Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Psycho-Pass

Dnia 14.06.2014 o 20:08, SurgeonOfDeath napisał:

Spoiler

Nie podobało mi się ukazanie Sybili jako zła koniecznego. Koszmarne właśnie jest dla mnie państwo opiekuńcze, a co dopiero tak.


Spoiler

Nie jestem pewien według kogo Sybil to zło "konieczne". Patrząc po ilości ofiar (wszystkich, w tym tych uwięzionych i/lub zabitych przez system) które widzieliśmy w ciągu tego krótkiego wycinka czasu jaki pokazało anime powiedziałbym że Japonia pod rządami Sybil jest miejscem w którym szanse przeżycia/przeżycia na wolności są niższe niż w normalnym cywilizowanym kraju, jedyna różnica "na plus" jest taka że pod rządami Sybil nie wolno nawet myśleć o tym że jest się nieszczęśliwym czy niepewnym własnej przyszłości. Czyli co właściwie ci ludzie dostają w zamian za znoszenie tego zła?

Dnia 14.06.2014 o 20:08, SurgeonOfDeath napisał:

Spoiler

W każdym razie gorąca kibicowałem Makishima Shougo, ale się nie udało. Dziewczyna niby też ogarnięta, ale dała się z manipulować w systemowi. Rozumie jej rozumowanie, ale zdecydowanie wolałbym, żeby zniszczyła system.


Spoiler

Ja w czasie tej jej ostatniej rozmowy z Sybil liczyłem że wrzuci tam granat EMP który gdzieś tam wcześniej był wspomniany ale niestety się na to nie zdobyła...




@ mad_cinus

Dnia 14.06.2014 o 20:08, SurgeonOfDeath napisał:

Swoją drogą ktoś czytał już mangę Toaru Kagaku no Accelerator? Wyszło już kilka chapterów, ale póki co mnie nie zachwyciło :(

Ja czytam i mam odczucia podobne do Twoich. Tragiczne to to nie jest ale z całą pewnością mogłoby być dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 01:25, Karharot napisał:

Spoiler

Nie jestem pewien według kogo Sybil to zło "konieczne". Patrząc po ilości ofiar (wszystkich,
w tym tych uwięzionych i/lub zabitych przez system) które widzieliśmy w ciągu tego krótkiego
wycinka czasu jaki pokazało anime powiedziałbym że Japonia pod rządami Sybil jest miejscem
w którym szanse przeżycia/przeżycia na wolności są niższe niż w normalnym cywilizowanym
kraju, jedyna różnica "na plus" jest taka że pod rządami Sybil nie wolno nawet myśleć o tym że
jest się nieszczęśliwym czy niepewnym własnej przyszłości. Czyli co właściwie ci ludzie
dostają w zamian za znoszenie tego zła?


Nom. W sumie, to trochę kojarzyło mi się z Brave New World. W każdym razie sporo dobrych książek wymienili w serialu. Część czytałem, część chciałem przeczytać. Obrazy strasznie mi się spodobały.

Dnia 15.06.2014 o 01:25, Karharot napisał:

Spoiler

Ja w czasie tej jej ostatniej rozmowy z Sybil liczyłem że wrzuci tam granat EMP który
gdzieś tam wcześniej był wspomniany ale niestety się na to nie zdobyła...



też o tym pomyślałem xD, ale przeceniłem ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 22:42, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Coś mi się tak zdawałio żę są nawiązania do Kosmicznego kowboja... a jednak.


A co to w ogóle jest, to wypadałoby powiedzieć na wstępie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 01:03, Outlander-pro napisał:

> Coś mi się tak zdawałio żę są nawiązania do Kosmicznego kowboja... a jednak.

A co to w ogóle jest, to wypadałoby powiedzieć na wstępie.


Gemini Rue, niezależna przygodówka na PC. Bardzo fajna, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ORE NO IMOUTO GA KONNA NI KAWAII WAKE GA NAI i mam do was pytanie. Czy tylko ja uważam, że 3 ostatnie odcinki [14,15,16] pozostawiają po sobie duży niesmak ?

Pierwszy sezon był znośny, drugi nawet przyjemny, ale te 3 odcinki były dość tragiczne. Siostra głównego bohatera była ciężka do oglądania, ale reszta bohaterów trzymała nawet poziom. W trakcie oglądania serii drugiej byłem pewien, że wszystko skończy się dość fajnie i bez większych komplikacji, a tu taki fail jak dla mnie. Staram się sobie wmówić, że nie widziałem tych odcinków, a zakończenie pozostało otwarte ze wskazówkami jak potoczyły się dalej losy postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 14:40, Inferno0009 napisał:

Właśnie skończyłem ORE NO IMOUTO GA KONNA NI KAWAII WAKE GA NAI i mam do was pytanie. Czy tylko ja uważam, że 3 ostatnie odcinki [14,15,16] pozostawiają po sobie duży niesmak ?

Jeśli dzie o to

Spoiler

jak wszystko zmierzało w stronę Kirino x Kyousuke a reszta dziewczyn była po kolei odstawiana na boczny tor

to nie, nie tylko Ty.

Dnia 16.06.2014 o 14:40, Inferno0009 napisał:

Pierwszy sezon był znośny, drugi nawet przyjemny, ale te 3 odcinki były dość tragiczne. Siostra głównego bohatera była ciężka do oglądania, ale reszta bohaterów trzymała nawet poziom. W trakcie oglądania serii drugiej byłem pewien, że wszystko skończy się dość fajnie i bez większych komplikacji, a tu taki fail jak dla mnie.

Spoiler

Zdaje się że dla autora Kirino od samego początku była głównym celem więc reszta dziewczyn mogła liczyć co najwyżej na tymczasowy związek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 14:51, MisticGohan_MODED napisał:

Ta i przybrał przydomek Masamune z Sengoku Basary xD
Ale jednooki smok może być tylko jeden :]

Not legit, ma o wiele za mało mieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejka, wiecie kto jest autorem tej piosenki ? - Haiyore! Nyaruko-san - Full Sister, Friend, Lover (ending4). Jak już tak zacząłem o muzyce z anime - macie jakąś stronkę na której jest dość duża baza piosenek/soundtracków z anime i można je spokojnie sciągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 20:52, kantoro napisał:

hejka, wiecie kto jest autorem tej piosenki ? - Haiyore! Nyaruko-san - Full Sister, Friend, Lover (ending4).

RAMM

Dnia 18.06.2014 o 20:52, kantoro napisał:

Jak już tak zacząłem o muzyce z anime - macie jakąś stronkę na której
jest dość duża baza piosenek/soundtracków z anime i można je spokojnie sciągnąć ?

Niby mam, ale nie wiem jak moderacja się na to zapatruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 01:07, luzac napisał:

Ping Pong The Animation

Trzecia dycha w tym roku, chyba się starzeję. Wszystko w tym serialu jest takie piękne...

Bohater się pojawił ... a moja krew smakuje jak żelazo ... trochę niedosyt. Artystycznie całkiem ciekawe, naprawdę miła odskocznia i bardzo dobre sportowe anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 01:00, Sand_Wraith napisał:

Bohater się pojawił ... a moja krew smakuje jak żelazo ... trochę niedosyt. Artystycznie
całkiem ciekawe, naprawdę miła odskocznia i bardzo dobre sportowe anime.


Właśnie ten motyw był mielony przez całe anime i troche zawiódł fakt, że nie wszystko zostało wytłumaczone (

Spoiler

co się stało, że Kazama i Robot-san przestali się liczyć?

). Jednak muszę przyznać, naprawdę swietna seria, aż mnie nosi by pograć w ping-ponga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się