Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2013 o 16:44, LastOrder napisał:

Jeszcze nie widziałem tego show ale chyba uczestnicy wiedzieli w co się pakowali . Brutalność
zawsze w cenie ...

No właśnie że nie. W tym wypadku po prostu podczas przyjęcia do szkoły zostali uśpieni i obudzili się w "więzieniu" wewnątrz budynku z możliwością: żyjcie tu wiecznie lub zabijcie kogoś i nie dajcie się wykryć przez co przeżyjcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 16:51, Tomoya-kun napisał:

No właśnie że nie. W tym wypadku po prostu podczas przyjęcia do szkoły zostali uśpieni
i obudzili się w "więzieniu" wewnątrz budynku z możliwością: żyjcie tu wiecznie lub zabijcie
kogoś i nie dajcie się wykryć przez co przeżyjcie.


A to zmienia diametralnie mój pogląd . Brzmi troche jak fabuła Piły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 16:57, LastOrder napisał:

A to zmienia diametralnie mój pogląd . Brzmi troche jak fabuła Piły .

Coś w tym stylu tylko że poza bardzo aktywnym zachęcaniem ich do rzezi nie ma pułapek jako takich(no i kar za łamanie zasad). Oni po prostu mają siebie wykończyć nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 16:36, Tomoya-kun napisał:

A Danganronpa jest klasyfikowana jako horror głównie przez dużą brutalność (liczę na
wersję bez cenzury w przyszłości) i cały motyw psychologiczny zabij aby przeżyć.


Jak dla mnie ten róż jest specjalnie zrobiony, zawsze jednak mogę się mylić.

Danganronpa jest bardzo dobre, ale niestety oglądając ten odcinek czuję spore podobieństwa do Phoenix Wrighta, nawet ten sąd wyglądał podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 18:07, Buhahahahaha napisał:

Junko Enoshima pozdrawia

Zły kontekst, chodziło mi że właśnie zasady są bezwzględnie wprowadzane. Choć ta jest w sumie 1 nie męczymy Monobear''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje dobra manga (najlepiej w towarzystwie anime) o smokach? Nie chodzi mi o zabijanie ich, ale o tych bestiach będących pozytywnymi bohaterami, niekoniecznie głównymi. Będę wdzięczny za każdy tytuł spełniający kryteria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 18:29, Krytyczny napisał:

Czy istnieje dobra manga (najlepiej w towarzystwie anime) o smokach? Nie chodzi mi o
zabijanie ich, ale o tych bestiach będących pozytywnymi bohaterami, niekoniecznie głównymi.
Będę wdzięczny za każdy tytuł spełniający kryteria :)

Trochę o to ciężko, ale...
Fairy Tail - Smoki istnieją i kilka jest dość istotynymi postaciami, ale praktycznie ich nie ma bo zniknęły paręnaście lat wcześniej. Jednym z celów głównego bohatera jest odnalezienie jednego ze smoków.
Slayers - Smoki są tu ekwiwalentem Bogów, tych dobrych, którzy walczą z Mazoku (ekwiwalent demonów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 18:29, Krytyczny napisał:

Czy istnieje dobra manga (najlepiej w towarzystwie anime) o smokach? Nie chodzi mi o zabijanie ich, ale o tych bestiach będących pozytywnymi bohaterami, niekoniecznie głównymi. Będę wdzięczny za każdy tytuł spełniający kryteria :)

Do już wymienionych dodam jeszcze Id (lub Id - The Greatest Fusion Fantasy)
http://myanimelist.net/manga/595/Id
Niestety nie ma żadnej adaptacji anime ale historia oraz postacie są naprawdę fajne a smoki odgrywają tu znaczącą rolę i w przypadku 3 najczęściej występujących jest to rola pozytywna (na początku nie ma o nich zbyt wiele ale w dalszych tomach się to zmienia i przynajmniej jeden z nich występuje niemal tak często jak główne postacie (nie licząc tytułowego bohatera)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych wieści na dzisiaj. Pojawił się raw Gekijouban Mahou Shoujo Madoka Magica BD, w takim razie na dniach dostaniemy zsubbowaną wersję :3 Tylko na seans radzę sobie zostawić sporo czasu bo całość trwa ok. 240 min (tak to 1 i 2 film połączony w całość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 21:13, Tomoya-kun napisał:

Z dobrych wieści na dzisiaj. Pojawił się raw Gekijouban Mahou Shoujo Madoka Magica BD,
w takim razie na dniach dostaniemy zsubbowaną wersję :3 Tylko na seans radzę sobie zostawić
sporo czasu bo całość trwa ok. 240 min (tak to 1 i 2 film połączony w całość)

O, czyli one razem wyszły i jedynie na 3 film przyjdzie nam (długo) poczekać? Bardzo dobra wiadomość.

A tak na marginesie, wyłowione z Gundam Guy, ale myślę, że można to tutaj wrzucić:

20130720212903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 22:17, MisticGohan_MODED napisał:

Ostatnia pozycja z AGE xD

Ciekawe, zmarł po obejrzeniu czy może raczej poszedł kupić bilety do Japonii i jakąś siekierę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 21:29, Arcling napisał:

O, czyli one razem wyszły i jedynie na 3 film przyjdzie nam (długo) poczekać? Bardzo
dobra wiadomość.

Cóż między 1 i 2 filmem był jakiś tydzień przerwy więc nie dziwne że wydali to razem. No a niestety do premiery 3 (w końcu nowa historia) jeszcze ponad 3 miesiące. Więc pewnie dostaniemy go gdzieś o tej porze ale za rok. W każdym razie z tego co widziałem to już teraz można polecać pierwsze 2 filmy tym co nie widzieli oryginalnej serii (są jeszcze tacy?)

Dnia 20.07.2013 o 21:29, Arcling napisał:

A tak na marginesie, wyłowione z Gundam Guy, ale myślę, że można to tutaj wrzucić:

Hm.. ten chart zachęcił mnie aby sobie odświeżyć 08th MS team

Hubi
Może buduje własnego MS aby dorwać tego co to dziadostwo wymyślił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 22:20, Hubi_Koshi napisał:

Ciekawe, zmarł po obejrzeniu czy może raczej poszedł kupić bilety do Japonii i jakąś
siekierę?

Może też to być nawiązanie do słabej oglądalności AGE. W Japonii seria miała dość niską oglądalność, praktycznie znikomą wśród młodszych odbiorcówi, którzy z założenia mieli być głównym targetem. No cóż, Bandai się jednak nie poddaje i tym razem już nawet nie silono się na wymyślanie jakiejś konkretniejszej fabuły, niech bohaterowie walczą po prostu samymi Gunplami:
http://www.youtube.com/watch?v=f7ZZAWkIoqM

Najgorsze w tym jest to, że ma to być seria, więc na jakiegoś normalnego Gundama, poza ostatnim Unicornem i filmem kompilacyjnym AGE pewnie długo poczekamy. Ten ostatni może być zresztą lepszy niż cała seria, bo ma się skupić na Asemu i Zehearcie (obejmie zarówno 2, jak i 3 generację, w której dalej Asemu będzie głównym bohaterem). http://www.youtube.com/watch?v=MrkbDu0Txko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basilisk: Kouga Ninpou Chou
A myślałem, że to Emiya (Fate/Zero) grał nieczysto :).

Jeżeli ktoś lubi brudne zagrywki, sporą ilość walk, przemocy i ogólnie padających trupów - oglądać. Naprawdę jest to powiew świeżości po wszelkiego rodzaju anime, gdzie bohaterowie kierują się głupimi honorowymi kodeksami ponad najprostszą logiką oraz nie wykazują się choćby ksztą (odmiana?) zdrowego rozsądku (bo przecież darowanie życia naszego głównego przeciwnika, który zamordował XXX osób, tylko dlatego, że przeprosił lub powiedział, że miał złe dzieciństwo jest normalne, raaajt?).

Co prawda w paru miejscach trochę się przeciąga - mogliby z czystym sumieniem skrócić serię o te 2-3 odcinki.


A teraz czas na aktualności:
Monogatari ep3
Zupełnie nie poznałem Surugi z długimi włosami.
Dialog Hitagi oraz Karen po prostu świetny.
Shinobu is back! <3

I znowu tydzień czekania na odcinek, chlip, chlip.

Shingeki no Kyojin ep15
I kolejny odcinek z serii "zapychacz, że aż oczy bolą". Materiał, który faktycznie coś wnosi do serii można podsumować w jednym zdaniu. I to nawet nie koniecznie złożonym.
Jeszcze jeden taki odcinek, i seria zaliczy kolejny -1 do oceny.

Poza tym, ten nowy OP... Cóż, zawsze to półtora minuty życia do przodu (czytaj: automatyczny skip).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 11:40, Mordant napisał:


Shingeki no Kyojin ep15
I kolejny odcinek z serii "zapychacz, że aż oczy bolą". Materiał, który faktycznie coś
wnosi do serii można podsumować w jednym zdaniu. I to nawet nie koniecznie złożonym.
Jeszcze jeden taki odcinek, i seria zaliczy kolejny -1 do oceny.


Spokojnie -

Spoiler

następny odcinek to rekrutacja do wesołej kompanii, a potem to będzie jazda bez trzymanki


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosario + Vampire
Dobre anime do odpoczęcia nie jest jakieś specjalnie ambitne i ma powtarzalny schemat, ale można sobie potraktować to jako przerwę na coś ambitniejszego plus będę coraz bliżej pierwszego achivemnta na malgraphie za 100 tytułów anime(93).
Nie jest to ciut sprawiedliwe, bo special się liczy jako 1, One Piece jako 0(bo jest on going, a ma wartość 25+ tytułów).
No, ale przynajmniej wiem, że poświeciłem 45 dni mojego życia na anime( prawdopodobnie mógłbym je poświęcić na coś równie mniej produktywnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się