Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2014 o 01:42, qrex napisał:

> Aldnoah.Zero
Tylko ja tego nie lubię?


Też tak bardzo nie przepadam za tym (OP MC i różne takie babole typu większość serii ma syndrom monster of the week), ale klimat ma naprawdę niezgorszy, a końcowa scena to już w ogóle. Przypatrz się w stylu jakich anime kolega szuka, praktycznie wszystkie są dość mroczne i stawiają na bohaterów, których nie można jednoznacznie ocenić pod względem dobry/zły, a tego niestety w animcach nie ma za dużo. Tym bardziej trza się cieszyć dokonaniami Slain''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Unlimited Blade Works + uniwersum Fate

Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Ale pytanko do ludzi grających w VN: ja rozumiem, że Casterka jest magiem, więc w teorii może przyzwać sługę (co zrobiła). Tylko czy ona przez to nie przekroczyła limitu sług obecnych na świecie w danej wojnie? Nie było czasem ograniczenia, że jest maks tyle a tyle mistrzów?


Spoiler

Graal do każdej wojny przygotowuje 7 Command Spells które są wymagane do zostania Mistrzem więc w teorii w czasie jednej wojny powinno być tylko 7 Mistrzów, w praktyce jednak ktoś o wystarczającej wiedzy magicznej może przejąć Command Spell już wybranego Mistrza i w ten sposób ukraść stanowisko (Caster nie była jedyną osobą która na to wpadła). [spoiler z Fate/zero] Do tego w IV Wojnie był nawet Mistrz który swoje stanowisko podzielił na dwie osoby z których jedna miała Command Spells a druga wzięła na siebie rolę dostarczania Servantowi many, czyli poniekąd było 8 Mistrzów jednocześnie. [koniec spoilera z F/z] Więc ta reguła dotycząca "7 Mistrzów" była raczej czymś oficjalnym niż rzeczywistym.
Tu warto pamiętać że inaczej niż to usiłują wmówić niektóre postacie (jak Kirei, albo Kirei lub choćby Kirei) zasady rządzące Wojną są systemem ustalonym przez magów którzy pierwotnie stworzyli Graala a nie przez jakąś wyższą niekwestionowaną decyzję samego Graala. Część z tych zasad była jedynie umowna a większość pozostałych była tylko tak nienaruszalna jak pozwalała na to wiedza, moc i wyobraźnia ich twórców więc w rzeczywistości każdy o większej wiedzy, mocy lub wyobraźni mógł spróbować to i owo ponaginać licząc że na tym skorzysta (co kończyło się różnie).

Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Poza tym, że chyba zaciukali Berserkera w tej pierwszej walce i chyba też rozprawili się z Raiderem? Kiepsko pamiętam :S


Spoiler

W Fate Berserker pełnił rolę głównego przeciwnika przez połowę route''a i to właśnie tam odegrał on swoją największą rolę.
Co do Rider... Dlaczego nazywasz ją Riderem? Te ciuszki które nosi naprawdę nie pozostawiają wiele wątpliwości co do jej płci XD

Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Ale chyba regułą jest, że 7 mistrzów i 7 servantów musi być?


Spoiler

No i jest 7 Mistrzów i 7 Servantów tyle że jedna osoba pełni dwie funkcje jednocześnie ^^




@ ziptofaf

Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

Spoiler

- A tak, w tym roucie Archer szybko przestaje cierpieć z powodu swojej amnezji.


Spoiler

Archer nigdy nie cierpiał na amnezję. Jeśli już to w UBW po prostu przestaje udawać że nie pamięta kim jest.

Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

Spoiler

- Saber nie została wezwana by walczyć z Rider, nie wykorzystała też przy tym całej swojej many więc nie będzie potrzebny żaden transfer many od Shirou do niej (który w Anime przypominał jakieś smoki i inne dziwne rzeczy, w VN-ce..


Spoiler

Smok nie został wymyślony w anime, taka forma transferu many pojawiła się już w VN-ce w wersji Realta Nua. I akurat IMO w przypadku tej konkretnej sceny wersja z Realta Nua (ta ze smokiem) miała więcej sensu niż to co było w pierwszej wersji na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psycho-Pass 2 ep8

Ożesz w mordę jeża... Pierwszy sezon to nic wobec tej historii! Należy trzymać kciuki żeby nie schrzanili końcówki jak za pierwszym razem, ale o dziwo jestem w tej kwestii dobrej myśli. To może być anime drugiej połowy tego roku ;3

Nie chcę zbytnio spojlerować,

Spoiler

ale nawet opening zaczyna nabierać coraz więcej sensu. Cały czas zastanawiałem się o co chodzi z tą czarną sylwetką wyłaniającą się z samolotu no i wreszcie jest odpowiedź. Fundacja Togane jest naprawdę podejrzana i nie wiem czy nie stoi za całym tym systemem... A Mika wreszcie się doigrała. Nie wiem czy powinno być mi jej żal, czy też powinienem się śmiać? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psycho-Pass 2 ep9

Większość odcinka to zwyczajne pogaduszki pchające fabułę powoli do przodu. Ogólnie rzecz biorąc wydawałoby się, że jest to bardzo spokojny odcinek w porównaniu do kilku poprzednich, taki moment na złapanie oddechu. A potem dostajemy ostatnie dziesięć minut!

Ten pożar, aria operowa, wciąż jeszcze "żywe" plastynaty, no i jeszcze ta scena po napisach... Czysta poezja z piekła rodem! O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shigatsu wa Kimi no Uso Ep. 9

Wciąż bardzo podoba mi się ta seria, ale czuję się jak ten osioł lecący za marchewką. Poczekam z 5 tygodni i wtedy dogonię serię, bo już mnie okropnie irytuje to przerywanie odcinka w najlepszym momencie, pozostawiając widza z niedosytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 13:55, Karharot napisał:

@ Ichibanboshi-kun
Może nie miałeś wtedy ochoty na te klimaty. Ważne że w końcu doceniłeś wielkość tej serii
i ją ukończyłeś, teraz pozostało Ci jeszcze uczczenie tego faktu toastem herbatki wojowników
:3


Szkoda tylko, że Utawarerumono ma tak okropne zakończenie. Jeśli gra ma tylko taki END, to na pewno w nią nie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 08:05, Ichibanboshi-kun napisał:

> @ Ichibanboshi-kun

Szkoda tylko, że Utawarerumono ma tak okropne zakończenie. Jeśli gra ma tylko taki END,
to na pewno w nią nie zagram.

W sensie że dołujący? Gra miała nieco bardziej optymistyczne zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 09:18, Ichibanboshi-kun napisał:

Cholernie dołujący :(
Czyli innego zakończenia nie ma :(?

Nope, ale w grze

Spoiler

praktycznie że jest powiedziane że Hakuoro wrócił. Niestety Yuzuha i tak zmarła, ale zostawiła po sobie przynajmniej dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą krążą plotki że wreszcie mają ruszyć prace nad od dawna zapowiadanym sequelem do Utawarerumono, dotąd niby nic się w temacie nie ruszało bo twórcy pracowali nad Tears to Tiara II ale że ta gra niedawno wyszła to może są jakieś nadzieje również i dla ciekawszej z tych dwóch historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 12:59, Karharot napisał:

Tak swoją drogą krążą plotki że wreszcie mają ruszyć prace nad od dawna zapowiadanym
sequelem do Utawarerumono, dotąd niby nic się w temacie nie ruszało bo twórcy pracowali
nad Tears to Tiara II ale że ta gra niedawno wyszła to może są jakieś nadzieje również
i dla ciekawszej z tych dwóch historii.

O to było by miłe. W pierwsze Tears of Tiara grałem ale zwyczajnie wymiękłem. Kreska mnie mocno odpychała i ten focus na loli-like postacie. Blargh. Dużo bardziej podobał mi się styl Utawarerumono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 13:08, Hubi_Koshi napisał:

O to było by miłe. W pierwsze Tears of Tiara grałem ale zwyczajnie wymiękłem. Kreska mnie mocno odpychała i ten focus na loli-like postacie. Blargh. Dużo bardziej podobał mi się styl Utawarerumono.

Taa. Octavia i Morgan były fajne (choć nie tak jak Karura i Touka) ale reszta... Poza tymi dwoma dobrze wspominam jeszcze tylko Arawna a pozostałych postaci nie potrafiłbym nawet wymienić :/
A z kreską faktycznie było coś nie tak. To już nawet nie kwestia innego stylu i indywidualnego gustu, w TtT grafika była po prostu bardziej prymitywna i jakaś taka sztywna w porównaniu do tego co było w Utawarerumono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 14:02, Karharot napisał:

Taa. Octavia i Morgan były fajne (choć nie tak jak Karura i Touka) ale reszta... Poza
tymi dwoma dobrze wspominam jeszcze tylko Arawna a pozostałych postaci nie potrafiłbym
nawet wymienić :/

Nom te dwie były całkiem sympatyczne, reszta ogólnie raczej Meh. Szczególnie to różowe... coś co się pałętało po zamku niczym niedorozwinięte umysłowo dziecko. Niedobrze mi się robiło przy "scenkach" nie dość że lolicon to na dodatek żerujący na niepełnosprawnej dziewczynie...

Dnia 06.12.2014 o 14:02, Karharot napisał:

A z kreską faktycznie było coś nie tak. To już nawet nie kwestia innego stylu i indywidualnego
gustu, w TtT grafika była po prostu bardziej prymitywna i jakaś taka sztywna w porównaniu
do tego co było w Utawarerumono.

Nom postacie sprawiały wrażenie bycia "plastikowymi" tak to tylko mogę opisać.
Jeszce jedna zwalona rzecz to system walki. Nie wiem jak tobie ale dla mnie był niesamowicie niewygodny i zwyczajnie irytujący. Po kiego w ogóle wprowadzili system Real Time jeśli nie potrafili go nawet dobrze zastosować? Było też o wiele za dużo klikania i człowiek się zwyczajnie gubił podczas walk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 14:25, Hubi_Koshi napisał:

Nom te dwie były całkiem sympatyczne, reszta ogólnie raczej Meh. Szczególnie to różowe... coś co się pałętało po zamku niczym niedorozwinięte umysłowo dziecko. Niedobrze mi się robiło przy "scenkach" nie dość że lolicon to na dodatek żerujący na niepełnosprawnej dziewczynie...

:/

Dnia 06.12.2014 o 14:25, Hubi_Koshi napisał:

Nom postacie sprawiały wrażenie bycia "plastikowymi" tak to tylko mogę opisać. Jeszce jedna zwalona rzecz to system walki. Nie wiem jak tobie ale dla mnie był niesamowicie niewygodny i zwyczajnie irytujący. Po kiego w ogóle wprowadzili system Real Time jeśli nie potrafili go nawet dobrze zastosować? Było też o wiele za dużo klikania i człowiek się zwyczajnie gubił podczas walk.

Dziwi mnie jak skopali tą grę na tyle różnych sposobów, gdybym nie miał informacji co do dat wydania obu gier to byłbym przekonany że Tears to Tiara wyszło wcześniej i dzięki doświadczeniom wyniesionym z tej produkcji studio wyrobiło się na tyle aby stworzyć poprawione i doszlifowane Utawarerumono. A tak to jest ewidentny krok w tył, zrobili cięcia i wywalili ludzi z zespołu czy jak?
Jeśli już na T3 ma się ochotę to lepiej jest złapać za anime, dostanie się dzięki temu lepszą grafikę a ominie się męczącą mechanikę rozgrywki oraz uniknie paru mniej pociągających scenek. Niestety postacie i tempo akcji wciąż są drętwe w porównaniu z Utawarerumono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 18:25, Karharot napisał:

Dziwi mnie jak skopali tą grę na tyle różnych sposobów, gdybym nie miał informacji co
do dat wydania obu gier to byłbym przekonany że Tears to Tiara wyszło wcześniej i dzięki
doświadczeniom wyniesionym z tej produkcji studio wyrobiło się na tyle aby stworzyć poprawione
i doszlifowane Utawarerumono. A tak to jest ewidentny krok w tył, zrobili cięcia i wywalili
ludzi z zespołu czy jak?

Sam nie wiem, Japończycy wydają się mieć niekiedy jakąś chorą chęć zmieniania systemu walki, stylu i w ogóle wszystkiego jak w Final Fantasy. Może to coś w tym stylu... mhm szperałem chwilę w necie i looknij
http://xebek.animeblogger.net/wp-content/pictures/other/tttcharacterlarge.jpg
To są niby modele postaci z PS3. Może PC był jakimś beta testem czy czymś? Modele są zupełnie inne i naprawdę mi się podobają.
https://www.youtube.com/watch?v=LOse_tcyURY

Dnia 06.12.2014 o 18:25, Karharot napisał:

Jeśli już na T3 ma się ochotę to lepiej jest złapać za anime, dostanie się dzięki temu
lepszą grafikę a ominie się męczącą mechanikę rozgrywki oraz uniknie paru mniej pociągających
scenek. Niestety postacie i tempo akcji wciąż są drętwe w porównaniu z Utawarerumono.

Nom nikt nie podskoczy Karurze czy Touce. Nadal się szczerzę gdy przypomnę sobie scenkę z epilogu gdzie jakiś pechowy bandzior śmiał się z nich że Hakuoro je rzucił XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlimited Blade Works
So najwyraźniej niedługo w UBW dojdzie do pewnego wydarzenia... albo już doszło. Chodzi o Shirou sprawdzającego czy

Spoiler

Issei

jest Masterem. Tym którzy wiedzą o co chodzi dedykuję ten mały fanfic który kiedyś znalazłem.

https://www.fanfiction.net/s/4483852/1/A_Politically_Correct_Court_Mandated_Bad_End/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 18:52, Hubi_Koshi napisał:

Sam nie wiem, Japończycy wydają się mieć niekiedy jakąś chorą chęć zmieniania systemu walki, stylu i w ogóle wszystkiego jak w Final Fantasy. Może to coś w tym stylu...

Ten problem dotyczy nie tylko Japończyków, zmiany pomiędzy Lands of Lore -> Lands of Lore II czy Might & Magic VIII -> Might & Magic IX czy też Master of Orion II -> Master of Orion III dowodzą że nie tylko w studiach Kraju Kwitnącej Wiśni siada czasem klimatyzacja i ludzie dostają zaćmienia podczas decydowania co i jak warto zmienić i "ulepszyć" :(

Dnia 06.12.2014 o 18:52, Hubi_Koshi napisał:

mhm szperałem chwilę w necie i looknij
http://xebek.animeblogger.net/wp-content/pictures/other/tttcharacterlarge.jpg
To są niby modele postaci z PS3. Może PC był jakimś beta testem czy czymś? Modele są zupełnie inne i naprawdę mi się podobają.
https://www.youtube.com/watch?v=LOse_tcyURY

Z tego co tu widzę styl graficzny i projekty postaci z wersji na PS3 to te same które później zostały użyte w anime. Dobre w tym to że najwyraźniej sami się połapali że coś z tą grafiką było nie tak, szkoda tylko że za późno aby uratować wersję na PC...

Dnia 06.12.2014 o 18:52, Hubi_Koshi napisał:

Nom nikt nie podskoczy Karurze czy Touce. Nadal się szczerzę gdy przypomnę sobie scenkę z epilogu gdzie jakiś pechowy bandzior śmiał się z nich że Hakuoro je rzucił XD

Cóż, jeśli się już chce popełnić samobójstwo to uzyskanie fachowej pomocy od dwóch ładnych pań nie jest takim złym pomysłem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się