Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2015 o 21:50, treek napisał:

Tak poza tym to mam pytanie: od czego zacząć przygodę z Ghost in the Shell? Nie widziałem
nic z tego uniwersum, a z tego co widzę to jest tego strasznie dużo.

Tak jak mówił SiDi najlepiej od filmów. Ale tylko dwa pierwsze GITS i GITS: Innocence. Solid State Society to kontynuacja Stand Alone Complex więc zanim go obejrzysz będziesz musiał obejrzeć obie serie TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 05:41, Inferno0009 napisał:

DanMachi 08

To była walka, a nie jakieś bicie mrówek. Anime w końcu pokazało coś ciekawego.



Cóż- czułem się jak przy SAO. SAO

Spoiler

brakowało tylko emocjonowania się dual wieldingiem, bo glos kirito-kuna jest przeciez obecny. Ach, no i epickiej muzyki. Nawet boss się w sumie zgadza https://www.youtube.com/watch?v=KMUWjQkC0hI <--- i tu byk, i tu byk, ale jaki Kirito taki minotaur troche xd Nie zebym sie zachwycal SAO, wrecz przeciwnie, naleze do grona hejterow tego anime!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 10:30, Thrandir napisał:

> DanMachi 08


Też zauważyłem, że walki są nawet podobne, a przynajmniej koncept, lecz ta z DanMachi dużo bardziej mi się podoba. Po za tym, podczas

Spoiler

walki z tym Minotaurem

SSAŁO było jeszcze nawet fajne.

Piciambeer

Hestia jest średnia, jakoś za nią nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ore Monogatari

Jeśli ktoś ma ochotę na romans nie będący głupią haremówką gdzie bohater się nie może zdecydować to polecam Ore Monogatari. Prosta, słodka i zabawna, opowieść o Goudzie Takeo, dwumetrowym i zbudowanym niczym Hercules licealiście który nie ma szczęścia do dziewczyn, do dnia w którym ratuje pewną dziewczynę przed zboczeńcem.
https://www.youtube.com/watch?v=_n3q79xtioo
Całkowite przeciwieństwo haremówek. Bohater jest sympatyczny i komiczny, dziewczyna urocza, a kumpel Takeo to totalny BRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc skończyłem Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Anime całkiem fajne, ale nie powiem, że rewelacyjne. Pozycja #1 na MALu nieco zaskakująca. Największym atutem są chyba postaci. Każda persona przedstawiona w serii reprezentuje coś ciekawego i szybko się ją zaczyna lubić (lub nie lubić).

Fabularnie miejscami nieco naciągane (

Spoiler

użycie cienia księżyca jako transmitation circle, serio?

), ale bez większych skuch.

Spoiler

Bardzo ciekawe były ostateczne zmiany charakterów Humunculi. Śmierć Envy aż mnie za serce chwyciła. Greed również odszedł z klasą. Bardzo fajne zagranie.



A nagrodę dla najlepszej postaci drugoplanowej dostaje...

Housewife!

Momenty z Izumi Curtis po prostu niszczą :)

Ogólnie 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 21:11, luzac napisał:

UBW ep20

#rekt

Nie wiem kto kogo.

Spoiler

Coś za łatwo poszło z Kirei.

A Matou to frajer :P

~~~~~~~~~~~

Czy warto interesować się kinówkami FMA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 19:59, Piciambeer napisał:

Czy warto interesować się kinówkami FMA?


Conqueror of Shambala jest, całkiem fajnym, epilogiem pierwszego anime, w związku z czym nie ma nic wspólnego z Brotherhoodem. Stars of Minos nie jest powiązany zupełnie z niczym. Średniak - można obejrzeć, ale nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 19:59, Piciambeer napisał:

Nie wiem kto kogo.

Ufotable - purystów. Naprawdę ładnie im wyszło zaadaptowanie czegoś co w oryginale jest ścianą monologów.

Dnia 24.05.2015 o 19:59, Piciambeer napisał:

Spoiler

Coś za łatwo poszło z Kirei.


Spoiler

F/SN ma trzy ścieżki i każda z nich oferuje różny poziom wglądu w poszczególne postacie. W przypadku UBW Rider czy Kirei nie mieli dużej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 22:04, luzac napisał:

> Nie wiem kto kogo.
Ufotable - purystów. Naprawdę ładnie im wyszło zaadaptowanie czegoś co w oryginale jest
ścianą monologów.


I to mi się właśnie podoba w tej serii! VNki nie byłem w stanie skończyć przez Shirou i jego durne monologi przemieszane z dziwnym humorem, a tutaj nawet toleruję to psychicznie chore dziecko. Zawsze jestem zdania, że trudno zrobić wierną i dobrą adaptację (dlatego tak wysoko cenię Brotherhooda) i generalnie wolę żeby studio zrobiło coś porządnego na motywach pierwowzoru. Nie znaczy to, że nie mam nic przeciwko temu żeby gotowy produkt był w miarę wierny wobec oryginału ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gintama 1 - 11

Cóż, obejrzałem parę odcinków i... nie wiem co myśleć. Niby fajnie się ogląda, niektóre sytuacje humorystyczne są niezłe, bohaterowie są ciekawi ale... Nie mam tego syndromu "jeszcze jednego odcinka". Gdzieś czytałem, że pierwsze 20 odcinków jest nudne, później jest już coraz lepiej więc dam serii szansę do 30-go odcinka. Potem zadecyduję, czy oglądać dalej.

Polecacie Mahou Shoujo Madoka Magica? Słyszałem, że to dobry tytuł, ale chciałbym poznać wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 10:47, Andrzej15 napisał:

Polecacie Mahou Shoujo Madoka Magica? Słyszałem, że to dobry tytuł, ale chciałbym poznać
wasze opinie :)


Oj, mój Panie, jak najbardziej polecamy, to jedno z lepszych anime ever! Świetna dekonstrukcja gatunku mahou shoujo, pokazuje jak w rzeczywistości wyglądałaby walka małych dziewczynek ze złem i ciemnością. A przy tym świetny styl graficzny oraz dobra muzyka. To jest must watch, brutalna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 10:47, Andrzej15 napisał:

Polecacie Mahou Shoujo Madoka Magica? Słyszałem, że to dobry tytuł, ale chciałbym poznać
wasze opinie :)

Oglądać bez zastanowinia. To było pierwsze anime, które obejrzałem jednym tchem, odcinek po odcinku. Majstersztk, ot co. I to mówi człowiek, który uważa gatunek mahou shoujo za infantylny i nudny ;)

Polecam rencenzję spoiler-free, która mnie przekonała do tego anime:
https://www.youtube.com/watch?v=g-dMpko9ibo

[swoją drogą nadal nie wiem co to za muzyczka na samym początku... Czy to jest jakiś BGM z Madoki?]

@Outlander-pro

Dnia 25.05.2015 o 10:47, Andrzej15 napisał:

pokazuje jak w rzeczywistości wyglądałaby walka małych dziewczynek ze złem i ciemnością

Nie przesadzajmy, w rzeczywistości żadna mała dziewczynka nie ogarnęłaby co się dzieje. Pozostańmy przy stwierdzeniu, że Madoka po prostu jest wyjątkową animacją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 10:47, Andrzej15 napisał:

Polecacie Mahou Shoujo Madoka Magica? Słyszałem, że to dobry tytuł, ale chciałbym poznać wasze opinie :)

Najlepsze anime roku 2011 i jedno z najlepszych anime w ogóle. Jeszcze nie wiesz jakie masz szczęście że radość z pierwszego oglądania wciąż masz jeszcze przed sobą :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

EDIT:
@ Piciambeer

Dnia 25.05.2015 o 10:47, Andrzej15 napisał:

[swoją drogą nadal nie wiem co to za muzyczka na samym początku... Czy to jest jakiś BGM z Madoki?]

Sprecyzuj dokładny czas w którym leci utwór o który Ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2015 o 11:42, Karharot napisał:

Najlepsze anime roku 2011 i jedno z najlepszych anime w ogóle. Jeszcze nie wiesz jakie
masz szczęście że radość z pierwszego oglądania wciąż masz jeszcze przed sobą :)

Wczoraj ludzie na mumblu coś takiego zachwalali, a ja nie wiedziałem o co chodzi. Hm, aż tak? Cóż, akurat nie mam co oglądać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 10:47, Andrzej15 napisał:

Gintama 1 - 11

Cóż, obejrzałem parę odcinków i... nie wiem co myśleć. Niby fajnie się ogląda, niektóre
sytuacje humorystyczne są niezłe, bohaterowie są ciekawi ale... Nie mam tego syndromu
"jeszcze jednego odcinka". Gdzieś czytałem, że pierwsze 20 odcinków jest nudne, później
jest już coraz lepiej więc dam serii szansę do 30-go odcinka. Potem zadecyduję, czy oglądać
dalej.


Ja aktualnie oglądam Gintamę. Jestem akurat na półmetku (setny odcinek). Na początku miałem te same odczucia co Ty, ale później się to zmieniło. Jakoś przy trzydziestym lub czterdziestym odcinku zacząłem się świetnie bawić, ale mimo wszystko nadal czasami zdarzają się odcinki bardzo nudne. Wg mnie najlepsze są te gdzie udział biorą grupa Odd Jobs oraz Shinsengumi. Jeśli ich w odcinku nie ma to często jest on średniakiem. Anime na pewno skończę, bo jest bardzo dobre, ale dość niestabilne jeśli chodzi o jakość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się