Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2013 o 19:05, Fimbulvinter napisał:

Nie wiem czy padało pytanie, ale może ktoś podać rozdział mangi, na którym kończą się Beck i SnK?

Takie rzeczy najłatwiej jest sprawdzić na manga-updates w sekcji "Anime Start/End Chapter" :) ->
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=49
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=47446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 09:21, Pawciu45 napisał:

Tak. Poprzednie style były bardziej wyraziste. Patrząc na ich dzisiejsze praca, mało
kto pomyślałby, że to oni zrobili Full Metal Panic!. Skąd to się wzieło u nich, to nie
wiem. Pewnie to się teraz lepiej sprzedaje. Haruhi miała jeszcze dobry styl rysunku i
też mogła być moe a teraz to tak jakby plama pasteli na ekranie.

http://iwannarofl.com/years_1292.html


Włąśnie, ciężko sobie teraz wyobrazić, że to oni są odpowiedzialni za niesamowitą kreskę w Clannadach, Lucky Star czy Haruhi. Wydaje mi się, że to wszystko z powodu ogromnej popularności K-ON. Większość była zachwycona ich chwytającą za serce słodkością co się odbiło mocno na kwocie, która wpłynęła do kieszeni właścicieli marki.
Co do Haruhi to wystarczy spojrzeć na serial pierwszy, a drugi (zniesławione Endless Story). Wyraźnie w drugim widać, że jest to już kreska postkejonowska. Miękkie światło i moe Haruhi.

Jednakże nie można odmówić im tego, że pomimo odpychającej ilości słodyczy w ich nowym stylu, to pod względem wykonania, wciąż są świetni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś może te Higurashi Outbreak?? Tak wogóle trochę tych OVA wyszło do tej serii ale czy jest coś bardziej wartego niż jakiś fragmencik w którym widziałem bohaterów przebranych za czarodziejki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Outbreak jest taki... spokojniejszy. Nie ma fanserviceu ani nikomu z głównych bohaterów nie odwala maniana. Ale tak czy siak bejsbol i tasak idą w pewnym momencie w ruch.

Co do pozostałych OVA, chyba tylko 2,3 i 4 epizod Rei jest warty uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka★Magica Movie 3: Hangyaku no Monogatari


Gwoli ścisłości - wersja na BD jeszcze nie wyszła, jedyną opcją jest camrip. Z tym że choć raz wyszedł wyjątkowo udany camrip i nie ma co narzekać, jakość dźwięku i grafiki jest naprawdę niezła, raptem w kilku miejscach obraz jest o kilka stopni za bardzo w prawo (to nie jest tak że to też skacze, jest stabilne). Więc można śmiało oglądać bez ryzyka utraty wzroku. Naprawdę.

A warto! Większy mindfuck niż Neon Genesis Evangellion (a pomyśleć iż ostatnio zaczynałem wątpić w moce Urobutchera)!

Spoiler

Powiem tak - biedny Kyubey ;( Jasne, lekko przegiął ale przypadkowo zamienił Homurę w prawdziwego Lucyfera. A on tylko chciał powrotu komuniz... znaczy się czasów sprzed Godoki. Ale nie, reformatorka się znalazła i nie tylko zepsuła mu plany a od razu uczyniła swoim niewolnikiem, Madoce zabrała boskie moce i tak dalej. Ciekawe tylko co będzie DALEJ. Wielka wojna pomiędzy Bogiem a Diabłem?

Zresztą Homura mówiła coś o zniszczeniu magii i wszechświata. Cóż... YOU BROKE HEY KYUBEY! Ale nie powiem, takie wejście nowego villaina naprawdę mnie zatkało. Począwszy od świata wyobrażonego, poprzez obudzenie się, zniszczenie planów Kyubego...a kiedy już myślałem że Madoka ją zabierze ze sobą to... NOPE! Yuri w najczystszej postaci i tyle, Homura oszalała z miłości i postanowiła przebić Madokę w zmianie planów wszechświata. Good way to break the (almost) happy end indeed!

Poza tym - Mami to już nie side character niebędący ważną postacią?! No co to ma być że jeździ Homurę jak chce i przewiduje KAŻDY jej ruch!? Notebene, walka epicka :P



10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 23:17, Ichibanboshi-kun napisał:

Jednakże nie można odmówić im tego, że pomimo odpychającej ilości słodyczy w ich nowym
stylu, to pod względem wykonania, wciąż są świetni.


Dobre i sensowne użycie pasteli występuje w Higurashi. W animacjach KyoAni, o których rozmawiamy wszystko jest takie nie ostre i nie widać dokładnie lini odgradzających jeden przedmiot od drugiego. Można owe dostrzec tylko po tym gdzie stykają się kolory. Nie chodzi mi, żeby ktoś mi rysował wszystkie kontury grubą krechą, ale dobrze by było chociaż lekko to zaznaczyć. Tak jak mówiłem, mi to wygląda jak plama pasteli. Jeszcze to mękkie światło daje efekt podobny do tego, gdy ktoś na fotografii przesadzi z HDRem.

Zapomniałem jeszcze dodać, że jeśli chodzi o szczegóły, to tła są ok, ale postacii cierpią na ich brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill 07

Bardzo przyjemny odcinek i to na dodatek z przesłaniem. Zaraz... przesłaniem? To dobra seria? o_O

Spoiler

Cały ten pomysł z własnym klubem daje nam - obok walk, gagów, etc. - szansę na głębsze spojrzenie na Mako. A trochę tej głębi do patrzenia jest. Ta na pozór głupiutka dziewczynka jest w stanie, po pewnym wdrożeniu, sprostać chorej biurokracji reżimu Satsuki oraz wykorzystać dwugwiazdkowy mundurek lepiej niż jakakolwiek fajtłapa poza tą dziewczyną od tenisa! A to naprawdę coś o_O A te spotkania dla szefów klubów wyglądają jak spotkanie apostołów z Berserka - te mundurki nadają ludziom formę potworów. Należy też wspomnieć, że cały system klubów jest jak zamek z piasku, ale kierownictwo przynajmniej dostrzega jego wady

Coraz bardziej lubię też Satsuki. Ta jej filozofia "Humans are just pigs in clothes" naprawdę do mnie przemawia. Dziewczyna wie z czym ma do czynienia... Sposób w jaki aura jej prezencji spływa na szkołę przypomina mi światło Astronomiconu xD



A w następnym odcinku: Ira i prawo jazdy xD

20131115230022

20131115230041

20131115230123

20131115230139

20131115230148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 23:02, Alamut napisał:

Kill la kill 07

Spoiler

Cały ten pomysł z własnym klubem daje nam - obok walk, gagów, etc. - szansę na głębsze
spojrzenie na Mako. A trochę tej głębi do patrzenia jest. Ta na pozór głupiutka dziewczynka
jest w stanie, po pewnym wdrożeniu, sprostać chorej biurokracji reżimu Satsuki oraz wykorzystać
dwugwiazdkowy mundurek lepiej niż jakakolwiek fajtłapa poza tą dziewczyną od tenisa!
A to naprawdę coś o_O A te spotkania dla szefów klubów wyglądają jak spotkanie apostołów
z Berserka - te mundurki nadają ludziom formę potworów. Należy też wspomnieć, że cały
system klubów jest jak zamek z piasku, ale kierownictwo przynajmniej dostrzega jego wady



Spoiler

Co do dziewczyny od Tenisa to bym się jednak nie zgodził. Ona sobie nie radziła lepiej, Sanageyama i Mako po prostu zmusili Ryuuko do walki w warunkach które jej niesamowicie nie sprzyjały. Normanie tenisistka nie przeżyła by pięciu sekund przeciwko Ryuuko. Poza tym nie dałeś najlepszego XD


Yuri Banzai!

20131115231320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill 07

Dnia 15.11.2013 o 23:14, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Co do dziewczyny od Tenisa to bym się jednak nie zgodził. Ona sobie nie radziła lepiej,
Sanageyama i Mako po prostu zmusili Ryuuko do walki w warunkach które jej niesamowicie
nie sprzyjały. Normanie tenisistka nie przeżyła by pięciu sekund przeciwko Ryuuko.


Spoiler

Co za nie sprzyjające warunki? Widziałeś jakikolwiek dwugwiazdkowy gakku uniform, który miałby taki arsenał i dokonał takich zniszczeń w otoczeniu? Mako''s send everyone flying! To tylko teorię o scissor woman xD



Dnia 15.11.2013 o 23:14, Hubi_Koshi napisał:

Yuri Banzai!

You and your weird ideas... Aren''t we on the Ryutsuki ship?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 23:52, Alamut napisał:

Kill la kill 07

Spoiler

Co za nie sprzyjające warunki? Widziałeś jakikolwiek dwugwiazdkowy gakku uniform,
który miałby taki arsenał i dokonał takich zniszczeń w otoczeniu? Mako''s send everyone
flying! To tylko teorię o scissor woman xD


A takie że musiała grać w grę na której się nie znała ze sprzętem który zwyczajnie nie dawał rady wytrzymać jej powera. W momencie gdy ten problem rozwiązała Tenisistka została... obdarta z woli walki XD Problem z Two-Starami polega na tym że zwyczajnie nie mają kiedy pokazać swojego arsenału bo to słabiutcy jednostrzałowcy dla Ryuuko.

Dnia 15.11.2013 o 23:52, Alamut napisał:

You and your weird ideas... Aren''t we on the Ryutsuki ship?

I wouldn''t mind a Yuri Threesome...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill 07

Dnia 15.11.2013 o 23:57, Hubi_Koshi napisał:

A takie że musiała grać w grę na której się nie znała ze sprzętem który zwyczajnie nie
dawał rady wytrzymać jej powera. W momencie gdy ten problem rozwiązała Tenisistka została...
obdarta z woli walki XD Problem z Two-Starami polega na tym że zwyczajnie nie mają kiedy
pokazać swojego arsenału bo to słabiutcy jednostrzałowcy dla Ryuuko.

Nie mówiłem o tenisistce tylko o Mako ;P Napisałeś "Sanageyama i Mako po prostu zmusili Ryuuko do walki w warunkach które jej niesamowicie nie sprzyjały". Dlatego się pytam gdzie tu niesprzyjające warunki? Tenisistka ok, ale ta dwójka?

Dnia 15.11.2013 o 23:57, Hubi_Koshi napisał:

> You and your weird ideas... Aren''t we on the Ryutsuki ship?
I wouldn''t mind a Yuri Threesome...

Oh...Kei... Whateverz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 00:36, Alamut napisał:

Kill la kill 07
Nie mówiłem o tenisistce tylko o Mako ;P Napisałeś "Sanageyama i Mako po prostu zmusili
Ryuuko do walki w warunkach które jej niesamowicie nie sprzyjały". Dlatego się pytam
gdzie tu niesprzyjające warunki? Tenisistka ok, ale ta dwójka?

Ach wybacz, źle to ująłem. Miałem na myśli że w tamtym odcinku Mako do spółki z Sanageyamą wpakowali Ryuuko w niesprzyjającą dla niej walkę.

Dnia 16.11.2013 o 00:36, Alamut napisał:

Oh...Kei... Whateverz

The More The Merrier!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill 07

Dnia 16.11.2013 o 00:38, Hubi_Koshi napisał:

Ach wybacz, źle to ująłem. Miałem na myśli że w tamtym odcinku Mako do spółki z Sanageyamą
wpakowali Ryuuko w niesprzyjającą dla niej walkę.

Mako rozumiem ale Samageyama? Ryuuko was as cocky as him for the fight xD

Dnia 16.11.2013 o 00:38, Hubi_Koshi napisał:

The More The Merrier!

Soon you will even add the pink haired one.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 01:05, Alamut napisał:

Kill la kill 07
Mako rozumiem ale Samageyama? Ryuuko was as cocky as him for the fight xD

Cóż przecież to on narzucał reguły i wrzeszczał gdy Ryuuko je łamała.

Dnia 16.11.2013 o 01:05, Alamut napisał:

Soon you will even add the pink haired one.

Way ahead of you, already did XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill 07

Dnia 16.11.2013 o 01:10, Hubi_Koshi napisał:

Cóż przecież to on narzucał reguły i wrzeszczał gdy Ryuuko je łamała.

Na wojnie i w walce nie ma zasad ;p

Dnia 16.11.2013 o 01:10, Hubi_Koshi napisał:

Way ahead of you, already did XD

That''s a foursome xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się