Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Seraph of the End
W pierwszej chwili zapowiadało się jak coś pokroju Shin Sekai Yori czyli 10/10, ale końcówka zdradza, że tak nie będzie ;(. Koniec końców zapowiada się coś co być może warto będzie oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Hunter x Hunter i jestem gdzieś na 35 odcinku. Świetne anime, nie dziwota, że tak wysoko stoi. W międzyczasie obejrzałem Kiseijuu - kolejny masterpiece wg mnie. Łyknąłem jak pelikan w 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie miesiąc oglądania anime.

Zacznę od Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? czyli No Game No Life rok wcześniej. Bardzo podobny schemat. Polubiłem głównego bohatera. Izayoi nie dość że był zupełnie OP silny to jeszcze wybijał się inteligencją . Brakuje mi tego typu męskich postaci. Tylko ilość odcinków zakrawa na żart. Ale poszło szybko.

Potem Boku wa Tomodachi ga Sukunai i druga seria Next.
Pierwszy sezon naprawdę w porządku. Wiele fajnych motywów np. z zaskoczeniem że komórki służą do pisania i komunikacji. Powiem tylko że seria ma jeden z najlepszych endingów którego teraz słucham cały czas. Nie żadne miękkie kluchy :). Druga to porażka Kodaki który szczególnie w sequelu wybitnie mnie wkurzał. Największy idiota jakiego pamiętam od czasów głównego bohatera Mirai Nikki.

Akame ga Kill!
Do któregoś odcinka było super. Wiem że na ostatku były fillery i niestety nie zbyt mi przypadły mi do gustu. Nie potrafiłem jakoś żzyć się z ekipą i dlatego

Spoiler

ich śmierci były mi zupełnie obojętne

. Doglądnąłem tylko dla postaci Esdeath.

Było jeszcze Clannad After Story i Kiseijuu ale tu nie ma co dodawać . Wszystko samo się obroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JoJo''s Bizarre Adventure - sezon 1

Obejrzałem pierwszy sezon Jojo''s Bizzare Adventure i... jestem zadowolony. Krótko o moich wrażeniach.

Spoiler

O fabule nie ma co dużo pisać. Wszytko toczy się wokół tajemniczej maski(i skutkach założenia tego na twarz) i jej historii. „Opowieść” nie jest nudna, potrafi zaciekawić więc jest dobrze.

Sezon składa się z dwóch sag. Pierwszą oceniłbym na 8/10. Do jej plusów zaliczyłbym: niektórych bohaterów(Dio, Zeppelin), klimat(Wielka Brytania w czasach „przemysłowych”(?)
plus wampiry i zombiaki w tle dające specyficzną otoczkę), wartka akcja...Ogólnie wszystko byłoby cacy, gdyby nie główny bohater – jakoś mi nie pasował, zbyt dobrze wychowany był :). Mimo wszystko oglądało się przyjemnie, finał arcu był bardzo dobry – ogólnie zasłużone osiem na dziesięć. I pewnie taka ocena by została, gdyby nie drugi arc który, krótko mówiąc, mnie urzekł.

No właśnie, drugą sagę oglądałem z zapartym tchem a wpłynęło na to kilka czynników. Po pierwsze: klimat nieco w stylu Indiany Jones(podróże, naziści) polane nieco „horrorowym” sosem(choć może horror to za duże słowo. W każdym razie są wampiry i zombiaki). Po drugie to główny bohater, który jest fajnym gościem – jest to typowy cwaniak, który jednak dba o bliskich. Wykazuje się też wysoką inteligencją podczas walk z przeciwnikiem, stosując różne magiczne sztuczki(chwilami iście... magiczne, ale o tym dalej). Totalnie przeciwieństwo pierwszego Joja(no, poza inteligencją).
Kolejna rzecz to walki, które chwilami są przegenialne :D. Nie ma tutaj standardowego naparzania. Mamy tutaj kombinowanie, docinkowanie, walka psychiczna z wrogiem. Takie pojedynki zwykle zawierają epickie sceny, które zapadają w pamięci.
Napisałem o głównym bohaterze, ale ten arc zawiera wiele innych interesujących osób. Lisa, Ceasar, Stroheim, „kolumnowcy”... Ta saga obfituje wiele ciekawych postaci.
Coś mi jeszcze chodzi po głowie pozytywnego, ale nie mogę sobie przypomnieć. Najwyżej zrobię uzupełnienie.

Teraz czas na łączne plusy i minusy:
+
1. Świetna kreska i soundtrack – anime stoi na bardzo wysokim poziomie po tym względem. Szczególnie widać(i słychać) to w drugiej sadze.
2. Opening i ending – są zrobione stylowo, używają fajnego podkładu muzycznego... Ogólnie są dobre.

-
1. Absurdy – seria stoi absurdami, które jednak raczej wpływają pozytywnie na odbiór. Prawie. Zdarzają się absurdy, które są zbyt absurdalne(a magiczne sztuczki drugiego Joja chwilami są zbyt... magiczne) i nieco rażą w oczy. Przez to finałowe starcie w drugim arcu zostało troszeczkę zepsute.

Ogólnie serię oceniam na mocne 9/10. Moim zdaniem to dla fanów HxH 2011 i FMA:B pozycja obowiązkowa, choć owa lekka otoczka absurdalności może niektórych zniechęcić.



Gdy skończę DBK, to biorę się za drugi sezon :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 17:51, Andrzej15 napisał:

JoJo''s Bizarre Adventure - sezon 1

Dnia 05.04.2015 o 17:51, Andrzej15 napisał:

Gdy skończę DBK, to biorę się za drugi sezon :).

Powiem tyle że Stardust Crusaders nieco się uspokaja jeśli chodzi o absurdy. Ale tylko troszkę, no i dochodzą Standy które całkowicie zmieniają reguły gry w porównaniu do dwóch pierwszych części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 20:08, Buhahahahaha napisał:

Plastic Memories Episode 1

All aboard the feels train


Boję się humoru tego anime. Bo potencjał feelsowy owszem ma, ale bardzo mnie martwi typ "żartów"- dokładnie taki, jaki jest w mojej głowie skojarzony z marnymi, niskobudżetowymi produkcjami i którego po prostu nie cierpię.

Tym niemniej, czekam na kolejny odcinek, bo możliwości koncepcja (mimo tego, że mało innowacyjna) daje spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 20:08, Buhahahahaha napisał:

Plastic Memories Episode 1

To anime można podsumować tym obrazkiem

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/602/354/526.jpg

chociaż są momenty takie luźniejsze, bardziej komediowe. Troszkę bawi się z widzem w
huśtawkę emocjonalną.


Sorry, ale muszę czy też poprawię cię -1 odcinek można podsumować tym obrazkiem-, jeszcze sporo przed nami.
A tak po za tym to jednak do tego obrazka mi jak dotąd pasuje Feelgatsu, albo przynajmniej jego ostatni odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 17:48, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

Było nie było, FSN to eroge :>


Okej, chyba jednak czas wziąć się za nowelke.

I faktycznie, nie do końca potrafię zczaić, jakie rytualne znaczenie ma ta pozycja :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 21:59, Piciambeer napisał:

>

Spoiler

Było nie było, FSN to eroge :>


Okej, chyba jednak czas wziąć się za nowelke.

I faktycznie, nie do końca potrafię zczaić, jakie rytualne znaczenie ma ta pozycja :x

Caster to totalna fangirlka Saber, co poradzisz
https://www.youtube.com/watch?v=LA9tZXR9mWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 21:59, Piciambeer napisał:

>

Spoiler

Było nie było, FSN to eroge :>


Okej, chyba jednak czas wziąć się za nowelke.

I faktycznie, nie do końca potrafię zczaić, jakie rytualne znaczenie ma ta pozycja :x

I tak nic nie przebije ładowania many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Log Horizon season 2 END

Spoiler

W sumie to rozczarowanie, sezon gorszy od pierwszego praktycznie pod każdym względem - poczynając od kreski i jakości animacji, poprzez pacing, na fabule kończąc. Zaczynało się nieźle, parę rzeczy rozwleczonych było, parę rzeczy zbyt szybkich, wprowadza się bohaterów i wątki, po czym je olewa, robi cały arc o dzieciakach itp ...
Liczyłem zdecydowanie na więcej 6/10 ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 01:33, Piciambeer napisał:

> I tak nic nie przebije ładowania many.
Hę?


Nie zastanawiaj się zbytnio, unikaj spojlerów i złych ludzi na forach z kryptycznymi komentarzami, które (niech Gil broni!) nakłonią Cię do poszukiwania odpowiedzi. Zwyczajnie oglądaj serial, a za plus minus dwa miesiące zadawaj pytania na temat dziwadeł, które jakoś nie pasują do historii. Odpowiedź na wszystkie brzmi: pierwowzór to erogame.

Sam jestem ciekaw jak Ufotable załatwi niektóre rzeczy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 01:33, Piciambeer napisał:

> I tak nic nie przebije ładowania many.
Hę?

Spoiler

http://lparchive.org/Fatestay-night/Update%2074/43-F11-07-26.jpg
W końcu trzeba jakoś wytłumaczyć H-scenę w środku walki


W sumie nie jest to jakiś specjalny spoiler, szczególnie jak się weźmie pod uwagę po co jest ta scena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aldnoah Zero s2 ep1

Spoiler

Czas się zabrać w końcu za drugi sezon, pierwszy mimo pewnych wad naprawdę mi się podobał, zatem mam spore nadzieje odnośnie drugiego. Chociaż na wstępnie twórcy "przywalili mi w ryj" niszcząc zakończenie pierwszego sezonu - wszystkie postaci, które miały zginąć (księżniczka, Inaho, Saazbaum) jednak żyją :/ A to było właśnie świetnie w zakończeniu pierwszego sezonu - ich śmierć! Byłoby oryginalnie i brutalnie. Ale nie, meh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się