Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2015 o 19:53, Hubi_Koshi napisał:

Mhm Gintama to taka głównie parodio-komedia. Jest pewna ciągła fabuła, ale w większości
poprzeplatana zwariowanymi gagami więc fillery nie są tu raczej istotnym problemem bo
i tak byś się pewnie nie zorientował co filler a co nie.
A czy warto? Raczej tak.

Właśnie adnotacja, ze można się tutaj pośmiać spowodowała, że skupiłem się nieco na tym tytule.

Raczej tak - jakoś tak to brzmi... Jakbyś się wahał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 19:40, Andrzej15 napisał:

Ludziska, krótka piłka.

Tytuł: Gintama.
Pytanie: warte obejrzenia czy nie? jak wygląda sytuacja z fillerami - są niskiego poziomu
czy wysokiego?


Jeśli lubisz absurdalne sytuacje parodiujące wszystko na innych seriach począwszy, a na aktualnej sytuacji geopolitycznej oraz kulturze i historii Japonii kończąc; poprzecinane raz na kilkanaście odcinków poważną i chwilami tragiczną linią fabularną, która trzyma to wszystko w kupie to bierz się za oglądanie.

Jeśli nadal nie jesteś zupełnie pewien, czy chcesz to czytać / oglądać, to zerknij na tę kinówkę, która stanowi fabularnie niezależną od reszty historię i może służyć za świetne wprowadzenie do świata Gintamy:
https://www.youtube.com/watch?v=33Ju1rKiTGo

Przynajmniej mnie kupiła ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 20:16, Andrzej15 napisał:

Właśnie adnotacja, ze można się tutaj pośmiać spowodowała, że skupiłem się nieco na tym
tytule.

Raczej tak - jakoś tak to brzmi... Jakbyś się wahał :)

Nie widziałem wiele z Gintamy, ale to co widziałem zdecydowanie mnie do niej przekonało.
Tu masz małą przekąskę.
https://www.youtube.com/watch?v=59E1yywtyOw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 19:40, Andrzej15 napisał:

Ludziska, krótka piłka.

Tytuł: Gintama.
Pytanie: warte obejrzenia czy nie? jak wygląda sytuacja z fillerami - są niskiego poziomu
czy wysokiego?

Jeśli chodzi o anime to jedna z najlepszych komedii przeplatana wątkami shonenowymi, które pojawiają się sporadycznie i są bardzo krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 08:11, Andrzej15 napisał:

:D :D

Kurcze, skoro to parodiuje/nabija się z różnych tytułów(a ja znam tylko te podstawowe)
to mogę część gagów nie załapać :(

I tak nigdy się nie uda wszystkich wyłapać więc po co się przejmować, najlepiej oglądać XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2015 o 08:55, Hubi_Koshi napisał:

I tak nigdy się nie uda wszystkich wyłapać więc po co się przejmować, najlepiej oglądać
XD


I tak też zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 09:38, Andrzej15 napisał:

I tak też zrobię :)

I prawidłowo, bo w drugą strone też to działa.

Kilka razy oglądając jakąś serię nagle znalazłem scenę, którą znałem albo sparodiowaną przez kogoś albo z jakiegoś gifa po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Czy możecie polecić jakieś anime w podobie Death Note ?

Jest coś podobnego w tym klimacie czy Death Note w tej kwestii że tak to ujmę jest niepowtarzalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 22:30, Braveheart napisał:

Witajcie!

Czy możecie polecić jakieś anime w podobie Death Note ?

Jest coś podobnego w tym klimacie czy Death Note w tej kwestii że tak to ujmę jest niepowtarzalny
?

Jeśli chodzi o psychopatów manipulujących ludźmi to mógłbym chyba polecić Monster (nie jestem pewien czy ma anime)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 22:30, Braveheart napisał:

Witajcie!

Czy możecie polecić jakieś anime w podobie Death Note ?

Jest coś podobnego w tym klimacie czy Death Note w tej kwestii że tak to ujmę jest niepowtarzalny
?

One Outs, Code Geass, czy wspomniany Monster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart
Była jeszcze seria Terror in Tokyo, ale... jej potencjał został zmarnowany ;/

Saint Seiya Soul of Gold #1

Jeszcze tydzień temu miałem okazję nadrobić sobie całą serię Hades Chapter (Sanctuary, Inferno i Elysium) + film Heaven Chapter,a tu proszę... nawiązanie do końcówki z Inferno i początku Elysium :]
Ja tam bardzo lubię starą ekipę Świętych (jak również tych z Lost Canvas), więc fajnie że dadzą nam zobaczyć co się z nimi działo po ich

Spoiler

poświęceniu

:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 22:30, Braveheart napisał:

Witajcie!

Czy możecie polecić jakieś anime w podobie Death Note ?

Jest coś podobnego w tym klimacie czy Death Note w tej kwestii że tak to ujmę jest niepowtarzalny
?

Od siebie dorzucę jeszcze Gyakkyou Burai Kaiji - historia gościa wciągniętego w długi który musi walczyć o przetrwanie w twardym świecie hazardu. Oszukiwanie, kombinowanie czy psychologiczne pojedynki w świetnym stylu. Powinno się podobać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FSN UBW ep 2

Spoiler

Twórcy anime wzbogacili trochę świat FSN względem VNki. Dowiedzieliśmy się, kim był oryginalny Master Caster (chociaż uważam, że jest to trochę niedorobione, w VNce Caster wspominała, że przekonała swego Mastera, iż tak naprawdę Command Spelle miały małe znaczenie, dzięki temu zużył je szybko i mogła go zabić. Sugeruje to, że nie użyła Rule Breakera na sobie, gdyż musiała poczekać z zabiciem swego Mastera do chwili, gdy on zużyje wszystkie command spelle) oraz jak przebiegał atak na zamek (chociaż trochę niepotrzebnie wprowadzili ten element komediowy w postaci wkurzonej Rin i nieogarniającego Shinjiego, zbyt bardzo to kontrastowało z poprzednią i następną sceną). Tak czy inaczej, bardzo fajny odcinek, nawet Liz i Stella były wspomniane (czego w VN Ubw raczej nie było). W nastepnym odcinku OP HYPE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FSN UBW ep 2

Dnia 11.04.2015 o 22:55, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

Twórcy anime wzbogacili trochę świat FSN względem VNki.[ciach]



Spoiler

Szczerze powiedziawszy, to wersja z anime wydaje się ciut bardziej sensowna. Jeśli pierwotnym masterem Medei był rzeczywiście wyszkolony mag to wątpliwą wydaje się jego niewiedza nt. znaczenia CS - Waver w F/Z, student, dobrze wiedział o ich roli. Zresztą całkiem fajny ten koncept nowoczesnego maga podpadający pod rozprawę i teorie naukowe Lorda El-Melloi II, wg których liczy się podejście, a nie genealogia. Zresztą magowie i magia, to dla mnie jeden z najciekawszych elementów Natsuverse.

Fajnie, że Sella i Lis dostały większą rolę, ale scena nie podobała mi się aż tak bardzo jak zakładałem. Zawsze lubię przypatrywać się wybrykom Gilgamesha i generalnie nieźle się przy nich bawię, ale przez oglądanie Fate/Kaleid za bardzo przywiązałem się do tych dwóch maido by w pełni docenić występ Króla Królów...

Za tydzień będzie za to prawdziwy Spaß ;3


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, trzeci epek FSN UBW zapowiada się przekazacko :3

Shingeki no Kyojin MANGA ch 68

Spoiler

Czy mam rozumieć, że Eren już potrafi kontrolować swoją moc tytana? Dość gładko cały ten ostatni plan poszedł, a wymagał on pełnej współpracy Erana-tytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psycho-Pass New Edit Version

Spoiler

Jako że drugi sezon mnie jakoś ominął, a kiepsko pamiętałem pierwszy, postanowiłem zrobić rewatcha, oglądając tym razem wersję "New Edit". Przyznam, że naprawdę fajnie było sobie odświeżyć tą historię, bo to ciągle rewelacyjne anime, które budzi w widzu prawdziwe emocje, jest mroczne, dorosłe i brutalne. Też format 46 minutowych odcinków bardzo dobrze się sprawdza, ogląda się to zupełnie jak jakiś zachodni serial sensacyjny :)
Nowych scen aż tak bardzo dużo nie ma i też dużo nie wnoszą - dlatego jeśli ktoś się zastanawiał, czy warto obejrzeć "New Edit" tylko dla nowych scen, to myślę że nie. Ale robiąc to tak jak ja, czyli mając ochotę na rewatcha, to lepiej sięgnąć po nową wersję. Dodatkowe sceny to głównie małe smaczki dla fanów i drobne pogłębienie postaci Makishimy, poprzez jego monologi. Ogólnie oglądało mi się świetnie, w sumie chyba nawet lepiej niż za pierwszym razem, dlatego update''uję też moją ocenę z 8/10, na 9/10, bo jednak w tym gatunku tak dobrych serii wiele nie ma.


Zabieram się za drugi sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się