Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Tego Genshikena z tego sezonu powinno się oglądać po Genshikenie 2? Bo po pierwszych dwóch minutach jakoś brakuje mi "ciągłości". 1 -> OVA -> 2 -> Nidaime, dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 12:52, Dared00 napisał:

Tego Genshikena z tego sezonu powinno się oglądać po Genshikenie 2? Bo po pierwszych dwóch minutach jakoś brakuje mi "ciągłości". 1 -> OVA -> 2 -> Nidaime, dobrze myślę?

Yup. Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 12:52, Dared00 napisał:

Tego Genshikena z tego sezonu powinno się oglądać po Genshikenie 2? Bo po pierwszych
dwóch minutach jakoś brakuje mi "ciągłości". 1 -> OVA -> 2 -> Nidaime, dobrze
myślę?


Bylo pisane, że i tak ten sezon obecny zrobił skok o około 12 rozdziałów względem tego Geshinken 2.

Ogólnie, ja za tą serią nie przepadam, jakoś mnie pierwszy sezon znudził nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że powoli przedzieram się przez Fairy Tail, to warto zapytać się zawczasu - kiedy oglądać poszczególne odcinki OVA/film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem. Dość późno bym zaczął je oglądać.
Ja jak oglądam anime, to najpierw odciniki ogladam, a na końcu Ovy i filmy, to najlepsza strategia. Tzn Ovy by ci zamocno za spoilerowały postacie, które się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece. Wiem, że to straszny tasiemiec i nikt mnie na namówi na oglądanie tego, ale jak jest z mangą? Wysoki poziom? Nie oczekuję nie wiadomo czego tylko ciekawej opowieści, którą będzie można poczytać na odstresowanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 01:56, Fimbulvinter napisał:

One Piece. Wiem, że to straszny tasiemiec i nikt mnie na namówi na oglądanie tego,

A kto by próbował, sam kiedyś się będziesz próbował od tego odciągnąć ;]

Dnia 09.07.2013 o 01:56, Fimbulvinter napisał:

jak jest z mangą? Wysoki poziom?

Szczyty szczytów, anime podobnie.

Dnia 09.07.2013 o 01:56, Fimbulvinter napisał:

Nie oczekuję nie wiadomo czego tylko ciekawej opowieści,
którą będzie można poczytać na odstresowanie się.

To pasuje jak ulał. Humor w OP jest nader przedni i nie brakuje go na żadnym panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 01:56, Fimbulvinter napisał:

One Piece. Wiem, że to straszny tasiemiec i nikt mnie na namówi na oglądanie tego, ale
jak jest z mangą? Wysoki poziom? Nie oczekuję nie wiadomo czego tylko ciekawej opowieści,
którą będzie można poczytać na odstresowanie się.

Naprawdę ciężko o ciekawszą mangę jeśli o shoneny chodzi. A jeśli o odstresowanie chodzi... cóż ta historia jest tak pełna zwariowanych postaci i jeszcze bardziej szalonych zwrotów akcji że nigdy się nie będziesz nudził XD Na dodatek jeśli jesteś ciut wrażliwy to nie raz się popłaczesz :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

Czekałem na ekranizację mangi już jakiś czas (w zasadzie od pierwszej zapowiedzi). PV`ka mnie nie zachwyciła i trochę nastawiła negatywnie. Po pierwszym epie jednak stwierdzam, że anime wygląda tak jak powinno. Dobra adaptacja, kreska fajnie przerysowana (co nie wszystkim się spodoba, wszak manga urokiem nie grzeszy) i dość dobrze dobrani aktorzy, a do tego bardzo fajny opening. Na pewno będę oglądać na bieżąco, jak dla mnie zapowiada się ciekawie.

Ktoś coś wie o nowym Rozen Maiden? W jakim kierunku to zmierza? W pierwszym epie miałem wrażenie, że streścili pierwsze 7 - 8 tomów mangi. Całe szczęście znam historie, więc nie pogubiłem się w fabule :)

PS. Kiedy w końcu wydadzą filmy Madoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 17:07, PAPISHON napisał:

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

Czekałem na ekranizację mangi już jakiś czas (w zasadzie od pierwszej zapowiedzi). PV`ka
mnie nie zachwyciła i trochę nastawiła negatywnie. Po pierwszym epie jednak stwierdzam,
że anime wygląda tak jak powinno. Dobra adaptacja, kreska fajnie przerysowana (co nie
wszystkim się spodoba, wszak manga urokiem nie grzeszy) i dość dobrze dobrani aktorzy,
a do tego bardzo fajny opening. Na pewno będę oglądać na bieżąco, jak dla mnie zapowiada
się ciekawie.

Ktoś coś wie o nowym Rozen Maiden? W jakim kierunku to zmierza? W pierwszym epie miałem
wrażenie, że streścili pierwsze 7 - 8 tomów mangi. Całe szczęście znam historie, więc
nie pogubiłem się w fabule :)

PS. Kiedy w końcu wydadzą filmy Madoki?

Scena parodiująca Death Note była świetnie zrealizowana xD Co do Rozen Maiden to teraz chyba będą ekranizować drugą część mangi. A Madoka ma mieć premierę w kinach 26 października, więc Blu-Ray pewnie dopiero w przyszłym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 01:56, Fimbulvinter napisał:

One Piece. Wiem, że to straszny tasiemiec i nikt mnie na namówi na oglądanie tego

Teraz tak mówisz. Potem obcęgami nie będzie ciebie można od ekranu odciągnąć, albo będziesz skracał sobie czas snu by jak najwięcej odcinków pochłonąć w ciągu jednej doby(chyba że masz na tą serię uczulenie. Rzadkie schorzenie ale się zdarza).

Dnia 09.07.2013 o 01:56, Fimbulvinter napisał:

jak jest z mangą? Wysoki poziom?

Nie czytałem lepszej. Serio. Gdyby każda manga za którą się biorę wciągała by tak jak One Piece to mógłbym przestać wychodzić z domu. Nie powinno porównywać się shonenów do innych gatunków ale w swoim OP jest bezkonkurencyjne i zjada najpopularniejszych rywali (Naruto i Bleacha) na śniadanie. W czym jest lepsze od innych? Wszystkie wątki w tej serii są z wyprzedzeniem hintowane(nawet na 7 lat naprzód przed wprowadzeniem właściwych elementów do mangi !), mimo 700 chapterów na karku wszystkie wydarzenia trzymają się kupy a czytelnik nie dochodzi do wniosku że autor dawno pogubił się we własnych pomysłach. Wręcz przeciwnie, ma się wrażenie że seria to olbrzymie puzzle które sensownie zaczynają składać się w całość. W przypadku słabszych arców wszystko ratuje humor, dzięki czemu nigdy nie jest nudno. Autor zdołał także utrzymać balans w sile postaci dzięki czemu walki dalej ogląda się z zaciekawieniem/podnieceniem. Z argumentów mocno subiektywnych mogę powiedzieć że wzbudza olbrzymie emocje. Płakałem wiele razy. Czasem było to kilka kropel, innym razem miałem kałużę na dywanie. Zalety mógł bym mnożyć np. bardzo ciekawe, ciągle rozbudowywane i zwariowane uniwersum, tyle że by mi życia na to nie starczyło. Tylko jedna uwaga. Nie wciąga od samego początku i trzeba poczekać te kilkadziesiąt chapterów by seria się rozkręciła.

Dnia 09.07.2013 o 01:56, Fimbulvinter napisał:

Nie oczekuję nie wiadomo czego tylko ciekawej opowieści, którą będzie można poczytać na > odstresowanie się.

Jeśli OP nie jest ciekawą opowieścią to nic nie jest. Jeśli chodzi o odstresowanie się to na początku seria wydaje się właściwie skupiać jedynie na humorze. Z czasem jednak staje się coraz bardziej poważna(mimo wszechobecnego humoru). Jeśli się zainteresujesz to na pewno nie będziesz czytać One Piece’a tylko po to by się odstresować (o ile w ogóle będzie to jeszcze możliwe).

Mocno przysłodziłem, ale seria idealna nie jest. Tylko po co pisać o minusach skoro przez plusy stają się kompletnie nieistotne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece 712

Spoiler

Ten Arc będzie jednym z dłuższych i fajniejszych arców z tego co widzę. Fabuła się rozwija dość powoli.
Cały czas czymś zaskakuje. Moc tamtej kolesiówy jest bardzo fajna xD. Lucy i Ucy cisną na arenie. Ogólnie dużo rzeczy dzieje się równolege ciekawe jak je połączy.



Czy warto czytać naruto, lub oglądać mangę. Szukam jakiegoś tasiemca na wakację. Przejrzałem kilka chapter-ów i nie wyglądało, to jakoś tak fajnie jak w one piece, czy fairy tail, albo
Spoiler

arca z Aizenem

w bleachu(kiedy był jeszcze zajebisty.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aku no Hana chapter 46

Ogólnie styl animacji w anime średnio mi podszedł (jeśli to jeszcze anime można nazwać, gdy reżyser po prostu wziął prawdziwych aktorów, wszystko nakręcił, a potem przepuścił przez rysunkowy filtr ...), ale fabuła mnie zaciekawiła, to sięgnąłem po mangę.

Spoiler

Ogólnie nie jest źle, ale pewnym zawodem jest dla mnie fakt, iż poziom nieustannie spada de facto, autor wymyśla coraz większe głupoty, a postaci, które nawet na początku można nawet darzyć sympatią szybko okazują się beznadziejnymi miernotami, które tylko irytują. W zasadzie dość szybko irytuje każda postać: niesamodzielny i uzależniony od wszystkich egoistystyczny Kasuga, pokręcona, ciesząca się ludzkim nieszczęściem Nakamura (swoją drogą "fajnie", że nigdy nie wyjaśniono jej motywów, ani dlaczego jest jaka jest. Słabo), czy porypana gwałcicielka Saeki, która trochę ni z gruchy, ni z pietruchy leci na takiego frajera jak Kasuga, a potem "walczy" o niego z Nakamurą. Chaptery od przeprowadzki głównego bohatera wydają się może troszkę lepsze, ale że Aya rzuciła roczny związek i pracę trochę ot tak, dla Kasugi, o którym wie tylko to, że jest dziwny i lubi książki ... srsly? Imo ten chapter byłby idealny już jako ostatni - happy end, Kasuga w końcu się ogarnia, spotkał miłą, normalną dziewczynę, dziękujemy państwu. Choć pewnie znowu zaraz pojawi się Nakamura i znowu rozpęta się chaos dla wszystkich. No cóż, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 15:53, qwerty5712 napisał:

One Piece 712

Spoiler

Ten Arc będzie jednym z dłuższych i fajniejszych arców z tego co widzę. Fabuła się
rozwija dość powoli.
Cały czas czymś zaskakuje. Moc tamtej kolesiówy jest bardzo fajna xD. Lucy i Ucy cisną
na arenie. Ogólnie dużo rzeczy dzieje się równolege ciekawe jak je połączy.


Spoiler

No cóż biorą się w końcu za jednego z Warlordów, to nie w kij dmuchał... ale jak już z nim skończa to Dofla będzie miał przewalone. A gościówa od sztuki... śmiałem się przez cały ten kawałek XD Dojdzie pewnie do mini-wersji tej wojny z Marinefordu.

Dnia 10.07.2013 o 15:53, qwerty5712 napisał:

Czy warto czytać naruto, lub oglądać mangę. Szukam jakiegoś tasiemca na wakację. Przejrzałem
kilka chapter-ów i nie wyglądało, to jakoś tak fajnie jak w one piece, czy fairy tail,
albo

Spoiler

arca z Aizenem

w bleachu(kiedy był jeszcze zajebisty.)

Jeśli chcesz fajnego tasiemca to proponowałbym Toriko, jego twórca i Oda (autor One Piece) są kumplami i miejscami nieźle to widać. Poza tym Toriko jest zwyczajnie... Awesome, zupełnie inne od typowych tasiemców. Główny bohater to inteligentny gość o ogromnej wiedzy i sporej mocy, na dodatek większość postaci jest mocno umięśniona jak w starych mangach. Do tego walki są KRWAWE, kończyny, krew, kawałki ciała, wszystko to lata we wszystkie strony. No i przygoda, poziomem zwariowania świat Toriko spokojnie dorównuje One Piece'owi.

Prawie zapomniałem, jeśli się zabierzesz za Toriko to KONIECZNIE manga. Anime jest mocno... ocenzurowane z powodu dużej brutalności walk w mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się