Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2014 o 13:55, Piotrbov napisał:

A tak serio, dlaczego uważasz,

Spoiler

że te światełka w animcu nie mają sensu? Mają tak samo
dużo jak w Visual Novelce. Tomoya je zbiera np. w drogach Fuuko, Kotomi itd.


Bo to jest

Spoiler

totalna deus ex machina, która w vn ma sens, bo jest motywacją do zaliczenia wszystkich wątków, ale do serialu nie pasuje. Najpierw pokazują bohaterów zmagających się z życiowymi problemami i rozwiązującymi je. A potem gdy nadchodzi największy problem cudownie to odwracają. W ten sposób śmierć Nagisy przy której tak płakałem nie miała miejsca. Lepsze zakończenie byłoby, gdyby bohater pogodził się ze stratą, a nie, że wszystko magicznie się odwraca bo główny bohater wstukał odpowiedni level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 14:19, MistrzSeller napisał:

Bo to jest

Spoiler

totalna deus ex machina, która w vn ma sens, bo jest motywacją do zaliczenia
wszystkich wątków, ale do serialu nie pasuje. Najpierw pokazują bohaterów zmagających
się z życiowymi problemami i rozwiązującymi je. A potem gdy nadchodzi największy problem
cudownie to odwracają. W ten sposób śmierć Nagisy przy której tak płakałem nie miała
miejsca. Lepsze zakończenie byłoby, gdyby bohater pogodził się ze stratą, a nie, że wszystko
magicznie się odwraca bo główny bohater wstukał odpowiedni level.


A wtedy fanów by diabli wzięli że zmienili coś tak istotnego. Clannad i w sumie praktycznie wszystkie anime bazowane na mangach/grach etc. to Ekranizacje, to bardziej taki fanservice dla fanów i sposób na przyciągnięcie nowych niż próba napisania historii od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 14:19, MistrzSeller napisał:

Bo to jest

Spoiler

totalna deus ex machina, która w vn ma sens, bo jest motywacją do zaliczenia
wszystkich wątków, ale do serialu nie pasuje. Najpierw pokazują bohaterów zmagających
się z życiowymi problemami i rozwiązującymi je. A potem gdy nadchodzi największy problem
cudownie to odwracają. W ten sposób śmierć Nagisy przy której tak płakałem nie miała
miejsca. Lepsze zakończenie byłoby, gdyby bohater pogodził się ze stratą, a nie, że wszystko
magicznie się odwraca bo główny bohater wstukał odpowiedni level.



Jeśli tak to zapraszam do kinowej wersji. Ona za bardzo nic nie ma wspólnego z serią TV, jak również z VNką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 14:26, Piotrbov napisał:

Jeśli tak to zapraszam do kinowej wersji. Ona za bardzo nic nie ma wspólnego z serią
TV, jak również z VNką.

Wiem, widziałem. O ile sam film był słaby to ta część poszkolna była dobrze przedstawiona. A samo zakończenie bardziej mi się podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to kiedy robimy jakąś krucjatę?

Clannad, głupawe zakończenie a do tego Toradora bezsensowną komedyjką. Aż mi się flaki w środky wywracają na lewą stronę!

luzac - pokaż tego "mala", z chęcią przeglądne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 15:07, PAPISHON napisał:

Panowie, to kiedy robimy jakąś krucjatę?

Clannad, głupawe zakończenie a do tego Toradora bezsensowną komedyjką.

Za clannadem sam nie przepadam, ale Toradory nie daruję ;D

Dnia 23.04.2014 o 15:07, PAPISHON napisał:

luzac - pokaż tego "mala", z chęcią przeglądne ;)

Linkował w pierwszym poście: http://myanimelist.net/animelist/MistrzSeller&status=7&order=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 22:03, PAPISHON napisał:

Czytałeś Polską wersję? Jeśli tak, to jak z tłumaczeniem i jakością wydania? (ile to
miało kosztować? 30 zł? 40 zł?)

Polska, wydanie jak Pluto tylko, że ze skrzydełkami. Tłumacz też ten sam i mi przekład odpowiadał, chociaż trzeba się przyzwyczajić do "aha" jeśli nie czytałeś PLUTO. Cena okładkowa 65zł, ale np.: w sklepie gildii albo bonito wyrwiesz za 50zł. Wydanie ma 420 stron. Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 15:07, PAPISHON napisał:

Panowie, to kiedy robimy jakąś krucjatę?

Woohoo! Czas odkurzyć czerwony kubraczek. ;)
http://i.imgur.com/fNsYy04.jpg

Dnia 23.04.2014 o 15:07, PAPISHON napisał:

Clannad, głupawe zakończenie a do tego Toradora bezsensowną komedyjką. Aż mi się flaki
w środky wywracają na lewą stronę!

Dodaj jeszcze nudne postacie w Angel Beats! i drop Steins Gate''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 15:09, Dared00 napisał:

Za clannadem sam nie przepadam, ale Toradory nie daruję ;D

U mnie wygląda to trochę na odwrót, Clannada traktuje w swoim gatunku praktycznie jak świętość, choć Toradory też nie odpuszczę bo to świetna seria i basta!

Dnia 23.04.2014 o 15:09, Dared00 napisał:

Nie mam w zwyczaju oceniać innych list, ale tutaj mnie aż coś zabolało. Parę naprawdę niezłych serii dropniętych. Mistrzu, najlepiej kończyć dane serie i potem je oceniać, naprawdę w wielu przypadkach dany tytuł potrafi się dobrze rozkręcić. Przez co straciłeś kawał dobrych anime, vide Cowbowy Bebop, Ergo Proxy (!), Angel Beats (słabe postacie? sic) albo Black Lagoona które nawet nie zdążyły się rozkręcić.

Pablo
No jak możesz, to wrzuć fotki, zobacze sobie jak to wygląda. W jakim cyklu ma się ukazywać w ogóle Monster (i tak nie wierzę słowom Hanami jak i JG o terminowe wypuszczanie tomików :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 23.04.2014 o 15:25, Lex napisał:

Dodaj jeszcze nudne postacie w Angel Beats! i drop Steins Gate''a.


Drop Steins;Gate, tylko 6 dla FMA:B... Wystarczający powód do rzucenia przeze mnie klątwy.

Also - Kanon ocena 10, ale nudne. Ani chybi troll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 15:35, PAPISHON napisał:

Asuna z SaO w ulubionych, a seria w dropped. Coś mi tu nie pasuje...

Bo od 15 odcinka serial zszedł na psy i nie dałem rady dokończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, najlepiej kończyć dane serie i potem je oceniać,

Dnia 23.04.2014 o 15:30, PAPISHON napisał:

naprawdę w wielu przypadkach dany tytuł potrafi się dobrze rozkręcić. Przez co straciłeś
kawał dobrych anime, vide Cowbowy Bebop, Ergo Proxy (!), Angel Beats (słabe postacie?
sic) albo Black Lagoona które nawet nie zdążyły się rozkręcić.

Cowboy Bebop obejrzałem połowę anime i mi się totalnie nie spodobało. Jedyne fajne odcinki to 1 i 5 reszta była słaba. Ergo Proxy miało totalnie chaotyczną fabułę, miałem wrażenie jakby zaczął od środka, a oglądałem od początku, poza tym sam świat i postaci mnie do siebie w ogóle nie przekonały.
Po jednym odcinki porzucam tylko te serie, które totalnie w moich oczach nie rokują. Jeśli przez 1 odcinek seria nie wzbudziła we mnie zaciekawienia jakimś elementem fabuły czy postaciom, czy wręcz wszystko mnie denerwowało to porzucam. Nie mam czasu na oglądanie słabych pozycji do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 15:31, NeroNarmeril napisał:

> Dodaj jeszcze nudne postacie w Angel Beats! i drop Steins Gate''a.


Angel Baeats miało tyle postaci, a żadna nie wzbudziła we mnie żadnego zaciekawienia, żadnej nie polubiłem, los żadnej mnie nie zainteresował. Steins Gate widziałem 4 odcinki i przez nie w serialu praktycznie nic się nie działo

Dnia 23.04.2014 o 15:31, NeroNarmeril napisał:

Drop Steins;Gate, tylko 6 dla FMA:B... Wystarczający powód do rzucenia przeze mnie klątwy.

Bo FMA:B było okropnie schematyczne. W kółko tylko idą gdzieś, jest wielka walka, wracają i znowu. No i jest za bardzo dziecinne. Jakbym to oglądał 10 lat temu to pewnie by mi się podobało, ale mając ponad 20 lat człowiek nie jara się już takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 16:25, PAPISHON napisał:

Angel Beats, Black Lagoon czy Steins;Gate nie nazwałbym słabymi pozycjami, ale to tylko
twoje zdanie i to ty na tym tracisz, nie my :)

Ja nie tracę, bo te serie mi sie nie podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2014 o 16:25, MistrzSeller napisał:

Bo FMA:B było okropnie schematyczne. W kółko tylko idą gdzieś, jest wielka walka, wracają
i znowu. No i jest za bardzo dziecinne. Jakbym to oglądał 10 lat temu to pewnie by mi
się podobało, ale mając ponad 20 lat człowiek nie jara się już takimi rzeczami.


Jeden z lepszych shounenów, nazywasz schematycznym? Zobacz Bleacha, Naruto albo Dragon Balla...

Nie zastanowiłeś się nad tym, że może anime nie jest dla ciebie? Bo wiesz, człowiek mający ponad 20 lat jest już tak poważny, że nie powinny go jarać animowane seriale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 16:35, PAPISHON napisał:

Jeden z lepszych shounenów, nazywasz schematycznym? Zobacz Bleacha, Naruto albo Dragon
Balla...

Nie zastanowiłeś się nad tym, że może anime nie jest dla ciebie? Bo wiesz, człowiek mający
ponad 20 lat jest już tak poważny, że nie powinny go jarać animowane seriale.

Jakoś Clannad, Kanon i parę innych mi się podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się