Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2013 o 21:43, Buhahahahaha napisał:

A jeżeli chcesz takie hard yandere, to polecam School Days (ten tytul jest tak uniwersalny
:3) i była jeszcze tutaj taka jedna manga Re:Birth - The Lunatic Taker, też ciekawa.


School Days mam w planach od dawna, ale chyba się przyjrzę.
O tym Re:Birth nie słyszałem, zainteresuje się skoro uważasz, że ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś opinie na temat mangi Prophecy? Po przejrzeniu kilku stron w Empiku wydawała się ciekawa, a przydałoby mi się coś do kupowania po zakończeniu NHK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 22:11, Dared00 napisał:

Ktoś ma jakieś opinie na temat mangi Prophecy? Po przejrzeniu kilku stron w Empiku wydawała
się ciekawa, a przydałoby mi się coś do kupowania po zakończeniu NHK.

A to i tak ma mieć tylko 3 tomy, więc zbytnio się nie obkupisz. Chociaż patrząc na tempo wydawania tytułów przez Studio JG... Może spróbuj Duds Hunt na próbę, tego samego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 22:25, Pablo_Querte napisał:

A to i tak ma mieć tylko 3 tomy, więc zbytnio się nie obkupisz. Chociaż patrząc na tempo
wydawania tytułów przez Studio JG...

Heh, wiem, kupowałem Tokyo Toy Box ;)

Dnia 06.08.2013 o 22:25, Pablo_Querte napisał:

Może spróbuj Duds Hunt na próbę, tego samego autora.

Hm, spróbuję. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 21:14, PAPISHON napisał:

Panowie, szukam dobrej mangi (ewentualnie anime też ujdzie) z motywem yandere. Szczerze mówiąc, fajnie byłoby gdyby była jedną z głównych postaci albo by fabuła kręciła się wokół niej.

Oprócz już wymienionego Re:Birth możesz też sprawdzić Elfen Lied, jak już przerobisz te dwie to zobacz czy Uwakoi (uwaga - NSFW, to jest kolejna manga autorki Aki-Sory i podobnie jak tamta balansuje na granicy hentai) lub Aflame Inferno (niestety prace nad mangą utknęły w miejscu jakieś 2 lata temu) również nie przypadną Ci do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 23:31, Ichibanboshi-kun napisał:

> Panowie, szukam dobrej mangi (ewentualnie anime też ujdzie) z motywem yandere.
Yandere Kanojo?

Dzięki! Biorę się już za to, jestem ciekawy czy będzie to choć trochę dobre. Ale to 4koma więc powinno dać radę :)
Wpierw zaznajomię się z tym, następnie Re:Birth i resztą mang poleconych przez Karharota.

Panowie jak zwykle pomocni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampfer
Co mogę powiedzieć. Na razie obejrzałem 1 odcinek. Musiałem zrobić małą przerwę od Seikon no Qwaser.
Po pierwszym odcinku nie zapowiada się, żeby było zbyt dużo fanserwisu.
Jednak i tu sprawdzam się zdanie "gdzie kończy się logika tam zaczyna się echii".
Ostatnio dodałem sobie do my anime list według szukania ładnych bohaterek( Shizuku) i tak jakoś wy filtrowałem ta serię.

Główną bohaterką jest główny bohater. Tak tak. A tak na serio, to miłość głównego bohatera kocha się w głównej bohaterce będącej głównym bohaterem. Kampfer-em może być tyko kobieta i jakimś fartem nasz bohater dostał taką moc i przemienia się teraz w różnych okolicznościach w kobietę.
Trochę się boję, że przez tą skomplikowanie fabuły animę może ciut stracić. Jednak nie zapowiada się źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 22:20, qwerty5712 napisał:

Kampfer
Co mogę powiedzieć. Na razie obejrzałem 1 odcinek. Musiałem zrobić małą przerwę od Seikon
no Qwaser.
Po pierwszym odcinku nie zapowiada się, żeby było zbyt dużo fanserwisu.
Jednak i tu sprawdzam się zdanie "gdzie kończy się logika tam zaczyna się echii".
Ostatnio dodałem sobie do my anime list według szukania ładnych bohaterek( Shizuku) i
tak jakoś wy filtrowałem ta serię.

Główną bohaterką jest główny bohater. Tak tak. A tak na serio, to miłość głównego bohatera
kocha się w głównej bohaterce będącej głównym bohaterem. Kampfer-em może być tyko kobieta
i jakimś fartem nasz bohater dostał taką moc i przemienia się teraz w różnych okolicznościach
w kobietę.
Trochę się boję, że przez tą skomplikowanie fabuły animę może ciut stracić. Jednak nie
zapowiada się źle.


Niech mi ktoś powie jak się nazywało to anime o puszkach z napojami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 22:36, Tomoya-kun napisał:

> Niech mi ktoś powie jak się nazywało to anime o puszkach z napojami.
>
Akikan

Czyli cudo na którego drugi sezon cały czas czekam ;(
[edit] Głos z endingu jest naturalnie bardzo znany z płyt Alstroemeria Records :) http://www.youtube.com/watch?v=II8Urvq9TcE

W końcu obejrząłem Evangelion 3.33, Wiadomo - bomba.

Spoiler

Shinji znów dał dupy, roztrzęsiony pajac, ale i tak wciąż jest lepszy od poprzedniego ze rzeczywistości NGE. Całe szczęście zwiastun zapowiada, że się pozbiera co bardzo mnie cieszy. Równie mocno jak żywa i świetna Asuka, która z dosyć irytującej baby (NGE) przerodziła się w porządną postać, którą się lubi i chce oglądać. Szczególnie chce widzieć jak wklepie trochę rozumu do łba Shinji''ego.
Nie mogę się doczekać Evangelion 4.0 i mam nadzieję, że Gendou będzie umierał powoli i bardzo cierpiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 02:04, Ichibanboshi-kun napisał:

Czyli cudo na którego drugi sezon cały czas czekam ;(

Niestety to tylko jedna z bardzo wielu serii które zaginęły w mrokach dziejów bez porządnej kontynuacji. Tak samo było chociażby z Nyankoi (tu nawet mangę olano)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 08:48, Tomoya-kun napisał:

Niestety to tylko jedna z bardzo wielu serii które zaginęły w mrokach dziejów bez porządnej
kontynuacji. Tak samo było chociażby z Nyankoi (tu nawet mangę olano)

Nad czym ubolewam z całego serca. O ile serial był w porządku, to manga była super. Niestety, od początku były problemy z jej wydawaniem :(

btw. Wyszyły jakieś Slice of Life/Romance warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 21:30, Tomoya-kun napisał:

Widzę że TM wprowadził nową wersję Sabera: Sakura Saber

Lovely :-3 Wygląda odrobinkę jak zmieszanie Saber Alter z Ryogi Shiki...

Hehe a jutro... a jutro w końcu dostaniemy Saber Alter vs. Archer Illya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodomo no Jikan
Anime mnie totalnie zaskoczyło. Myślałem, że serię dropnę po paru odcinkach, gdyż spodziewałem się zalewu loli fanserwisu... A tutaj niespodziewanie dostajemy sporo dramatu, całkiem ciekawe relacje między bohaterami, no i elementy ecchi specjalnie nie przeszkadzają (nie wydawały się nachalne/niesmaczne).

Yumekui Marry
Aww... Seria całkiem przyjemna, ale brak kontynuacji to ogromny minus. Ma się wrażenie, że anime było planowane na (co najmniej) dwa sezony, gdzie w pierwszym jedynie pootwierano główne wątki i przedstawiono postaci w oczekiwaniu od pełen akcji/odpowiedzi kolejny sezon... A tu taka niemiła niespodzianka...

Spoiler

Wątek Chasera wydawał się mieć spore znaczenie, a został (praktycznie) zapomniany....
Ogólnie postać Merry: flashbacki Yumeji+Merry z dzieciństwa, jakim cudem znalazła się w Realu, kim jest i o co chodzi z jej enrage mode (bransoletki z kluczami?)
Postać Yumeji - czym on jest, czemu widzi sny innych i może wchodzić do nich bez problemu.
Lighthouse - big bad antagonist... który pojawił się w jednej scenie? WTF!


I za pewne sporo innych, ale to takie najbardziej rzucające się w oczy.

Eh, aż mi się Pandora Hearts przypomniało. Tam również narobiono smaku, a kontynuacji nie ma :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się