Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2013 o 21:19, Alamut napisał:

Kill la kill ep11

Dotarliśmy do punktu zwrotnego w opowieści...

Spoiler

Wszyscy z Elite Four dostali w kość
i pojawia się wreszcie Scissor Woman

Następny odcinek będzie apokaliptyczny! Co ważniejsze
jednak - matka Satsuki to Rainbow Dash o_O

Plus:
1. Słowa Inumuty nt. laptopa to najprawdziwsza prawda!
2.
Spoiler

Mako dogaduje się ze wszystkimi z Elite Four


3. Cała Elite Four to banda choleryków xD
4. Scena
Spoiler

synchronizacji dźwiękowej pomiedzy Ryuuko i Senketsu

jest genialna!

2014 rok rozpocznę pewnie Kill la kill.
Aktualnie brak czasu, żeby zacząć :/ No najwyżej, że skończę Triguna.
Swoją drogą bardzo fajne anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill ep11

Dnia 12.12.2013 o 21:19, Alamut napisał:

Dotarliśmy do punktu zwrotnego w opowieści...

Spoiler

Wszyscy z Elite Four dostali w kość
i pojawia się wreszcie Scissor Woman

Następny odcinek będzie apokaliptyczny! Co ważniejsze
jednak - matka Satsuki to Rainbow Dash o_O

To odcinek był ultra mocny :] Następny będzie musiał być giga(drill) mocny :]

Dnia 12.12.2013 o 21:19, Alamut napisał:

Plus:
1. Słowa Inumuty nt. laptopa to najprawdziwsza prawda!

Tu się z nim zgodzę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trigun skończony
Cóż mogę rzec niby miał być gorszy od Cowboy Bebob, ale okazał się lepszy.
Fabuła rozpędza się od połowy odcinka i sprytnie trzyma do końca z odpowiedzami na nie które pytania.
Z początku jak, to oglądałem, to spodziewałem się, że to będzie komedia xD, ale im dalej szedłem w las tym świata przedstawiony w Trigunie rozkręcał się. Dobrze, że nie czytałem spojlerów, bo anime mnie zaskoczyło bardzo.

Jest pare rzeczy do, których się mógłbym przyczepić np do głownych bohaterek.

Daje 9/10, bo a) fajny openning, b) lubie stare anime , c) fajny pomysł ...
zabrałem 1, bo do perfekcji mi zabrakło paru rzeczy, ale możliwe, że też nie dostrzegłem całości przekazu.

BTW przypomniało mi się jak kiedyś, ktoś powiedział, że 1-24 odcinka mamy filer w Evangelion od 25 do 26 mamy Evangelion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2013 o 21:29, qwerty5712 napisał:

Trigun skończony
Daje 9/10, bo a) fajny openning, b) lubie stare anime , c) fajny pomysł ...
zabrałem 1, bo do perfekcji mi zabrakło paru rzeczy, ale możliwe, że też nie dostrzegłem
całości przekazu.

A teraz szybciutko czytać mangę :-3

Dnia 17.12.2013 o 21:29, qwerty5712 napisał:

BTW przypomniało mi się jak kiedyś, ktoś powiedział, że 1-24 odcinka mamy filer w Evangelion
od 25 do 26 mamy Evangelion.

Naah od 25 do 26 mamy schorowane majaki Anno który zapomniał brać swoje medsy, a End to faza gdzie zaczął brać dragi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2013 o 21:34, Hubi_Koshi napisał:

Naah od 25 do 26 mamy schorowane majaki Anno który zapomniał brać swoje medsy

Nie, tak po prostu wygląda anime jak się skończył budżet.

@qwerty5712
Jeszcze jakiś film Trigun wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2013 o 21:34, Hubi_Koshi napisał:

> Trigun skończony
> Daje 9/10, bo a) fajny openning, b) lubie stare anime , c) fajny pomysł ...
> zabrałem 1, bo do perfekcji mi zabrakło paru rzeczy, ale możliwe, że też nie dostrzegłem

> całości przekazu.
A teraz szybciutko czytać mangę :-3
> BTW przypomniało mi się jak kiedyś, ktoś powiedział, że 1-24 odcinka mamy filer
w Evangelion
> od 25 do 26 mamy Evangelion.
Naah od 25 do 26 mamy schorowane majaki Anno który zapomniał brać swoje medsy, a End
to faza gdzie zaczął brać dragi.

Jakie majaki, to było przemyślane. Moim zdaniem jako artysta/twórca spełnił swoją misję dał przekaz.
Mi się, to bardzo podobało. Chciał przekazać jakie główny bohater/on mieli problemy i to przekazał.
Dla rozrywki, to ma wartości zerowe, ale intelektualnie ma duże wartości. W tego typu anime/filmach/ksiązkach masz ze dwa zakończenia szablonowe, a on zrobił po swojemu i fajnie.
Bo o tym się dyskutuje. Jaka reklama btw dużo osób się pytało o to co znaczyło zakończenie.
I moim zdaniem, to sukces bo zmusił widza do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kyoukai no Kanata ep 12 END

Spoiler

Zakończenie z kategorii debilnych. W jednym odcinku Mirai ma nie żyć, potem żyje, potem znowu nie żyje a pod koniec okazuje się że jednak żyje. Zdecydujcie się wreszcie! Nie mam nic przeciwko happy endom jeśli są w jakikolwiek sposób wyjaśnione a tutaj tego nie uświadczyłem.



W sumie ode mnie 7/10 - dobre wykonanie techniczne, muzyka też niczego sobie. Ogólnie Anime całkiem zjadliwe chociaż niestety strasznie przewidywalne
Spoiler

(jedynym momentem który naprawdę mnie zaskoczył było wyjaśnienie dlaczego Mirai w ogóle przybyła i że jej celem było od początku zabicie głównego bohatera... ale oczywiście potem to odkręcono bo przypadkiem wyszłoby dobre Anime zapadające w pamięć)

i shonenowate do bólu. Na plus na pewno wyróżniają się sceny humorystyczne. W sumie krok do przodu dla KyoAni, na pewno oglądało mi się to o wiele przyjemniej niż większość ich nowszych dzieł (no, poza Nichijou). Szkoda tylko że nie zamierzają tego kontynuować a oryginalne nowelki są dostępne tylko po japońsku (co nie byłoby tak wielkim problemem gdyby nie to że jest ich DUŻO i są dość grube).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2013 o 23:59, ziptofaf napisał:

Szkoda tylko że nie zamierzają tego kontynuować

Nie kontynuują, bo nie mają materiału. Jak autor(ka?) skrobnie więcej to może dostaniemy kontynuację. Może, bo to KyoAni i zamiast kontynuować dobrą serię z niezłą sprzedażą, zrobią oryginalnego moebloba (GDZIE FINAŁ FMP!, gdzie ''paskuda'' KyoAni?).

Dnia 18.12.2013 o 23:59, ziptofaf napisał:

a oryginalne nowelki są dostępne tylko po japońsku (co nie byłoby tak wielkim problemem gdyby nie to że jest ich DUŻO i są dość grube).

Nie pomyliła Ci się Kanata z Horizonem? Obecnie KnK ma tylko 3 tomy, po ok. 300 stron każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kyoukai no Kanata ep 12 END

Jak dla mnie 6/10 to maks na co to anime zasługuje (i tak wysoką ocenę wyrobiły głównie sympatyczne sceny komediowe), to co się działo w ostatnim epku było po prostu kpiną z widza i wyklucza wyższą ocenę.

Co do nowelek to ciekawi mnie trochę jak zakończenie anime ma się do ich fabuły ale jaka by nie była odpowiedź nie boli mnie zbytnio fakt że kontynuacji nie będzie (jeśli adaptacja była wierna to znaczy że już oryginał był słaby a jeśli zakończenie było wyciągnięte z zadka to KyoAni nie powinno dostać szansy na skopania reszty historii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten, mam takie zapytanie.

Steins;Gate - lepiej obejrzeć anime czy zagrać w vn? Zakładam, że anime jest adaptacją vn, więc po obejrzeniu chyba nie będzie sensu grać. No chyba że jest inaczej, a ja o tym nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:22, NeroNarmeril napisał:

Ten, mam takie zapytanie.

Steins;Gate - lepiej obejrzeć anime czy zagrać w vn? Zakładam, że anime jest adaptacją
vn, więc po obejrzeniu chyba nie będzie sensu grać. No chyba że jest inaczej, a ja o
tym nie wiem.

Żartujesz? Anime są zawsze w mniejszym lub większym stopniu uproszczone względem VNek więc ZAWSZE jest sens zagrania w VNkę nawet jeśli się obejrzy anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:22, NeroNarmeril napisał:

Ten, mam takie zapytanie.

Steins;Gate - lepiej obejrzeć anime czy zagrać w vn? Zakładam, że anime jest adaptacją
vn, więc po obejrzeniu chyba nie będzie sensu grać. No chyba że jest inaczej, a ja o
tym nie wiem.

Obejrzyj sobie potem film jak skończysz fajny jest całkiem.
Ja bym zaczął od anime, a potem vnke zdecydowanie lepiej się ogląda, a vnka rozszerzy ci wszystko.
Jeszcze polecam po czytać o Johnie jak skończysz, bo to jest oparte na faktach. xD

BTW w 2014 ma wyjść w USA też film o nim. Coza złodzieje pomysłów z Japonii. No będzie na pewno w 100% się różnił, ale i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:39, Hubi_Koshi napisał:

Żartujesz? Anime są zawsze w mniejszym lub większym stopniu uproszczone względem VNek
więc ZAWSZE jest sens zagrania w VNkę nawet jeśli się obejrzy anime.


Well, to rozwiązuje sprawę.

Czy jest sens? Jeżeli są decyzje do podejmowania i po animcu widać, co należy brać, żeby dobrnąć do końca, to różnie bywa (tak, na ciebie patrzę, F/SN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:49, NeroNarmeril napisał:

> Żartujesz? Anime są zawsze w mniejszym lub większym stopniu uproszczone względem
VNek
> więc ZAWSZE jest sens zagrania w VNkę nawet jeśli się obejrzy anime.

Well, to rozwiązuje sprawę.

Czy jest sens? Jeżeli są decyzje do podejmowania i po animcu widać, co należy brać, żeby
dobrnąć do końca, to różnie bywa (tak, na ciebie patrzę, F/SN).

Mi, to nie przeszkada iść innym wątkiem, ale np ja nie znam połowy zakończeń z F/SN xD.
Dzięki temu z czystym serce mogę mówić, że Fate/kaleid liner Prisma☆Illya to jest fuu. I nie powinno powstać.
Mimo, że jest legit patrząc na alternatywne wątki.

Dla mnie cały fate ogólnie najlepiej jakby wyglądał jake Fate/Zero xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:22, NeroNarmeril napisał:

Ten, mam takie zapytanie.

Steins;Gate - lepiej obejrzeć anime czy zagrać w vn? Zakładam, że anime jest adaptacją
vn, więc po obejrzeniu chyba nie będzie sensu grać. No chyba że jest inaczej, a ja o
tym nie wiem.

Przeczytaj najpierw VN Chaos;Head.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la Kill ep12

Spoiler

PEOPLE DIE WHEN THEY''RE KILLED BY BLOOD LOSS!



To dać to jako anime roku 2013 czy 2014? :?

P.S.
Spoiler

Wyglądu Matoi w berserk mode nie powstydziłby się Tim Schafer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się