Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2015 o 02:08, Buhahahahaha napisał:

Dali rade w Realta Nua, to i tu umiejętnie ominą niektóre sceny :)


Ale, ja nie chcę żadnych głupich smoków, delfinów czy innych bzdetów. Niech to już lepiej załatwią po amerykańsku przejściem w ciemność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 15:45, Alamut napisał:

> Dali rade w Realta Nua, to i tu umiejętnie ominą niektóre sceny :)

Ale, ja nie chcę żadnych głupich smoków, delfinów czy innych bzdetów. Niech to już lepiej
załatwią po amerykańsku przejściem w ciemność...

Cóż, jeżeli to jakoś głupio ocenzurują właśnie przez na przykład delfiny to będzie wręcz śmieszne zważając na to, że w Kara no Kyoukai pokazali

Spoiler

gwałt

i to już było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 17:32, Pablo_Querte napisał:

Cóż, jeżeli to jakoś głupio ocenzurują właśnie przez na przykład delfiny to będzie wręcz
śmieszne zważając na to, że w Kara no Kyoukai pokazali

Spoiler

gwałt

i to już było w porządku.

Tylko że UBW z tego co wiem to seria TV, a Kara no Kyoukai to filmy idące od razu na płyty. Trochę inne kategorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 17:41, Hubi_Koshi napisał:

Tylko że UBW z tego co wiem to seria TV, a Kara no Kyoukai to filmy idące od razu na
płyty. Trochę inne kategorie.

Yosuga no Sora i pochodne to też TV, więc delfiny byłyby tym dziwniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 18:01, Pablo_Querte napisał:

Yosuga no Sora i pochodne to też TV, więc delfiny byłyby tym dziwniejsze.

Może inny kanał albo dalej po północy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 17:32, Pablo_Querte napisał:

Cóż, jeżeli to jakoś głupio ocenzurują właśnie przez na przykład delfiny to będzie wręcz
śmieszne zważając na to, że w Kara no Kyoukai pokazali

Spoiler

gwałt

i to już było w porządku.


Niech rozwiążą to podobnie jak do eksperymentów Castera w F/Z - w TV scena skrócona, pełna cieni, a na BD bez cenzury. Nie mówię tu o scenach XXX, ale mogliby dać ciut gustownej pikanterii czy coś; a jak się nie da, to zwyczajnie sceny pominąć. Byle nie delfiny O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 18:39, SiDi napisał:

Hunter x Hunter. Phantom Torupe arc - OMG.

Pewnie oglądasz nową serię, ja widziałem tylko starą, ale tak, ten arc to prawdziwa jazda bez trzymanki ;]
Jeśli już go skończyłeś to dla porównania możesz sobie zobaczyć jak wyglądają walki w starej serii. O np. ta: https://www.youtube.com/watch?v=sUw55rnjoe8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 19:07, Alamut napisał:

Niech rozwiążą to podobnie jak do eksperymentów Castera w F/Z - w TV scena skrócona, pełna cieni, a na BD bez cenzury. Nie mówię tu o scenach XXX, ale mogliby dać ciut gustownej pikanterii czy coś; a jak się nie da, to zwyczajnie sceny pominąć. Byle nie delfiny O_O

O sceny XXX nie musisz się obawiać bo seiyuu Tohsaki w nich nie zagra (odrzuciła rolę w sequelu Aki-Sory bo tam postać którą wcześniej odgrywała dostała parę takich).
Lepiej się od razu nastaw na delfiny bo mainstreamowe anime z kategorią 17+ nie będzie ryzykowało zawężenia potencjalnej widowni. Najwyżej się przyjemnie zaskoczysz jak wymyślą coś oryginalnego (choć nie liczyłbym na to bo w końcu delfiny to kanon dla tych co grali jedynie w RN).


A propos kategorii wiekowej ->
http://www.amazon.co.uk/Crescendo-Target-Pheromone-Bishoujo-Adventure/dp/B000RO9ZP0/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1428405008&sr=1-1&keywords=crescendo
Lolnąłem jak przeczytałem w opisie produktu:
"Manufacturer recommended age: 12 years and up"
Niech się młodzież uczy co to jest

Spoiler

prostytucja, gwałty w rodzinie, gwałty zbiorowe i wynikające z tego problemy psychologiczne i próby samobójcze

XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 13:22, Karharot napisał:

Najwyżej się przyjemnie zaskoczysz jak wymyślą coś oryginalnego (choć nie liczyłbym na to bo w końcu delfiny > to kanon dla tych co grali jedynie w RN).

http://www.nooooooooooooooo.com/

Dnia 07.04.2015 o 13:22, Karharot napisał:

A propos kategorii wiekowej ->
http://www.amazon.co.uk/Crescendo-Target-Pheromone-Bishoujo-Adventure/dp/B000RO9ZP0/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1428405008&sr=1-1&keywords=crescendo
Lolnąłem jak przeczytałem w opisie produktu:
"Manufacturer recommended age: 12 years and up"
Niech się młodzież uczy co to jest

Spoiler

prostytucja, gwałty w rodzinie, gwałty zbiorowe
i wynikające z tego problemy psychologiczne i próby samobójcze

XD

Eh ile to razy się człowiek po Media Markcie czy Saturnie przechadzał i pomiędzy bajkami dla dzieci widział takie kwiatki jak Bible Black itp. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aldnoah Zero 2 Ep 12 FINAL

Dnia 28.03.2015 o 21:24, ziptofaf napisał:

6/10 - graficznie dobre, udźwiękowienie świetne... ale FABUŁA tylko stacza się po równi
pochyłej by sięgnąć rowu mariańskiego. Tak naprawdę historia w której jest jeden bohater
i 500 postaci pobocznych. A mogło być tak pięknie, koniec pierwszego sezonu był świetny.


Kurde, podpisuję się pod tym jak najbardziej.

Spoiler

Ciężko mi uwierzyć jak bardzo tą końcówkę można było spartolić.
W skrócie król autyzmu jest "tym dobrym", to musi wygrać, mimo iż w sumie tym prawdziwym "good guyem" jest Slain. Ale nie, wykreujmy go jednak na złego gościa, każdmy mu się załamać czy cuś i wysadzić całą bazę, a potem jednak lol, powalczmy sobie. I głupia księżniczka też swoje dowali i spartoli, Boże jakie to było głupie. Potencjał nigdy nie był chyba tak bardzo zmarnowany. I to rozwiązanie deus ex machina "jestem księżniczkom lol, suchajta mnie, peace plz" i spoko, tyle styka. I plot armor Inaho czy załogi Deucaliona też woła o postę do nieba. I postaci poboczne, które dałoby się rozwinąć i je się olewa. Albo nawet coś im daje, a potem olewa (MARITO FFS, TAK BARDZO ZMARNOWANY POTENCJAŁ).


Kurde, niepocieszony jestem. Nie wiem jak to nawet ocenić, bo pomijając zawód na początku,
Spoiler

że wszyscy jednak żyją, to środek był spoko (dochodzenie Slaine''a do władzy itp)

a potem z dupy zakończenie. Meeeeh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hibike! Hibike!

Zapowiada się druga ciekawa seria obok UBW. Można płakać, że moeblob, typowe KyoAni, nudne schoolgirls- może i tak, ale czy ktoś liczył na coś innego? W zamian za to jest ładne, muzycznie zapowiada się smacznie, a Kumiko to niebywale melodyjne imie, które brzmi świetnie.
Jeżeli chodzi o spring, to najbardziej czekałem właśnie na Hibike! i Fate/sn UBW p2, no i w sumie pierwsze epy obu tych serii są dokładnie takie, jak liczyłem, że będą. Plastic Memories też na plus ze względu na feelsowy potencjał (pomimo tego, że sztampowe do bólu), do sprawdzenia jeszcze The Disappearance of Nagato Yuki-chan... I w sumie niewiele więcej na chwilę obecną, będę raczej czekał na kontynuację zabawy z Grisaią i ewentualnie pickował serie, które inni rekomendują.

Spring spring spring...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 20:21, Thrandir napisał:

Hibike! Hibike!

Sam nie wiem co o tym myśleć, kreska wygląda ładnie, ale opis na MALu ma za dużo "brass band" by czuć się komfortowo... O czym to jest? O_O

Dnia 07.04.2015 o 20:21, Thrandir napisał:

I w sumie niewiele więcej na chwilę obecną, będę raczej czekał na kontynuację zabawy z Grisaią i ewentualnie > pickował serie, które inni rekomendują.

Ja poza UBW2 czekałem i nadal czekam (premiera 16 kwietnia) na Ninja Slayer. Wygląda ciekawie i wariacko ;]
https://www.youtube.com/watch?v=g6FOTll7604

Dnia 07.04.2015 o 20:21, Thrandir napisał:

Spring spring spring...

Ciekawe co będzie latem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 21:20, Alamut napisał:

Sam nie wiem co o tym myśleć, kreska wygląda ładnie, ale opis na MALu ma za dużo "brass
band" by czuć się komfortowo... O czym to jest? O_O


Typowe KyoAni, czyli cute girls doing cute things. Szkolne życie dziewcząt grających na instrumentach dętych w szkolnej orkiestrze. Pierwszy odcinek był bardzo ładny, śmieszny (naprawdę rzadko śmieję się do ekranu, a jedna scena wywołała u mnie taką reakcję) i daje nadzieję na solidne anime. Nie ma co spodziewać się fajerwerków i akcji, ale powinna to być miła, odstresowująca opowieść z piękną kreską i ciut bardziej "klasyczną" muzyką. Po pierwszym epie stawiałbym, że to będzie odrobinę poważniejszy K-On!, chociaż istnieje też szansa, że pojawi się jakaś niewielka drama.

Dnia 07.04.2015 o 21:20, Alamut napisał:

Ja poza UBW2 czekałem i nadal czekam (premiera 16 kwietnia) na Ninja Slayer. Wygląda
ciekawie i wariacko ;]
https://www.youtube.com/watch?v=g6FOTll7604


Też czekałem na to anime, ale z czasem hype mi spadł (na pewno też dlatego, że ostatnia produkcja od Trigger delikatnie mówiąc mnie nie kupiła- Inou Battle miało całą jedną wartą uwagi scenę). Oczywiście spróbuję, ale nie nastawiam się jakoś bardzo.

Dnia 07.04.2015 o 21:20, Alamut napisał:

Ciekawe co będzie latem?


Och, odpowiedź jest tylko jedna (przynajmniej dla mnie):

C H A R L O T T E H Y P E

Preview byl -> https://www.youtube.com/watch?v=5B5bcxvs8zI
Premiera latem, ja Keyowi ufam w ciemno. Przy okazji pojawiło się też sporo materiałów dotyczących VN''ki Angel Beats! First Beat, na którą też czekam ze względu na moją sympatię do AB!
Tylko jeszcze japońskiego się nauczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten miesiąc to przejrzę takie tytuły jak:
Gunslinger Stratos The Animation, High School DxD Born, Owari no Seraph, Saint Seiya: Soul of Gold, Punch Line, Ninja Slayer From Animation, drugi sezon UBW i 17 film DBZ (tutaj bez rewelacji).

Pogrubione to priorytety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 22:11, Thrandir napisał:

Typowe KyoAni, czyli cute girls doing cute things.

Hm... może kiedyś rzucę którymś okiem, jak będzie sezon ogórkowy ^^ Jeśli chodzi o śmichy chichy to u mnie podobnie, rzadko co mnie rozśmiesza, ale ostatnio zostałem pozytywnie zaskoczony. Oglądałeś Gekkan Shoujo Nozaki-kun?

Dnia 07.04.2015 o 22:11, Thrandir napisał:

Też czekałem na to anime, ale z czasem hype mi spadł (na pewno też dlatego, że ostatnia
produkcja od Trigger delikatnie mówiąc mnie nie kupiła- Inou Battle miało całą jedną
wartą uwagi scenę). Oczywiście spróbuję, ale nie nastawiam się jakoś bardzo.

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego wyszło xD Z Little Witch Academia i Kill la Kill byłem zadowolony, a Nnija zapowiada się bardziej w stylu tego drugiego, w związku z czym jestem dobrej myśli.

Dnia 07.04.2015 o 22:11, Thrandir napisał:

C H A R L O T T E H Y P E

Pierwsza myśl: coś o pająkach xD Po trailerze mam jakieś takie dziwne skojarzenia z Code Geass, szkoda tylko, że taki dysonans pomiędzy stylem męskich i żeńskich postaci... Dziewczęta ciutkę za moe jak dla mnie, ale jeśli fabuła będzie ciekawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 19:40, Andrzej15 napisał:

Tytuł: Gintama.
Pytanie: warte obejrzenia czy nie? jak wygląda sytuacja z fillerami - są niskiego poziomu
czy wysokiego?

Nie znam się, ale jeśli anime zajmuje pięć miejsc w pierwszej dziesiątce na MALu, to coś w sobie mieć chyba musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 19:40, Andrzej15 napisał:

Ludziska, krótka piłka.

Tytuł: Gintama.
Pytanie: warte obejrzenia czy nie? jak wygląda sytuacja z fillerami - są niskiego poziomu
czy wysokiego?

Mhm Gintama to taka głównie parodio-komedia. Jest pewna ciągła fabuła, ale w większości poprzeplatana zwariowanymi gagami więc fillery nie są tu raczej istotnym problemem bo i tak byś się pewnie nie zorientował co filler a co nie.
A czy warto? Raczej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się