Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

ef: A Tale of Memories, następnie ef: A Tale of Melodies.
Chciałem rzucić jeszcze School Days ale widzę "słaba fabuła". Tak bardzo się mylisz :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 16:20, MistrzSeller napisał:

Po jednym odcinki porzucam tylko te serie, które totalnie w moich oczach nie rokują.
Jeśli przez 1 odcinek seria nie wzbudziła we mnie zaciekawienia jakimś elementem fabuły
czy postaciom, czy wręcz wszystko mnie denerwowało to porzucam. Nie mam czasu na oglądanie
słabych pozycji do końca.

W pierwszym odcinku zazwyczaj znajduje się wprowadzenie głównych postaci, a i to zazwyczaj jedynie pobieżne i w dodatku nie wszystkich. Próba oceniania fabuły po pierwszym odcinku to dla mnie kompletna głupota, gdyż większość anime ważniejsze arci mają dopiero w drugiej połowie serii.

Osobiście anime nie oceniam (w sensie czy dropnąć) przed przynajmniej 3 odcinkiem, chyba, że naprawdę mi czymś podpadnie/nie podejdzie. A i nawet wtedy próbuję przemęczyć się (jak nie mam nic lepszego do roboty) przez całość, bo głupio się wypowiadać na temat czegoś o czym się nie ma pojęcia.


A tak odnośnie tytułów, które przed chwilą skomentowałeś...

Steins;Gate jest faktycznie ciężkie do przetrawienia przez pierwsze 4-5 odcinków. Sam w dość dużych bólach przez nie przebrnąłem, bo nie dość, że to większego sensu nie miało, to i w sumie nic się nie działo. Ale jak już w następnym odcinku mnie wciągnęło, to wziąłem resztę dosłownie na raz.

FMB - tutaj faktycznie muszę się zgodzić, początek jest słaby. Jakoś niedawno robiłem jego rewatch i właściwie poza odcinkiem pokazującym

Spoiler

jak Elric kyoudai stracili ciała

to przeskoczyłem do momentu gdzie pojawiają się
Spoiler

Homunculusy

, bo właściwie od tego momentu rozwija się fabuła.

Angel Beats! już za bardzo nie pamiętam (będę się musiał wziąć za niego ponownie), ale dla samego soundtracka warto go obejrzeć ;).

No i zupełnie nie mam pojęcia jak można nie obejrzeć Spice & Wolf (Ookami to Koushinryou), Haruhi oraz Baccano do końca. Resztę mogę przetrawić hasłem "o gustach się nie dyskutuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 10:33, MistrzSeller napisał:


Zobaczyłem, że dropnąłeś Kanon''a ale tą wersję z 2002 roku. Zobacz sobie Kanona ale od Kyoto Animation z 2006 roku.

No i przepraszam, ale... Baccano, Toradora, Steins;Gate dropnięte? Mógłbyś powiedzieć dlaczego? Te dopiński w tagach mało co mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 17:58, Mordant napisał:

W pierwszym odcinku zazwyczaj znajduje się wprowadzenie głównych postaci, a i to zazwyczaj
jedynie pobieżne i w dodatku nie wszystkich. Próba oceniania fabuły po pierwszym odcinku
to dla mnie kompletna głupota, gdyż większość anime ważniejsze arci mają dopiero w drugiej
połowie serii.

Ale ja nie oceniam anime po pierwszym odcinku tylko czy warto je oglądać. Jak nie ma w nim nic ciekawego, najdrobniejszego elementu, który mnie zainteresuje to sobie daruje.
a czasami fabuły są tak durne, ze już po pierwszym odcinku widać, że to koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie Mistrzowi jakieś faktycznie gnioty. Bo do tej pory widział tylko dobre serie i nie może sobie chłopaczyna skali ułożyć.....


edit. wow to była kinówka clannada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 18:08, nightfaler napisał:

edit. wow to była kinówka clannada?


Tak, od Toei. W sumie dość mocno skróciła oby dwie serie Clannada przed ich wypuszczeniem (jak wyszła kinówka, to bodajże akurat wychodziła pierwsza seria).

Jestem zdziwiony, że jeszcze nikt nie polecił Boku no Pico :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 17:59, Piotrbov napisał:

> http://myanimelist.net/animelist/MistrzSeller&status=7&order=0

Zobaczyłem, że dropnąłeś Kanon''a ale tą wersję z 2002 roku. Zobacz sobie Kanona ale
od Kyoto Animation z 2006 roku.

No i przepraszam, ale... Baccano, Toradora, Steins;Gate dropnięte? Mógłbyś powiedzieć
dlaczego? Te dopiński w tagach mało co mówią.

Ja widziałem Kanon z 2006. Ten z 2002 przejrzałem sobie dla porównania.

Baccano-fabuła zbyt chaotyczna, zbyt wiele elementów na raz
Toradora- jakoś mi się nie spodobało. już nie pamiętam co
Steins;Gate- Obejrzałem 4, 5 odcinków i zero fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 18:13, FratelloAgito napisał:

Jestem zdziwiony, że jeszcze nikt nie polecił Boku no Pico :D

Jesteś złym człowiekiem. Może jeszcze polecisz mu Bible Black?
A tak na poważnie. O ile z częścią jego ocen się nie zgadzam, rozumiem zaprzestanie oglądania serii po nieciekawym pierwszym odcinku. Jest taki ogrom rzeczy do obejrzenia, że można sobie podarować serie, które wyglądają nieciekawie i spędzić ten czas szukając czegoś co nam się naprawdę spodoba.
Fakt, seria może się rozkręcać po kilku odcinkach, ale to nie znaczy, że człowiek musi marnować cenne godziny życia na oglądanie czegoś co mu się nie podoba (przeklinam ludzi odpowiedzialnych ze Endless Eight z Haruhi, dwie godziny życia, których nie odzyskam).
Proces wyszukiwania czegoś ciekawego może trwać długo (sam teraz oglądam serio po jednym odcinku, oceniając je po stylu graficznym, poziomie żartów itd.), a opinia innych na temat danej serii nie musi być miarodajna. Gusta bywają różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu - na sam początek polecam Mars of Destruction, później możesz zobaczyć Spelunker Sensei, Omamori HImari i... w sumie na sam start wystarczy. To są TE DZIEŁA, z którymi każdy musi się zmierzyć.

O Boku no Pico nie wspominam, bo to już każdy widział i zna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewatchuje właśnie Haruhi i... znowu oglądam w całości endless eight (masochista). Nie uważam je za słabe odcinki, da się oglądać i dopiero teraz zauwazyłem że te epki nie różnią się od siebie wyłącznie stylem ubioru poszczególnych postaci na basenie. Choć fakt, mogliby endless eight skrócić zgrabnie do trzech-czterech epków i w miejsce kolejnych czterech wstawić jakieś bardziej interesujące odcinki. Jestem ciekawy jak to wygląda w novelce, niebawem się chyba dowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jpf.com.pl zmienia sklep i z "zasady" przepadają nazbierane punkty, mozna pozniej prosic o ich naliczenie w nowym programie, ale jak znam zycie to nowy program bedzie gorszy niz stary (przyklad-wpln->cdprogram ;)

angel beats czekam na VN oh wait potem trzeba czekac na angielska wersje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyakka Ryouran: Samurai Girls, Interlude, Darkside Blue, Appleland Monogatari (anime dziejące się w Polsce pod rozbiorami), Super Kid. Pierwsze to serial, drugie OVA a reszta to filmy. Enjoy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2014 o 09:48, Piotrbov napisał:

Spoiler

Zobacz sobie końcówkę ostatniego odcinka, tam widać jak Otonashi, już w normalnym
świecie sobie przechodzi i mija dziewczynę, która jest podobna do Kanade i na dodatek
nuci jeden z utworów Girls Dead Monster, w tym momencie Yuzuru się do niej odwraca i
zasłona opada. To jest naprawdę Happy Ending i zarazem True Ending.


Widziałem i

Spoiler

ta ostatnia scena daje moim zdaniem co najwyżej nadzieję na to że skończyło się to wszystko dobrze. Jednak wiedząc że Otonashi nie miał serca to po powrocie do świata żywych byłby dalej martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 18:34, PAPISHON napisał:

Rewatchuje właśnie Haruhi i... znowu oglądam w całości endless eight (masochista). Nie
uważam je za słabe odcinki, da się oglądać i dopiero teraz zauwazyłem że te epki nie
różnią się od siebie wyłącznie stylem ubioru poszczególnych postaci na basenie. Choć
fakt, mogliby endless eight skrócić zgrabnie do trzech-czterech epków i w miejsce kolejnych
czterech wstawić jakieś bardziej interesujące odcinki. Jestem ciekawy jak to wygląda
w novelce, niebawem się chyba dowiem ;)


W nowelce Endless Eight

Spoiler

ma około 50 stron (mam wersję po angielsku od Yen Press) i odpowiada w 90% ostatnie kilkunastotysięczne 2 tygodnie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia strona twierdzi, że następny tom wyjdzie w czerwcu, ale myslę że wakacje są realistyczniejszym terminem.
Przyczepić się można do pierwszej strony po otwarciu - logo MONSTER jest jakies rozpikselowane :/ Następna grafika przedstawiajaca Tenmę wygląda już lepiej, chociaż jak się przyjrzeć to mogłaby być w wyższej rozdzielczości, a dalej nie ma żadnych takich problemów.

20140423211712

20140423211747

20140423211756

20140423211806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie, zwłaszcza okładka - jest taka "elegancka". W czerwcu powiadasz? To pewnie w czerwcu zakupie dwa tomy z rozbiegu. Szykuje się zacny rok w mangach, już powoli nie mam ich gdzie składować w domu...

Wielkie dzięki za forki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 19:32, Pawciu45 napisał:

Hyakka Ryouran: Samurai Girls, Interlude, Darkside Blue, Appleland Monogatari (anime
dziejące się w Polsce pod rozbiorami), Super Kid. Pierwsze to serial, drugie OVA a reszta
to filmy. Enjoy !


Myślę i myślę, ale nic nie wymyślę ;/
Na co odpisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się