gdy na waneko.pl ( http://waneko.pl/shop/330-Akira) można ich kupić aż
19? Zależy to od wydawcy?

Bo w oryginale było wydane w 6 tomach, ale BARDZO grubych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namawiają mnie ludzie do obejrzenia "Elfen Lied". Słyszałem, ale nie miałem okazji obejrzeć. Dobre to? Skojarzyło mi się od razu z cukierkową i niewyżytą kot-kobietą, która wszystko rozwala. Jest w tym jakaś głębia? Tylko proszę bez spoilerów. :P

[Dlaczego zadajesz pytania w spoilerze? M - H]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 00:45, LubieWafle napisał:

Namawiają mnie ludzie do obejrzenia "Elfen Lied". Słyszałem, ale nie miałem okazji obejrzeć. Dobre to? Skojarzyło mi się od razu z cukierkową i niewyżytą kot-kobietą, która wszystko rozwala. Jest w tym jakaś głębia? Tylko proszę bez spoilerów. :P

Elfen Lied to kontrowersyjna mieszanka bardzo krwawej akcji (z udziałem gołych dziewczyn), lekkiej haremowej komedii (z udziałem gołych dziewczyn) i nieco cięższego dramatu psychologicznego (czasami bez gołych dziewczyn). Elementy te nie mieszają się za bardzo ze sobą i w danym momencie otrzymujesz albo krwawą rzeźnię, albo głupiutką komedię, albo materiał skłaniający do przemyśleń nad naturą ludzką, taka konstrukcja jest dość ryzykowna bo jeśli np. ktoś lubi jatki ale nie trawi haremowego humoru to z seansu zapamięta przede wszystkim to że połowa screentime''u została zmarnowana na jakieś nudnawe bzdury.
IMO seria jest interesująca ale od razu uprzedzam że anime nie zaadaptowało całości oryginalnego materiału i fabuła urywa się gdzieś tak w 2/3 historii bez zadowalającego zamknięcia większości wątków (druga seria miała być dokręcona ale pierwsza okazała się tak hardkorowa że nawet w Japonii były problemy z jej emisją więc projekt sequela upadł) i jeśli byś chciał poznać całość historii to musiałbyś sobie doczytać mangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin 13

Spoiler

W końcu zapchali tę dziurę... Zapowiedź następnego odcinka rozwiewa wątpliwości, że to będzie recap, niestety



I czy tylko mi się wydaje, że
Spoiler

z Levim jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hentai Ouji to Warawanai Neko
8/10
Przydałby się drugi sezon. Będzie mi trochę brakować tego loli-harem anime. Końcówka była całkiem sympatyczna. Nowelka wciąż wychodzi, a główny wątek jeszcze nie został do końca rozwiązany, więc materiału pewnie jeszcze będzie. Zakładając, że seria, jak wiele innych nie skończy jako kolejna pozostawiona bez kontynuacji.

20130630135507

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suisei no Gargantia 13 - END

Spoiler

Jestem... eee... zawiedziony głupio by brzmiało więc powiem że zaskoczony. Brak trupów wśród ludzi, żadnej tragedii... Urobutcher nas wszystkich zrobił w jajo O_o
Przy okazji, Chamber dołączył w moim umyśle do grona najbardziej badasskich AI jakie kiedykolwiek istniały, tuż obok Dahaka i BOLOsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suisei no Gargantia 13 - END

Dnia 30.06.2013 o 20:32, Hubi_Koshi napisał:


Spoiler

Jestem... eee... zawiedziony głupio by brzmiało więc powiem że zaskoczony. Brak trupów
wśród ludzi, żadnej tragedii... Urobutcher nas wszystkich zrobił w jajo O_o
Przy okazji, Chamber dołączył w moim umyśle do grona najbardziej badasskich AI jakie
kiedykolwiek istniały, tuż obok Dahaka i BOLOsów.



Spoiler

Z Chamberem to się zgodzę, prawdziwe BADASS AI. Wyrzucić pilota z kokpitu i "GO TO HELL TIN CAN!", a co mu tam. Choć w sumie szkoda mi zmarnowanego potencjału. Ja tu się spodziewałem że Striker chociaż z pół Gargantii wysadzi ;(



W sumie ode mnie uczciwe 7+/10. Kilka ładnych momentów WTF ale też sporo dłużyzny co w 13 odcinkowej serii nie powinno mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OreImo 2 13 - END
Odcinek bardzo dobry, ale czułem się nim zawiedziony. Od zakończenia sezonu liczyłem na coś z większym kopem, a tu dali coś takiego. Bardziej by mi to pasowało na jakiś special/ova, czy też jako pierwszy odcinek sezonu.
Ewentualnie, jakby zmienili miejscami ostatnie dwa odcinki...

Całość dostaje 9/10 ode mnie. IMHO najlepsza wiosenna seria.

Nyaruko 12 - END

Spoiler

-(Nyaruko:) What kind of moronic brain did you give it?
- We modeled it after Nyarlothtep.
... /point Nyaruko...
- (Nyaruko:) Huuh?


Odcinek również jakoś specjalnie się nie wybił. Zdołowanego Cthulu jednak tak fajnie się nie ogląda...


Tak poza tym. Jako, że powoli zaczynają się nowe, letnie serie, to może ktoś powie na co warto zwrócić uwagę (bo manga/novela dobra).

Oglądać będę n apewno (kontynuacje):
- Rozen Maiden
- Monogatari S2
- Highschool DxD S2
- Kami nomi zo Shiru Sekai S3

Dodatkowo, dość ciekawie (z opisów) wygląda dla mnie:
- Kamisama no Inai Nichiyoubi
- Makai Ouji: Devils and Realist
- Inu to Hasami wa Tsukaiyou
- Fate/kaleid liner Prisma Illya (zobaczymy co z tego wyjdzie)

Reszta raczej wpadnie pod kategorię "jak będzie miało dobre oceny, to się łyknie całość pod koniec sezonu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2013 o 21:23, Mordant napisał:

OreImo 2 13 - END
Odcinek bardzo dobry, ale czułem się nim zawiedziony. Od zakończenia sezonu liczyłem
na coś z większym kopem, a tu dali coś takiego. Bardziej by mi to pasowało na jakiś special/ova,
czy też jako pierwszy odcinek sezonu.
Ewentualnie, jakby zmienili miejscami ostatnie dwa odcinki...


Co do tego to nie jest koniec. Tak jak poprzednio będą jeszcze 3 odcinki emitowane gdzieś na przełomie sierpnia i września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się