Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2015 o 18:54, Hubi_Koshi napisał:

Które konkretnie?

Spoiler

Wyciągnięcie tommyguna i granatów z nikąd (Straits), akcja z czapką (AC/DC), pokonanie Whama, lot samolotem pod koniec... To tak na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 19:01, Pablo_Querte napisał:

> Które konkretnie?

Spoiler

Wyciągnięcie tommyguna i granatów z nikąd (Straits), akcja z czapką (AC/DC), pokonanie
Whama, lot samolotem pod koniec... To tak na szybko.


Spoiler

Ja go za tego tommyguna pokochałem bo pokazał że się bawić nie ma zamiaru XD Ogólnie łatwo to można wyjaśnić, Jojo i Erina byli w bliskim kontakcie z Speedwagon Foundation dzięki której mógł zdobyć najróżniejszy sprzęt.
Z czapką sam Jojo wyjaśnił, zmylił AC/DC który myślał że udało mu się ją pociąć a Joseph wprowadził drobne "zabezpieczenie"
Chodzi o całość z Whamem czy tylko końcówkę? Jedyny element który nie został wcześniej wprowadzony to ta buteleczka.
Taa z samolotem się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 19:06, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Ja go za tego tommyguna pokochałem bo pokazał że się bawić nie ma zamiaru XD

Spoiler

Ja też.


>Ogólnie łatwo to można wyjaśnić, Jojo i Erina byli w bliskim kontakcie z Speedwagon Foundation dzięki której >mógł zdobyć najróżniejszy sprzęt.
Spoiler

Tak tak i akurat był uzbrojony po zęby, tym bardziej, że w tym punkcie fabuły to nie miał kiedy nawiązać kontaktu z organizacją

Dnia 10.03.2015 o 19:06, Hubi_Koshi napisał:

Z czapką sam Jojo wyjaśnił, zmylił AC/DC który myślał że udało mu się ją pociąć a Joseph
wprowadził drobne "zabezpieczenie"

Spoiler

Naprawdę wierzysz w to co on tam zrobił xD?

Dnia 10.03.2015 o 19:06, Hubi_Koshi napisał:

Chodzi o całość z Whamem czy tylko końcówkę? Jedyny element który nie został wcześniej
wprowadzony to ta buteleczka.

Spoiler

I to jak wyliczył trajektorię pocisku z kuszy.

Dnia 10.03.2015 o 19:06, Hubi_Koshi napisał:

Taa z samolotem się zgodzę.


Spoiler

W mandze było wspomniane kilka stron wcześniej, że przylecieli samolotem ale i tak akcja niespodziewana jak cala seria.



A jeszcze Andrzej15 zaopatrz się w wersję Blu-Ray, wygląda lepiej niż TV i nie ma cenzury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 19:24, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

Tak tak i akurat był uzbrojony po zęby, tym bardziej, że w tym punkcie fabuły to nie
miał kiedy nawiązać kontaktu z organizacją


Spoiler

Kto wie, może miał inne kontakty, np. z mafią XD

Dnia 10.03.2015 o 19:24, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

Naprawdę wierzysz w to co on tam zrobił xD?


Spoiler

Hej, kim jestem by wątpić w gościa którego noga jest pewnie grubsza niż mój tułów XD

Dnia 10.03.2015 o 19:24, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

I to jak wyliczył trajektorię pocisku z kuszy.


To akurat zwalił od Whama, w kręgu otaczającym arenę był jeden wystający kamień od którego pocisk się odbił. Pewnie mało wiarygodne że Wham był akurat tam gdzie pocisk poleci, no ale co poradzisz.

Dnia 10.03.2015 o 19:24, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

W mandze było wspomniane kilka stron wcześniej, że przylecieli samolotem ale i tak
akcja niespodziewana jak cala seria.


I za to ją w sumie kochamy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

> To akurat zwalił od Whama, w kręgu otaczającym arenę był jeden wystający kamień od którego

Dnia 10.03.2015 o 19:29, Hubi_Koshi napisał:

pocisk się odbił. Pewnie mało wiarygodne że Wham był akurat tam gdzie pocisk poleci, no ale co poradzisz.


Spoiler

Dlatego oczekiwanie logiki i realizmu w serii o starożytnych azteckich wampirach jest bez sensu xD A już nie mówię co się dalej wyprawia...


Spoiler
Spoiler

MORDERCZE KASZTANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 17:54, Hubi_Koshi napisał:

Ci goście naprawdę ruszają głowami by pokonać swoich przeciwników.

O tak, JoJo i błyskotliwe fortele zwalające wrogów z nóg.

20150310195547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 19:59, Ranveld napisał:

> Ci goście naprawdę ruszają głowami by pokonać swoich przeciwników.
O tak, JoJo i błyskotliwe fortele zwalające wrogów z nóg.

Nie powiesz że nie zwaliły tych szkopów z nóg :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 19:35, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

Dlatego oczekiwanie logiki i realizmu w serii o starożytnych azteckich wampirach jest
bez sensu xD A już nie mówię co się dalej wyprawia...


Wamuuu!

Dnia 10.03.2015 o 19:35, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

Spoiler

MORDERCZE KASZTANY


Heh to mi przypomina motyw z Slayersów gdzie Gourry zabijał trolle za pomocą kasztanów... z drobną pomocą Liny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem ukończyłem Fate/Zero i mam kilka pytań.
Wiem, że są tu wielcy fani serii więc liczę na oświecenie :P

Jeśli odpowiedzi na nie poznam w UBW, to nie odpowiadajcie proszę, bo jeszcze nie zacząłem tej ostatniej serii :)
Ale jeśli odpowiedź jest tylko w nowelce, to chętnie usłyszę wytłumaczenie.

Spoiler

1. Graal miał się pojawiać co 60 lat. Dlaczego pomiędzy czwartą a piątą wojną jest 10 lat różnicy?
2. Dziadek z rodziny Matou zapowiedział "jeszcze się zobaczymy" w rozmowie z Kirei. Ale do końca Zero już się nie pojawił. Urwany wątek czy coś będzie się jeszcze z nim działo?
3. Czy Sakura miała wymazaną pamięć? W StayNight nie wyglądała na taką, która by pamiętała, że przez rok leżała w robactwie będąc dzieckiem.
4. Jakim cudem Gilgamesh i Kirei przeżyli? Czy jedynym wytłumaczeniem jest to końcowe "najwyraźniej bogowie mają do ciebie jeszcze jakiś interes"?
5. Co w końcu spowodował końcowy pożar? W F/SN mówili, że to dlatego, że Kirei dotknął Graala. Ale Zero nie bardzo potwierdzało tę teorię.
6. W F/SN Saber "znikłaby, gdyby użyła Excalibura drugi raz", tymczasem w Zero ciska nim na prawo i lewo kilka razy. Kwestia źródła many? Czy głupota F/SN, aby podkreślić wielkie uczucia miłosne bla bla bla?
7. Czy w takim razie F/SN traktować jako niezbyt kanoniczną adaptację? UBW zdaje się poruszać temat tej samej wojny, no i jest zachwalane, więc czy w UBW wszystko staje się jaśniejsze?

Poza tym King of Conquerors rządzi, jedna z fajniejszych postaci jakich znam. Nie dało się go nie polubić :D
Co innego King of Heroes, kawał z niego dupka, antypatyczny do cna.

No i interesujący przeskok w jakości adaptacji. Z romansidła do mordowania dzieci. Caster wziął mnie z zaskoczenia, kompletnie nie spodziewałem się takich widoków po obejrzeniu F/SN o.O



Anime faktycznie dobre, klimatyczne i wciągające, ale zastanawiam się, dlaczego pierwszy sezon jest na MALu poniżej drugiego. Jak dla mnie pierwszy był ciekawszy, no ale to tylko ja. Jako całość anime faktycznie zasługuje na wysokie noty.

Other news!

The Rolling Girls
Odcinek 7 i 8 dzieje się w mieście, w którym rządzi rock i są to odcinki pierwszej klasy. Warto sobie obczaić, jeśli ktoś przerwał oglądanie po tandetnej parze odcinków 5-6. Eksplozje, muzyka i kolory, polecam!
Poza tym zaczyna się wątek międzyplanetarny, robi się ciekawie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Jeśli odpowiedzi na nie poznam w UBW, to nie odpowiadajcie proszę, bo jeszcze nie
zacząłem tej ostatniej serii :)

Z tego co zauważyłem to większość pytań raczej odnosi się do Heaven''s Feel.

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Ale jeśli odpowiedź jest tylko w nowelce, to chętnie usłyszę wytłumaczenie.

Spoiler

1. Graal miał się pojawiać co 60 lat. Dlaczego pomiędzy czwartą a piątą wojną jest
10 lat różnicy?


Spoiler

Ponieważ Kiritsugu zniszczył Graala zamiast wypowiedzieć życzenie. Niejako energia zebrana przez Wielkiego Graala nie została spożytkowana więc do kolejnej wojny doszło wcześniej.


>
Spoiler

2. Dziadek z rodziny Matou zapowiedział "jeszcze się zobaczymy" w rozmowie z Kirei. Ale

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

do końca Zero już się nie pojawił. Urwany wątek czy coś będzie się jeszcze z nim działo?


Spoiler

W Heaven''s Feel

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Spoiler

3. Czy Sakura miała wymazaną pamięć? W StayNight nie wyglądała na taką, która by pamiętała,
że przez rok leżała w robactwie będąc dzieckiem.


Spoiler

Było by miło, tak naprawdę to Sakura została przez Zoukena do tego stopnia złamana że praktycznie już niczego nie czuje.

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Spoiler

5. Co w końcu spowodował końcowy pożar? W F/SN mówili, że to dlatego, że Kirei dotknął
Graala. Ale Zero nie bardzo potwierdzało tę teorię.


Spoiler

Być może, Kirei naprawdę chciał sprawić by ludzie cierpieli

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Spoiler

6. W F/SN Saber "znikłaby, gdyby użyła Excalibura drugi raz", tymczasem w Zero ciska
nim na prawo i lewo kilka razy. Kwestia źródła many? Czy głupota F/SN, aby podkreślić
wielkie uczucia miłosne bla bla bla?


Spoiler

Źródło mocy. Shirou jest naprawdę bylejakim magusem i nie jest w stanie dać Saber jakiejkolwiek energii. Do tego "rytuał" przyzwania był najzwyczajniej sknocony co też miało swój wpływ.

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Spoiler

7. Czy w takim razie F/SN traktować jako niezbyt kanoniczną adaptację? UBW zdaje się
poruszać temat tej samej wojny, no i jest zachwalane, więc czy w UBW wszystko staje się
jaśniejsze?


Zagraj w Novelkę. Naprawdę UBW jest tylko częścią całej historii. Na dodatek do F/Z bliżej ma Heaven''s Feel niż UBW czy Fate. Jeśli mówimy o pierwszej animowanej adaptacji F/SN to równie dobrze możesz to wyrzucić i o tym zapomnieć.

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

[S]No i interesujący przeskok w jakości adaptacji. Z romansidła do mordowania dzieci. Caster
wziął mnie z zaskoczenia, kompletnie nie spodziewałem się takich widoków po obejrzeniu
F/SN o.O


Spoiler

Jeszcze raz mówię, zagraj w novelkę. Szczególnie Heaven''s Feel. No i trzeba pamiętać o tym że Fate/Zero to prequel. Został napisany już długo po tym jak powstało F/SN


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Clannad After Story. O poziomie samego anime nie ma co dyskutować bo większość chyba powiedziano . Może ktoś wrzucić linkiem do timeline. Pamiętam ze kiedyś ktoś takiego wrzucił a nie czytałem że względu na spoilery. Może rozjaśni mi to kilka wątpliwości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 20:20, LastOrder napisał:

Skończyłem Clannad After Story. O poziomie samego anime nie ma co dyskutować bo większość
chyba powiedziano . Może ktoś wrzucić linkiem do timeline. Pamiętam ze kiedyś ktoś takiego
wrzucił a nie czytałem że względu na spoilery. Może rozjaśni mi to kilka wątpliwości
.


Jaaaaj. Po raz kolejny wrzucam ten link na forum xD

UWAGA MEGA SPOILER - CLANNAD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer 7 ma coś o dodatku numer 2. Posiadasz może? Strona niestety leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 21:55, Wipu napisał:

Numer 7 ma coś o dodatku numer 2. Posiadasz może? Strona niestety leży.


Niestety nie. To jest naprawdę stary timeline, mający z 5 lat.

Jeśli dobrze pamiętam w tym dodatku nie ma nic ciekawego, po prostu opis tych pobocznych historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, obczajam tę nowelkę, chociaż zdaje się być cholernie droga. No i nigdy nie tykałem takiego rodzaju gier...
To jest jakaś kolejność w graniu? Jakieś części, dodatki?

A przy okazji, przypomniałem sobie następne pytanie.

Spoiler

Aby Graal się pojawil, wszyscy Servanci powinni zostać zabici, tymczasem w Zero Gilgamesh i Saber są świadkami narodzin Graala. Jakieś wyjaśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2015 o 01:01, Piciambeer napisał:

Spoiler

Aby Graal się pojawil, wszyscy Servanci powinni zostać zabici, tymczasem w Zero Gilgamesh
i Saber są świadkami narodzin Graala. Jakieś wyjaśnienie?



Spoiler

Z tego co kojarzę to ... tak się tylko mówi i niektórzy w to wierzą, ale to po prostu nieprawda. Im więcej, tym lepiej, bo więcej mocy, ale nie wszyscy muszą paść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night & Fate/Zero

Dnia 12.03.2015 o 01:01, Piciambeer napisał:

Spoiler

Aby Graal się pojawil, wszyscy Servanci powinni zostać zabici, tymczasem w Zero Gilgamesh
i Saber są świadkami narodzin Graala. Jakieś wyjaśnienie?



Spoiler

JEST SZANSA WYCZAIĆ TO NA PODSTAWIE UBW. Ale generalnie, to na to jest lepsze wyjaśnienie i nazywa się przejście Fate/Stay Night. Konkretniej bodaj Heaven''s Feel.

Generalnie oglądanie Zero bez przejścia vnki to spoko zabawa, ale kończy się to tak jak u Ciebie- milionem pytań i brakiem odpowiedzi- no chyba, że życzysz sobie, abym spoilerował Ci trzeci route Fate/SN, ale chyba lepiej nie, bo Ufotable ma zrobić też ekranizację Heaven''s Feel. Chociaż do ogarnięcia tej akurat kwestii ma szansę starczyć samo UBW, więc oglądaj dalej, a jak nie dostaniesz dość informacji- zabierz się za vnkę.

Te pytania to coś naturalnego i nic dziwnego, że je masz, po prostu miej świadomość, że Fate/Zero nie miało na celu odpowiedzi na te pytania czy też nawet ich zostawić: śmiem twierdzić, że było wręcz odwrotnie, gdyż Fate/Zero odpowiada na kilka pytań, które zostają po bardzo dokładnym i opisującym wszystko Fate/SN, sklejając wszystko w całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 01:01, Piciambeer napisał:

No dobra, obczajam tę nowelkę, chociaż zdaje się być cholernie droga. No i nigdy nie
tykałem takiego rodzaju gier...
To jest jakaś kolejność w graniu? Jakieś części, dodatki?

Ogólnie gra ma trzy "route"y, ścieżki. Fate, UBW i Heaven''s Feel. Musisz przejść poprzednią by zacząć następną. Dodatków jako takich nie ma, może poza patchem Realta Nuta ale to chyba do wersji będzie dodane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 01:01, Piciambeer napisał:

No dobra, obczajam tę nowelkę, chociaż zdaje się być cholernie droga. No i nigdy nie
tykałem takiego rodzaju gier...
To jest jakaś kolejność w graniu? Jakieś części, dodatki?

Ach jeszcze jedno. Jestem niemal pewien że na youtube mógłbyś obejrzeć praktycznie kompletny walkthrough bez konieczności grania w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować