Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Log Horizon 2 ep.16,17,18

Twórcy naprawdę, po mistrzowsku opanowali sztukę przynudzania przez 80% czasu z krótkimi ciekawymi stawkami pchającymi fabułę do przodu i pokazywaniem nowych rzeczy w ostatnich minutach tak aby się chciało obejrzeć kolejny odcinek,a potem znów się zawieść i przysypiać przez większą część poczym po końcówce ponownie chcieć zobaczyć co się stanie dalej.

18

Spoiler

Przynajmniej Wyverny przyleciały do miasta, więc obejdzie się z dalszą podróżą. Uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 20:13, koale napisał:

Btw wyszedł ostatnio jakiś ciekawy film/kinówka?
Od razu wspomnę, że na Madoke jeszcze nie mam siły.


Jeśli jeszcze nie oglądałeś, to polecam Kotonoha no Niwa:
http://myanimelist.net/anime/16782/Kotonoha_no_Niwa

Taka spokojna historia z naprawdę piękną animacją, która chwilami sprawia wrażenie jak żywej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast właśnie skończylem Fate/Stay Night.

Jutro pewnie zacznę Zero i mam nadzieję, że zgodnie z rankingami będzie trzymało wyższy poziom niż SN.

Muzyka całkiem fajna, ale w gruncie rzeczy mało akcji.

Ale najgorsze jest to, że składnia fabularna jest bardzo podobna do tej z Toaru Majutsu no Index. Frajer bez talentu i z ambicjami zostaje wplątany w wielkie intrygi, a każda walka z jego udziałem jest niesamowicie nudna.

Mam nadzieję, że więcej w serii się nie pojawi.

Index ledwo przetrawiłem, ale FSN mimo wszystko radzi sobie lepiej.

PS. Przez pierwsze kilka odcinków miałem ciągłe wrażenie, że skądś znałem głównego bohatera... I dobrze myślałem! Niestety tłumaczenie, które oglądałem nie miało tego kwiatka :<

20150222193340

20150222193357

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 19:35, Piciambeer napisał:

Ja natomiast właśnie skończylem Fate/Stay Night.

Mówimy o tym najpierwszym Fate/Stay Night? No to się nie dziw bo to najgorsza adaptacja. Po obejrzeniu Zero obejrzyj sobie serię Unlimited Blade Works. Zdecydowanie lepsza. A najlepiej by było gdybyś po prostu zagrał w VNkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 19:40, Hubi_Koshi napisał:

> Ja natomiast właśnie skończylem Fate/Stay Night.
Mówimy o tym najpierwszym Fate/Stay Night? No to się nie dziw bo to najgorsza adaptacja.

No właśnie się nie dziwię, bo wszyscy narzekają. Ale ja lubię po kolei jechać zgodnie z tym jak serie wychodziły :)

Dnia 22.02.2015 o 19:40, Hubi_Koshi napisał:

Po obejrzeniu Zero obejrzyj sobie serię Unlimited Blade Works. Zdecydowanie lepsza. A

Taki mam plan, SN->Zero->UBW, bo reszta to spinoffy chyba.

Dnia 22.02.2015 o 19:40, Hubi_Koshi napisał:

najlepiej by było gdybyś po prostu zagrał w VNkę.

Hehe, nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 19:54, Piciambeer napisał:

Hehe, nie :P

To pozostaje ci mieć nadzieję że jakieś studio zechce ekranizować Heaven''s Feel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 20:01, Hubi_Koshi napisał:

> Hehe, nie :P
To pozostaje ci mieć nadzieję że jakieś studio zechce ekranizować Heaven''s Feel.

MAL twierdzi, że dwóch producentów już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 19:54, Piciambeer napisał:

Taki mam plan, SN->Zero->UBW, bo reszta to spinoffy chyba.


Jest jeszcze kinówka UBW, która wyszła parę lat temu, ale anime jest jednak lepsze. Swoją drogą muszę je nadrobić...

Spinoff o którym mówisz to "Fate/Kaleid Liner Prisma Illya" na podst. mangi o tym samym tytule. Takie Fate/Magical Girl w zasadzie, ale naprawdę zabawne. Póki co zekranizowali dwie pierwsze serie, Eins i Zwei, ale to co się teraz w Drei wyrabia to miód i poezja... Możesz się za to spoko wziąć po zrealizowaniu obecnego planu pięcioletniego ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 22:48, Pablo_Querte napisał:

Nie zapomnij o Shingetsukan Tsukihime.


Czy to nie ta seria, do której większość osób podchodzi jak do naszego rodzimego serialu "Wiedźmin"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 22:50, Alamut napisał:

Czy to nie ta seria, do której większość osób podchodzi jak do naszego rodzimego serialu
"Wiedźmin"?

Nie, chyba coś ci się pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 22:48, Pablo_Querte napisał:

Nie zapomnij o Shingetsukan Tsukihime.

Tagi: drama romance supernatural vampire

W jaki sposób jest to powiązane z Fate? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 23:28, Alamut napisał:

> Btw wyszedł ostatnio jakiś ciekawy film/kinówka?
> Od razu wspomnę, że na Madoke jeszcze nie mam siły.

Jeśli jeszcze nie oglądałeś, to polecam Kotonoha no Niwa:
http://myanimelist.net/anime/16782/Kotonoha_no_Niwa

Taka spokojna historia z naprawdę piękną animacją, która chwilami sprawia wrażenie jak
żywej ^^


Za rzadko oglądam filmy. Aż oko się cieszy widząc coś takiego. Jak znasz inne równie ładne to chętnie usłysze ich tytuły.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 00:22, Piciambeer napisał:

Tagi: drama romance supernatural vampire

W jaki sposób jest to powiązane z Fate? o.O

Jest osadzone w tym samym uniwersum i pozwala poznać trochę lepiej jego mechanikę, ponadto jest też baaaardzo luźne powiązanie pomiędzy pobocznymi postaciami z obydwu VN-ek.

Anime Shingetsutan Tsukihime nie jest aż tak tragiczne jak utrzymuje grupa fanów o których wspomniał luzac i można je sobie obejrzeć (choć jeśli pierwsze F/SN miało dla Ciebie za mało akcji to ST raczej Ci się nie spodoba), lepiej jest jednak zabrać się za mangę (zakończoną i w pełni przetłumaczoną) o tym samym tytule bo jeśli idzie o jakość jest o klasę wyżej od anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 06:31, lRayl napisał:

Za rzadko oglądam filmy. Aż oko się cieszy widząc coś takiego. Jak znasz inne równie
ładne to chętnie usłysze ich tytuły.:D


Pomyślmy... Jakiś czas temu wyszedł kolejny film twórców Summer Wars i Dziewczyny skaczącej przez czas o tytule Ookami Kodomo no Ame to Yuki: http://myanimelist.net/anime/12355/Ookami_Kodomo_no_Ame_to_Yuki/

Rzadko wzruszam się podczas oglądania czegokolwiek, ale film ma naprawdę ciekawą historię i piękną kreskę.Szczególnie widowiskowo wypadają sceny na łonie natury.

Skrótowo: pierwsza połowa filmu to opowieść kobiety, która zakochała się w wilku zdolnym zamieniać się w człowieka, a po śmierci męża sama wychowuje dzieci, które odziedziczyły po ojcu dar transformacji. Druga połowa koncentruje się się na tytułowych Ame i Yuki, którzy muszą zadecydować czy chcą żyć wśród ludzi, czy wśród zwierząt.

Brzmi może dziwnie, ale obecnie to mój ulubiony film studia Madhouse ;]
Na koniec jeszcze trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=8xLji7WsW0w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 20:13, Alamut napisał:

> Taki mam plan, SN->Zero->UBW, bo reszta to spinoffy chyba.

Jest jeszcze kinówka UBW, która wyszła parę lat temu, ale anime jest jednak lepsze. Swoją
drogą muszę je nadrobić...


Ja raczej przestrzegam wszystkich przed kinówką UBW, dla mnie to niezły crap xD
Jest mega chaotyczna, zrushowana i brzydka :P

Dobrze, że mamy nowe UBW, które już jest miodzio ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się