Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2014 o 11:24, Pablo_Querte napisał:

Wychodzi 1 tom rocznie, więc nie jest tak źle.

Niestety to się skończyło w 2011. Pomiędzy tomem 36 a 37 było półtora roku przerwy zaś obecnie w ciągu kolejnej półtorarocznej przerwy wyszły zaledwie 2 chaptery które łącznie mają 32 strony :(

Dnia 10.08.2014 o 11:24, Pablo_Querte napisał:

Chociaż przy tym tempie fabuły chciałoby się więcej. Jednakże i tak jest to tytuł oboiązkowy.

Obowiązkowe to są beznadziejne lektury szkolne, Berserk nie musi być nikomu wmuszany bo sam potrafi do siebie przekonać jakością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Tokyo Ghoul musi być ta denna cenzura, natomiast Akame ga Kill! już jej nie posiada i znacznie lepiej się to ogląda. Nie ma przynajmniej całego czarnego ekranu, bo gdzieś krew się pojawiła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie właśnie All You Need is Kill. Jeśli ktoś w życiu o tym nie słyszał, to może kojarzy dosyć świeży film Edge of Tomorrow, który jest adaptacją tej mangi (choć sądząc po trailerze dosyć luźną). Manga całkiem fajna, jednak przez swoją długość (jedynie 17 chapterów) jest nieco zbyt pobieżnie opowiedziana, zdecydowanie przydałoby się nieco więcej szczegółów. Poza tym całość mogłaby stanowić ledwo pierwszy arc czegoś większego, ale jako samodzielna historia tez trzyma się nieźle. Zakończenie sprawia, że mam ochotę (spoilers!!!)

Spoiler

poćwiartować autora, bo śmierci Rity można było w prosty sposób uniknąć. Skoro zabicie wszystkich serwerów Mimiców na polu bitwy powodowało przerwanie time loopa, to można było być pewnym, że ich zasięg jest ograniczony (w innych miejscach na świecie na pewno przecież wciąż istniały działające serwery, gdy te na polu bitwy zostały zabite). Gdyby Rita oddaliła się na wystarczającą odległość to "reset" by nie zadziałał i oboje mogliby żyć długo i szczęśliwie, nie mogliby jedynie wspólnie walczyć.

Autor mógłby bardziej rozbudować fabułę i jakoś podeprzeć wiarygodność zakończenia.
Tak poza tym czytało się bardzo dobrze i polecam przeczytać, zwłaszcza że manga jest tak krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 00:44, Pablo_Querte napisał:

Manga to adaptacja ksiązki, która swoją droga też się u nas ukazała.

Novelka została u nas wydana? Jakie wydawnictwo/polski tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, książka (novelka) nazywa się "Na skraju jutra". Wydaje mi się, okładka jest wzięta prosto z filmu (Cruise-kun i spółka). Jak przeczytasz, daj znać na forum czy warte to czytania w przekładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 03:21, PAPISHON napisał:

& Pablo_Querte
O ile się nie mylę, książka (novelka) nazywa się "Na skraju jutra". Wydaje mi się, okładka
jest wzięta prosto z filmu (Cruise-kun i spółka). Jak przeczytasz, daj znać na forum
czy warte to czytania w przekładzie.

<facepalm> Z okładką pojechali po bandzie na całego XD No, ale mniejsza. Książkę pewnie spróbuje przeczytać, ale pewnie dopiero za jakiś czas, bo historia będzie najprawdopodobniej identyczna co w mandze. Do czytania najbardziej pcha mnie nadzieja, że zakończenie będzie inne, lub co najmniej jakoś lepiej usprawiedliwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 00:49, SurgeonOfDeath napisał:

Infinite Stratos 2 tragedia. Zerowa fabuła, słabe echi = 3/10


Mi się nawet podoba, ale pierwszy sezon lepszy. Novel ma lepiej zrównoważone aspekty fabularne niż IS2. OVA, które ma wyjść może się tobie spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wyznawców haruhizmu i nie tylko.
Wygląda na to, że ostatnio trwała jakaś ARG z Haruhi, gdzie trzeba było szukać pojedyńczych klatek, które ostatecznie złożyły się w film. Czy to będzie zapowiedź jakiejś kolejnej serii anime, mangi, figurki, czy płatków śniadanowych - zobaczymy.
https://www.youtube.com/watch?v=WcgLfMtH_i4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 22:34, Outlander-pro napisał:

Dla wyznawców haruhizmu i nie tylko.
Wygląda na to, że ostatnio trwała jakaś ARG z Haruhi, gdzie trzeba było szukać pojedyńczych
klatek, które ostatecznie złożyły się w film. Czy to będzie zapowiedź jakiejś kolejnej
serii anime, mangi, figurki, czy płatków śniadanowych - zobaczymy.
https://www.youtube.com/watch?v=WcgLfMtH_i4


Może lepiej nie, bo Haruhi to gorka-dolek-gorka-dolek...

Wspaniała pierwsza seria, ale odcinki z 2009... ENDLESS EIGHT.

Spoiler

Kyon-kun denwa

, oglądałem cztery razy przyspieszone...
Potem znowu dobry film- czas na kolejny dołek? :c

Nawet jak oglądałem Haruhi chronologicznie (czyli całość z 2009) to miałem takie odczucie, bo od pewnego momentu odcinki stare i nowe były trochę naprzemiennie i też był dobry-słaby-dobry słaby.

Ale mam nadzieję, że się mylę, i wyjdzie coś miodnego :P Bo utwór zacny. Tak jak cały OST Haruhi, mocno w moim stylu. W szczególności
Spoiler

pierwsza piosenka śpiewana przez Haruhi na festiwalu, ale ta- czyli druga- też jest fajna

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, ostatnio po pijaku z znajomym właśnie dyskutowałem, że w ogóle się nie zdziwie jak niebawem KyoAni wyskoczy z następną serią Haruhi. Coś mi się właśnie wydaje, że coś tam kombinują - oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 22:42, Thrandir napisał:

oby nie

Nie bluźnij.

Poza tym, i tak wszyscy wiedzą, że to zapowiedź automatu do pachinko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 22:45, Dared00 napisał:

> oby nie
Nie bluźnij.



Wiem, wiem, aż się w edytce poprawiłem bo napisałem nie do końca to, co miałem na myśli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 22:45, Dared00 napisał:

Poza tym, i tak wszyscy wiedzą, że to zapowiedź automatu do pachinko ;D

Automaty już zapowiedzieli, teraz czas na nowe nendoroidy od Good Smile''a. ;D
Ostatnio sporo Haruhistów się w temacie obudziło z letargu po E8, btw.

Spoiler

Bambosz gdzie jesteś! ;_;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, teraz jeśli wejdzie, to będzie Snow Mountain Syndrome, które jest dosyć zacne. Swoją drogą, później będzie lekki dołek pod postacią takiego jakby Treasure Hunting :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 21:58, SurgeonOfDeath napisał:

Bakemonogatari Tyle Sarkazmu, Ironii wohoho. Jeszcze nie wiem o co biega, ale
śmieszne.

Skończyłem. Co teraz powinienem obejrzeć z tej serii. I czemu w pozostałych Tsunderu nie jest Main Characterem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się